[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust
#21

(31-07-2023, 21:49 PM)KertP Kirjutas:  Mis kibestumisest kodanik ivo86 räägib?
Mina tõin välja planeeritava valitsuse plaani. Sõnumitooja kõigest.
Olete "vihakõneseaduse" pooldaja? - Ok, siis arvestage sellega, et võibolla siin samas foorumis nurisemine muutub ka kuriteoks. Me ei tea, mis üllatusi valitsemist mängivad tegelased meile pakuvad.
Sotsialisti kõnetoonist sai küll välja loetud ähvardus " Küll te varsti nüüd saate tunda".

Sellest kibestumisest, mis igast Teie postitusest välja paistab. Kõik on kogu aeg halvasti ja reformierakonna poliitikud on selles süüdi.

Minu arust ei ole halvasti. Kas saaks paremini? Jah, saaks, ma arvan. Või loodan. Aga ükski asi pole täiuslik. Ma leian igast erakonnast endale meeldivad poliitikud ning vastumeelsed poliitkud. Mõnes on ühtesid rohkem kui teises. Aga ma ei jookse seda igal võimalusel siia välja valama ja kurtma, kuidas maailm liiga teeb.

Mulle teeb ka tuska, et kõrvaltänaval pandi uus asfalt aga minu maja ees ainult pinnati. Mulle ei meeldi, et riigiametnikud saavad minu arust liiga palju palka ning on pidevalt "kodukontoris", et mitte sittagi teha. Ometi ma ei kandideeri tööle sinna. Mulle ei meeldi, et samasoolised saavad abielluda. Mulle ei meeldi paljud ameerikalikud väärtused, aga kommunistlikud meeldivad 100x vähem. Mulle ei meeldi, et mul pole igale olukorrale head lahendust ja et ma ei ole hea ärivaimuga. Ometi on kõht täis, katus peakohal ja üldiselt pole viga - sest ma üritan ette mõelda ja mitte üle võimete elada.

Eestis on tegelikult üsna hea elada. Mul on väga kahju, et Te sellest tegelikult aru ei saa.
Vasta
#22

(31-07-2023, 22:00 PM)ivo86 Kirjutas:  
(31-07-2023, 21:49 PM)KertP Kirjutas:  Mis kibestumisest kodanik ivo86 räägib?
Mina tõin välja planeeritava valitsuse plaani. Sõnumitooja kõigest.
Olete "vihakõneseaduse" pooldaja? - Ok, siis arvestage sellega, et võibolla siin samas foorumis nurisemine muutub ka kuriteoks. Me ei tea, mis üllatusi valitsemist mängivad tegelased meile pakuvad.
Sotsialisti kõnetoonist sai küll välja loetud ähvardus " Küll te varsti nüüd saate tunda".

Sellest kibestumisest, mis igast Teie postitusest välja paistab. Kõik on kogu aeg halvasti ja reformierakonna poliitikud on selles süüdi.

Minu arust ei ole halvasti. Kas saaks paremini? Jah, saaks, ma arvan. Või loodan. Aga ükski asi pole täiuslik. Ma leian igast erakonnast endale meeldivad poliitikud ning vastumeelsed poliitkud. Mõnes on ühtesid rohkem kui teises. Aga ma ei jookse seda igal võimalusel siia välja valama ja kurtma, kuidas maailm liiga teeb.

Mulle teeb ka tuska, et kõrvaltänaval pandi uus asfalt aga minu maja ees ainult pinnati. Mulle ei meeldi, et riigiametnikud saavad minu arust liiga palju palka ning on pidevalt "kodukontoris", et mitte sittagi teha. Ometi ma ei kandideeri tööle sinna. Mulle ei meeldi, et samasoolised saavad abielluda. Mulle ei meeldi paljud ameerikalikud väärtused, aga kommunistlikud meeldivad 100x vähem. Mulle ei meeldi, et mul pole igale olukorrale head lahendust ja et ma ei ole hea ärivaimuga. Ometi on kõht täis, katus peakohal ja üldiselt pole viga - sest ma üritan ette mõelda ja mitte üle võimete elada.

Eestis on tegelikult üsna hea elada. Mul on väga kahju, et Te sellest tegelikult aru ei saa.
Igast minu postitusest leiab kibestumist?
Soovitaks paksem nahk kasvatada, ning igale kriitikale mitte reageerida. Saan aru, et solvasin Teie valitud erakonda?
See "automaksu" teema sai uue käigu just praeguse valitsuse tõttu, ning Reformierakond oma ministritega ongi selles süüdlane. 
Eestlane ongi nõrk ja reageerib negatiivsetele uudistele pehmolt. Vaja ongi teravamalt sõna võtta, ning end nähtavaks muuta. Vastasel korral jääme siin hõikavaks hääleks tühjas kõrbes.
Eesti elu juures on häid ja halbu asju. Kui lasta "valitsejatel" kõik planeeritud eesmärgid teoks teha, siis varsti enam pole Eestis hea elada. Ma ei mäleta nii tugevat kriitikat ühegi valitsusega, nagu on praegu.
Valitsuseliikmed hetkel rullivadki rahvast täiega üle, ning tead miks? - Sest rahvas on vait, ja laseb seda teha.
Ei tasu unustada, et riigikogus poliitikud peaks töötama rahva heaks. Mitte vastupidi!
Vasta
#23

(31-07-2023, 22:41 PM)KertP Kirjutas:  
(31-07-2023, 22:00 PM)ivo86 Kirjutas:  
(31-07-2023, 21:49 PM)KertP Kirjutas:  Mis kibestumisest kodanik ivo86 räägib?
Mina tõin välja planeeritava valitsuse plaani. Sõnumitooja kõigest.
Olete "vihakõneseaduse" pooldaja? - Ok, siis arvestage sellega, et võibolla siin samas foorumis nurisemine muutub ka kuriteoks. Me ei tea, mis üllatusi valitsemist mängivad tegelased meile pakuvad.
Sotsialisti kõnetoonist sai küll välja loetud ähvardus " Küll te varsti nüüd saate tunda".

Sellest kibestumisest, mis igast Teie postitusest välja paistab. Kõik on kogu aeg halvasti ja reformierakonna poliitikud on selles süüdi.

Minu arust ei ole halvasti. Kas saaks paremini? Jah, saaks, ma arvan. Või loodan. Aga ükski asi pole täiuslik. Ma leian igast erakonnast endale meeldivad poliitikud ning vastumeelsed poliitkud. Mõnes on ühtesid rohkem kui teises. Aga ma ei jookse seda igal võimalusel siia välja valama ja kurtma, kuidas maailm liiga teeb.

Mulle teeb ka tuska, et kõrvaltänaval pandi uus asfalt aga minu maja ees ainult pinnati. Mulle ei meeldi, et riigiametnikud saavad minu arust liiga palju palka ning on pidevalt "kodukontoris", et mitte sittagi teha. Ometi ma ei kandideeri tööle sinna. Mulle ei meeldi, et samasoolised saavad abielluda. Mulle ei meeldi paljud ameerikalikud väärtused, aga kommunistlikud meeldivad 100x vähem. Mulle ei meeldi, et mul pole igale olukorrale head lahendust ja et ma ei ole hea ärivaimuga. Ometi on kõht täis, katus peakohal ja üldiselt pole viga - sest ma üritan ette mõelda ja mitte üle võimete elada.

Eestis on tegelikult üsna hea elada. Mul on väga kahju, et Te sellest tegelikult aru ei saa.
Igast minu postitusest leiab kibestumist?
Soovitaks paksem nahk kasvatada, ning igale kriitikale mitte reageerida. Saan aru, et solvasin Teie valitud erakonda?
See "automaksu" teema sai uue käigu just praeguse valitsuse tõttu, ning Reformierakond oma ministritega ongi selles süüdlane. 
Eestlane ongi nõrk ja reageerib negatiivsetele uudistele pehmolt. Vaja ongi teravamalt sõna võtta, ning end nähtavaks muuta. Vastasel korral jääme siin hõikavaks hääleks tühjas kõrbes.
Eesti elu juures on häid ja halbu asju. Kui lasta "valitsejatel" kõik planeeritud eesmärgid teoks teha, siis varsti enam pole Eestis hea elada. Ma ei mäleta nii tugevat kriitikat ühegi valitsusega, nagu on praegu.
Valitsuseliikmed hetkel rullivadki rahvast täiega üle, ning tead miks? - Sest rahvas on vait, ja laseb seda teha.
Ei tasu unustada, et riigikogus poliitikud peaks töötama rahva heaks. Mitte vastupidi!

Halloo, mulle kirjutad "Soovitaks paksem nahk kasvatada, ning igale kriitikale mitte reageerida". Kas mina hakkasin automaksu teemas poliitilist tatti pristima? "Valitsejad"
Ei viitsi su eelmisi poste siia tsiteerida, saad sealt ka vaadata, kas on kibestumist või ei.

Keegi takistab Sul poliitikasse minna? Kui Sulle tundub, et rahvas ootab seda "õigete põhimõtetega" poliitikut, muidu tõsuseb üles ja hakkab mässama, siis on ainult vormistamise küsimus ju? Esita kandiatuur ja valmis.
Kui aga õnneks ei lähe, siis vaata - ei jaga valdav osa sinnu õnnetuid vaateid.

Mind ei häiri üldse, kui sa solvad mingit erakonda. Anna minna. Ma hea meelega solvaks poliitkuid üleüldiselt. Ükskõik, mis parteist, kõik on raha peal väljas.
Küll aga käib tatipritsimine valijate pihta. Olgu, mis erakonnast jutt tahes.
Valin, keda tahan.
Valimiste mõte ongi valida selle erakonna poolt, kellega minu vaated ja eesmärgid enim kattuvad. Kui aga keegi hakkab selle eest teist inimest solvama, on see ju isiklik?
Siis pole imestada, et samaga vastu saad.

Mul ei ole valida seda erakonda, kellega 100% kõik klapiks. No ei ole. Ja siis valin oma parima äranägemise järgi. Üldiselt pole viga. Parem kui eelmainitud "geiseksi" erakond.

Ja mul on ka arvamus ühe kindla erakonna valijate pihta. Ja ma väljendan seda ainult siis, kui nad ise enne norima hakkavad. Aga tead mis..  peaaegu alati hakkavad. Sest selle erakonna valijad ongi suures osas hädapätakad. Osad majanduslikult. Osad sekusaalselt. Osad vaimselt. Jne. Ja siis on maailm süüdi nende hädades..

Vastik tekst, onju? Autofoorumis? Fuih, kes alustas..
Vasta
#24

Kuigi ivo kirjutas "eduard" võtan vastata : Mina saan hakkama aga , nähes ühes otsas viletsust ja raskustes inimesi / peresi mis on ühiskonna alus ja teises otsas arutut raiskamist valitsuse poolt , no pole põhjust rahuloluks . 
 Paljud reformid ei õigusta neile kulutatud /raisatud ressurssi , näiteks hooldereform .

 Mis Te arvate : Kelle korralekutsumiseks saavad Kaitseliitlased tazerid , viiendat kolonni meil ei olevat .
 Automaksu juurde käänates : Mulle ei meeldi see kuidas seda serveeritakse , üks minister vahutab   kliimaeesmärkidest , teine eelarvemiinusest , kurat võtku , kas nii kõrgel tasemel nagu minister ei ole julgust asju õigete nimedega nimetada .
Vasta
#25

(01-08-2023, 06:23 AM)edvard Kirjutas:   Automaksu juurde käänates : Mulle ei meeldi see kuidas seda serveeritakse , üks minister vahutab   kliimaeesmärkidest , teine eelarvemiinusest , kurat võtku , kas nii kõrgel tasemel nagu minister ei ole julgust asju õigete nimedega nimetada .

Küsimus ei ole julguses tõtt rääkida vaid soovimatuses. Kuigi paljusid siinseid traditsioone pisendatakse või üritatakse sootuks tasalülitada, on mõnedes asjades järjepidevus poliitsotsiopaatidele vägagi südamelähedane (hingelähedane ei saa olla selle puudumise tõttu). Näiteks rahvale valetamine on üks selline. Valitseb poliitgrupeeringuteülene konsensus.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#26

(31-07-2023, 23:19 PM)ivo86 Kirjutas:  ... Ma hea meelega solvaks poliitkuid üleüldiselt. Ükskõik, mis parteist, kõik on raha peal väljas. ...
jep, teada-tuttavate inimeste pealt vaadates on nii, et oli justkui väga norm inimene aga nii kui poliitikasse läks, siis hakkas hoopis teist juttu, st jura ajama.
(31-07-2023, 23:19 PM)ivo86 Kirjutas:  ... Valimiste mõte ongi valida selle erakonna poolt, kellega minu vaated ja eesmärgid enim kattuvad. ...
Mul ei ole valida seda erakonda, kellega 100% kõik klapiks. No ei ole. ...
Eks nii on vist kõigil, 100% kattuvust on raske leida. Mina käisin valimas esimestel taasiseseisvunud Eesti valimistel, hääletasin Isamaa poolt aga piruka juures olles selgus, et pole neil selgroogu. Seejärel üle 20 aasta ei käinud valimas, kuna polnud ühtegi minu vaadetega kattuvat poliitilist jõudu, mis oleks reaalselt saanud midagi mõjutada. Siis hakkas ekre tõus ja eelviimaste valimiste eel oli valimiskompassi järgi 98% vaadete kattuvus minu omadega (vasaktsentristlik majanduspoliitka ja äärmuskonservatiiv). Viimaste valimiste eel muidugi olid mind häirivad ekre seisukohad vaktsineerimise/covid meetmete ja ukraina abistamise seisukohtades aga muudes poliitilistes seisukohtades on ikkagi täielik kattuvus.
(31-07-2023, 23:19 PM)ivo86 Kirjutas:  ... Ja siis valin oma parima äranägemise järgi. ...
Vasta
#27

ma olen seda juba korrutanud, et mina ei ole mingi reformierakonna valija, minu jaoks on ka seal liiga palju kaabakaid.
Aga mis siis minu arust tegelikult on:
Reformierakond pooldab tasakaalus eelarvet, või vähemalt üritab puudujääki vähendada. Iseenesest ju mõistlik mõte, kas seetõttu on nad viimseni halvad? See ei ole iseenesest veel kellegi kiusamine ja pahatahtlikkus. 
Kust siis raha võtta?
Ei ole muud võimalust kui kulusid vähendada või siis tulusid, ehk makse suurendada. Laenu võiks kah võtta, aga intress on praegu liiga kõrge ja niisama ärasöömiseks ei ole mõistlik laenata.
Pensione vähendada? Ei tule kõne allagi, sellest tuleks veel kordades suurem seakisa kui praegu automaksu üle.
Haigekassa rahastust vähendada? Ei tule kõne allagi, sest seal on niigi raha puudu.
Kaitse-eelarvet vähendada? Ei tule kõne allagi, sest sõjavägi peab meil tugev olema, et tiblade vastu kindlalt seista.
Politseinike-päästjate-õpetajate palkasid vähendada? Ei tule kõne allagi, sest kuuldavasti saavad nad niigi vähe raha (mis on ka tõsi).
Ei jäägi suurt muud üle kui makse tõsta, sest selg on vastu seina. Automaksule ongi üsna hea põhjendus, sest mujal Euroopa liidu riikides on see tõesti olemas ja meil mitte.
Tehakse kahjuks see viga, et aetakse sinna juurde mingit iba keskkonnasõbralikkusest, selle asemel et ausalt öelda - raha on lihtsalt puudu. 
Ise ma muidugi lisaksin, et eelarves on ka suuri summasid, mis kulutatakse ilmaasjata - Rail Baltica ehitus, "tasuta" ühistransport, üledimensioneeritud liiklussõlmede ehitus jne jne. Viimati tuli just uudis, et toetatakse mingeid idufirmasid 100 miljoniga, kurat teab milleks. 
Kuidas seda automaksu kehtestada, on juba nüansid, ja tuleb loota tervele mõistusele. Ehk mittekasutatavaid autosid ei tohi maksustada ning 30+ aasta vanuseid ka mitte (aastanumbri üle võib vaielda). 
Mis mulle ajudele käib, on selle ühe erakonna üle kiunumine, ise asjade sisust aru saamata ja paremaid lahendusi pakkumata.
Vasta
#28

(01-08-2023, 10:01 AM)Peeter2 Kirjutas:  ma olen seda juba korrutanud, et mina ei ole mingi reformierakonna valija, minu jaoks on ka seal liiga palju kaabakaid.
Aga mis siis minu arust tegelikult on:
Reformierakond pooldab tasakaalus eelarvet, või vähemalt üritab puudujääki vähendada. Iseenesest ju mõistlik mõte, kas seetõttu on nad viimseni halvad? See ei ole iseenesest veel kellegi kiusamine ja pahatahtlikkus. 
Kust siis raha võtta?
Ei ole muud võimalust kui kulusid vähendada või siis tulusid, ehk makse suurendada. Laenu võiks kah võtta, aga intress on praegu liiga kõrge ja niisama ärasöömiseks ei ole mõistlik laenata.
Pensione vähendada? Ei tule kõne allagi, sellest tuleks veel kordades suurem seakisa kui praegu automaksu üle.
Haigekassa rahastust vähendada? Ei tule kõne allagi, sest seal on niigi raha puudu.
Kaitse-eelarvet vähendada? Ei tule kõne allagi, sest sõjavägi peab meil tugev olema, et tiblade vastu kindlalt seista.
Politseinike-päästjate-õpetajate palkasid vähendada? Ei tule kõne allagi, sest kuuldavasti saavad nad niigi vähe raha (mis on ka tõsi).
Ei jäägi suurt muud üle kui makse tõsta, sest selg on vastu seina. Automaksule ongi üsna hea põhjendus, sest mujal Euroopa liidu riikides on see tõesti olemas ja meil mitte.
Tehakse kahjuks see viga, et aetakse sinna juurde mingit iba keskkonnasõbralikkusest, selle asemel et ausalt öelda - raha on lihtsalt puudu. 
Ise ma muidugi lisaksin, et eelarves on ka suuri summasid, mis kulutatakse ilmaasjata - Rail Baltica ehitus, "tasuta" ühistransport, üledimensioneeritud liiklussõlmede ehitus jne jne. Viimati tuli just uudis, et toetatakse mingeid idufirmasid 100 miljoniga, kurat teab milleks. 
Kuidas seda automaksu kehtestada, on juba nüansid, ja tuleb loota tervele mõistusele. Ehk mittekasutatavaid autosid ei tohi maksustada ning 30+ aasta vanuseid ka mitte (aastanumbri üle võib vaielda). 
Mis mulle ajudele käib, on selle ühe erakonna üle kiunumine, ise asjade sisust aru saamata ja paremaid lahendusi pakkumata.
Riigil on raha nagu raba, küsimus ongi ainult priorteetides. Pole viimasel ajal enam Rail Baltica asja jälginud, kuid sinna lähevad kolossaalsed summad. Nordica hetkel poolaasta kahjum 7,2M. Idudesse ja muudesse nurisünnitustesse maetakse ka miljardeid, kui " Eesti Nokiat" ei paista kuskilt, ok, Skeleton ehk välja arvata ja Saare Workboats ka. Ülejäänud asjad suuremas osas vedelevad maas ja vigisevad ainult.
Valitsus tõstab endal palkkasid, no tonn kuus juurde ka ju siiski raha. Metsaküla koolile 40000 ei leita, et üks normaalne väike kogukondlik kool saaks toimida, kui Ukraina võlgu maksame küll 6M eest ja ehitame sinna 3 orbudekodu ja Zaparožžia oblasti pidime ka üles ehitama. Aidata on vaja, kuid mitte nii, et anname püksid ka jalast ära.  Ei räägi EU liikmemaksudest ja rohehullusest lähemalt, milleks on raha piiramatult. Lihtsalt kui kärpida rea-ametnike 20% ja suunata nad tootvale tööle, siis laheneks ühekorraga mitu probleemi, millest üks oleks tööjõupuududus ja võõrtööjõu sisseveo vajadus.
Kes pole kuulanud, siis võiks mõttega selle asja ära kuulata, et kuidas Eesti tervishoiusüsteemis asjad kunagi käisid. Vaevalt asjad paranenud oluliselt on hetkeks.
https://www.youtube.com/watch?v=UiGyFmBB...useUudised
Asi ongi lihtsalt riigi suundades, et kas näeme Euroopa suunal pestud, ku$tud ja kammitud välja ja teeme head nägu, kuid ääremaad hakkavad juba tühjaks jääma alles olnud 8% majanduskasvust on saanud 3% miinus.
Vasta
#29

Mul on hea meel, et ivo86 hästi läheb ja ta teenib üle eesti keskmise.
Samuti on mul hea meel, et tema tutvusringkonnas on kõik üle keskmist palka teenivad kodanikud.
Aga mis teeb meele kurvaks on liigne optimism ja kaaskodanikele antud soovitused mis ei mahu eesti mõistes raamidesse.
"Tegele rohkem põhitööga", et aremat palka saada.
"Mine tasuvamale tööle". 
No ei päde need soovitused meie kaasaegses ENSV-s.
Ma ütleks, et elus on vedanud  ja nüüd tiksud kitsas ringis kõrgepalgaliste seltsis teadmata mis toimub teises eestis.
Kui sa tuled linnast välja ja liigud 50km lõuna poole jääb teepeale Valga maakonna suurima müügitulu ja käibega firma kus töölised ei saa kätte eesti keskmist.
Ja ometigi loetakse seda asutust parimaks tööandjaks. Tööle sõidetakse sinna isegi 60-70km kauguselt.
Muidugi võib lagedale tulla maksuameti lehega kus kindlasti on keskmine 2000 ligi aga lihtsa tööinimeseni see number ei jõua.
Ja teha märkusi nagu oleks inimesed ise süüdi oma alla keskmise palgas ei sobi kuidagi.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#30

Külahull, sa ei saa suurusjärkudest ja rahanumbritest aru, nii on raske argumenteerida. 
Miljardid idufirmadesse???
Kusagilt pärineb arusaam nagu "vähendame riigikogulaste ja valitsuste palkasid, sest sinna läheb pool eelarvet, kokkuhoitud rahast toidame kõik pensionärid ära". 
Valitsuse palkadeks läheb riigieelarve mahust pisikene kübe, mikroskoopiline osa. 
Metsküla kooli sulgemine on puhtalt vallavalitsuse otsus. 
Oijah, ma ei viitsi. Omal ajal visati mind ka ekre sõprade klubist välja, kuna kippusin liialt fakte ning mõistuse häält ilmutama.

EDIT - ahjaa - vaatasin korraks ka selle video peale, millele viitasid. Harry Raudvere! See on eriline tolvan ja tibladearmastaja, Eesti riigi vaenlane. Siin pole sinuga millestki enam rääkida.
Vasta
#31

"Oksad" koomale ehk ei lähe isiklikuks !

 Millised oleks kõigile vastuvõetavad lahendused eelarvekriisist väljumiseks , on see üldse võimalik ?
1. Kahekordset miinimumpalka teenivatelt 2% riigikaitsemaksu kuus see on umbes 28 €
2. Kolmekordset miinimupalka teenivatelt 2% riigikaitseks `ja 2% rohepöördeks 
3. Kolmepoolekordset miinimumpalka teenivatelt 2% riigikaitseks ja 2% rohepöördeks 4% tervisekassa lappimiseks ja 6% RB ning rahvusliku lennukompanii elushoidmiseks .
 Kui keegi julgeks sellise kavaga esineda valitsuse poolt , siis ülejärgmisel päeval põletataks kuskil õlgmehikesi , valitseks üldine hukkamõist õigustatud ootustest teerulliga ülesõitmisest , me saaks teada kui valus on maksta autoliisingut ning korteri ostuks võetud pangalaenu .
Vasta
#32

(01-08-2023, 11:22 AM)Peeter2 Kirjutas:  Külahull, sa ei saa suurusjärkudest ja rahanumbritest aru, nii on raske argumenteerida. 
Miljardid idufirmadesse???
Kusagilt pärineb arusaam nagu "vähendame riigikogulaste ja valitsuste palkasid, sest sinna läheb pool eelarvet, kokkuhoitud rahast toidame kõik pensionärid ära". 
Valitsuse palkadeks läheb riigieelarve mahust pisikene kübe, mikroskoopiline osa. 
Metsküla kooli sulgemine on puhtalt vallavalitsuse otsus. 
Oijah, ma ei viitsi. Omal ajal visati mind ka ekre sõprade klubist välja, kuna kippusin liialt fakte ning mõistuse häält ilmutama.

EDIT - ahjaa - vaatasin korraks ka selle video peale, millele viitasid. Harry Raudvere! See on eriline tolvan ja tibladearmastaja, Eesti riigi vaenlane. Siin pole sinuga millestki enam rääkida.
Kas ma rääkisin mingist kindlast ajavahemikust Eas projektide kohalt? Loe, uuri, et palju on läinud ja palju siiamaani lendab. Palkade kohapealt ja riigiaparaadist rääkisin üldiselt, mitte ainult valitsusest. Sa ei suvatse mingit diskussiooni alustada, vaid lihtsalt lahmid. Raudvere puhul ei pruugi kõigega nõus olla, kuid tal on siiski elukogemust ja ameteid olnud, seega võiks kaasa mõeldagi. Selles asjas ei tee ju Putini propagandat, või mis? 
Kui argumendid otsa saavad või ei suuda kaasa mõelda, siis liberaalid löövad rassismikaardi lauda ja vaatavad võidukalt ringi, sest nii kõva trumbi peale pole kellelgi enam midagi öelda. Sama on ka lamemaalaste, poetaguste, vaktsiinivastataste jne. Nendega pole mõtet isegi kaasa mõelda, alam rass või kuidagi nii ikkagi..
Vasta
#33

Tead, mind see rassismi teema väga ei huvita, Eestis pole see õnneks kuigivõrd teemaks.
Aga võrdluse Hitleriga võib tõepoolest tuua, tema ideesid kui tõsiseltvõetavaid heas seltskonnas lihtsalt ei arutata, kuigi nende hulgas võis ka mõni õige olla.
Samuti ei arutata heas seltskonnas Harry Raudvere mõtteid, isegi kui tal kogemata mõni neist õige on sattunud. Selle kaabaka tunniajalist videot ei kavatse normaalne inimene ammugi läbi vaadata.
Ja veel - lamemaalase kindel tunnus on, et kontrollitud faktide esitamise asemel saadetakse oponent "ise lugema"...
Vasta
#34

(01-08-2023, 10:01 AM)Peeter2 Kirjutas:  ma olen seda juba korrutanud, et mina ei ole mingi reformierakonna valija, minu jaoks on ka seal liiga palju kaabakaid.
Aga mis siis minu arust tegelikult on:
Reformierakond pooldab tasakaalus eelarvet, või vähemalt üritab puudujääki vähendada. Iseenesest ju mõistlik mõte, kas seetõttu on nad viimseni halvad? See ei ole iseenesest veel kellegi kiusamine ja pahatahtlikkus. 
Kust siis raha võtta?

Ise ma muidugi lisaksin, et eelarves on ka suuri summasid, mis kulutatakse ilmaasjata - Rail Baltica ehitus, "tasuta" ühistransport, üledimensioneeritud liiklussõlmede ehitus jne jne. 
Sa oled valesti aru saanud: närilised täidavad kommunistist Isakese S.K. ja holoppide märga unistust ehk roosa erakonna ja muude uuspunaste soovi "rikkaid" peetida! Eelarvepuudujäägi lappimisega ei ole tegu! 

CO2 maks oleks ka minu heakskiidu saanud ja seda just kavandataval moel. Regamistasu on nüüd teine teema, mis on lihtsal tLIIGA SUUR kohe, kui CO2 näit 120 ületab. MA siin võtsin ja mängisin mõttega Daciast. Väikesest või ka Joggerist. Ja sisi on see automaksukalkulaator. Kui me nüüd räägime KÕIGE ODAVAMAST uuest mittesaastavast sõiduautost, mis on luksusest kaugel, siis neile 1500+ eurot regamistasu selga lüüa on just täpselt vähemrikak aga MÕTLEVA elanikkonna osa hävitamine. Kõigest muust saan aru: sellise mõttetuse soetamisel maksad ju CO2 Aastamaks 180 €, Registreerimismaks 3 600 € ja Luksusmaks 6 000 €, kokku 9600€ mis on 0,97% väärtuisest! MITTE ESSUGI! Võtan lahti selel pilli andmed registrist sest kodulehe/tehase omad Eestis ju ei kehti ehk registris on ikka maksimaalne 129 (g/km), siis sellise uue soetamisel lajatataks selga Registreerimismaks 1 440 € mis teeb üüratud 6%!!! GAASIGA Dusteriga annab register samamoodi maksimumi, mitte gaasiga sõitmise oma - ja nii maksu muudkui tuleb!!! 

Meie pere on aastast 2001 alates hakakma saanud VÄIKEautodega! OK, vahepeal sai jälle puhtalt TAlveralli rajateo vajadustest lähtuvalt Quattroga sõidetud ja puhtalt meeldivuse pealt Saabi ja Omegat peetud, aga täna jälle tagasi 3-pütasel Fabial.  Ja räägitagu mis tahes - absoluutne ENAMUS Eesti elanikest ei vaja isegi nii suurt autot! Vana originaal Smart elektriga oleks piisav omaenda penskaritagumiku veoks tiheasustuspiirkonnas! Ja siis on tublid noored, kes on teinud 3-4-5 last ja kes VAJAVAD füüsilislet 7-kohalist Joggerit, sest muud nad osta ei suudaks laste ja kodulaenude kõrvalt. Ja maksad jõhkra summa mittemilelgi eest punastele värdjatele obrokit! 

Mis aga puudutab tasuta ühistransporti - KÄED EEMALE sellest! Vaid ja ainult tasuta transport on pannud ENAMUSE kasutajatest seda tarbima!!! Mitte üks piletihind EI TASU enanst mitte kuidagi ära, ainult peletab sõitjaid eemale autodesse! Miks??? Sest ühistransport PEAB sõitma kogu aeg ja ka täiesti tühjalt! Ennast äratasuvaks saavad teha vaid ja ainult kommertsliinid, mis siis ei allu mingitele KOVide ega Riigi terrorile ja saavad ise OMA teekondi ja peatuseid valida. Aga ka siis tuleb piletihind selline, et ikka on odavam autoga sõita! Minusuguse peats autopeediku sai Tallinn bussi ja muidugi Porgandile 1. tasuita sõiduga ja 2. mitte vähemolulisena UUED vahendid! JA kummaline kui see ka ei tundu ,sisi ma olen ka see suvi tulnud Noarootsiost koju ja läindu tagasi bussidega! Nendest Haavast Vana-Pässa on tasuta nr.18, sisi on tasuline MK bussi või Go liin Rannakülla 4,4 - 7 eurot pilet ja sealt Hosbysse või Pürksi tasuta nr.21. Ku iautoga sõidan 1:20 uksest-ukseni, siis ühistransaga saab hakkama 2:30ga. Rahaliselt tuli odavam bussiga tänu TASUTA liinidele. MK liini olematu hind, pilet 4.40€ ja distants liinil 94 km!!! Ülevaatuseta metsatraktor džonntiirpartneriga kohapeal peatusesse ja poodi julgen sõita, kaugemale mitte. Ja ma etendan TÜÜPILIST 50+ maameest sellega Big Grin Sul on mingi kohapealne junntükk, mis edaspidi maksab 30€ aastamaksuna, riskid natuke ülevaatuseta sõites aga kaugemad otsad teed sisi bussiga või pere ainsa 100% korars paberitega autoga, milelga tihtipeale teinepool kusagil kaugemal tööl käib. Mõnel on kohapeale ka legaaalne traktor aga isegi T5 pilligaa 100 kilti poes ei käida, ressursi rasikamine. Kui buss on tasuta! Kuna Noarootsist on Haapsalusse 30-40 kilti, siis on tasuta buss ülioluline! Seda vahemaad ei vänta ka veloga. 

Ehk CO2-põhine PISIKE maks väikeautodele  on OK, suurematele kõrgem maks ka ok; regamismaks on saatanast, luksusmaks... no ütleme et on kommunistlik jälkus, kuigi teatud mõistes õige asi... ja tasuta busssid PEAVAD säiluma! Kui eesmärk oleks Inimeste-Kodanike jõuline suunamine FÜÜSILISLET väiksemate, ehk siis VÄHEM linnaruumi võtvate ja saastavate autode peale + ühistransporti, olen mina nende maksude puhul kahe käega poolt! Küsimus jääbki eranditest: juba nõukaajal said suurpered RAFi ostu õiguse ehk reaalselt paljulapselistele peredele on füüsilislet möödapääsmatud SUURED bussilaadsed! 5-kohalisega saab suure surmaga sõita neljakesti sest tagapingile 2 turvatooli + Inimene ei mahu. 3-lapseline pere vajab juba minimaalselt seda 7-kohalist Joggerit, mille vana super-eelkäija oli esimene Zafira. Siis on teoreetiline võimalus et ka asjad mahuvad peale! Või peab oelma eraldi haagis sabas, et perega maale sõita...jälle 2000 eurot minimaaalselt kaanega haaagis + konks autole jne - minimaalselt 3K€ jälle laenukohustusi juurde! 
Aga me ju teame, kuidas läbi peanaha inisev jürgenligi koos teiste närilsitega võitlevad igal sammul erisuste vastu!
Ehk mina ei põe! Teoreetiliselt saavad meiesugused (panga)kohustusteta aga mingite varadega keskealised ja vanemad hakkama. Mitte üks maksutõus ega intressimuutus meid ju välja ei sureta. Aga mida peavad tegema NOORED??? Ma vaatan juba ühe lapselapse pealt, milline ajuvaba kohustuslik möödapääsmatu kulu on laps, kulud mida meil 90'te algul ei olnud. Esimesed kulud olid 90'te alguses Lego Technikud sünnipäevakinkideks...mis olid ju kingid iseendale! Marliriie ja külm vesi kraanis ei maksnud midagi. Tekk ja dermantiiniste olid ka Mosses olemas, seal sai titt külili magada kui maale vanavanemate jurude sõitsime. Jne. Ma lihtsalt vaaatasin, mis tittede turvavärgid maksavad ja see oodatav regamistasu on vaat et terve lasteaiarühma lihtsama turvavarustuse hind! ULME!!! 1440€ on ikka üüratu summa...
Harvad naudingud on need, kus saad Sõpradele ja nende lastele normaalselt maaelu pakkuda: Avanti sabas kärus merest rohtu kaugele külla vedada "riskides" mentidega teepeal. Viimane on küll 0,00X% võimalus aga siiski Big Grin .  Muidugi peavad olema ka vastavad lapsevanemad, mitte mingid sõgedikest turvahullud kes ka mõiste alla "mendid" mahuvad.
Vasta
#35

(01-08-2023, 11:09 AM)Külahull Kirjutas:  Riigil on raha nagu raba, küsimus ongi ainult priorteetides. ... Lihtsalt kui kärpida rea-ametnike 20% ja suunata nad tootvale tööle, siis laheneks ühekorraga mitu probleemi, millest üks oleks tööjõupuududus ja võõrtööjõu sisseveo vajadus.
...

Khm, reaametnike palk ei ole probleem, see ei ulatu paljudel juhtudel keskmisenigi. Probleem on keskastme juhid oma 3+ k€ ja "tippjuhid", kelle palgad ületavad peaministri toolile sattunu palka.

Needsamad "reaametnikud" sõidavad välja iga kord, kui kodanik mõnele "riigiametile" esitab kaebuse ja nõuab menetlust. Juhid ei sõida.

II kvartali andmeid oodates tuletan meelde et mediaanpalga ja keskmise palga vahel oli aasta alguses 314 €: https://www.stat.ee/et/uudised/keskmine-...1424-eurot.

Mediaanpalka saab siis kõigi palgasaajate rivi keskel olev inimene. See on veidi lähemal tegelikkusele, kui keskmine palk, mida kergitavad tõhusalt teistkümnetuhandesed "tippjuhid".
Vasta
#36

(01-08-2023, 12:08 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tead, mind see rassismi teema väga ei huvita, Eestis pole see õnneks kuigivõrd teemaks.
Aga võrdluse Hitleriga võib tõepoolest tuua, tema ideesid kui tõsiseltvõetavaid heas seltskonnas lihtsalt ei arutata, kuigi nende hulgas võis ka mõni õige olla.
Samuti ei arutata heas seltskonnas Harry Raudvere mõtteid, isegi kui tal kogemata mõni neist õige on sattunud. Selle kaabaka tunniajalist videot ei kavatse normaalne inimene ammugi läbi vaadata.
Ja veel - lamemaalase kindel tunnus on, et kontrollitud faktide esitamise asemel saadetakse oponent "ise lugema"...
Sina haritud ja salliva inimesena ju ei kuula, et mida lamemaalased räägivad. Kui oma enda silmaga loed fakte,  siis ehk käib mingi krõks ära ja näed ehk asju reise nurga alt, kui Delfis kirjutatakse.
Näe, üks tänane Äripäeva artikkel ka, aga see ju ka "moonutab tõde".https://www.aripaev.ee/saated/2023/08/01/80-protsenti-idudest-ootab-surm-nad-tegelikult-teavad-seda-juba-ise-ka
Olen arvanud,  et mõistlik inimene paneb ise oma maailmapildi ise kokku, mitte ei kasuta loosungeid.
Vasta
#37

Hea PlyVal64 , ehk kontrollid klaviatuuri , haaravalt ja pühendumusega ning hea tempoga kirjutatud teksti on raske lugeda .
Vasta
#38

(01-08-2023, 12:38 PM)Külahull Kirjutas:  
(01-08-2023, 12:08 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tead, mind see rassismi teema väga ei huvita, Eestis pole see õnneks kuigivõrd teemaks.
Aga võrdluse Hitleriga võib tõepoolest tuua, tema ideesid kui tõsiseltvõetavaid heas seltskonnas lihtsalt ei arutata, kuigi nende hulgas võis ka mõni õige olla.
Samuti ei arutata heas seltskonnas Harry Raudvere mõtteid, isegi kui tal kogemata mõni neist õige on sattunud. Selle kaabaka tunniajalist videot ei kavatse normaalne inimene ammugi läbi vaadata.
Ja veel - lamemaalase kindel tunnus on, et kontrollitud faktide esitamise asemel saadetakse oponent "ise lugema"...
Sina haritud ja salliva inimesena ju ei kuula, et mida lamemaalased räägivad. Kui oma enda silmaga loed fakte,  siis ehk käib mingi krõks ära ja näed ehk asju reise nurga alt, kui Delfis kirjutatakse.
Näe, üks tänane Äripäeva artikkel ka, aga see ju ka "moonutab tõde".https://www.aripaev.ee/saated/2023/08/01/80-protsenti-idudest-ootab-surm-nad-tegelikult-teavad-seda-juba-ise-ka
Olen arvanud,  et mõistlik inimene paneb ise oma maailmapildi ise kokku, mitte ei kasuta loosungeid.
ja oma teada ma kirjutasingi, et riigi poolt miljonite idudesse toppimine on selge rumalus. Kuigi "miljardeid" pole riigi poolt sinna topitud ei aasta ega kümne jooksul. Kirjutasin ka mitu muud asja, mis minu arust meil siin riigis valesti on ja kust saaks suuri summasid kokku hoida. Aga ega oponendi jutt ju tegelikult ei huvita, rääkida tuleb seda, mis endale vaimse orgasmi tekitab, eks? Raudvere juttu ei ole tõepoolest mingit mõtet kuulata, vast sellised surevad kunagi eest ära... kui enne vangi ei panda. Ja seda siis vaenlasele kasuliku tegevuse eest, mitte "sõnavabaduse" kasutamise eest.
Vasta
#39

Milline "tasuta" ühistransport , kus , kellele ?
See tasuta ühistransport on ühe läbikukkunud eurovoliniku egotripp , sama nagu teise voliniku RB  projekt . 
 Ühistransport , kui selline toimib vaid linnades , ka linnade vahel , külade ja vallakeskuste vahel toimivat ühistransporti mis sobiks tööl käivale / koolis õppivale lapsele pole , ühistransport olgu ta tasuta või tasuline maapiirkondades sobib vaid suvitajatele , kellel kella peale kuhugi minekut pole , aga inimeste vajadused sõltuvalt elukorraldusest on erinevad .
 Maapiirkondades ilma autota , kuradima keeruline , ilmselt maksavad maksavad "maakad" ka selle automaksu istuvat valitsust kirudes ära , järgmisesse valitsusse praegusest valitsusest kellelgi asja pole , muidugi kui ei leita võimalust/ vahendeid erakorraliseks pensioni - ja hüvitiste tõusuks , mida siis analoogselt lastetoetusega tagasi keeratakse .
 Poliitiline -  ja hädavale , need polegi päris valed , sarnaselt B. Clintoni ja M. Levinski vahekorrale .
Vasta
#40

(01-08-2023, 14:43 PM)edvard Kirjutas:   Maapiirkondades ilma autota , kuradima keeruline , ilmselt maksavad maksavad "maakad" ka selle automaksu istuvat valitsust kirudes ära , järgmisesse valitsusse praegusest valitsusest kellelgi asja pole , muidugi kui ei leita võimalust/ vahendeid erakorraliseks pensioni - ja hüvitiste tõusuks , mida siis analoogselt lastetoetusega tagasi keeratakse .
 Poliitiline -  ja hädavale , need polegi päris valed , sarnaselt B. Clintoni ja M. Levinski vahekorrale .

Vot selle peale küll loota ei maksa, et järgmisel korral neid maksukirvega vehkijaid ei valita. Valitakse küll, sest alternatiive pole ju. Kõige arvestatavam oponent ei vaja isegi liberaalide abi oma renomee täistegemisel ja end kohati ajuvabadusse kalduva radikaalsusega mõtlevast valijast diistantseerimisel, teine suur konkurent on sisemiselt kapitaalselt lõhki, lisaks paljudele vastuvõtmatu korruptsiooniskandaalidest kubiseva minevikuga.
Isamaa sobib koalitsiooni korravalvuriks, aga võitjamaterjali neis pole, samamoodi ju värske lõhkiminek seljataga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne