Tööriistadest

(05-08-2019, 12:44 PM)Aspelund Kirjutas:  Külmad on veel kaugel, aga juba tasub talviseks arhiveerimiseks üks soe toanurk valmis panna.

Huvitav kas selles osas on kallimad masinad vastupidavamad. Näiteks tänu sellele "metallist pumbalabadele" vms, mida alati reklaamitakse.
Vasta

Polegi sooja toanurka vaja ja enamus pesureid imevad ka ise kui voolik piisavalt jäik
https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=IM-F8vv0qnc
Vasta

Vesi paisub külmudes igal juhul.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(05-08-2019, 16:57 PM)Aspelund Kirjutas:  Vesi paisub külmudes igal juhul.

Allikavesi ei pidavat külmuma...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Mul maja all soe kelder (katlaruum) olemas, talveks tarin masina sinna. väiksema pesuriga oli täitsa talutav, kui välja arvata see vastik jäik voolik. Sõber laenas paar korda mulle Lavori kuumavee pesurit. Vot seda andis alla vinnata. Mingi jahutusvedeliku läbipesuga küll tegeleda ei viitsi.

Tegin diselile mõned fotod voolikupoolist ja selle ühendustest. 
Püstol käib nii mugavalt vooliku otsast ära, et täna kerisin lihtsalt vooliku poolile. Kerimisele aitab kaasa ka see alumiiniumist juhikraud. On mugavus mida pole varem kogenud.

Veefilter on masinal olemas, kuid selle pindala on suhteliselt väike ja vaadates seni pesuril olnudsuuremat filtrit katsun selle sinna otsa lisaks panna. 
Nilfiski disainiplastikud on paraku ees ja otse ümber tõsta ei õnnestunud, pean homme ehituspoest 3/4" vähetüki tooma

Täna käisin Espakis pakutavaid Nilfiske vaatamas - voolikupooliga mudel on küll võimsam 160 Bar-i aga ka kõvasti kallim ca 250€.
Seega Handymannis oli mulle igati sobiv pakkumine. Varuosade letist leidsin ka pööratud otsiku, selle ostsin ära 21€ kliendikaardiga.
Sai rattakoopast sodi ilusti kätte.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                           
Vasta

aitüma. see on asjalik lahendus küll.
minu omal on puhtalt linnukese kirja saamiseks mõeldud pool.
Vasta

(05-08-2019, 10:46 AM)olli Kirjutas:  Sisenevale veele tuleks igaljuhul selline jupaks vahele panna, https://www.decora.ee/survepesurid/40738...r-3-4.html

Lisafilter paigaldatud. Kuna korpus väljaulatuv ja veesisend (3/4") jääb süvendisse, siis lisasin nippli (nii oli poes selle detaili kohta kirjas) ja 90° põlve. Seejärel filter ning voolikujupp klambriga survevooliku juhtraua külge. Nii ei vääna filtri korpust ega plastmassist veesisendit pesurisse.
Praegu veel täiesti rahul aparaadiga. Nurgaga düüsile sai ka sobiv koht leitud, üks düüsi hoikoht on vaba kui püstoli otsas on üks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta

(15-05-2019, 09:17 AM)hulgus Kirjutas:  
(14-05-2019, 23:28 PM)Janka Kirjutas:  Kusjuures maha ei põlenud mitte harjad, vaid mootor kõigi oma mähistega. Midagi on väga persses selle mudeli juures. Just mootori mähiste rehkendamise juures.
V6sa, ära näe vaeva. Kruvide jaoks osta pigem kruvitäristaja.
Ja üldse, mul on kohe-kohe jälle aukude puurimine ees seismas, nii et selle drelliga on plaan see kõik ära teha. Või siis poole töö pealt jälle minna ning letile poetada, et näe, katki läks... Big Grin
Minu isend on peale remonti kestnud, sama kasutus mis enne, enam ei haise ka, kuumaks läheb, aga vähem. Tõenäoselt laoti sisu parematest juppidest, kui varem...
Ei ole väga palju öeldagi...
Suvel käis remondis, seekorda tõstis Makserv käpad püsti (makita garantii 1a) ja saatis bauhofi, kust see 482 soetatud. kõriseb, ringi ei vea ja padrun ei hoia kinni (jälle). Kaks nädalat ootamist, vahepeal tehti kõne ja uuriti kas ikka kindel et tahan metallist padrunit sinna külge (30,-). Sain kätte, padrun ja vedu kõik ok, aga nädalat paar hiljem, koormuse all (22mm puidupuur vahtraplangus) hakkas asi susisema ja suitsu ajama harjade juurest... Seisis, puhkas jahtus, töötab jälle, aga läheb esimesel võimalusel poodi ja remonti tagasi, 3.- x, jaanuaris saab 2 aastat.

Saatuse iroonia... peale mind oli leti ees veel 2 õnnelikku Makita 482 omanikku oota mas, kes toomas, kes viimas. Bauhofi leti tagant tuli vaid sügav ohe....


Vasta

Ma täna avastasin,et minu oma enam ei haise,aga töötab edasi.Õnneks ei suitse ka Big Grin .
Vasta

Tegelikult peaksid nad sellise mitmekordse nöögi peale selle neetud tööriiista tagasi ostma.
Ma loobuks enda omast hea meelega, aga näh, ikka tahavad kangesti remontida. Nüüdseks kaks korda remondis käinud.
Peale teist remonti võtsin Boschi juhtmega puurmasina lisaabiks, kui Makita jälle liiga soojaks minema hakkas. Niimoodi kahe pilliga sain garaaži ustele plekkide neetimiseks vajaminevad ca 400 auku puuritud. Tra, ma tahan, et töö saaks tehtud, mitte selle sinise kasti olemasoluga möödakäijate ees eputada!
Vasta

(28-09-2019, 22:57 PM)Janka Kirjutas:  ...
Peale teist remonti võtsin Boschi juhtmega puurmasina lisaabiks, kui Makita jälle liiga soojaks minema hakkas.
...

Mõistlik mõte, kui töö seda võimaldab. Akuriistad on alati kehvema hinna-kvaliteedi suhtega, kui paela otsas tilpnevad.

Mul on nüüd ka 482 olemas (sain ühelt pettunud kliendilt, kes Metabo peale ringi kolis) ja minu vähese kasutamise juures ei arva midagi paha. 24 tk 6x160 kruvi kuiva puitu järjest  ei tekitanud mingeid emotsioone. Kätte sobib talutavalt ja suurema akuga seisab ka püsti. 1,5 Ah purgiga kipub ninuli kukkuma.

Nii remargi korras: sel kodanikul läks ka Metabo 3. nädalal mahakärsanuna garantiisse. Rolleyes
Vasta

Kahjuks mehed ma ütlesin teile, et see makita kiirelt lõpeb. Olen ka ise väga pettunud nende kvaliteedis.
Puhas kodukasutaja masin kus max 90mm kruvisid pehmesse mändi keeratakse. Suuremate asjadega suits väljas... Sad
Vasta

Mina ei tea, kas teil on mingid järgi tehtud makitad või nürid puurid vms. Makita ei puuri neediauke?
 Ma olen neid kümnete kaupa pidanud ja võin kinnitada, et paremat hinna/omaduste suhet väga pole.
 Praegu mul kõik ehitusel olevad akutööriistad 18 V Makita omad ja ei näe põhjust mingile muule üle minna.
 Garaaži ostsin jah ühe Milwaukee, kuna mutrikeeraja sai nagunii ostetud ja akusid ei taha päris töötamiseta seista lasta.
 Metabo akutrellid on rasked, ebaergonoomilised ja märksa kapriisemad ülekoormuse suhtes. Kallid pealegi. Milwaukee käib kah, aga enamasti ka kallim natuke. DeWalt on ka OK.
Üle koormata ja ära lõhkuda annab iga pilli, anna lollile kätte mis tahad.
 Ise olen ka näiteks ühe trelli õhtale lasknud märja puu sisse 50-se freesiga auke tehes- kiire ju. Aga ega trell siis selle pärast veel kehv pole. Akusael läks ka harjavedru nii kuumaks, et minetas omad vedrutavad omadused- ikka sellepärast, et kiire oli ja 22- ne OSB oli nüri kettaga vaja ruttu pooleks lõigata- ikka s.tt Makita, eks ole...
Mõni ikka katki läheb, aga ärge tulge mulle rääkima, et miskine Metabo kunagi ei purune. Kõik minul olnud relakad ja trellid on otsa saanud samamoodi üle koormates enamasti, ainult, et sealtmaalt kus see teie äraneetud Makita veel saba ei annaks Smile
Vasta

hiljuti oli mul vaja toas sees veidi kivistunud seinapalki lõigata.
no laenasin semu käest makita akuga tiigersae ja kettsae.
tiigril tutikas kallis tera ka kaasas ja kett oli hästi teritatud.
esmalt proovisin tiigriga. raske ja ebamugav oli muidugi ka,
aga oleks saand ju lõigata, kui natukenegi oleks hammas peale hakanud.
no siis katsetasin ketisaagi. tundus, et vist isegi näris natukene paremini,
aga kaugele ikka ei jõudnud.
siis riskisin ja tõin bensusae tuppa. mul see pisike ja lahja echo.
paar minutit ja kõik tehtud.
siit võiks teha järelduse, et nooblid ja kallid akuriistad ei pruugi
siiski nii võimekad olla, nagu kenade reklaamide põhjal võiks arvata.
Vasta

(01-10-2019, 07:34 AM)vant Kirjutas:  Mina ei tea, kas teil on mingid järgi tehtud makitad või nürid puurid vms. Makita ei puuri neediauke?
 Ma olen neid kümnete kaupa pidanud ja võin kinnitada, et paremat hinna/omaduste suhet väga pole.
 Praegu mul kõik ehitusel olevad akutööriistad 18 V Makita omad ja ei näe põhjust mingile muule üle minna.
...

Kokku on üle 10 Makita asja, juhtmega ja akuga. Taldlihvijast platesaeni.
Kõrval on vana makita 461? mis ei vigise ei suitse ja kestab kah.
Kohe saab 2 aastat "punase" Makita freesiga, täiesti noname hiinaka hinnaga. 90€ eest rohkem kui küll.

Kirumist põhjustab vaid üks konkreetne p---eläinud mudel 482.
Kuulsin ka täiesti usutavat põhjust: Bauhof müüs neid komplektis 5 ah akudega. On võimalik, et akud annavad mootorile piisavalt ampreid, et ainus piiraja mis ei lase mootorit suitsema on kõrvade vahel?


Vasta

(01-10-2019, 07:34 AM)vant Kirjutas:   Makita ei puuri neediauke?

Juttu on konkreetselt sellest Makitast. Seda komplekti müüdi vahepeal soodushinnaga kahe aku hinnaga. Meie oma on ka pärast esimest garantiiremonti pidama jäänud kuigi raskemat tööd tehes läheb käes väga tuliseks. Praeguse hinnaga ostmine tunduks täiest ajuvaba kuna harjavaba saab 10 euri kallimalt. Sellel küll 3Ah akud komplektis aga harjavabadus kaalub selle kindlasti üles.
Vasta

(01-10-2019, 09:43 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(01-10-2019, 07:34 AM)vant Kirjutas:   Makita ei puuri neediauke?

Juttu on konkreetselt sellest Makitast.
...

Makservis on nüüd riiulis tühi koht ja vaikselt mainiti, et ei ole ja enam ei tule ka. Oletan, et põhjuseks ei ole enneolematu müügiedu...


Vasta

(01-10-2019, 09:25 AM)diesel Kirjutas:  ...
no laenasin semu käest makita akuga tiigersae ja kettsae.
... kett oli hästi teritatud.
...
no siis katsetasin ketisaagi. tundus, et vist isegi näris natukene paremini,
aga kaugele ikka ei jõudnud.
...

Ma siinkohal julgen nüüd küsida, kas see mittejõudmine oli tingitud aku koolemisest või sae jaksitusest? Olles ise akusae rahulolev kasutaja, siis ma ei saa küll öelda, et kiirusevahe kordades on, kui kett vähegi lõikav on. Kui kett nüriks (või puruhammas kõrgeks) on jäänud, siis puust läbi kulutamine kulutab küll koledal kombel akut.

See on küll tõsi, et täislatiga nüsides saab 5 Ah akuga vaid 10 min järjest anda, siis on mootor ja aku üle kuumenenud ja nõuavad puhkust. Mida kõvem on puu, seda lühema maa jõuab läbi nüsida selle ajaga.

Aga see on muidugi õige, et ka väike bensusaag on võimekam, eriti pideva töö ajas.

Seega, ostke ikka bensumootoriga drelle ja saage!
Vasta

Ma korra juba kirjutasin siia - aku peale ümber kolima on praegu valmis need riistad, mille juhtmega vennale on 500w peale kirjutatud. Need aparaadid, mis tahavad juhtmest alates 1,5 kilovatti, need ootavad veel natuke aega. 
Konkreetsel juhul oleks ainuõige olnud juhtmega kettsaag.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(01-10-2019, 20:45 PM)Marko Kirjutas:  Ma korra juba kirjutasin siia - aku peale ümber kolima on praegu valmis need riistad, mille juhtmega vennale on 500w peale kirjutatud. Need aparaadid, mis tahavad juhtmest alates 1,5 kilovatti, need ootavad veel natuke aega. 
Konkreetsel juhul oleks ainuõige olnud juhtmega kettsaag.

Vaidleks tugevalt vastu. Akuga nurgasaed kütavad ühe ca 5ah akuga ca 400 lõiget laminaati (vaevalt neid laminaadi lõikeid ka terve suure maja parketitamise peale rohkem tuleb) samaväärsed nurgasaed kõik kindlasti +1200w. Samamoodi akuga segutrellid juba päris tegijad ja 5ah akuga ca 400 liitrit värvi segada juhtmega segutrellid alles algavad 1200 watist. Akuga masinad suudvad lüüa juba 5cm naelu betooni jne.. Kui tõsist asja tahta  siis Dewalt flexwolti sari kus on plokisaed ja palkmaja ehitajate märg unistus jnee. Ei taha meenutadagi vana sidurita käeluumurdja Läti trelliga palkmaja seina otsas istudes pimepulkade aukude puurimist. Vaata videot ja imesta, mis tehakse ühe akuga. Oma juhtmega masina oleks ammu postide vahele sõlme ajanud.

https://www.youtube.com/watch?v=KIGlRCr18pM
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne