Ikka ja jälle seda automaksu!

Sellise sissetulekuga, käib indiviidil auto ülalpidamine üle jõu. Ja sealt need romud tulevad...
Vasta

(28-08-2023, 21:52 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Sellise sissetulekuga, käib indiviidil auto ülalpidamine üle jõu. Ja sealt need romud tulevad...
Üldistused ja hinnangud tulevad kenasti ja vaevata.

Mina näen küll, et võlavabas elamises potipõllundust, korilust, väikestviisi loomapidamist ja/või jahilkäiku praktiseeriv inimene saab lihtsa ja vastupidava sõiduki ilma romuks muutumata ülalpidamisega 1000 eurose puhastuluga hakkama.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(28-08-2023, 13:59 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  ... Vanemaid ehk 20+ sõidukeid tihti ei saagi tööl käimiseks kasutada kuna sa lihtsalt ei leia aega sellega tegelda.
...
...
Teine asi: müüdavate varuosade kvaliteet on vilets. Odavaid juppe pole mõtet osta, kui tahad,et asi vähegi kestaks. Enamus aga teeb seda,et ostab odavaid asju, sest see on raha kokkuhoid. Pärast vannuvad,et miks ära lagunes. 
...
Mõlemas punktis nõus ... mina sõidan reeglina tööle kodunt välja k 7 ja jõuan tagasi k 19, siis jõuab veel lund loopida või muru niita või lehti koristada ja koeraga sitaringi teha ja tudule. Nädalavahetused lähevad jahi nahka ... Ei leia aega isegi auto pesuks jms elementaarseks, kuhugi remonti viimine on tõeline peavalu kuna nt esindused on 100 km kaugusel.
Varuosade kvaliteet on vilets aga teistsuguseid ei olegi. Hea tuttav ja sugulane on varuosapoes eluaeg müüja, olen talt ikka palunud valida võimalikult kvaliteetne asi aga vastuseks kuulen, et ühesugused kõik, ei mingit vahet. Sõida esindusse (100 km), võib-olla sealt pakutakse midagi paremat...
Vasta

(28-08-2023, 21:27 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1000 € palka saav indiviid ei tohiks autot omada.
Meie kandis on pea kõigil sihukesed 800-1000 vahel palgad ja ilma autota ei saa sa üldse tööle, ühistransport ei võimalda ühest külast teise liikuda normaalse ajaga.
Vasta

(28-08-2023, 21:59 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(28-08-2023, 21:52 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Sellise sissetulekuga, käib indiviidil auto ülalpidamine üle jõu. Ja sealt need romud tulevad...
Üldistused ja hinnangud tulevad kenasti ja vaevata.

Mina näen küll, et võlavabas elamises potipõllundust, korilust, väikestviisi loomapidamist ja/või jahilkäiku praktiseeriv inimene saab lihtsa ja vastupidava sõiduki ilma romuks muutumata ülalpidamisega 1000 eurose puhastuluga hakkama.

ZIL131 kommentaar kuulub aegumatute ütlemiste rubriiki, seal ei pea ainult head asjad olema!
Ehk keegi, kel tsiteerimine hästi välja tuleb, teeks selle liigutuse ära?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-08-2023, 21:27 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1000 € palka saav indiviid ei tohiks autot omada.

Ma tahaks ära ütelda, et maainimene saab ka ükskord kurjaks ja siis võib midagi juhtuda...
Enamus maarahvast elab alla selle summa ja nad peavad autot ning on seda teinud kõige kiuste sest teleportimine on veel leiutamata ning füüsikaseadused kehtivad ka maal kui on vaja teise kohta ümber paikneda.

Nad on alla selle summa senini elanud ja elavad ka järgmised aastad kui neid ei segata vaatamata sellele kas me jõuame 5 rikkama riigi hulka või mitte.
Kui võetakse neid veel rohkem maksudega koormata teevad nad kas rohkem tööd või lähevad ära.
Lihtsalt see rahvas ei ole enam riigi poolt ja ma julgeks arvata, et kui tõmmata piir Võru linnast Peipsi äärt pidi Narvani ja idanaaber peaks need alad kätte saama ja referendumi korraldama kuhupoole soovite jääda siis mina enam väga kindel ei ole mis vastuse sealt saab.

Kes väheke kaasa tahab mõtelda jõuab õige pea sellele järeldusele, et madalapalgalisele inimesele tuleb euro kätte kõige ajamahukamalt ja sealt võetakse käibe ning tulumaks samamoodi kui teistelt ja nad panustavad oma töötunde riigile rohkem kui peaks.
Mõtelgem selle üle pisut enne uute maksudega ja seniste tõstmisega nõus olemist...
Vasta

Täiesti nõus! Ainult et see punkt, et kas teevad rohkem tööd või lähevad ära- kuskil tuleb ette see piir, kust rohkem ei ole lihtsalt võimalik tööd teha- inimeste tervis ei pea sellele lihtsalt vastu.
Jõuame muidugi taas sinna, et see on selle "teise Eesti" probleem, mille olemasolust ei tundu Toompeal olijatel aimugi olevat.
Aga niikaua, kui planeeritav automaks ja muud maksud/maksutõusud lähevad "erinevate riigi kohustuste finantseerimiseks", ei lähe siin midagi paremaks.
Üks osa "erinevatest kulutustest" on kindlasti see, miks Eesti keskmine brutopalk on juba 1900€ juures. 
Kui eespool olnud kasvõi ksf honkomehe postitust, siis väga realistlik see ei tundu. Või mis ei tundu- ega väga polegi.
Vasta

(28-08-2023, 21:59 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(28-08-2023, 21:52 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Sellise sissetulekuga, käib indiviidil auto ülalpidamine üle jõu. Ja sealt need romud tulevad...
Üldistused ja hinnangud tulevad kenasti ja vaevata.

Mina näen küll, et võlavabas elamises potipõllundust, korilust, väikestviisi loomapidamist ja/või jahilkäiku praktiseeriv inimene saab lihtsa ja vastupidava sõiduki ilma romuks muutumata ülalpidamisega 1000 eurose puhastuluga hakkama.
Kas ikka käibemaksu maksad riigikassasee potipõllumajandusest, korilusest, loomapidamiselt ja/või jahisaaduste pealt? Siit tuleb suur kokkuhoid Cool
Vasta

(29-08-2023, 09:38 AM)ZIL 131 Kirjutas:  
(28-08-2023, 21:59 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(28-08-2023, 21:52 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Sellise sissetulekuga, käib indiviidil auto ülalpidamine üle jõu. Ja sealt need romud tulevad...
Üldistused ja hinnangud tulevad kenasti ja vaevata.

Mina näen küll, et võlavabas elamises potipõllundust, korilust, väikestviisi loomapidamist ja/või jahilkäiku praktiseeriv inimene saab lihtsa ja vastupidava sõiduki ilma romuks muutumata ülalpidamisega 1000 eurose puhastuluga hakkama.
Kas ikka käibemaksu maksad riigikassasee potipõllumajandusest, korilusest, loomapidamiselt ja/või jahisaaduste pealt? Siit tuleb suur kokkuhoid Cool
Mitte mõtlemisest tuleb ilmselt veelgi suurem kokkuhoid, üleolevast lahmimisest ehk suuremgi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Alla 1000€ palka või pensioni ei tohiks olla .
Vasta

(29-08-2023, 09:55 AM)edvard Kirjutas:  Alla 1000€ palka või pensioni ei tohiks olla .
Jah ja tegelikult peaksid kõik palgad olema vähemalt 1,3 keskmist palka.
Vasta

(29-08-2023, 09:55 AM)edvard Kirjutas:  Alla 1000€ palka või pensioni ei tohiks olla .
Vale vastus!
Vanaduspension on 700 eur ja saalitööline kaubanduskeskuses teenib 990 eur ning käib tööle maalt 14km kauguselt.

Pensionäri pärast ma ei muretse, ta on end üles töötanud ja omandanud elamispinna ja auto ning tema saab hakkama.

Kas aga kaubanduskeskuse saalitöötaja saab hakkama?
Praegu saab aga kaua veel?
Mõelgem hetkeks mitu töötundi ta on pannud 100 euro sisse ja kas temalt automaksu võtta on hea mõte?
Maamaks tõuseb teiste maksude varjus ka nagu pärmitainas ja kehtiv valitsus on valdadele mõista andnud et raha pole (see kulub ära!) ja tõstke maamaksu.
Vasta

Henry Ford ei andnud inimesele autot, ta andis inimesele vabaduse. Jay Leno
Vasta

OT nõrklaeva fännidele siin:

https://epl.delfi.ee/artikkel/120227662/...jate-palka
Vasta

(29-08-2023, 13:45 PM)jaan mmc Kirjutas:  Henry Fordi motoks oli, et auto oleks jõukohane ka tavainimestele, sh. eriti oma töötajatele. Mis vabaduse ta, kellele andis seda ma ei tea.


Auto oligi vabadus.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(28-08-2023, 22:43 PM)honkomees Kirjutas:  
(28-08-2023, 21:27 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1000 € palka saav indiviid ei tohiks autot omada.
Meie kandis on pea kõigil sihukesed 800-1000 vahel palgad ja ilma autota ei saa sa üldse tööle, ühistransport ei võimalda ühest külast teise liikuda normaalse ajaga.
Meiekandis sama moodi.
A minuarust pole mõtet tonnise palgaga  autoga tööl käia.  Kokkuvõttes teeb sama välja mis töötuna kodus passida: raha pole.
A kodus passides on aega ja kui on palju aega tuleb igasugu huvitavaid mõtteid.
Vasta


Lihtsalt see rahvas ei ole enam riigi poolt ja ma julgeks arvata, et kui tõmmata piir Võru linnast Peipsi äärt pidi Narvani ja idanaaber peaks need alad kätte saama ja referendumi korraldama kuhupoole soovite jääda siis mina enam väga kindel ei ole mis vastuse sealt saab.


Lihtsalt unistustega kolhoosikorra taastumiseks venelaste abil vist küll enam õnne õuele ei too, selle saavutamiseks peavad kõik mehed vanuses 16-65 täitma oma kohuse tsaari ja suure Vene derzaava ees ja need mõned invaliidid kes veel peaksid tagasi tulema näevad kuidas mingid burjaadid või tadzikid on kõik nende naised ära musulmeerinud Big Grin Palju õnne!
Enne kui hakkate jälle propagandistiks sõimama uurige palju on alles meeselanikkonnast Krimmis ja Donbassis. Alles oli vene saitidel vene babade avalik pöördumine tsaari poole kus ühe küla 152 -st mehest on ellu jäänud vaid 2 jäsemeteta santi.
Lisaks ärge lootkegi oma setudega mingit autonoomiat saada, saate venekeelse Pihkva oblasti üheks rajooniks mis on asustatud vallutatud aladelt pärit orjadega. Jajust nii teisse hakataksegi suhtuma sarnaselt Donetski-Luganski-Krimmi orjadega. Kui veel ei tea siis riigikeeleks on Vene Föderatsioonis ainult vene keel, kohaliku omavalitsuse SOOVIL võib kasutada ka teist keelt aga kogu ametlik asjaajamine, dokumentatsioon ja riigieksamid koolides on vene keeles. Mis te loodate et Pihkva oblasti adminstratsioon hakkaks oma raha eest teiega eesti keeles rääkima?????
Vasta

(28-08-2023, 17:01 PM)2715 Kirjutas:  Selle kõik peaks taandama töötundidesse mitte rahasse sest see on universaalne mõõtühik millel pole inflatsiooni.
Näiteks kui ma teen palgatööd ja teenin augustis 1000 eurot kuus töötades selleks 184 tundi siis tunnitasu tuleb umbes 5,5 eur.
Sellelt maksan riigile käibemaksuna tagasi juba 200 eur ehk ma olen riigi heaks töötanud 36 tundi.
Tulumaksu võetakse ka 62 eur ja sinna kulub umbes 11 tundi.
Seega riigile töötan 47 tundi kuus, ehk siis töötan üle nädala riigile ja alla kolme omale.

Kui nüüd oleks mune leppida kokku, et kõik Eestis töötavad inimesed töötavad kuus ühe nädala riigi heaks siis jääks see number kõvasti väiksemaks või ajaks eelarve üle sest osa rahvast teeb ka tasuvamat tööd.
Ilmselt põrutav fakt, aga 3000€ kuus teeniv inimene töötab sama valemi järgi "riigile" 64 tundi kuus.
Vasta

Maksude teema jätkuks pean imestusega nentima et millegipärast kohtan järjest sagedamini inimesi kelle arvates 20% tuhandest teeb välja täpselt sama summa kui 20% 4000-st. Ja pean kuulama kuidas see 4000 teeniv maksumaksja rikastub selle 1000 eurose palgaga töölise arvelt? Mingid blondiinid vä? Isegi protsenti ei oska arvutada?
Vasta

(29-08-2023, 18:45 PM)Jesper Kirjutas:  
(28-08-2023, 17:01 PM)2715 Kirjutas:  Selle kõik peaks taandama töötundidesse mitte rahasse sest see on universaalne mõõtühik millel pole inflatsiooni.
Näiteks kui ma teen palgatööd ja teenin augustis 1000 eurot kuus töötades selleks 184 tundi siis tunnitasu tuleb umbes 5,5 eur.
Sellelt maksan riigile käibemaksuna tagasi juba 200 eur ehk ma olen riigi heaks töötanud 36 tundi.
Tulumaksu võetakse ka 62 eur ja sinna kulub umbes 11 tundi.
Seega riigile töötan 47 tundi kuus, ehk siis töötan üle nädala riigile ja alla kolme omale.

Kui nüüd oleks mune leppida kokku, et kõik Eestis töötavad inimesed töötavad kuus ühe nädala riigi heaks siis jääks see number kõvasti väiksemaks või ajaks eelarve üle sest osa rahvast teeb ka tasuvamat tööd.
Ilmselt põrutav fakt, aga 3000€ kuus teeniv inimene töötab sama valemi järgi "riigile" 64 tundi kuus.
Huvitav et mina saan 72 sama arvutusega...
3000 käibemaks 20% on 600.
Tulumaks on umbes 578.
Tunnitasu on 16,3.
600/16,3 on 36,8 tundi käibemaksu.
578/16,3 on 35,4 tundi tulumaksu.
36,8+35,4 on 72,2 tundi.

Seega riik on võtnud 1000 eurot teenijale võrreldes 3000 teenijaga "kinkida" 25,2 tundi mis kulub kohe ära riigivastasuse peale...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne