automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ma tegin hiljuti täpselt sama asja ning kasutasin tavalist linaõli(mitte värnits). Valget madratsit ära ei määrinud igatahes Big Grin 
Küsimus:
" kui piibel ütleb et jumal lõi inimese oma näo järgi ja teadus tõestab et inimene arenes ahvist siis mis nägu on jumal?"
on aidanud. Toungue
(21-03-2016, 21:03 PM)Necro Kirjutas: [ -> ]Nonii! Siin on kindlasti mõned puusepad/tislerid. Nüüd on teie abi ja tarkusi vaja. 
Ehitasin voodiraami. Puust. Mõõdud ja asjad las olla nagu nad on. Puit on kenasti mõõdus, lihvitud ja voodi raam on valmis. 
Aga tahaks selle mingi kraamiga üle tõmmata. Kas ta just lakk peab olema? Või sobib miski muu vahend ka selleks? Põhiline ongi see, et järeltulemus ei jääks kuidagi füüsiliselt kummitama. Noh, selles mõttes, et ei määriks või midagi. Alguses mõtlesin tavalise puidulakiga õle tõmmata. Aga on ka ju teisi vahendeid, millega seda üle tõmmata. Ehk keegi oskab midagi soovitada? 
Igaks juhuks mainin, et raam tehtud peamiselt kuusest.

Mis lakil viga?
Või kogud niisama mõtteid?
Palju neid variante ikka on. Värv, lakk, peits+lakk. õlid.
Kolm esimest annavad hulga kombinatsioone, õlid mumeelest selline hipsteri teema.
(21-03-2016, 23:05 PM)Jansa Kirjutas: [ -> ]
(21-03-2016, 21:03 PM)Necro Kirjutas: [ -> ]Nonii! Siin on kindlasti mõned puusepad/tislerid. Nüüd on teie abi ja tarkusi vaja. 
Ehitasin voodiraami. Puust. Mõõdud ja asjad las olla nagu nad on. Puit on kenasti mõõdus, lihvitud ja voodi raam on valmis. 
Aga tahaks selle mingi kraamiga üle tõmmata. Kas ta just lakk peab olema? Või sobib miski muu vahend ka selleks? Põhiline ongi see, et järeltulemus ei jääks kuidagi füüsiliselt kummitama. Noh, selles mõttes, et ei määriks või midagi. Alguses mõtlesin tavalise puidulakiga õle tõmmata. Aga on ka ju teisi vahendeid, millega seda üle tõmmata. Ehk keegi oskab midagi soovitada? 
Igaks juhuks mainin, et raam tehtud peamiselt kuusest.

Mis lakil viga?
Või kogud niisama mõtteid?
Palju neid variante ikka on. Värv, lakk, peits+lakk. õlid.
Kolm esimest annavad hulga kombinatsioone, õlid mumeelest selline hipsteri teema.

Kui juba kuusega tegu siis lakk või värv,värviga vast ilusam sest ega kuusel mingit ilu pole vähemalt minu silmis.Mõlemit saad pesta määrdumisel.
Seda kuuselauda ei tea, näinud pole. Mul kuusepuud ahjus praksuvad ja loobivad sädemeid kui vaigumull lõhkeb. Samuti on männipuust istmetel vaigukohad väljas. Püksid jäävad kinni.
Küsimus oleks, et kas on vaiguta lauad või on vaigu imbumine kuidagi välditud?
Pole lakil häda miskit. Lihtsalt tahtsin mõtteid koguda. Võtsin poest purgi lakki ja õhtul koju tulles lakkisin õhe proovitüki ära. Eks homme näis, kuidas tulemus on. Võtsin poolläikiva. Või oli läikiv. Ei mäleta enam. Eks hommikul vaatab, mis nägu kuuse tükk teeb. 
Mis vaugususse puutub, siis see lõi mind alles siis, kui voodi valmis ja läksin guugeldama, et mis lakk jne. Peale vaigu mainis ära ka selle, et kuusele meeldib ennast propellerisse ajada, mida täheldasin ka ehituse ajal. Aga õnneks sai sirgemad tükid võetud. 
(22-03-2016, 22:06 PM)Necro Kirjutas: [ -> ]Eks homme näis, kuidas tulemus on.  

Mõned a.tagasi sai tellitud söögilaud koos pinkidega,täis puidust prussid,plangud teagi kuda neid nimetada.Virutasin üle autolakiga laki kulu oli meeletu,muidugi pidi tegema ka vahe lihvi,kuna lakk tõstab karvad. Rolleyes
Puidu keerdumist ei esine joonisel ainult neil neljal prussil. Võimalik igast prussist üks laud ilma keerdumata saada. Kaks külgmist pole keeruvabad.
Seda õpetas üks lennuki iseehitaja.
(23-03-2016, 11:59 AM)aavu Kirjutas: [ -> ]Puidu keerdumist ei esine joonisel ainult neil neljal prussil. Võimalik igast prussist üks laud ilma keerdumata saada. Kaks külgmist pole keeruvabad.
Seda õpetas üks lennuki iseehitaja.

Puidu eripära ongimsee,et mõni keerdub mõni mitte.Lahkamissael saed mõni jookseb kenasti,mõni jookseb kohe väljapoole laiali kiiktooli jalaks ja mõni jooksem sissepoole laiali ja poob sae kinni kui nuga taga pole.Uksi aknaid mööblit teed siis saedki pikad jupid välja ja need mis töötluse käigus kuju ei muuda jäävad pikkadeks,mis kõveraks kisuvad lähevad lühemateks juppideks.Liimpuidust hea uksi ja mööblit teha see enam ei mängi.Uksi aknaid ja mööblit teeme võimalusel männist,kuuse jätame ehituspuiduks.kuusk see loobib imehästi hööveldamisel saagimisel freesimisel oksi ja tükke välja,mänd palju parem ses suhtes.
Mul mööblitisleri 4 kat taskus ja töötatud kah mõnda aega puidu peal.
Keerduvad need mis on pinges kasvanud Wink
(21-03-2016, 16:23 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]...Ma olen neist tyüütutest jutustajatest seni lahti saanud neid tööle kutsudes. Näiteks kemmergut tühjendama. Küllap Donn nutika inimesena midagi võrdväärset leiab kristlikult jagada.

+1.
Siiani on mind tabatud mõne töö pealt, kutsun sisse, pakun, et lõpetame koos kiirelt ära, siis kohvi ja kook ja jumalasõna.
Siiani pole kohvini jõudnud.
(telefoni)Müügiinimeste vastu olen igatsugu nõidust kasutanud, andmekaitse jms, aga ei aidanud.
Väike meenutus lapsepõlvest, ja järgmisele Tele2-e müügiprouale üritasin Elevanti müügiks pakkuda, 5 minutiga läks mutt nii keema, et telefon hakkas kuuma tatti pritsima. Peale seda ei vali minu numbrit enam arvuti ja pole mind ka andmebaasides.
Ehk aitab ka jüngrite vasta??
Müügiagentidega suheldes tuleb esimestes keelduvates lausetes kasutada kõikvõimalikke viisakusi ja pressingu jätkumisel teatada, et oskan ka väga ebaviisakas olla. Siiani toimib.
(23-03-2016, 20:41 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]
(21-03-2016, 16:23 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]...Ma olen neist tyüütutest jutustajatest seni lahti saanud neid tööle kutsudes. Näiteks kemmergut tühjendama. Küllap Donn nutika inimesena midagi võrdväärset leiab kristlikult jagada.

+1.
Siiani on mind tabatud mõne töö pealt, kutsun sisse, pakun, et lõpetame koos kiirelt ära, siis kohvi ja kook ja jumalasõna.
Siiani pole kohvini jõudnud.
(telefoni)Müügiinimeste vastu olen igatsugu nõidust kasutanud, andmekaitse jms, aga ei aidanud.
Väike meenutus lapsepõlvest, ja järgmisele Tele2-e müügiprouale üritasin Elevanti müügiks pakkuda, 5 minutiga läks mutt nii keema, et telefon hakkas kuuma tatti pritsima. Peale seda ei vali minu numbrit enam arvuti ja pole mind ka andmebaasides.
Ehk aitab ka jüngrite vasta??

 Mul neid telefonitsi tüütajaid väga palju enam pole, kord paari kuu kohta ehk trehvab mõni.
Viimased usinamad olid Viasati ja Starmani omad. Aga kuna ma olen nende sati ja neti ja tv teemadega keskmisest paremini kursis, siis tehniliste detailide kallale minek ajab need tädid tavaliselt nii ummikusse, et tahavad ise kõne ära lõpetada. Big Grin
Jehoovakaid on hakanud küll värava taha eksima viimasel ajal, ja seda põhiliselt lähedal elava külatädi juhtimisel.
Siiani on piisanud, et pole teemast huvitatud. Ju on algajad vist.
Külatädiga on küll plaanis väike selgitav vestlus läbi viia, aga pole sobivat momenti tabanud.
(23-03-2016, 21:12 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]Külatädiga on küll plaanis väike selgitav vestlus läbi viia...
[attachment=57153]
Kuda see Al Capone ütleski? "Hea sõna ja revolvriga teeb rohkem ära kui ainult hea sõnaga!"
(23-03-2016, 21:12 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]Viimased usinamad olid Viasati ja Starmani omad. Aga kuna ma olen nende sati ja neti ja tv teemadega keskmisest paremini kursis, siis tehniliste detailide kallale minek ajab need tädid tavaliselt nii ummikusse, et tahavad ise kõne ära lõpetada. Big Grin
Jehoovakaid on hakanud küll värava taha eksima viimasel ajal, ja seda põhiliselt lähedal elava külatädi juhtimisel.
Siiani on piisanud, et pole teemast huvitatud. Ju on algajad vist.
Külatädiga on küll plaanis väike selgitav vestlus läbi viia, aga pole sobivat momenti tabanud.

teleka pakkujatele olen alati öelnud, et minu antenn vaatab ida poole ja mul tuleb sealt 27 tasuta programmi, + 5 läti oma + 5 eesti oma ja rohkem mul silmi ei jagu.

Vahitorni pakkujad aga lahkusid ise ootamatult ukse tagant, nii kui olin ust praotanud ... olin just jahilt tulnud ja püssi toetanud ukse kõrvale, ukse avamiseks pidi püssi eest võtma, kätte, ja siis teise käega ukse avama. Millegipärast pühkisid nad kohe minema, kui olid mind näinud, ei tahtnudki midagi pakkuda Big Grin
(23-03-2016, 22:04 PM)Basilio Kirjutas: [ -> ]Kuda see Al Capone ütleski? "Hea sõna ja revolvriga teeb rohkem ära kui ainult hea sõnaga!"
 Kuldsed sõnad, pole kahtlustki. Cool
Eks veenvaks argumendiks on ka üks neljajalgne elukas, kelle territooriumil (kui isand Turevskilt tsitaati laenata) me siin elame. Rotveileri ja dobermani segu, peaaegu üleni must, kaalub loomaarsti hinnangul ca 45-50 kilo, pimedas silmad hiilgavad kut Baskerwilli koeral. Big Grin
See üks jehoovakate punt on mul korduvalt värava taga käinud. Esimesel korral oli üks vanamees ise värava lahti haakind ja juba pea poole õue peal, kui me koeraga jaole saime. Peni läks sõimas ülejäänd kamba näod värava vahelt täis ja siis istus värava juurde maha, vana selja taha.
Küsisin vana käest, et kuskohast selline julgus, et võõrale õuele niimoodi marssida.
Vana teatas, et koerad pidada teda omaks pidama. Pärast naisega naersime, et selle korra Jehhoova kaitsest ei hakatudki sonima. Kutsusin siis peni enda juurde ja soovitasin siiski teispool barjääri minna. Soovitust järgiti viivitamatult. Ja rohkem pole nad mulle aeda kippunud. Cool On värava taga vehelnud. Asi seegi.
mul jehoovaga kokkupuuted puuduvad alates ajast kui tulid mulle külla, mul oli ilgelt vilets tuju. avasin ukse, ütlesin, et pistku jehoova omale persse ja lõin ukse pauguga kinni. korra üritati ust avada, lõin jalaga selle uuesti kinni ja vaikus peale seda Big Grin
Kui mul postist plommitud karbist tuleb maja suunas 3x20A, siis kas on mul mõistlik toa kilpi garaaži suunduvale liinile panna vahele samuti 20A kaitse? Praegu terve maja jagatud 10A ja 16A vahele. Kas reaalselt mul seda niipalju mul kunagi ka vaja on pole teada, aga kas oleks mõistlik on pigem küsimus.
(25-03-2016, 20:27 PM)Provoker23 Kirjutas: [ -> ]Kui mul postist plommitud karbist tuleb maja suunas 3x20A, siis kas on mul mõistlik toa kilpi garaaži suunduvale liinile panna vahele samuti 20A kaitse? Praegu terve maja jagatud 10A ja 16A vahele. Kas reaalselt mul seda niipalju mul kunagi ka vaja on pole teada, aga kas oleks mõistlik on pigem küsimus.
ei ole