Kuidas EI oleks vaja teha treppe, kanalisatsiooni, elektrit, kappe, puitu jne asju!
#21

(11-02-2023, 12:40 PM)vant Kirjutas:  Ah et kohe kõik seadmete paigaldajad on oinad...
 Mina olen oma koostööpartnerite ja "alltöövõtjate" hulgas küll kohanud pea ainult professionaalseid paigaldajaid. Ise üritan ka endast parima anda. Aga noh, eks te teate paremini.
 Linnauulitsate tegemisel (küllap samuti ka hoonete projekteerijategi) hulgas kohtab paraku sääraseid tegelasi kes palju erineva teema asju kõik "ühte auku" üritavad joonistada.  Paberil ja kuvaril mahub tõesti viis-seitse kriipsu üksteise kõrvale, aga reaalses elus on need ju mahulised suurused (torud-kaablid-kivid etc.) ja siis saab naabrite-kolleegidega jageleda,jaurata, et kogu padajänn ka päriselt ära mahutada ja lisaks veel toimima ka saada...

loll on loll olla.
Vasta
#22

Eks palju sõltub ka projekteerimis normidest,katla majadele ja tehnilistele ruumidele jäetakse niivõrd väke urgas,et sisuliselt kohati ei olegi võimalik mingit kvaliteeti teha just uutel majadel.
Vasta
#23

(11-02-2023, 12:40 PM)vant Kirjutas:  Ah et kohe kõik seadmete paigaldajad on oinad...
 Mina olen oma koostööpartnerite ja "alltöövõtjate" hulgas küll kohanud pea ainult professionaalseid paigaldajaid. Ise üritan ka endast parima anda. Aga noh, eks te teate paremini.

Miks nii isiklikult? Mitte keegi pole ju öelnud, et foorumlane vant tegi seda. Sad
Lihtsalt kirjutasime isiklikult kogetust. Või pead Sa minu poolt kirjeldatud situatsiooni tõesti normaalseks?
Vasta
#24

(11-02-2023, 12:08 PM)muska71 Kirjutas:  
(09-02-2023, 20:47 PM)kr8nik Kirjutas:  Mul on olnud unustamatuid kogemusi veefiltritega, mille kopsikud paigaldatud seinale põrandast just täpselt nii kõrgele, et vaevalt-vaevalt saab korpuse lahti keerates alt kätte. Nagu juhuslikult jookseb sealt tagant läbi ka mehine põrandaliist, mis annab ette kaldenurga, mille all tuleb hakata korpust pärast filtri vahetamist tagasi keerama. Ja ma ei pea mainimagi, et see kõik on peidetud igasuguseid seadmeid täis tuubitud majandusruumi kõige tagumisse nurka. Kuna mingitki anumat vahetuse ajaks alla panna ei õnnestu, soliseb üksjagu vett maha. Õnneks on küll põrandas trapp, aga millegipärast täpselt üle keskpõranda ruumi teises nurgas. Iga jumala kord, kui filtreid vahetasin (neid oli 5 tk), mõtlesin, kas ajudeta oli projekteerija või torumees...
See paraku eesti ehituskultuur...Paraku on kõik igasugu seadmete paigaldajad oinad,tähtis,et saaks enda junni paika pandud,aga mis minu junni taga-kõrval-peal-all toimub ei loksuta kedagi...Ja pakun,et  ajudeta siiski paigaldaja mitte projekteerija.
Seda pidasin silmas.
Vasta
#25

(11-02-2023, 14:55 PM)IIIFFFAR Kirjutas:   Linnauulitsate tegemisel (küllap samuti ka hoonete projekteerijategi) hulgas kohtab paraku sääraseid tegelasi kes palju erineva teema asju kõik "ühte auku" üritavad joonistada.  Paberil ja kuvaril mahub tõesti viis-seitse kriipsu üksteise kõrvale, aga reaalses elus on need ju mahulised suurused (torud-kaablid-kivid etc.) ja siis saab naabrite-kolleegidega jageleda,jaurata, et kogu padajänn ka päriselt ära mahutada ja lisaks veel toimima ka saada...
Olles mitte projekteerija ega ehitaja/seadmete paigaldaja, siis kinnitan isiklikust kogemusest, et enamik ehitus- ja restaureerimisprojekte ongi sellised.
on tulnud ehitaja ja näidanud projekti ning küsinud, kas ma sealt läbi käima mahun kuhu projektis trepp on joonestatud?
Või ventseadmete ümberehitajad (kelledest üks oli minu endine õpilane kutseka ajast), kes küsisid, mis teha kuna torud ei mahu sinna, kuhu projektis ette nähtud (seal olid juba muud torud ja kaablid ees) ja tegu ju muinsuskaitsealuse hoonega ...
Elik ei saa kuidagi nõustuda alloleva ksf muska71 väitega 
Tsitaat:.Ja pakun,et  ajudeta siiski paigaldaja mitte projekteerija.
Vasta
#26

Mingi aastaid tagasi vedasime uut 4x25 mm2-st maakaablit elamule, liitumispunkt liikus teiselepoole maja ja vana õhuvisang tuli maha võtta. Vana el.kilp asus II- korrusel, aga uus el.kilp pidi kunagi tulevikus tulema I korrusele ka teiselepoole maja, aga niikauaks ühendage see 25- ne kaabel vanasse siia kuulo harukarpi....Projekteerija on JUMAL, tema teab kõikse paremini ja et kuidas ei saa ühendada, et te ei taha ja ei oska seda tööd teha jne. Õnneks see oinas ei elanud seal sees ja pidi maja renoveerima hakkama, et väikse naginaga sai õeldud, et tulgu siis teised mehed kes oskavad ja sai lihtsalt kaabli ots sinna jäetud kuhu näitas.
Vasta
#27

Ok,vabandan ja parandan.Enamus on oinad.Eks see võib ka sellest sõltuda,et igal ameti esindjal omad nõuded ja ja teiste seadmete nõuetest ei teata lihtsalt.
Vasta
#28

Mul üürikorter kui tööl olen, värskelt renoveeritud. Elektrikilbis mitte üks kiri kaitsmete peal ei vasta tõele. Lakke armatuure pannes lükkasin enne juhtmed kokku siis sai teada näiteks, et suur tuba polegi Wohnzimmer vaid nende murdes hoopis Bad ehk vannituba jne.
Hea, et ma elektrikauge inimesena ei usalda juhtmeid lambist vaid proovin indikaatoriga järgi. Neue  Ordnung nazõvajetsa.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#29

Mul tööandjal uus ja päris suur maamaja, kus ikka aeg-ajalt tuleb mõnda lampi või pistikupesa näppida. Ühel hetkel tekkis kahtlus, et kirjad elektrikilbi uksel ja tegelikkus ei käi päris hästi kokku. Panin siis absoluutselt kõik tuled põlema ja hakkasin ükshaaval kaitsmeid kilbist välja lükkama. Oli üksjagu edasi-tagasi vantsimist ja kirjutamist, aga sain uue reaalsuse paika. Tööandja vaatas ka minu tehtud parandusi ja vangutas pead, et kui lihtne on omas kodus surma saada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne