[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust
#41

(01-08-2023, 14:43 PM)edvard Kirjutas:  Ühistransport , kui selline toimib vaid linnades , ka linnade vahel , külade ja vallakeskuste vahel toimivat ühistransporti mis sobiks tööl käivale / koolis õppivale lapsele pole
Seda küla ja keskuse vahel sõitvat bussi peate ikka sealtsamast vallamajast küsima Smile Hea näitena lugesin aasta alguses, kui Rõuge valda oskusliku juhtimise ja nelja aastaaja tõttu pankrot ähvardas, näpuga kokku, et mitu inimest siis 5200 elaniku ära valitsemiseks tööl on - sain numbriks 59. See on sama "efektiivne", nagu Tallinna valitsemiseks oleks vaja 5100 töötajat (tegelikult on 1500).

Tänaseks on pidu veidi koomale tõmmatud, 39 on jäänud, ehk siis peaaegu pooltele kannatas esimese luksatuse peale rahumeeli suusad alla panna.

Ja Rõuge vald ei ole kindlasti ainuke, lihtsalt see oli mul meeles. Ja noh kui vaadata Tallinna LV tegevusi, siis ma ei imestaks, kui seal saaks vabalt samas suurusjärgus hooldusraie läbi viia Big Grin
Vasta
#42

Tsitaat: ühistransporti mis sobiks tööl käivale / koolis õppivale lapsele pole 
Koolibussid liiguvad ja pensionäre veetakse kord nädalas poodi. Kas igal pool, seda ei tea aga Harjumaal vähemalt. Ja see on valla makstud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#43

Eesti ei ole ainult Tallinn ja Harjumaa . 
Hommikul kella kuueks bussiga tööle , lööge busside sõiduplaan lahti .
Vasta
#44

Ega keegi pole rõõmus et jälle ülearune kopikas käest võetakse. Aga lugedes-kuuldes juba kuudepikkust hala kuidas justkui spetsiaalselt kotitaks vaeseid maainimesi ja neil autod käest ära võetakse ja olematusse ühistransporti surutakse- no magagu nood eesti vanima ajalehe valvepasandajad ennast kaineks. Maksuga lajatatakse kõigle.
Ja keda järgmistel valimistel valida? Olnud traditsiooniliselt kogu suguvõsa ja tutvusrinkkonnaga Isamaa valija(hoolimata kõigist nende juhtidega kaasnenud jamadest) olime valimistel valiku ees- valid Isamaa saad klounidest Balti kubermangu kuberneri koha kandidaadid või valid perekond Kallase -ei tõmmata vähemalt  läänepoolsele piirile okastraati ette. Kurb aga paistab et nii läheb ka järgmistel valimistel.
Ja loota et mingi poliitpundike võimule saades kõik eelneva kehtestatud maksud tühistab on ikka suht Jämejala utoopia, raha suudavad nad kõik viimse kopikani laiaks lüüa.
Vasta
#45

(01-08-2023, 20:45 PM)Meelis2 Kirjutas:  Ega keegi pole rõõmus et jälle ülearune kopikas käest võetakse. Aga lugedes-kuuldes juba kuudepikkust hala kuidas justkui spetsiaalselt kotitaks vaeseid maainimesi ja neil autod käest ära võetakse ja olematusse ühistransporti surutakse- no magagu nood eesti vanima ajalehe valvepasandajad ennast kaineks. Maksuga lajatatakse kõigle.
Ja keda järgmistel valimistel valida? Olnud traditsiooniliselt kogu suguvõsa ja tutvusrinkkonnaga Isamaa valija(hoolimata kõigist nende juhtidega kaasnenud jamadest) olime valimistel valiku ees- valid Isamaa saad klounidest Balti kubermangu kuberneri koha kandidaadid või valid perekond Kallase -ei tõmmata vähemalt  läänepoolsele piirile okastraati ette. Kurb aga paistab et nii läheb ka järgmistel valimistel.
Ja loota et mingi poliitpundike võimule saades kõik eelneva kehtestatud maksud tühistab on ikka suht Jämejala utoopia, raha suudavad nad kõik viimse kopikani laiaks lüüa.
Mina lisaks kolmanda variandi ka, mida olen nii mõnelegi soovitanud - Kui tõesti sobivat erakonda ei leia, siis jäta üldse valimata.
Valimas käimine on tore panus ühiskonda, aga hääletamata jätmine võib parem otsus olla, kui pärast kiruda. Südametunnistus jääb puhtaks.
Lihtsalt isiklik arvamus.
Vasta
#46

(01-08-2023, 11:15 AM)Daff Kirjutas:  Mul on hea meel, et ivo86 hästi läheb ja ta teenib üle eesti keskmise.
Samuti on mul hea meel, et tema tutvusringkonnas on kõik üle keskmist palka teenivad kodanikud.
Aga mis teeb meele kurvaks on liigne optimism ja kaaskodanikele antud soovitused mis ei mahu eesti mõistes raamidesse.
"Tegele rohkem põhitööga", et aremat palka saada.
"Mine tasuvamale tööle". 
No ei päde need soovitused meie kaasaegses ENSV-s.
Ma ütleks, et elus on vedanud  ja nüüd tiksud kitsas ringis kõrgepalgaliste seltsis teadmata mis toimub teises eestis.
Kui sa tuled linnast välja ja liigud 50km lõuna poole jääb teepeale Valga maakonna suurima müügitulu ja käibega firma kus töölised ei saa kätte eesti keskmist.
Ja ometigi loetakse seda asutust parimaks tööandjaks. Tööle sõidetakse sinna isegi 60-70km kauguselt.
Muidugi võib lagedale tulla maksuameti lehega kus kindlasti on keskmine 2000 ligi aga lihtsa tööinimeseni see number ei jõua.
Ja teha märkusi nagu oleks inimesed ise süüdi oma alla keskmise palgas ei sobi kuidagi.
Ilusasti öeldud. Ma ei saa aru kas Tallinn ja kõrge palk tõesti muudavad ajukeemia nii pekki, et pole meeles vanemad ja vanavanemad? Kolmanda gen lasnakast saan aru aga muud tegelased. Mina olen puhtalt juba seepärast vastu, et see paneb paugu mu vanematele. Ja ärge tuletage mulle seletama, et ma peaks nende eest maksma. Saan aga kas see ongi siis eesmärk, et peaksin maksma poole küla autode maksu, sest olen mediaanpalgast natukene rohkem teeniv?
Vasta
#47

[/quote]
Mina lisaks kolmanda variandi ka, mida olen nii mõnelegi soovitanud - Kui tõesti sobivat erakonda ei leia, siis jäta üldse valimata.
Valimas käimine on tore panus ühiskonda, aga hääletamata jätmine võib parem otsus olla, kui pärast kiruda. Südametunnistus jääb puhtaks.
Lihtsalt isiklik arvamus.
[/quote]

Tegelikult mis seal ikka kiruda. Oma riik vähemalt. Kas kujutaksite ette kuidas mingi NSVL jäänukina praegu Venemaa alluvuses orjadena Ukrainasse tapale läheksime nagu omal ajal Afganistani? Vähemalt valik on vaba ja piiridel ei ole okastraati ees.
Vasta
#48

Valimata olen ka kunagi jätnud.
Rohkem seda viga ei tee.

Kui on valida halva ja sita vahel, tuleb siiski valida. Muidu valitakse Sinu eest.
Vasta
#49

(01-08-2023, 19:04 PM)Jesper Kirjutas:  
(01-08-2023, 14:43 PM)edvard Kirjutas:  Ühistransport , kui selline toimib vaid linnades , ka linnade vahel , külade ja vallakeskuste vahel toimivat ühistransporti mis sobiks tööl käivale / koolis õppivale lapsele pole
Seda küla ja keskuse vahel sõitvat bussi peate ikka sealtsamast vallamajast küsima Smile Hea näitena lugesin aasta alguses, kui Rõuge valda oskusliku juhtimise ja nelja aastaaja tõttu pankrot ähvardas, näpuga kokku, et mitu inimest siis 5200 elaniku ära valitsemiseks tööl on - sain numbriks 59. See on sama "efektiivne", nagu Tallinna valitsemiseks oleks vaja 5100 töötajat (tegelikult on 1500).

Tänaseks on pidu veidi koomale tõmmatud, 39 on jäänud, ehk siis peaaegu pooltele kannatas esimese luksatuse peale rahumeeli suusad alla panna. ...
oot-oot, pidage nüüd linnamehed hoogu ... See ühistransport ei ole ühelegi ääremaa valla rahakotile jõukohane ega miskist otsast rentaabel, seal sõidaks ikka enamasti 1-2 inimest, sest ajad ei klapi ja iga tunni tagant seda käima ei pane.
Rõuge valla elanikuna võin öelda, et häda pole arvatavasti valla juhtimises, vaid haldusreformis ja vallale pandud riigi ülesannetes. Praeguses seisus ei ole minu jaoks vallal ühtegi funktsiooni peale 50 m tee lahtilükkamise. Prügivedu on selline kunstlik värk, odavam oleks kord nädalas mingisse avalikku konteinerisse möödaminnes oma kott visata, ohtlikke jms jäätmeid ära anda tähendab sõita 40 km kaugusele vallakeskusse, mis jääb tegelikest tõmbekeskustest teise suunda, ei ole mõtet. Praegu viin konteinerite tühjendamise vahepeal prügi ja kodutehnika romud TARTU, (laste) linnakorterite prügikasti ja jäätmejaama.

Kahjuks on tänu sellele "peaaegu pooltele kannatas esimese luksatuse peale rahumeeli suusad alla panna" minu endises Misso vallas kogu elu välja surnud, ei rahvamaja, ei raamatukogu (no kord nädalas paar tundi sobib vaid aleviku rahvale) (koolist ei räägi), ei üritusi ... korraldajatele on suusad alla pandud, kuna raamatupidajaid, maakorralduse, ehituse, halduspetse ja sots. töötajaid ära ei koonda, need ülesanded on vallale ju pandud.
Minu nägemuses oleks vald väike (500+ hinge) MTÜ, kus kõik teavad kõiki ja asjad otsustakse vajaduspõhiliselt, mitte formaalsete tunnuste ja paberite alusel. Auametis palgata vallavanem ja vallavolinikud (kulude kompensatsioon), palgaline vallasekretär ja raamatupidaja, kõik need ehitus- jm nõunikud on aga riigi rida, kui neile meeldib bürokratiseerida ja piirata inimeste tegevust omal maal.
Vasta
#50

Meelis2 Kirjutas:Tegelikult mis seal ikka kiruda. Oma riik vähemalt. Kas kujutaksite ette kuidas mingi NSVL jäänukina praegu Venemaa alluvuses orjadena Ukrainasse tapale läheksime nagu omal ajal Afganistani? Vähemalt valik on vaba ja piiridel ei ole okastraati ees.

Ma ei jäta kordamata, et riik ja valitsus ei ole üks ja sama. See, et praegune valitsus valedega võimule sai ja nüüd hoolega sotsialismi ehitab, ei pane mind Eesti riigist kuidagi halvasti arvama.
P.S. "NSVL jäänukiks" muutumast on meid takistanud NATO. Seni. Kas see jätkub, sõltub momeelest Ukraina sõja lõpptulemusest.
Vasta
#51

(01-08-2023, 19:04 PM)Jesper Kirjutas:  ... Hea näitena lugesin aasta alguses, kui Rõuge valda oskusliku juhtimise ja nelja aastaaja tõttu pankrot ähvardas, näpuga kokku, et mitu inimest siis 5200 elaniku ära valitsemiseks tööl on - sain numbriks 59. See on sama "efektiivne", nagu Tallinna valitsemiseks oleks vaja 5100 töötajat (tegelikult on 1500).

Tänaseks on pidu veidi koomale tõmmatud, 39 on jäänud, ehk siis peaaegu pooltele kannatas esimese luksatuse peale rahumeeli suusad alla panna...

See suur et... "59" on eesti keeles arv, aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada.
Vaid suurepärastest demagoogilistest võtetest.

Esiteks on Rõuge valla artikli viitele pandud suurepärane pealkiri, mis paneb kõik paika. Mis sest artiklist ikka lugeda.

Teiseks on Rõuge valla ja Tallinna võrdlemine veidi, hm, näpu ja ühe teise asja võrdlemise moodi. Sest, ütleme, et sotsiaaltööspetsialist suudab ära teenindada 10 000-pealise elanikkonna (arv on muidugi laest võetud). Siis on neid Tallinnasse tarvis ligi poolsada, aga Rõuge valda 0,52. Aga, näe, raiskasid nad seal Rõuges ja võtsid tööle 1,0 inimest...

Ahjah, kui 59-st töötajast 20 koondati, siis see "peaaaegu pool" on lihtsa aritmeetilise tehte tulemusena umbes 34 % ehk pigem kolmandik.
Vasta
#52

Valdade liitmiste tulemusena tekkisid mitteparketikõlbulikest endistest valdadest nn. osavallad, mille etteotsa jäid suures osas...ülla-ülla - nende samade liidetavate valdade juhtivad ametnikud, kes uues tekkinud vallas ka enam tööd ei saanud. Kuskohas siit nüüd hirmsat kokkuhoidu saab välja lugeda mis oli riigireformi käigus tehtavate valdade liitmisega saadavate ametnike arvu vähendamise üks eesmärke?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#53

(02-08-2023, 15:03 PM)Walter Kirjutas:  Valdade liitmiste tulemusena tekkisid mitteparketikõlbulikest endistest valdadest nn. osavallad, mille etteotsa jäid suures osas...ülla-ülla - nende samade liidetavate valdade juhtivad ametnikud, kes uues tekkinud vallas ka enam tööd ei saanud. Kuskohas siit nüüd hirmsat kokkuhoidu saab välja lugeda mis oli riigireformi käigus tehtavate valdade liitmisega saadavate ametnike arvu vähendamise üks eesmärke?
Igal pool ei tehtud neid osavaldu, Rõuge vallas jäid vanadesse valdadesse teeninduspunktid, kus põhiliselt on vaid kohalik sots. töötaja (sisult hooldaja) ja kord nädalas või kahe nädala peale ka muude valla spets. vastuvõtuajad, ei rohkemat.
Vasta
#54

Sellest haldusreformist või õigemini mis sellega saavutati ehk mis kõik kihva keerati , sellest võiks mitu köidet "sõda ja rahu" formaadis raamatut kirjutada , kas sinna "maaka" seisukohast midagi positiivset kirjutada saaks , mina ei leia , aga , läheb teemast kaugele , las jääb .
Vasta
#55

(02-08-2023, 16:11 PM)edvard Kirjutas:  Sellest haldusreformist või õigemini mis sellega saavutati ehk mis kõik kihva keerati , sellest võiks mitu köidet "sõda ja rahu" formaadis raamatut kirjutada , kas sinna "maaka" seisukohast midagi positiivset kirjutada saaks , mina ei leia , aga , läheb teemast kaugele , las jääb .

Nendele suurvaldadele raha anda on nagu koera kaela vorst riputada. Nii kui mingi kopikas tekib paisub ametnikkond nagu pärm i peal. Viimane kui kopikas suudetakse laiaks lüüa ilma mingi vallarahva abitagi.
Vasta
#56

(03-08-2023, 10:43 AM)jaan mmc Kirjutas:  Esimest poolt ei hakka igaks juhuks kommenteerima sest mitte keegi pole mitte kunagi meilt midagi tahtnud, ikka toomas (sh. väärtusi) ja ülesehitamas käiakse siin mitte kunagi saamapeal Big Grin 
 
Aga arvestades üleskerkinud mürkrohefooni siis autoostuload tulevad kindlasti, see õigus peaks jääma ikkagi vähestele, nii nagu eelmise korra ajal. Lõpuks läks plaanimajandus jah juba oma loomulikku rada ja tuli teha mööndusi ja ka töölisklassile individuaal sõidukeid lubama aga sellised "NEPid" tulevad ikkagi juhtidele vastumeelselt ja olude sunnil. Tänased ostu toetused on ostulubade eelkäijad, selles olen suht kindel. Või milleks selline süsteem kui riigid ei näe endil õigusi ja vajadusi nendesse valikutesse sekkuda.

Ajalugu kordub mööda spiraali ja seda me ju teame kõik. Vahe on vaid spiraali keerupikkuse ajas. Vanasti oli kõik aeglasem, nüüd üha kiirenev. Tänaseks on selge, et praeguse spiraalikeeru ajapikkus on 40 aasat, just seal 80'te alguses algas kõik seesama fosforiit, veel aktiivsem muulastamine, eestalste aborigeenistamine, mis siis tipnes idiootsuse lagunemise ja meie iseseisvumisega. Käis totaalne Eesti paljaksröövimine Ida-Virus, Looduse hävitamine, mida küll teiselt poolt Vene Piirivalve piiritsoonidega ja tavaarmee ka maanteede äärsete militaarmetsadega juurde tekitas/säilitas. Praegusest eelmine tiir oli 55 aastat: 1939 baaside lapingust või 1940 okupatsioonist kuni 1995 natsitud varade tagastamise alguseni, siis hakkas ka de facto eraomand ja kapitalismus Eestis taastuma.  
Sellest eelmine tiir oli olematud 20 aastat: Wabadussõjast Pätsu diktatuurini. Parunid pahad, NATSITI vara, sakslane löödi minema jne. 1918 oli sisuliselt 1:1 sama mis 1940 ja 44. Eestlasena o nj utore ja uhke olla - võtsime "neilt" ära ja jagasime omavahel laiali. Palusalule ja teistele... Ah et maksti välja - loe: eurotoetused täna! 

Praegu oleme tänu rohepöörasusele ja prüsseli diktaadile ajudeda kana juhatusel aastas 1939 tagasi. Kogu dialektika on äravahetamiseni sarnane punastega sel ajal. Küsimus ongi, kui julmal moel ajalugu korduda tahab? Küüditamist ja nagaaniga aidates, peldiku taga troika otsusel, kulakluse likvideerimist ei tule. Varade KONFISKEERIMINE juba käib, küll rafineeritumal aga palju piinavamal viisil. Kui vanasti oli NKVD siis täna on selleks Keskkonnaamet koos mürkroheliste ökoterroristidega, kes juba ühe kalurist "riigivaenlase" suutis suisa vangi panna! Rääkimata kõigest muust jäledast, millega see terroriorganisatsioon tegeleb! Hüdroenergia hävitamine, põllumaaade hävitamine soode taastamise väitega, trahvid ja lammutuskäsud ERAMAAL (Jaanust tean-tunnen, on ka Talverallile auhindu andnud) jne, jne, jne. Keskpolügooni ja muidugi Nursipalu jõhker laiendamine aborigeenide arvelt, feilpeldika teetrassiterror ja eesootav mägede aukudeks  kaevamine jne, see on juba reaalsus ja tuletab meelde stalinismi algusaastaid Eestis, näiteks Sillamäe linna teket, kogu Ida-Viru, Paldiski lukkupanekut jne. 

Ehk ksf!miniest esitatud küsimus on ASJAKOHANE! Autoostuluba on väga TÜHINE mure täna! Mina mõtlen TÄNA nii nagu mu Vanaisa Oskar ehk Taat (keda ma näinud pole) 1939 baaside lepingu ajal, sest Ta oli 1917 Petrogradis kui Lenin Maailma peesse keeras. Taat müüs kiiremas korras "Torniga maja" maha, müüs ära oma pisikese betoonifirma Nõmmel, kolis omaenda pisikesse sauna elama, et punastele mitte ette jääda! Ikka jäime, Vanaema läks poliitvangina tapiga ja lasti 1942 26-aastasena lihstalt maha. Kes vaatab aadresse, siis ka see on okupatsiooni tulemus (Nõmme okupeeriti ja liideti jõuga kilulinnaga kus aga oli juba Pikk tänav olemas!) aga minu Emale vedamine: Lomonossovi 31a ja Gonsiori 31a oli tegelikult Nõmme Pikk 31a ehk tänane Sihi 41! 1949 käidi aga Tallinnas nendelt aadressidelt (praeguse 5-kordse asemel olal ka siis mingi üüriputka seal olnud)  Ema otsimas et ikka tapiga Siberisse saata aga ei leitud! 
Ühesõnaga mõtlen mina täna tõsiselt ahjuküttega miljööväärtusliku ehk potensiaalse roheterrori (muu arhitektuurne terror käib juba kümneid aastaid) osaks saava maja müümisele, et ülejäänud elu veeta suvel elektrivabas elamsies ja miks mitte talvituda soojas ja EEMAL siinsest lollusest. Aga miks mitte hoopis neutraliteetsemas Riigis, kus saab ka meist lõunapool olla Big Grin 205-tuhande euroga saab sellise 14-hektarilise ulmelise talu osta Rootsis! Rohkem lõunas kui Eestis Naha küla Big Grin Seega meie pere jaoks on ajalooringi pikkuseks 85 aastat... Mis autoostuluba???
Vasta
#57

Oskab keegi arvata kuidas selline hiiliv maakate rahakoti kergendamine kaitsetahtele mõikab ?
Vasta
#58

Lahendus? Õige ajahetke lasime ammu mööda. Täna on seda spiraali ja eesootavat juba võimatu rahumeelselt muuta. Karm tõdemus? Kusjuures mingil hetkel saavad meie "sõpradeks" Molenbeeki linnajao tegelased jm sarnane kaader mujalt, kes seda haiget liitu lammutama asuvad. See värk käärib sinnani, kus kaas pauguga pealt lüüakse. Sama mis oli AASTAID ajalooliselt Moskva vs Kiiev. Küsimus on "millal" ja "kuskohas" tuleks endal sel ajal olla. Ja see, et sinnani võiks ju ka mõnuga elada? Perspektiiv, et siin asi vaid hullemaks läheb, on ülisuur. 

Käsu-keelu, korra-vabaduse, isemõtlemise-seaduslikkuse parim suhe oli Eestis nullindatel. See oli aeg, mida me tahtsime 1991 Teletorni juures ja ka saime. Kõike oli täpselt parasjagu ja pättide võimu enam ei olnud. Sinna tasakaalu tagasi me enam ei saa, ametnike võim on liiga magus! Ehk on 2 varianti: ajaloolised demokraatiad kes ei lase mõjutada oma elu öirodebiilsusest (oma raha on lakmus!) või  noored demokraatiad a'la Eesti aastal 2000.
Vasta
#59

(03-08-2023, 14:37 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Lahendus? Õige ajahetke lasime ammu mööda. Täna on seda spiraali ja eesootavat juba võimatu rahumeelselt muuta. Karm tõdemus? Kusjuures mingil hetkel saavad meie "sõpradeks" Molenbeeki linnajao tegelased jm sarnane kaader mujalt, kes seda haiget liitu lammutama asuvad. See värk käärib sinnani, kus kaas pauguga pealt lüüakse. Sama mis oli AASTAID ajalooliselt Moskva vs Kiiev. Küsimus on "millal" ja "kuskohas" tuleks endal sel ajal olla. Ja see, et sinnani võiks ju ka mõnuga elada? Perspektiiv, et siin asi vaid hullemaks läheb, on ülisuur. 

Käsu-keelu, korra-vabaduse, isemõtlemise-seaduslikkuse parim suhe oli Eestis nullindatel. See oli aeg, mida me tahtsime 1991 Teletorni juures ja ka saime. Kõike oli täpselt parasjagu ja pättide võimu enam ei olnud. Sinna tasakaalu tagasi me enam ei saa, ametnike võim on liiga magus! Ehk on 2 varianti: ajaloolised demokraatiad kes ei lase mõjutada oma elu öirodebiilsusest (oma raha on lakmus!) või  noored demokraatiad a'la Eesti aastal 2000.
Täiesti nõus. Spiraalist veel. Ilmselt tekib heaolu kasvuga ka mingi mugavustsoon ja loorberitel puhkamine. Pole vaja, pole ka kiiret kuhugi. "Meil", ehk sellel nüüd juba kirutaval "kuldsel põlvkonnal" oli motti ja tahtmist midagi saavutada, saada, ehitada... Kellel õnnestus see paremini, kellel kehvemini. Nüüd elab mõni võll veel habe hall ees emaga koos ja ei mõtlegi oma elu peale minna. Mugav ju. Mõni aktiivsem roheaktivist sõimab "ise ära tegemise" raames seda sama "võitjate põlvkonda", kes talle selle sama "ise ära tegemise" ehk mitte midagi tegemise on võimaldanud, mõni helgem pea teeb iduvirmat ja kaasab raha, päris asju ei taha keegi teha. Ei tasu ära Smile
Vasta
#60

(03-08-2023, 14:37 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Käsu-keelu, korra-vabaduse, isemõtlemise-seaduslikkuse parim suhe oli Eestis nullindatel. See oli aeg, mida me tahtsime 1991 Teletorni juures ja ka saime. Kõike oli täpselt parasjagu ja pättide võimu enam ei olnud. 
Pättide võim oli, on ja jääb. Kirjeldatud perioodil see oli ja on ka nüüd olemas, kuid koondunud ühte kaussi. Legaalsuse valgusesse tõstetud kaussi.
Muide, aastal 2016 käis meil siin üks külaline. Esines lühikese ettekandega ja vbl esines ka mitme ettekandega ja tegi veel siin midagi. Igatahes, hea sõnavõtt oli. Ja tark onu on. Kes on tema raamatuid lugenud, see kindlasti peab lugu ka autorist.
Ettekanne ripub juba aastaid vabalt saadavana netis. Kui viitsida vähegi süveneda, siis saab selle sisust aimu, kuidas valitsused toimivad, kuidas maailm üleüldse toimib. Lugu on küll konkreetselt venemaa kohta, aga kuulates tuleb nii mõndagi tuttavlikku ja reformierakondlikku ette. Ehk siis kuidas need refid räägivadki - jutupunktid on ühised  Big Grin

Ahjaa, peaaegu unus. Mark Solonin on onul nimeks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne