Citroen Berlingo, 2,0 HDI, 2000a.
#21

Sai isegi sellist sidrunit omatud kunagi, oli küll törts uuema nosuga aga põhimõtteliselt sama. 1.9Diisel.  Sattus täiesti juhuslikult mulle sõitmiseks, parasjagu oli just mingi periood kui tööst allmaailmas oli totaalselt kopp ette saanud ja oli vaja vaheldust, kerge plaan oli juba olemas ja selleks isegi üks Sisu kallur varasemalt soetatud, millest ühes teises teemas siin kunagi pikemalt juttu oli. Puudu oli veel nö tööauto objektivahet kärutamiseks, kuna olin just laevalt maha astunud ja teekond tartu bussiga väga ei erutanud, siis ostsin esimese piruka mis tallinnas müügis oli... ainus asi mida vaatasin oli mõõdulindiga kaubaruumi laius - et rekka rehvid sisse mahuks ja 200liitrine tünni seisma saaks panna. Kuna need tingimused olid täidetud, siis oligi kaup koos.
 Kärutasin suht lühikese ajaga maha pea 80 000km, selle aja jooksul sai isegi vist korra õli vahetatud ja korra vahetasin ka hammasrihma ära, seda muidugi peale seda kui pill kuss jäi sõidupealt. Isegi klapid ei käinud vist pähe, sest ei mäleta küll et neid välja oleks võtnud, vb haamriga natuke "reguleerisin" mõnda Big Grin

Terve suve uhasin esmaspäevast reedeni sellega pärnu vahet, paikuselt või saunametsast mööda rmk teid kanakülla ja sealt mööda üldtuntud marsuuti tartupoole, pm terve tee sai toona tavaliselt suht põhjagaasiga lastud, ega sealt eriti väga miskeid numbreid ei tulnud, 130 oli suht lagi... :Big Grin   

Hiljem töristasin veel ka sellega taaskord mööda tunneleid mõnda aega, kui sai lõplikult tööautodeks eranditult vitod võetud, aga nüüd meenutades mõtlen et oli raisk ikka kõva auto küll, kalla ja talla. Siduritross läks kunagi, see on meeles sest vahetasin seda kusagil helsinki kortermaja parklas vihmasel oktoobrikuu ööl... 

Igatahes vaatan ikka neid berlingosid-partnereid alati sügava austusega, tõsiseid riigiehitajad on need autod... võibolla mitte küll nii erutava välimusega kui seda on opel, kuid siiski, nüüdseks juba tõsiseltvõetav klassik.



[Pilt: j1I4SYBUMHzvlbDt8jzWZbQDb7kcz6ZQNEmymknu...95-h869-no]

[Pilt: 1614058_725963744110143_1292074701_o.jpg...e=5BF624B9]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#22

ARK andmetel siiani elus. Läbisõit 400K piiril.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#23

Kui ei oleks natuke Põhukotte lähemalt näinud siis vbolla arvakski, et miski vanakooli Hiacest kestvam ja loogilisem asi valmis klopsitud Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#24

(06-09-2018, 21:56 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Kui ei oleks natuke Põhukotte lähemalt näinud siis vbolla arvakski, et miski vanakooli Hiacest kestvam ja loogilisem asi valmis klopsitud Big Grin

Loogilist polnud seal suurt midagi ja ainuke toimiv mootor oligi vist see mannetu 1.9D, need üle kaheliitrised ei käinud vist niikaua.. Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#25

Tänase päeva õppetunnid.
Hakkasin tagaluugile katet peale panema. No vaja ju ennem kõik seest üle vaadata. Mis kurat see on????

   


Ja neid oli rohkem. Nokkisin neid jupi aega seest välja. Pakkuge nüüd ise mõttes vastuseid ja vaadake, kuidas te ilmaelu tunnete.
Igastahes, kui keik, siis keik. Kitkusin ka välimise katte maha. Olen näinud, et sealt alt kõvasti roostes. Tüüblid argnevad ükshaaval, kaks tükki nagu needitud. Otsustasin siis seespoolt vaadata ja ennäe imet, kaks keskmist ülemist on hoopis poltidega kinni.Polnud seal all midagi huvitavat. Ülemise äärega oli luugilt värvi maha söönud. Panin sinna isoleeririba peale, õlitasin aluse ära, tõin poest mõned tüüblid juurde ja koputasin uuesti peale.

   


Kuna masin nagunii lahti lammutatud, siis vean ka mõned lisajuhtmed ära. Panen salongi juurde ühe 12v pistiku, natuke tugevama voolu jaoks. Siis saab teinekord ka midagi võimsamat taha panna. Päevatuled tulevad ka ette. Mõlema asja jaoks pidin panema lisakaitse. Leidsin kapotialuse kaitsepesa juurest vabasid auke. Miks siis juhtmevahelisi kaitseid panna, kui statsionaarseid vabasid on. Katkusin kaitsmepesa üles. Et altpoolt parem ligipääs oleks leidsin kaitsmepesal olema eraldi luku, et suurest plokist eraldada saaks.

   


Üks vanem avastus ka, mida on hea jagada. Äkki on veel inimesi, kes Berlingoga sõidavad. Kui iluvõre eest ära oli, siis avastasin sealt alt ühe plastikust katte. Ajasin küüned taha ja kitkusin ära. Ohoo, seal taga oli õhuvõtu toru. Hm, kuidas siis kaanega õhku saab. Tuleb välja, et seal on suve ja talveasend (milleks diislile selline asi). Kui kaan ees, siis võetakse õhku läbi plekist valtsitud toru, mille avad lähevad tagasi mootoriruumi. Ilma katteta saab otse iluvõre tagant omale hingamist ahmida.

   


Viisin ka kuuri alla 8kg topeltpõhja. Ma arvan, et mul seda vaja pole.

   


Ja veel. Mõtlesite siis välja, mis tagaluugi sees oli. Ega õigeid vastuseid vist polnud. Kogu salongi hingamine käib läbi tagaluugi. Selles autos on veetud koera, pika karmi karvaga koera. Osa karvadest on ventilatsiooni kaudu tagaluugi sisemusse sattunud ja sinna "tsüklonisse" kinni jäänud. Nüüd neid karvu seal enam pole ja koera ka ei ole.
Uus päev toob uued avastused...
Vasta
#26

(07-09-2018, 00:02 AM)motamees Kirjutas:  . Mõtlesite siis välja, mis tagaluugi sees oli. Ega õigeid vastuseid vist polnud. Kogu salongi hingamine käib läbi tagaluugi. Selles autos on veetud koera, pika karmi karvaga koera. Osa karvadest on ventilatsiooni kaudu tagaluugi sisemusse sattunud ja sinna "tsüklonisse" kinni jäänud. 

Nahka vahetanud kährikut oleks pakkunud küll Smile

Aga säärane berlingo bensuka variandis on oma kogemustest meelde jäänud kui mõnusalt kerge siduri ning täpse käiguvahetusega masin,- oli sõiduõpilasele väga sobiv. Miinuse poole pealt oli jah see, et suure saapaga sinna pedaalide juurde polnud mugav läheneda.
Vasta
#27

(07-08-2018, 11:01 AM)v6sa Kirjutas:  ...Kas kere tagumine tala on veel metallist või juba edukalt maagistunud? Mõtlen tagaluugi/uste "lävepaku" alust tala altpoolt.

Tänane päev valmistas "pettumuse". Olen nüüd jõudnud otsingutega taha otsa välja ja mida pole, on rooste. Ei ühtegi roosteauku. Mõne üksiku pinnarooste leiab. Nüüd on need ka palsameeritud. Kõige roostetanum asi selle auto juures on kärukonksu raam.

   
Vasta
#28

On sul Motamees ikka viitsimist 8kg ja natuke peale pärast tervet autot lammutada. See pill kannatab tuima näoga tugevat ülekaalu.
 Ma arvan, et see lammutamine on pigem selline erialane "haigus" mille nimi on tehnikahuvi ja selle all vaevleme siin foorumis vist enamus Smile
Vasta
#29

Ega ma selle pleki pärast ei lõhkunud. Lammutan huvi pärast ja siis avastasin selle kahekordse põhja. See muutub kauba vesioonis mõttetuks, teatud mõttes segavaks.
Mind huvitab, mis on karul kõhus. Huvitab selle pärast, et näha faktiliselt seda, millest räägitakse legende. Legendid räägivad prantsuse autost teadagi mida. Mina aga seda sealt seest eriti ei leia.
Võib tekkida küsimus, et miks siis kauba versiooni ei ostnud. Aga selle pärast, et elan saarel ja praamipileti hind sõltub auto kategooriast. Mahtuniversaalil on kaubikuga võrreldes ka rohkem lisavarustust. Muidugi nüüd juhtus nii, et sellel versioonil polegi midagi erilist. Olen aga ikkagi rahul ja lohutan lisavarustuse puudumist sellega, et just see auto pidigi mulle juhtuma. Nagu juba mainitud, pole roostet üldse. Lissavarustust aga saab lisada.
Vasta
#30

Vastikult kena pilt. Cool

Ma vaatan, et Sa loodad ka multiplekseri tugevusvaruleWink
Vasta
#31

(06-09-2018, 22:00 PM)mlsluik Kirjutas:  
(06-09-2018, 21:56 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Kui ei oleks natuke Põhukotte lähemalt näinud siis vbolla arvakski, et miski vanakooli Hiacest kestvam ja loogilisem asi valmis klopsitud Big Grin

Loogilist polnud seal suurt midagi ja ainuke toimiv mootor oligi vist see mannetu 1.9D, need üle kaheliitrised ei käinud vist niikaua.. Big Grin

Loogilist on siin vähe jah, aga samas tüüpilise prantslasena mingi kolisev liigend või plinkiv punane tuli ei katkesta veel matkaWink

Kaheliitrised kipuvad katki minema, kui mõni mootorivedelikest töökohalt lahkub. Ning kui õli lahkumine läbi hõredakskeritud turbo on ennustatav, siis kuumal suvepäeval radika pilbasteks lennutav keemaläinud mootor tuleb ju küll ootamatult, eksole Toungue Kes seda enne näinud on, et jahutusventikad ei tööta vahel.

Mota, kas Sinu isendil on jahutusventika relee veel elus või juba känkraks oksüdeerunud?
Vasta
#32

(08-09-2018, 23:37 PM)v6sa Kirjutas:  ...Mota, kas Sinu isendil on jahutusventika relee veel elus või juba känkraks oksüdeerunud?

Relee täitsa elus. Jalad olid vähe pesemata. A tekkis kohe küsimus ka siia juurde. Kas kaks ventikat käivad ühe relee pealt, või on neil eraldi funktsioonid?
Tähelepanek Berlinksi omajatele - Tagasilla läbilöögi puksi jalale tuleb auk sisse puurida. Muidu on see vett täis koguaeg ja varajane surm garanteeritud.

   


Ühe õige eriüksuslase püstol on komplekteeritud lambiga. Korrosioonitõrje tehtud nagu naksti.

   
Vasta
#33

(08-09-2018, 23:34 PM)v6sa Kirjutas:  Ma vaatan, et Sa loodad ka multiplekseri tugevusvaruleWink

Seleta mõtet. Saan ehk midagi muuta.
Vasta
#34

Haagisepistiku juhtmed lähevad otse tulejuhtmetest pistikupessa. Aga sel loomakesel lülituvad mõned tuled mitte läbi lülitite-kaitsmete, vaid läbi elektroonikaploki ehk multiplekseri. Nagu ka signaal, muide.

Mis ühelt poolt tähendab, et enamasti kaitsmeprobleeme ei esine. Küll ei ole mitte kõik multiplekserid nõus ilma valjuhäälse suitsuta taluma lühises elektriskeemiga haagiseid. Enamus küll. Mõnda aega.

Ehk päriselt peaks haagisetulede vool tulema eraldusploki kaudu. Cool

$itt auto, eksole. Big Grin
Vasta
#35

Kas oskad ka ütelda millised tuled läbi elektroonika? Peab vaatama siis vaheplokki kusagilt (kuskil olen isegi näinud). Tean, et uuematel autodel on nii, aga see on ju innovaatiline, et nii vanal autol ka.
Vasta
#36

Kindlasti tagumine udutuli ja gabariidid. Piduritules pole kindel.
Vasta
#37

Mis head möginat sa sinna põhja alla pudistasid, peaks ka bussile vähe vist laskma miskit...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#38

Olen ML segu fänn. Pikka aega olen ostnud firma King toodangut. Hiljuti aga on toimunud seal midagi imelikku. Vahepeal oli purki villitud mingit valget mõginat, mis ei ole teps mette roostetõrje. On selline kiiresti paksenev ja ei jookse plekkide vahele. Peaka aga olema pruunikas hästi vedel (survepudelis). Liitrises anumas on liigagi paks. Lahjendan seda bensiini või diiselküttega. Pealekandmise püstol on näha eelpool. Survepudelist on ka mugav lasta. Neil kõrred kaasas ja saab igalepoole aukudesse toppida.

Igastahes, kui ostate Kingi, siis vaadake, mida saate. Ma ootan praegu sellele segadusele vastust. Samas ei pea kasutama Kingi. Dinitrol on sama hää, aga pea poole kallim. Kindlasti on ka teisi firmasid saadaval. Näiteks vene Movil oli ka sama asi. Peaasi, et ML segu.
 ML-i taga ei pea olema luike, see on teine hää asi.
Vasta
#39

(07-09-2018, 00:02 AM)motamees Kirjutas:  Tänase päeva õppetunnid.
Hakkasin tagaluugile katet peale panema. No vaja ju ennem kõik seest üle vaadata. Mis kurat see on????
Ja neid oli rohkem. Nokkisin neid jupi aega seest välja. Pakkuge nüüd ise mõttes vastuseid ja vaadake, kuidas te ilmaelu tunnete.
See võib vabalt olla hiirepesa, ma mõnes pikalt seisnud autos olen avastanud, ühes oli suisa polstri vahele kinni vajunud hiire muumia
Vasta
#40

(08-09-2018, 23:59 PM)v6sa Kirjutas:  ...Ehk päriselt peaks haagisetulede vool tulema eraldusploki kaudu...

Mõtlesin siin pisut ja arvan, et hullemast päästaksid ka juhtmevahelised kaitsmed. Mul antud osa veel avali ja paneks kärusse minevatele juhtmetele vahele.
Üldiselt olen oma elu saanud elatud ja käru juhtmete lühist ei mäletagi. Muidugi rendihaagistega pole kordagi sõitnud.

(09-09-2018, 12:04 PM)hullmaks Kirjutas:  See võib vabalt olla hiirepesa...

Eks ma olen elus ka hiirepesasid näinud, aga see ei olnud hiirepesa. Hiirepesa oli akukasti vahele ehitatud ja ümbruskonnast kahte juhet vigastatud. Koerakrõbinaid oli ka pesasse tassitud. Minu nahhaalsus oli see, et viisin hiire kodu koos talvevarudega kaugele maale, elaniku jätsin maha või kaotasin ära.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne