MTZ-05 head ja vead
#61

(30-07-2021, 10:50 AM)jupiter22 Kirjutas:  Kas 6,5-7 hobujõuline hiina bensiinimootor oleks MTZ 05-le piisava võimsusega? Ise olen saanud puutuda originaalmootoriga ja 13hp mootoriga. Tuttav seto väitis, et Lõuna- Eestis pidid mitmed sarvbellarussid 6,5hp mootoriga olema Cool
minu omal oli 5,5 hj briggs ja jõudu puudu ei tulnud, ainult kaalu jäi  sarvikul väheks, originaalmoto oli kõvasti raskem 

P.S. nüüd jätkab see 5,5 hj moto tööd puulõhkuja küljes
Vasta
#62

Kuidas keegi 6,5 hp 20mm võlliga mootori MTZ05-e külge istutanud on? Mõnda viidet vahetükile ehk, turul saadaolevad 25mm võlli jaoks mõeldud enamuses.
Vasta
#63

Lätlased müüvad vahetükki sellise mootori paigalduseks sarvikule: http://veikals.provento.lv/index.php?rou...uct_id=428
Iseenesest teeb selle ka mõni treial järgi.
Vasta
#64

5,5hp- 7hp Hiina mootoreid on veel Eestist saada, suuremaid annab otsida- tunduvad otsas olevat.
Vasta
#65

(26-09-2021, 20:49 PM)jupiter22 Kirjutas:  Lätlased müüvad vahetükki sellise mootori paigalduseks sarvikule: http://veikals.provento.lv/index.php?rou...uct_id=428
Iseenesest teeb selle ka mõni treial järgi.
Läti "kit" maru kallis, see 6,5hp rohkem säästuversioon niikuinii. lootsin, et ehk kusagil saadaval veidi odavam alternatiiv.
Vasta
#66

Tee järgi või maksa kinni.
Miks peaks keegi oma tööd/aega poolmuidu müüma?
Vasta
#67

(10-10-2021, 13:18 PM)Etsike Kirjutas:  Tee järgi või maksa kinni.
Miks peaks keegi oma tööd/aega poolmuidu müüma?
Kas ma küsisin poolmuidu kellegi käest? Pidasin silmas, et ehk on saada samalaadseid nagu Türil müüdakse, aga väiksemale mootorile sobivat. Googeldades siis idapool sellised täitsa olemas.
Vasta
#68

(26-09-2021, 20:51 PM)jupiter22 Kirjutas:  5,5hp- 7hp Hiina mootoreid on veel Eestist saada, suuremaid annab otsida- tunduvad otsas olevat.
Ma panin selle mootori.https://www.wiltec.de/engines-petrol-diesel-gasoline-clutes-accessoires/lifan-petrol-gasoline-engines-replacement/lifan-190-petrol-gasoline-engine-15-hp-25-4mm-electric-start-go-kart-air-cooled.html
S
tarter oli liiast, käsitsi läheb väga kergelt käima, aga nohh...
15hj on enam kui küll. Kartulivõtja tahab madalaid pöördeid ja jõudu, siis see kombinatsioon töötab hästi. Seni pole midagi puru ka keeranud. Vanemad mehed kes Minske forsseerisid kartidele jne. ütlesid see sidur pidi isegi 20 hj ka vastu pidama. 
Soovitaks 10hj. min. aga sõltub ka mida sa tahad teha sellega.
Vasta
#69

(13-10-2021, 21:47 PM)inc Kirjutas:  
(26-09-2021, 20:51 PM)jupiter22 Kirjutas:  5,5hp- 7hp Hiina mootoreid on veel Eestist saada, suuremaid annab otsida- tunduvad otsas olevat.
Ma panin selle mootori.https://www.wiltec.de/engines-petrol-diesel-gasoline-clutes-accessoires/lifan-petrol-gasoline-engines-replacement/lifan-190-petrol-gasoline-engine-15-hp-25-4mm-electric-start-go-kart-air-cooled.html
S
tarter oli liiast, käsitsi läheb väga kergelt käima, aga nohh...
15hj on enam kui küll. Kartulivõtja tahab madalaid pöördeid ja jõudu, siis see kombinatsioon töötab hästi. Seni pole midagi puru ka keeranud. Vanemad mehed kes Minske forsseerisid kartidele jne. ütlesid see sidur pidi isegi 20 hj ka vastu pidama. 
Soovitaks 10hj. min. aga sõltub ka mida sa tahad teha sellega.

Ostsin tapselt sama motor Lifan 15hp, samas firmast Saksamalt, on natuke kalim kui kohalik Hiina motorid aga kvaliteet peaks olema ka teine. Vaadake ka Nm (Neutenmeter) oma mootorist, kui Lifan 15hp on 24nm mina laen originaal MTZ05 karu puidu täis ca. 500kg ja sõidan 3 käiguga 15% gaasiga (sõidab väga ekonoomselt), sama moodi põlult töö tegemiseks, mida väiksem Nm seda rohkem gaasi vaja et teeks sama töö. Võiks tundma et ostan väike mootor võtab vähem kütus aga hoopis vastupidi, töö ajal sõidad täis gaasiga et oleks maks. jõud 7hp, mootor läheb kuumaks, ja iga tundi tagant jõud langeb, ja kütust võtab rohkem kui 15hp. Suurema mootoriga teed tööd 50% gaasiga anab rohkem jõudu kui 7hp moorot ja mootor "ei nuta" ei lähe kuumaks, ei vasi nii kiiresti sest töötab 50% maks jõuduks jne. Soovitan osta suurem mootor ma arvan et 15Hp täitsa piisab. Kaal on ca. 35Kg, MTZ05 originaal mootor ca. 40kg. Ostsin ka see Läti ühendust, on küll kallis, aga odavam või muud variant ma ei ole leidnud. Toimib väga hästi ja paigaldus ka väga lihtne.
Vasta
#70

Kui palju sealt Wiltechist saatmine maksis ning kas neile peab saatmise osas eelnevalt meili teel päringu saatma? Eestisse transa hinda kogulehel mootorit osta püüdes ei paku.
Vasta
#71

Paaris internetikaubamajas on nüüd jälle 15hp hiinakaid kohata. Enda sarvikul on 13hp hiinakas peal. Jõudu on mehemoodi ka väikestel pööretel. Sügisel õnnestus sarvikule ka väga korralik vana tõugu mullafrees osta.  Neid freese kohtab harva müügis. Seda uuema malli mullafreesi laidetakse millegipärast maha.
Vasta
#72

(04-10-2020, 19:23 PM)inc Kirjutas:  Sai uued rehvid võetud 6,50/80 - 13/6 Özka KNK52 82A6 TT Hinnaga: 35€/tk Baltyre Eesti AS
[Pilt: rehvid-KN52.jpg]
Originaalidest on nad siis ca. 43mm kõrgemad, seega läheb natuke kiiremaks(kui suur muutus on pole veel arvutanud). Samas niidukile oli see hea, sest võitiski liiga madalalt. Halb selle mõttes, et rehvid hakkasid jälle vastu niidukit käima ja ma nii lootsin,et ma ei pea ratastega jändama hakkama, aga paistab et niitmiseks tuleb nüüd panna 70cm laiusele ja mullatöödeks 60cm. Orikad kippusid kiiresti mustrivahe täis võtma, loodan, et kalasaba puhastab paremini ja veab paremini. Silla korpuse ja maa vahe 32cm. Ühe korra tuleb veel sellele aastal niita, eks näib kuidas toimivad.
[Pilt: pealtvaade.jpg]

Tere, Kus saaks osta muruniiduk MTZ05, nagu pildil kolane? 
Vasta
#73

(31-12-2021, 15:40 PM)qwerty009 Kirjutas:  Kui palju sealt Wiltechist saatmine maksis ning kas neile peab saatmise osas eelnevalt meili teel päringu saatma? Eestisse transa hinda kogulehel mootorit osta püüdes ei paku.
Tellisin emaili teel, ja transport maksis tapselt 100€ (80€ + KM 20€) (ostsin kuskilt Mai 2021) Mootori hinnale lisandub ka KM
Tarne oli ukseni ja ca. 7 - 9 päevad.
Vasta
#74

Niiduki saab aaretehnika.ee
Vasta
#75

Nii palju kui mina sealt vaadanud olen juba 2 aastat, on kogu aeg laoseis otsas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne