LED valgustid ehk saagu valgus!

Jagage kogemust, millised ledid autole ette lisatuledeks kõige paremini sobivad. Hakkab juba ära tüütama nende krdi sõraliste pärast äkkpidurdamine, viimase pärast on jälle stange eest maas ja saab autole uued tuled, saaks kohe lisavalguse kronsad ka valmis keevitada.
Vaatasin ka Ostast, seal olid nagu ikka hiinakad ca 10-12000lm, see peaks ikka teeservad ka valgeks tegema?
Vasta

Panin selle.Aliexpressi kaup aga valgustab hästi ja aastaga ära ka pole lõppenud.
Tõsi,kaunis raske tükk see ledbar,lasin kanduri ka teha.


Manustatud failid Pilt (pildid)
       
Vasta

(12-09-2019, 00:35 AM)Meelis2 Kirjutas:  Jagage kogemust, millised ledid autole ette lisatuledeks kõige paremini sobivad. Hakkab juba ära tüütama nende krdi sõraliste pärast äkkpidurdamine, viimase  pärast on jälle stange eest maas ja saab autole uued tuled, saaks kohe lisavalguse kronsad ka valmis keevitada.
Vaatasin ka Ostast, seal olid nagu ikka hiinakad ca 10-12000lm, see peaks ikka teeservad ka valgeks tegema?

Lisatuli või kaugtuli?

Seekerid näitavad mehiselt. Korduvalt politseile täistulesid tõmmanud, kui need oma päikeseid välja ei lüli.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Lisatuledeks ikka.
Siin Lahemaa kitsastel teedel on enesealalhoiuinstinkti tõttu juba niigi liikumiskiirus 60-70 peale langenud, väike lootus et äkki jõuab sekundi murdosa võrra varem pidurdada kui mõni lojus spurdib. Pealegi algab kohe ajujaht mis omakorda loomad lendu ajab.
Vasta

(12-09-2019, 17:21 PM)Meelis2 Kirjutas:  ... Pealegi algab kohe ajujaht mis omakorda loomad lendu ajab.
See üks üsna levinud nn linnalegend, ajujaht ajab looma liikuma päeval ja suht piiratud alal ja sel ajal on enamasti siililegi selge, et oht olemas. Tegelikult põhjus on hoopis jooksukas ja sessoone migratsioon need põhjused, mis loomad teele satuvad. Jooksukad aga eri aegadel, kitsel juuli lõpp-augusti esimene pool, hirv kusagil augustis-septembri algul, põder septembris, vahel ka oktoobri alul.
Nt suvel pole metsavaheteedel praktiliselt põdrajälgi, nüüd juba teine tera, põdrad on liikuma hakanud, pullid otsivad lehmi ja need kui pole veel tahtmist liiguvad eest ära jne. Tänagi hommikul üks põder siiberdas auto eest üle tee ...
Kitsede puhul on muidugi ka see põldudel söömas käimine, on teatud maitsvad põllud, kus nad alati õhtuti-hommikuti käivad ja seal rooma nagu tigu. Üleeile õhtul hämaraga töölt tulles oli ühes kohas kits tallega rahulikult üle tee jalutamas ja teises kohas seisis kits 5-10 m teest ja vahtis autot. Kaugemal olijaid tuledega sõites ei näe.
Vasta

vvata et ostad ikka E märgisega muidu saad teel vastutuleva mendi käest kohe aanusesse ja korduva. Ise ostsin riistamarketist u. 180 tuhrikut maksva ja valge küll, otstes veel perve valgustavad.
https://www.tooriistamarket.ee/et/kaugtuli-led-10800lm

Selline siis
Vasta

Töötuleks võib olla suvaline lühter. Lisakaugtuli peab olema vastava tähisega. Aktsiaid on õigus emiteerida vaid siis, kui koos põhikaugtuledega põleb väljalülitumatutl kaugtuletähiseta latern.
Vasta

Kood 219. Töötulelatern 
Nõuded: 
1) töötulelaterna paigutus peab võimaldama piisavalt valgustada töökohta, kuid ei tohi pimestamisega tekitada liiklusohtlikku olukorda; 
2) töötulelatern võib olla teisaldatav; 
3) töötule, välja arvatud alarm- ja jälitussõidukil kasutatava, valgus peab olema hajutatud hajutava mustriga laterna klaasi või sarnast funktsiooni täitva tehnoloogia abil. Töötulelaterna klaasil ei tohi olla sõiduki valgustus- ja valgussignaalseadmena kasutatava laterna tähistust. Töötule tekitatud valgusvihk peab olema valge või valikkollase värvusega; 
4) töötule lülitamine peab toimuma eraldi lülitiga ja mootorsõiduki armatuurlaual peab olema selle sisselülitatuse märgulamp. 

Kontrollimine: vaatlusega
Vasta

Tööriistamarketis pakkumises asjalik lühter:
https://www.tooriistamarket.ee/et/led-t%...10w-laetav

Mina olen sigarahul: töötab akupangana, on muudetava võimsusega ja madalaima võimsusastme peal põleb neli ööd rahulikult ühe laadimisega. Avariivalgus, missugune.

Korralik magnet, mis kinnitub "fotoaparaadikeermega".

Tean, et otse hiinast saab soodsamalt, aga oma poest saab koheWink
Vasta

üks hea asi hakkas küll silma, 120 sm pikad LED plafoonid ca 3600 luumenit olid alla 20 tugriku aga ei viitsinud enam kolmandat korda tagasi minna..
4 sellist peaks garaazi suht valgeks tegema.
Vasta

(20-12-2019, 21:37 PM)Meelis2 Kirjutas:  üks hea asi hakkas küll silma, 120 sm pikad LED plafoonid ca 3600 luumenit olid alla 20 tugriku aga ei viitsinud enam kolmandat korda tagasi minna..
4 sellist peaks garaazi suht valgeks tegema.

https://maroli.ee/shop/toostusvalgustid/...uumidesse/
Need valgustavad ka  selle raha eest hästi.
Vasta

(21-12-2019, 01:23 AM)Raigo Kirjutas:  
(20-12-2019, 21:37 PM)Meelis2 Kirjutas:  üks hea asi hakkas küll silma, 120 sm pikad LED plafoonid ca 3600 luumenit olid alla 20 tugriku aga ei viitsinud enam kolmandat korda tagasi minna..
4 sellist peaks garaazi suht valgeks tegema.

https://maroli.ee/shop/toostusvalgustid/...uumidesse/
Need valgustavad ka  selle raha eest hästi.

kaks tükki valgustavad keldrit, üks on ok, teine stardib peale pikemat seismist "stroboga", alul 4-5x sekundis ja olenevalt soojenemisest järjest kiiremini, kuniks stabiilselt põlema jääb, vahel 10sek, vahel 5min. Samas ruumis olemine ei ole meeldiv. Aga ei nurise, valgustavad küll ja rohkem kui oodata.


Vasta

valgusejuttu tuleb ilmselt rohkem, niiet liigutasin mõned LED-postid leiunurgast siia.
Mulle tundub, et nende nn tööstuslike LED-dena müüakse natuke erineva väliskuju ja nn brändi taga sama sisu. Levinud ja hea hinnaga on just need 1,2m pikad võimsusega kas 36W või 60W. 4000K - valgustemperatuur, mis nt mulle sobib.
Mul on 54m2 garaažis ehitus pooleli (maalrid alustasid eile). Valguse-mõtted ja ka enamuse praktikat olen paika loksutanud: üldvalguseks 2tk 36W ja nn töövalguseks 6tk 60W plus veel paigaldamata 3tk 60W nn kohtvalgusteks. Kartsin alguses, et 6x60W töövalgust hakkab silma segama ja proovisin hakatuseks 4x36W-ga plus võrdluseks kõrvale 2x60W. Järeldus oli, et rohkem valgusvõimsust on parem ja kolisin nn põhivalguse 60W peale.
6x60W paigaldatuna hajutatult ei jäta juba praegu sellist varju, mis segaks (lisan hetkeolukorra pildi. Osad valgustid on maalrite eest nn ajutisse kohta tõstetud). Kui veel ka täiendavad 3x60W paika lähevad, on ilmselt väga hea. Kokku saab lõpuks mu garaaži laes olema üle 600W summarses võimsuses LEDe (4 grupis) - mida juba on natuke Smile
Lisaks on kanalis 2x36W ning veel 2x36W ootamas sinna paigaldamist. Ka seal on juba praeguse "ühe poole valgusega" olukord üpris hea.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Varsti saab õues järgi proovida sellise: https://onnshop.onninen.ee/onnline-led-p...u/p/CEB976
Vasta

