automoto.ee foorumid

Täisversioon: Rodding ja kustomivärk
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Et siis toon oma jutu ka siia, ühes Pobeda topicus see ka, kuid igaks petteks ka siia, et keegi ikka ilma ei jääks. Wink Jätkuks sellelesamale vaidlusele Pobedateemas, kus ta OTks juba läks.

Hot Rod või custom ei tähenda meeletut hobujõu hulka ja hullemat viimistlust. Neid stiile on selles vallas ikka oioi kui palju. Ply, Sinu siin antud pildil läheb sinna high-tech\'i alla....näiteks.
Eestis pole siiani stiililiselt ühtki korralikku rodi ega kustomit. Leivategija customid on seda ka enamjaolt ainult tehnika poolest, kuig ühtteist seal ka muud on, näiteks Kalevi Volga ja roosa sappar ning limumosse, kuid nö teadatuntud kustom tricke seal pole.....
Neist kustomivõtetest siis näiteks kasvõi niivõrd tavalised tulede uputamised, nurkade ümardamised ja muud pisvidinad nagu näiteks kasvõi vihmaveerenni eemaldamine, mis annab jälle omakorda cleanima ilme.

Kahjuks siiski siinmaal paljudele on tuning ja rodding üksjaseesama ning üritatakse panna Moskvitch 403-le spoilerit külge.....
Ses suhtes, et sellest alast teadlikkus on veel liig väike meie Maarjamaal. Ise ma olen ka muidugi siiamaani vaid teoorias tugev targutama, kuigi garaazis praegu töö käib, et end ka praktikas tõsiseltvõetavaks teha. Originaali mu töökojast välja igastahes ei veere.

Aga mis puutub selle mootorivaliku kohta.....
Eestis on mingi nõme suurusehullustus kõigil. Ikka mingid ulmeideed V8st Pobedale või needsamad opeli põhjadki kasvõi.......
No milleks..
Jumala eest, saab kasvõi selle Gaz 24 kone väga ilusti jooksma saada, muudele Euroopa autodele õnneks saab igast juppe, millega midagi kangemaks ajada. Enda Amazonile siin sebin asju lähimaadest.
Ikka väga paljudel kustomitel on R6-d või siis vanad head flathead V8-d, mis ei hiilga just ka tohutu võimsusega. Ja A Fordidel veel lausa fourbangerid tihti..... Aga asi ei olegi ju selles, vaid hoopis kogu selles stiilis ja sõidurõõmus ja sellises.....
Loodan siiralt, et lõpuks see kultuur ka siiamaale jõuab vähe rohkem. Soovitan soojalt kulutada raha vastava teema ajakirjade ostmisele ja enese asjadega kurssi viimisele.... Näiteks Rod & Custom, Street Rodder ning muidugi vana hea V8 Magazine....kõik vabalt Eestist kioskist saada.
Ning algatuseks oleks igati vinge käia ka 25 märtsil algaval American Car Showl Helsingis.

Mõned lingid ka:

www.thecheatersgang.com
www.ckos.org
www.ekens-gassers.com
Üks hea link veel

www.ruffrodders.com
Väga ilusasti asi ära seletatud.CoolIse siiani passiivne jälgija,kuid kes teab...
Üks pisike OT-ei ole endale suutnud selgeks uurida,mis vahe on kustomil ja customil?Vist ei ole ainult tähevahe?
Enamvähem...
Üks Chevy on selline, ma ei mäleta praegu kust pilti leida, aga Rod & Customis ühes oli sellest veel artikkel. Tohutult hästi viimistletud jne, aga igast showdel ja kokkutulekutel mingid härrad vedasid nina krimpsu, et näe, see ju üldse ei ole ühes stiilis..... Seal oli igast sellisedi erielemente kasutet...
Aga jah, üldiselt on ikka nii, et igaühe enda asi, mis ta enda autost ehitab. Iseasi ongi muidugi see, et siiani ei ole tõesti ühtki korralikku kustomit ega rodi tehtud, ja sõna \"korralik\" EI tähenda seda 400000.- millele PlyVal vihjas ühes teemas. Noh, hinnal muidugi lage ei ole, kuid see ei tähenda, et palju vähema raha eest ei saaks korraliku, head ja ägedat pilli. Ja kui nüüd keegi tõesti toob siiamaale varsti mõne vana auto, mida veel pole olnud siin, siis selle lõikamine ka täiesti omaniku enda asi, sest Eestiga ju sellel ajalugu pole olnud.
Kahjuks võtab see veel kõvasti aega, et ka meile rodi ja kustomi teema jõuaks..... Õnneks see autoasi siiski areneb, vähemalt tuuningu osa ja selline on edenenud tublisti, küll lõpuks jõuavad ka need vanad iludused inimeste meeltesse ja garaazi ning tänavatele.

No ja eks neid määratlusi on nii tohutult: lowboy, highboy, kemp, sled, kustom, custom, hot rod, street rod, pro streeter, rat rod, gasser jne jne jne...
No aga kui Sul asjast sotid selged, siis võiksid ju väikese valgustustöö ette võtta süsteemil - mis on mis.Vanemad tegijad kindlasti omavad piisavat ettekujutust erinevatest stiilidest, aga nooremad-vaevalt et. Spoileriring ja antitiib on vaid murdosa autode ümberehitamisest.Smile
chopper Kirjutas:Ma saaks aru kui tõesti keegi kipuks siin mõne ammust ajast olnud rariteedi kallale eksole, aga neid Pobedasid, Volgasid ja Mossesid on ikka sitaks originaalis.

Siinkohal tahaks pisut vastu vaielda. Masinad, mida mtukümmend aastat on käepäraste vahenditega sõidukorras üritatud hoida, on originaalist teinekord väga kaugel (kohati võib neid ühe teise sõnaga kutsuda, millel kah rod lõpus)... Ja seda paremini sobivad need kustomitoorikuteks Big Grin

Aga muidu tänuväärset tööd teed.
Jah, pppp, ma üldiselt seda mõtlesingi enamvähem. Ja seda enam pole mõtet neid originaaliks püüda teha. Ma siis igaks juhuks täpsustan veel oma juttu: et neid rariteete ja siis autosid, mis tõesti on väga heas originaalkorras, ei tasuks ümber lõigata.

Ja see mitukümmen aastat käepäraste vahenditega sõidukorras hoitud asi võiks siis ola näiteks russism rod, või kolhoosi kustom võimidagisellist.
Juurikaz, ma püüan ühtteist kokku ajada teavet.
kolhoosi kustom on tase Smile
chopper>kolhoosi kustom>Big GrinBig GrinBig Grin
Jätka samas vaimus!
(sovhoosi sleeper)Toungue
Kes vähegi sellest teemast huvitatud võiks vaadatasellist saadet nagu American Hot Rod. Ausalt öeldes, et tea, kas see enam jookseb, aga mina isiklikult olen näinud 10 esimest osa. Saade jooksis või jookseb Discovery peal.

[Pilt: junkdog3_hzoom.jpg]

Näiteks see auto toodi auto surnuaiast ning nüüd on ta selline ning see masin tehti valmis vist 6 nädalaga kui ma ei eksi.
Muideks selle kuu lõpus Helsingis üritus Hot Rodidele ja Aprilli lõpus Tampere Hotrod &Rock Show.Kuus aastat käidud ja kogemusi saadud.Äkki Aprilli lõpus uuesti minek.Aga rahakoti erinevus on ikka erinev.Cool
Jah, ma sellest märtsikuu American Car Showst ise ka plärisenud mõnes kohas ning on minek endalgi. Tampere kohta aga ei tea veel kas lähen, justnimelt see rahakoti teema. Et suht tühjaks läheb.
Mul igatahes 25.-ndal suurema seltskonnaga minek sinna Helsinki näitusele Smile
Noh, siis ju ehk näeb, ma juba 24 õhtul kohale lähen.
Noojaa,HELLsinki American Car Show 25.-28.3.2005
Drag Racing 30 a.( Soomes ),
Näituseteema:kustomid ja rod-id,
Miss HotRod 2005,
Janne Ahoneni 850 hj. 2 seat dragster,
MC Heaven:bombers&choppers,
Tuning car show,
mudelid j.n.e.
Helsingi Messikeskuses,
R 12-18
L,P 10-18
E 10-16
Pilet:suurtele-15 eur,alla 12-tasuta.
www.fhra.fi
(bongaa.com)
Tasub käimist,eelmine aasta jäi juba vahele,tundub,et ka see aasta...SadSadSad
Aga tehke siis kõwwasti pilta!
Helsinki näitus kannatab kindlasti vaadata. Ise mõnedki korrad käind ja alati põnev olnd. .
Üks asi on asju arutada aga keegi peab need valmis ka tegema.
Selleks võiks siia koguda inffi kuldsetest kätest nii Eestis kui ka mujal.
Algus on tehtud:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=10638
Niisiis...
\'80tel Rootsis valmistet VW Põrnikas low rider Pink Lady, oma ajastu stiilis ka otseloomulikult: samet, flake värv ja kristall.


http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayIS...12194&rd=1
Heheheee....seda Pink Lady\'t olen oma silmaga näinud ja käega katsunudSmile
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17