automoto.ee foorumid

Täisversioon: LED valgustid ehk saagu valgus!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
ma pole kuidagi peale kliendi staatuse seotud aga särtsuratas otsinguse ja FB lehelt leiab et nemad tegelevad led -idega äkki oskavad tellimise ja tarnimisega abiks olla.
Kui veel natuke aega kannatada, siis langevad ka LED-tehnoloogia valgustehnika hinnad kolinal. Seda nad muide juba ka teevad -
pirn, mis alles maksis 27 euro ringis (küll Philips`i toode) , maksis pool aastat tagasi Bauhofis juba 17 (Smartlight) ja eile silmasin samasugust asja miskil reklaamlehel (saatan eksitas mind seda sirvima Smile ) miskise 7,50 raha eest saadaval olevat. Tegu oli siis 12 W E-27 pirniga. Tootja kohta ei oska miskit öölda. Nii et mõne aja pärast saab vahest neid pirne päris hea raha eest kätte.
mina maksin G10 pirnide eest 2 aastat tagasi 4,95 ja siis oli 200lm nüüd makan kah sama hinna ja 350lm aga tundub et 40w halogen on juba kehvem.
(26-01-2013, 18:16 PM)Basilio Kirjutas: [ -> ]Nüüd selline lamp

kohal ja katsetatud. Ledideks 5630 tüüpi ledid, milledega on esimene kokkupuude.
Esimene mulje - täitsa bro asi! Valgem kui nelja Power lediga ja 30tk 5050 ledidega lamp. Ikka tunduvalt valgem! Aga kordades kallim ka... Rolleyes
Ja kuumeneb tublisti, ütleks et rohkem kui 4W PowerLedidega vidin. Ei teagi, kuidas vastupidavusega lood on. Radika pind on ju sama...
Hiinlased on üldse imevennad. Antud radikas on alguses loodud 3W pirni jaoks. Siis topiti sinna 1W juurde. Nüüd kokku lausa 6W! Õndsas usus, et küll ta jahutab, kuhu lits ohvitseri käest pääseb! Big Grin Ei tea kas nad vahel arvutavad ka midagi???

Vahepeal on igasugu Lede juurde tekkinud. Oled sa midagi uut ka proovinud? Nagu ma aru saan, siis 5630 on etemad ledid kui 5050 või uued power ledid, samade lumenite juures. Kas neid kolme keegi kõrvutanud ka on? Odavaimad on momendil power ledidega gu10 kohtvalgustid. Huvi pakuvad just need kohtvalgusti tüüpi pirnid.(hindades ei viitsi momendil sobrada, näited linkidel suvalised)   http://www.ebay.com/itm/HOT-GU10-Cool-White-Energy-Saving-Lighting-Lamps-3x3W-Epistar-Cree-Led-9W-Bulbs-/391009546320?pt=US_Light_Bulbs&hash=item5b09fc3050
 


On tulnud välja ka ühe suure lediga variandid. On neid keegi jõudnud proovida?
http://www.ebay.com/itm/Ultra-Bright-MR16-GU10-E27-Dimmable-LED-COB-Spot-down-light-lamp-bulb-6W-9W-12W-/251382678090?pt=US_String_Lights_Fairy_Lights&var=&hash=item3a8793424a
Ei ole praegu midagi põrutavalt uut proovinud. COB lediga lamp on tellitud ja tulemas. Kui loomkatsed tehtud, annan teada. Power ledidega lambid on muldodavaks läinud küll, aga nendega kipub ka probleeme olema. Mõnel põleb aeg ajalt üks ledidest läbi. Vahetad ära, käib mõni aeg ja jälle. Ju siis neile ledidele ei meeldi jadas olla. Mõni on teistest kübe erinev ja kuumeneb üle. Koostekvaliteet on neil üldse halb. Uus lamp tuleks kohe lahti võtta, ledidel 1 jalg korraks lahti joota ning alla jahutuspastat toppida. Siis ledid tagasi joota ning jälgida, et oleksid korralikult vastu alusplaati, kruvid lambi kokku ja enamasti kestab. Lühiajaliseks kohtvalgustiks aga on täitsa OK, ntx panin käiavalgustiks sellise. Veneaegne E27 pesa painduva kõri otsas oli juba olemas, tellisin sobiva tagumendiga pirni ja käib küll.
 Sobrasin vahepeal netis ja leidsin sellise võrdluse http://heracolights.com/2014/03/10/3528-...md-diodes/ Siin on ilusasti asi ära seletatud. Tundub et 5630 on peajagu valgem kui 5050. 

Siin mingi vennike on toppinud kaks 6.5w gu10't, 5630smd tuppa põlema. Hämmastav kui valge tegelikult kahe pirni kohta.


Ja sellega seoses, tekkis mul idee garaaž nende ledidega ära valgustada. Ruumi on umbes 80m2 ja 4m kõrgust. Momendil ripuvad seintel vanad veneaegsed päevavalguslambid. Need on pidevalt katki ja tänase seisuga töötab 40'nest torust viis. Süsteem tuleb välja vahetada nii ehk naa. Mõtsi, et ostaks 5-7w oma 100 tk, valgeid ja kollaseid segamini. Hind on iseenesest hea. Ma olen üsna kindel, et ka valgust oleks rohkem kui vaja. Peaks mõned enne prooviks võtma vist. Siis on näha, kas tulevad ikka õiged asjad või on tegemist petukaubaga Smile Alibabas on näiteks müügil 6w pirnid ok hinnaga, kuid kas nad ka 5630 ledidega on, seda peaks enne kontrollima.

http://www.alibaba.com/product-detail/20...98770.html
(23-12-2014, 17:20 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]
(26-01-2013, 18:16 PM)Basilio Kirjutas: [ -> ]Nüüd selline lamp

kohal ja katsetatud. Ledideks 5630 tüüpi ledid, milledega on esimene kokkupuude.
Esimene mulje - täitsa bro asi! Valgem kui nelja Power lediga ja 30tk 5050 ledidega lamp. Ikka tunduvalt valgem! Aga kordades kallim ka... Rolleyes
Ja kuumeneb tublisti, ütleks et rohkem kui 4W PowerLedidega vidin. Ei teagi, kuidas vastupidavusega lood on. Radika pind on ju sama...
Hiinlased on üldse imevennad. Antud radikas on alguses loodud 3W pirni jaoks. Siis topiti sinna 1W juurde. Nüüd kokku lausa 6W! Õndsas usus, et küll ta jahutab, kuhu lits ohvitseri käest pääseb! Big Grin Ei tea kas nad vahel arvutavad ka midagi???

Vahepeal on igasugu Lede juurde tekkinud. Oled sa midagi uut ka proovinud? Nagu ma aru saan, siis 5630 on etemad ledid kui 5050 või uued power ledid, samade lumenite juures. Kas neid kolme keegi kõrvutanud ka on? Odavaimad on momendil power ledidega gu10 kohtvalgustid. Huvi pakuvad just need kohtvalgusti tüüpi pirnid.(hindades ei viitsi momendil sobrada, näited linkidel suvalised)   http://www.ebay.com/itm/HOT-GU10-Cool-White-Energy-Saving-Lighting-Lamps-3x3W-Epistar-Cree-Led-9W-Bulbs-/391009546320?pt=US_Light_Bulbs&hash=item5b09fc3050
 


On tulnud välja ka ühe suure lediga variandid. On neid keegi jõudnud proovida?
http://www.ebay.com/itm/Ultra-Bright-MR16-GU10-E27-Dimmable-LED-COB-Spot-down-light-lamp-bulb-6W-9W-12W-/251382678090?pt=US_String_Lights_Fairy_Lights&var=&hash=item3a8793424a

Neid 3 lediga GU10 ära telli, täis pa*k. valgust vähe ja ei kesta ka.
Need, kus sileda pinna peal hunnik lede, on palju palju paremad. Lisaraha väärt.
(24-12-2014, 15:22 PM)ivo86 Kirjutas: [ -> ]Neid 3 lediga GU10 ära telli, täis pa*k. valgust vähe ja ei kesta ka.
Need, kus sileda pinna peal hunnik lede, on palju palju paremad. Lisaraha väärt.
+1
Ega ma ise ka kolme lediga tellinud ole, ikka neljaga. Needki jäävad teinekord kübe lahjaks. 5630 ledidega samalaadsed on neljasest powerledidega lambist erksamad.
Sain jutu järgi 100w LED`i.  Peal mingit kirja. Hiljem tuli ka toiteplokk, sel vähemalt kleepsul 100w. Monteerisin nad vanasse alumiiniumist ahjupotti, esialgu termopastata. Wattmeetriga K-50 mõõtes sain nii IxU kui ka wattide skaalalt ainult 45 W tarbitavaks võimuks- seega 50% altvedamine? Kui hea soojuse äraandja roostevaba on? Kas on väga ketserlik mõte kleepida termopastaga ruuttolline LED näiteks secondhändi kandikule- et pleegiks ja jahutaks. Harilikus ruumis kasutada ei saa- liig ere-valge.  Vast keevitusruumi või õue.
Roostevaba soojusjuhtivus on s.tt mis s.tt, seal troonib alumiinium, seepärast on ka enamus radiaatoreid alumiiniumist.
Mnjah, siis tuleb ikka Jawa silindripeas põlemiskamber sirgeks treida ja sellesse 4 tk M3 poldiga LED kinni tõmmata. Kuidas paljas kollane LEDplaat ilma, s.o. vihma, lund kannatab? Klaaskate teeb ju jahutuse kesisemaks.
Ega mu hädad lõpe. Kaevutrassi kinniajamisel jäi Sat panni ühe pea kaabel traktori korstna taha. Selle kaablikinnitusmutika sain mingi antennivõimendi küljest uue. Aga nüüd sateliidi leidmine. Kas lampvoltmeetrist BK 7-9 on abi või kaks pool gigahertsi üle ta võimete?
Mõtsi mis ma mõtsi, aga järeldusele jõudsin. Ledid siiski ei suuda täna veel mu garaaži valgustada normaalse papi eest.

Ma võtan vanad lambid alla, ning värvin ära. vene aegsed süsteemid roogin sealt välja. Vajadusel lõikan korpused lühemaks. Siis ostan sinna sisse drosselid ja uued torud. 58w T8 oru saab kätte 1.60 tk. Drossel maksab 6 euri. 58w toru annab välja 5200 luumenit. Kahe toruga lambi hinnaks kujuneb seega ümmarguselt 10 euri. 10'ne euri eest saan ma 10400 luumenit valgust. 

Led maksab umbes 2.5 euri 6w, eeldades et Alibaba andmed on õiged. Oletades, et sealt tuleb valgust 400 luumeni eest, saame saja pirni peale 250 euri ja 40 000 luumenit, milles ma tegelikult natukene kahtlen selle hinna juures. 

T8 puhul saab 250 euri eest 260 000 luumenit, seega 6.5 X rohkem. Isegi kui arvutuslikust käigust ellimineerida valgus, mis läheb lae valgustamiseks, jääb kordi rohkem alles valgust enese nina ette vaatamiseks. 

Seega, eur vs luumen, jääb täna siiski luminofoortoru kasuks, vähemalt minu puhul.

E: 58w toru T8 annab 89 ja led 66 luumen per w. Andmed on vägivaldsed, kuid oma tõde seal olemas on. Andmed ja teema üldises plaanis muidugi muutub, kui kasutada kallimaid leede, ning rahakoti rauad avada tehnika viimasele sõnale, kuid täna minul, ei ole vist otstarbekas veel tehnikaga võidu joosta, vaadates enda rahakoti sisu.
Viplalal hea point.
Mingites tingimustes on päevavalgustoru odavam.
Peale hinna on ka vahe valgusspektris. Luminofoortoru on silmale nähtava valguse poolest veel ees LED tehnoloogiast. Ilmselt see asi küll mingi hetk muutub. Luminofoor aga ei sobi kindlasti kohta, kus valgust kasutatakse aijutiselt.

Muidugi analoog süüte(drossel on analoog) asemel soovitan kindlasti elektroonilist.
Valgus on ka ringikäivate masinate jaosk sobilikum.
Hinnavahe küll on märgatav, aga kas sul toru jookseb 100Hz peal või 400Hz on järgmise treipingi, relaka, puurpingi jne pealt näha üsna selgelt.

Pikemas perspektiivis ka silmade väsimus on väiksem kui analoog süütega.
100Hz vanad peerud enam ei näe aga taju on olemas ikka.
(25-12-2014, 00:42 AM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Aga nüüd sateliidi leidmine. Kas lampvoltmeetrist BK 7-9 on abi või kaks pool gigahertsi üle ta võimete?

Sellega vist ei saa sealt midagi asjalikku mõõta.
Kui on edaspidigi peade sihtimiseks vajadust ette näha, siis tasub soetada juba selline vigur:
http://www.serigo.eu/antenna-products/sa...inder.html
Täppishäälestust sellega muidugi ei tee.
Teler ja tuuner õue antenni juurde viia on ka variant, peenhäälestus tuleb niikuinii pildi järgi teha.
See finder vist mõõdab toitevoolu? Aga siis sobiks analoogtestri milli? mikroampri? sisendki.
 Mitte päris.
Seal ikka kandesagedust uuritakse. Need skeemid küll varieeruvad, aga põhimõte sarnane.
Üks näide:
http://www.neazoi.com/echochanceller/Sat...Finder.gif
vabandan, et siin ledi teemas nüüd ka antennijuttu võtan ajada.
justkui vist oleks lgp ksf penskaril antenni sihtimise mure.
a kui ma oma vähese taibuga täitsa võsas olen, siis paluks lahkeste jutt kustu panna.
a igatahes soetasin omale ka lolli peaga kunagi juba ammu ühe sati sisteemi.
ja sihtimine oli ka teema muidugi. käis peen spetsialist uhkete riistadega. tulemust polnud.
siis võtsin abiks koogelmoogeli kust kuidagimoodi leidsin miski info selle kohta, kus mistahes maailma paiga kohta oli täpsesti ää näidatud, mis ilmakaarde mingi satelliit jääb.
edasi oli lihtsam. maaameti kaardipildil on piisavalt hää täpsus, selle abil tuvastasin vajalikud puud õige ilmakaare leidmiseks ja sihtisin panni visuaalse pildi järgi õigesse suunda. tõusunurga säädmisel usaldasin panni jalale kratsitud skaalat ja oligi
probleemivaba pilt olemas.
 Ei ole võsas midagi, jutt õige.
Päikese järgi saab sihtida:
http://ellink.ee/userfiles/files/SAT-TV-...juhend.pdf
Täpsemate tõusunurkade ja muu sellise tarvis ole kasutanud seda lehte:
http://satlex.de/en/azel_calc.html
(25-12-2014, 03:37 AM)karvik Kirjutas: [ -> ]Viplalal hea point.
Mingites tingimustes on päevavalgustoru odavam.
Peale hinna on ka vahe valgusspektris. Luminofoortoru on silmale nähtava valguse poolest veel ees LED tehnoloogiast. Ilmselt see asi küll mingi hetk muutub. Luminofoor aga ei sobi kindlasti kohta, kus valgust kasutatakse aijutiselt.

Muidugi analoog süüte(drossel on analoog) asemel soovitan kindlasti elektroonilist.
Valgus on ka ringikäivate masinate jaosk sobilikum.
Hinnavahe küll on märgatav, aga kas sul toru jookseb 100Hz peal või 400Hz on järgmise treipingi, relaka, puurpingi jne pealt näha üsna selgelt.

Pikemas perspektiivis ka silmade väsimus on väiksem kui analoog süütega.
100Hz vanad peerud enam ei näe aga taju on olemas ikka.
 Nood elektroonilised ballastid on samuti puhas analoog. Vähemalt need mis säästupirni sees on. Kusjuures, kuni 20W torude jaoks saab kasutada säästupirni elektroonikat. Kui on säästupirnil nö üks hõõgniit läbi põlenud, siis jääb elektroonika terveks. Üldjuhul. Üks sai isegi 110V jaoks ümber tehtud, töötas küll.
(24-12-2014, 16:47 PM)Basilio Kirjutas: [ -> ]
(24-12-2014, 15:22 PM)ivo86 Kirjutas: [ -> ]Neid 3 lediga GU10 ära telli, täis pa*k. valgust vähe ja ei kesta ka.
Need, kus sileda pinna peal hunnik lede, on palju palju paremad. Lisaraha väärt.
+1
Ega ma ise ka kolme lediga tellinud ole, ikka neljaga. Needki jäävad teinekord kübe lahjaks. 5630 ledidega samalaadsed on neljasest powerledidega lambist erksamad.

Teema natuke pikk ja arvamused erinevad. Basilio, kas oskad soovitada GU10 LEDe, mida panna elutuppa. Valgus lahendatud praegu 2 x 4 halogeenidega. Kaks lampi ja kummalgi siis suunatavad halogeenid sees. Oleksin tänulik.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32