Miskipärast mulle tekitab LED valgus ebamugavust, justkui oleks valge samas kuidagi kehvavõitu. Enamvähem sama nagu oleks luminofooridega valgustatud toas.
Silmadele on mugavaim ikkagi vana hea hõõglamp või aknast sisse paistev päike.
Vasta

Eks see kõik sõltub ka sellest, millistes ruumides millist valgust vaja on. Päevavalgusele enam-vähem vastav peaks olema 4000K, mis ma ka omal garaaži panin. Mul oli veel nii, et algul olid seal mingid klaaskuplitega veneaegsed lambid, algul panin nende asemele luminofoorid ning hiljem asendasin luminofoortorud LED-torudega ning vähemalt minu silmis läks pilt/valgus ikka väga heaks. Toas aga küll- ka seal on mul kõik LED-id (kuigi vahemikus 2700-3000K, kuid ütleme nii, et igale poole see 4000K ei sobi ning kui on ikka soov selle hõõgniidi-valguse järgi, siis 2700K on täpselt see, mis sobib, samas valgust pakub 4000 nagu rohkem.
Kuid võrdluseks näiteks veoka sisevalgus- kunagi üks töökaaslane vahetas ka kõik salongis olevad hõõgniidiga pirnid LED-ide vastu välja ning see, mis välja tui, küll väga hubane ei olnud- LEDid olid jube sinised ning see ei kõlba küll mitte kuskile. Sama on ju ka sõiduauto (ka xenon) lampidega- seal peetakse optimaalseks 4300K, üle selle on pirn jube sinine ning mida sinisem, seda rohkem neelab eriti märg tee selle valguse ära. Minu arvates sõltub palju valguse temperatuurist, et mis kuhu sobib ja kas üldse sobib.
Vasta

(21-12-2019, 15:37 PM)13piisab Kirjutas:  valgusejuttu tuleb ilmselt rohkem, niiet liigutasin mõned LED-postid leiunurgast siia.
Mulle tundub, et nende nn tööstuslike LED-dena müüakse natuke erineva väliskuju ja nn brändi taga sama sisu. Levinud ja hea hinnaga on just need 1,2m pikad võimsusega kas 36W või 60W. 4000K - valgustemperatuur, mis nt mulle sobib.
Mul on 54m2 garaažis ehitus pooleli (maalrid alustasid eile). Valguse-mõtted ja ka enamuse praktikat olen paika loksutanud: üldvalguseks 2tk 36W ja nn töövalguseks 6tk 60W plus veel paigaldamata 3tk 60W nn kohtvalgusteks. Kartsin alguses, et 6x60W töövalgust hakkab silma segama ja proovisin hakatuseks 4x36W-ga plus võrdluseks kõrvale 2x60W. Järeldus oli, et rohkem valgusvõimsust on parem ja kolisin nn põhivalguse 60W peale.
6x60W paigaldatuna hajutatult ei jäta juba praegu sellist varju, mis segaks (lisan hetkeolukorra pildi. Osad valgustid on maalrite eest nn ajutisse kohta tõstetud). Kui veel ka täiendavad 3x60W paika lähevad, on ilmselt väga hea. Kokku saab lõpuks mu garaaži laes olema üle 600W summarses võimsuses LEDe (4 grupis) - mida juba on natuke Smile
Lisaks on kanalis 2x36W ning veel 2x36W ootamas sinna paigaldamist. Ka seal on juba praeguse "ühe poole valgusega" olukord üpris hea.

Kui sa need 36w ledid nüüd seintele kinnitd iga 1,2 meetri järgi saad garaazi väga hea valguse.
Ise mõõtsin nii, et led oli 1,2m pikk ja siis vahe 1,2 meetrit ja nii kõik ledid seinal ümber garaazi kõrgusel 2,3meetrit.
Mul muidu garaaz suurem 108m2 aga see ei oma tähtsust.
Mõtlen veel lakke ka panna iga 2,5m tagant valgustid, siis ei tohiks üldse tekkida varjusid mis tööd segaksid.
Vasta

Prooviks hea meelega leiliruumis mingit hajutatud valgust. Lisavalgustina.
Aliexpressis jagunevad ca 150..200eur komplektideks ja siis sellisteks odavateks - ca 60eur koos saatmisega:
https://a.aliexpress.com/_dZkOFVr

üks eestlane on konkreetse asjaga rahule jäänud - kas on halb mõte proovida? Või mis variandid veel oleks? Juhtimine IR pildist on mu jaoks hoopis miinus - nn keskust kusagile nähtavale ei taha. Ka ei vaja värvilist värki ning palju kaabeldada ei viitsi. Ka ei tahaks kaabeldada soojustuse ja aurutõkke taga vaid otse laudise taga - taoline ilma elektrita variant on nii paigaldades ka kuuma saades elektri vaates ohutu. Tulemi osas olen aga kahtlev - puudub igasugune kogemus.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(02-12-2018, 20:28 PM)v6sa Kirjutas:  Niimoodi siis. Mina olen rahul. Cool

Valgust on, reguleerimisele allub. Valgus on külm valge, aga esikusse käib küll. Andur on sedapalju tundlik, et läbi õhukese puitukse "näeb" tulija ära ja paneb lühtri kenasti selleks ajaks põlema, kui ise ukse lahti teed. Valgusandur on sedapalju hüva, et tänase hämuse ilmaga keeldus põlemast enne, kui tal selle kasutamise ära keelasin. Üldiselt jättis mõnusa ja tummise mulje.  LEDid on metallplaadil ja minusuguse treenimata silma jaoks päris viisakalt külge pandud.
...

Lahja kaks aastat ja lühter kutu. Lülitub suvaliselt, ei allu reguleerimisele. Enamasti ei lülitu üldse. Viga süvenes tasahilju.

Ühendasin automaagia vahelt ära, praegu käib lülitist. Aga kuna kallis kaasa sai iselülituvusest maitse suhu, siis plaanin siit järgmise tellida: https://www.ledoutlet.ee/ee/category-ee-13/12w-800lm-led-kuppel-valgusti-valge-mmargune-ip20-v-tac-samsung-liikumisanduriga-soe-valge-3000k-62421

On usaldusväärne kiosk?

Siit saaks täpselt sama asemele soetada: http://www.westbalt.eu/store/index.php/l...3000k.html

Aga tõtt-öelda ma ei suutnudki andurit nii häälestada, et koridori uksest möödumine ei paneks põlema, aga uksest läbiminekul süttiks. Ehk põles see lühter julgelt poole aega vaid ämblike meelepahaks. Mistap nüüd kiikan PIR ufot. Niiske mul seal ei ole, külm ka mitte. Peaks ju toimima.
Vasta

Renoveerin just elamist ja valgustid päevakorras. Led ribaga palk seinte serva peegeldamaks valgust lae kaudu ruumi mõlgub mõttes. Rippuma kedagi panna ei saa, laed jäevad natukene alla 2,5m. 
Valguse peegeldust on keegi katsetanud?

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne