Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(17-03-2019, 21:35 PM)Xtreme Kirjutas:  Ahjaa saag on Husqvarna 545, soovitan soojalt.

Miks sa vrõnn vrõnn vrõnn pidevalt teed? Rolleyes
Vasta

'Echo power'  Big Grin



Ma ka see aasta mõned videod teinud.
https://www.youtube.com/watch?v=k9SX323HJgU


Ja kui kedagi huvitab siis kanalil veel mingi 10+ videot, ei midagi erilist, tavaline küttepuude teema Big Grin
https://www.youtube.com/channel/UC2tE83x...subscriber

Ahjaa saag on Husqvarna 545, soovitan soojalt.

Echo power jah Big Grin  oli selline pulli tuju peal. Järgmisena teen Dolmar power video vist. Tuleb kraavi projektiga edasi minna. Seal pole echo poweriga suurt miskit peale hakata Rolleyes
Vasta

(17-03-2019, 21:49 PM)pannkook Kirjutas:  
(17-03-2019, 21:35 PM)Xtreme Kirjutas:  Ahjaa saag on Husqvarna 545, soovitan soojalt.

Miks sa vrõnn vrõnn vrõnn pidevalt teed? Rolleyes


Meeldib vrõnnitada  Smile 

assa raks, kohe lendas videole dislike ka, karm publik  Smile
Vasta

Kas üldse teatakse miks sedaviisi vrõnnitakse.... Big Grin
Vasta

(18-03-2019, 00:17 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Kas üldse teatakse miks sedaviisi vrõnnitakse.... Big Grin

Ütle siis saame teada Big Grin
Vasta

Sest uimastel saagidel nagu ka võsakatel tuleb koguaeg pööre üleval hoida, siis saab kiiremini lõigata  Big Grin
Ma ei tea kas mu videost on kuulda, aga echoga pean ka vrõnn-vrõnn vahepeal tegema. Kui pikalt tühikäigul käib siis kipub välja surema vahest. Mingi koterman on kuskil sees aga keegi pole viga tuvastada suutnud miks vahest seisma jääb. Vahest lähevad aga pöörded kõrgeks tühikäigul. Käis karburaatori pesus ja sai vahetatud membraan ning küünal ja kütuse voolikud aga no näed viga ei kao. Teeme siis vahest vrõnn-vrõnn ja töö saab tehtud
Vasta

(18-03-2019, 00:21 AM)Xtreme Kirjutas:  
(18-03-2019, 00:17 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Kas üldse teatakse miks sedaviisi vrõnnitakse.... Big Grin

Ütle siis saame teada Big Grin
No ootame ka natuke,las arvavad ära. Big Grin
Vasta

Järelikult on kasutusjuhendis nii kirjas.
Vasta

(18-03-2019, 00:23 AM)maisalup Kirjutas:  Kui pikalt tühikäigul käib siis kipub välja surema vahest. Mingi koterman on kuskil sees aga keegi pole viga tuvastada suutnud miks vahest seisma jääb. Vahest lähevad aga pöörded kõrgeks tühikäigul.


Väntvõlli simmerid. Tanklabensiin rikub neid. Kui simmerid läbi, siis pole pikk tee minna laagrite purunemiseni ja laagri separaatori tükid ootavad võimalust kolvi vahelt läbi käia... Rolleyes
Vasta

No need veel vahetamata. Kui kiire metsatöö mööda saab, siis lammutan laiali ja vahetan simmerid ja laagrid ka ära. Siis on täis kompott tehtud. Need vb rikuti garantiiremondis, sest peale seda on see jamps tekkinud...
Vasta

(18-03-2019, 09:28 AM)maisalup Kirjutas:  No need veel vahetamata. Kui kiire metsatöö mööda saab, siis lammutan laiali ja vahetan simmerid ja laagrid ka ära. Siis on täis kompott tehtud. Need vb rikuti garantiiremondis, sest peale seda on see jamps tekkinud...

Osade saagide puhul on tihendite vahetust päris kehva teha. Väntvõlli tapid nii järsu servaga,et muidu ei saa tihendit panna kui teed õllepurgist pisikese torukese(ümber väntvõlli kaela paned) ja sellega juhid tihendi oma kohale.Lööd tihendi paika ja tõmbad torukese ära. Kes julmalt otsa lööb see rikub tihendi.
Kui töötava sae võtad kätte ja keerad seda igasse asendisse ja mootori pöörded ei muutu siis on tihendid korras. Muidugi tuleb vaadata,et mõni trossikene-vardakene sae kallutamisel kogemata pöördeid juurde ei lisa,kuskilt paindub rohkem läbi,seda peab jälgima. Kui saag lõõtsutab siis pole vaja viga kaugelt otsida... tihendid kulunud. Kui väga hull pole siis võib edasi lasta. Kui juba koguaeg pead uuesti ja uuesti starterit kakkuma siis tuleb ikka midagi ära vahetada.
Vasta

Kipub ikka üpris tihti viimasel ajal minestama. Kallutades nagu grammikene vahest muutub vahest mitte. Aga ongi hea laiali kiskuda saab näha mis karul kõhus on, kas vahetati kolb ja silinder või praavitati kuidagi kiirelt käima kui ma 2.5 kuud peale remonti viimist hakkasin uut nõudma, et kaua see pull kestab Rolleyes
Vasta

(17-03-2019, 19:57 PM)huvi5 Kirjutas:  
(17-03-2019, 18:51 PM)ahtos Kirjutas:  Avastasin tähiku alt pluss ja miinus märgid,mida sealt regullitakse?

Keti õli pealevoolu hulka
Seda kahtlustasin ise ka,aga tänu vastamast.
Vasta

(17-03-2019, 21:35 PM)Xtreme Kirjutas:  Ma ka see aasta mõned videod teinud.
Ahjaa saag on Husqvarna 545, soovitan soojalt.
Äge, lõpuks midagi asjalikku. 
545 on raudselt ülihea saag aga hinda on ka omajagu! Ja jälle: siis vaatad ka Echo poole, odavam ja kergem. Nende kahe omavaheline võrdlustest Taanist. Kommntaaridest saab ka üht-teist teada ehk et päris nii ka ei saa testida, kui saagi pole häälestatud. Husqi autotune on muidugi kõva asi.  Reguleeritud pill teeb ikka hoopis teist häält. 
Esmapilgul 200 grammi ja 44€ polegi vahe aga liidad lõpuks kõik asjad kokku, saab päris suured hinnavahed ja isegi kaaluvahed. Paned sinna kõrvale veel Stihli, on vahed veel suuremad. 

Ja kui hinda üldse mitte arvestada, jõuamegi ju sinna, et ostad mitu saagi ja kõik kõige kallimad - igaks tööks oma. Aga see pole ka mõistlik ega jätkusuutlik, see hinna mittearvestamine. Kuna tegemist on absoluutnumbritelt väikeste vidinatega hinna ja kaalu ja võimsuse osas, on iga muutus oluline hulk protsentides. 
Lisanduv 1 kilo on tohutu vahe, kui algnumber on 4. Ja see on number, mida sa kasutad 100% kasutusjast
Lisanduv 50EUR on tohutu vahe, kui alghind on näiteks 99€! Ja see iga 50 on KASUTATAV sama tegevuse abi/lisavahendite soetamiseks. Ehk ka 100% kasutausajast.
Lisanduv 0,5kW on ka tohutu vahe, kui algnumber on 1,5. Aga siin ongi häda - võimsust ei kasutata kogu aeg ja liiga suurt võimsust ei kasutata paljudel puhkudel peaaegu mitte kunagi. 

Siingi teemas on vaikselt koorunud välja suurte kasutajakogemuste pealt see, et tohutu latt ja harvesteri kett seal peal ei ole enamasti kõige mõistlikum. Esiteks arutu kaal tassida ja teiseks mõttetu koormus ringi ajaga masinal endal. Juba siin hakkab rolli mängima kompromiss. Ning kompromissi veab KAAL! Selleks on ju suisa alumiiniumlatid jms. 
Ja teine asi kohe raha. Vedada endaga metsa tööks mittevajalikult võimas ja arutult raske töövahend millegi kerge töö jaoks on ju tegelikult rumalus. Kui seda kergemat tööd paitsab pikapeale palju, on õigem ju sellesk spetsvahend osta? Ja kindlasti on koht, kus kerge ja selline poolteist kilovatii saag on karjuvalt vajalik, pisemate isiklike noorendike hooldamine ja valgustus. 
Ma pean ikka ja alati omi kogemusi oluliseks ja oma noorendiku puhastus tähendas samas ka grillimaja ehitust ja seda hulka mändi saed kettsaega, mitte ülikalli võsasaega! Peale katuselaudise ja katte muu 100% oma mets/maa ja puhas käsitöö koormine. P351 tundus siis täiesti normaalne saag olevat aga see oli ka 9 suve tagasi. Aga kui sa näed, et sedasorti peene puu tööd on ees palju tihusid ja aastaid, on ju igati mõistlik kerge saag soetada. Kuni 30-sendiste leppade/kaskede jaosk ei ole 6-kilost 3-kilovatist metsaveotraktorit ju tarvis? 
Kuna see kaaluteema sai minu "üllatunud hüüatusest" Sõbra minu jaoks ülikerge Echo sanglepikutestist osaliselt alguse ja jätkus veel kergemate pikimootoritega, siis kaal oli kõige aluseks (ja 420ES võime 15-tolli 1,5-millist ketti jooksutada oma 1,6kW'ga). Ja jõudsime mingil hetkel sinnani, et ksf! läks tellis veel 800grammi kergema uue 362WES'i 320 rahaga, kaotades kõigest 0,1 kW'd aga saades tolli lühema lati ja 0,2 milli peenema soone/kitsama keti ei kaotata mitte mingit tööefektiivsust! See viimane on teooria muidugi, praktikat tahaks näha/katsuda.
Vasta

Isegi kui 545 oleks mõni sada gramm raskem, eelistaks ma seda ikkagi konkurentide saagidele.
Minule on kaal teisejärguline, esmalt on mulle tähtis kui hea on selle masinaga opereerida.
Ja võin väita täiesti kindlalt ,et paremini käsitletavat saagi ei ole konkurentidel pakkuda, rääkimatta veel vibratsioonist.

Laasida on selle saega ikka jube mõnus Smile
https://youtu.be/b8UTPSANeJQ

Ma ei ütleks ,et hind on jube, samaväärne hind stilhi ja dolmariga. Ilmselgelt echo saed on odavamad, sest nad ei ole end veel tõestanud nii nagu kaks põhilist giganti.
Ja echode plastikud on nagu odav hiina rämps, ( väidavad paljud välismaa foorumites ) aga ma usun ,et muud detailid on echol tip top.

AGA, kui ma peaks ostma poest uue sae siis suure tõenäosusega oleks see echo, puhtalt tänu hinnale ja pikale garantiile.
Aga üldiselt uued asjad mulle ei meeldi , eks see ole nokitsejate värk Big Grin

Autotune ... nii ja naa. Jama ,et peab jooksma diileri juurde kui mingi probleem aga üldiselt on autotune ikka jõhkralt hea.



Lõppude lõpuks on igal ühel omad eelistused mida nad sae puhul tähtsaks peavad.
Vasta

(18-03-2019, 17:56 PM)Xtreme Kirjutas:  Lõppude lõpuks on igal ühel omad eelistused mida nad sae puhul tähtsaks peavad.
Nii on, lihtsalt ei tea kõiki eelistusi, kui pole saanud proovida. 
Ma siin paari aasta eest võtsin "põhimõtte pärast" ligi iseterituva ketiga elektrisae linnas saagida ja sigarahul! Ma tõesti ei pea keti teritamisele mõtlema ega katsetama, läheb saag käima vai ei, ja see on muutunud koduse elektrisae puhul mul eelistuseks Toungue   Kulub millaski kett ära, jalutan Hiiult Hortulusest läbi ja ostan uue. 
Sellise saja lähedal võib ju pulli teha ja omal rahakotil teste korraldada aga kui summa kisub 300 ja parematel kett- ja võsasaagidel 700-1000 juurde, siis päris omale kõike osta ikka ei kannata. Siis peab ikka saama ise katsuda ja ka kõva mõttetöö ette ära tegema ehk "eelistused", vajadused ja võimalused paika panema.
Vasta

mis jrdi värk see iseterituv veel on? Wink
Vasta

(18-03-2019, 19:17 PM)pannkook Kirjutas:  mis jrdi värk see iseterituv veel on? Wink

Just - mis ingli kett see veel on mida väljastpoolt piki perimeetrit teritatakse?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(18-03-2019, 17:56 PM)Xtreme Kirjutas:  ..
Minule on kaal teisejärguline, esmalt on mulle tähtis kui hea on selle masinaga opereerida.
Ja võin väita täiesti kindlalt ,et paremini käsitletavat saagi ei ole konkurentidel pakkuda, rääkimatta veel vibratsioonist.
...

See "hea" on subjektiivne. Minule on huski uuema aja kombilüliti äärmiselt ebamugav kasutada. Stihli oma on täpselt pöidla järgiWink
Vasta

(18-03-2019, 21:27 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-03-2019, 17:56 PM)Xtreme Kirjutas:  ..
Minule on kaal teisejärguline, esmalt on mulle tähtis kui hea on selle masinaga opereerida.
Ja võin väita täiesti kindlalt ,et paremini käsitletavat saagi ei ole konkurentidel pakkuda, rääkimatta veel vibratsioonist.
...

See "hea" on subjektiivne. Minule on huski uuema aja kombilüliti äärmiselt ebamugav kasutada. Stihli oma on täpselt pöidla järgiWink

Ära nüüd hakka. Vallandad veel kolmanda maailmasõja Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne