automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mida uut Järva-Jaani vanaautode varjupaigas?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
mrali Kirjutas:Tere kõigile Varjupaiga sõpradele ja muidu kaasaelajatele!

Asjalood on niikaugel, et ajendatult mullusel ümarlaual kõneldud ideedest, foorumis ja mujal kõlanud arvamustest ning üldistest arengutendentsidest kutsume Varjupaiga eestseisuse poolt kokku teise Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga teemalise ümarlaua. Seekord on toimumisajaks nädalavahetus 19-20. aprill, koguneda võiks umbes lõunaks (kl 12:00) Varjupaika. Oodatud on kõik, kellele Varjupaiga teema südamelähedane!

Jne...

Ootame rohket oponentide osavõttu! Võib-olla leiame ühise keele ?
Aega sinnani weel on,tulija vast sobiwusel oleks.Ideid tekkinud ,iseasi nende teostamise ja rahastamisega.Ei ole mingi vana aja asjade propageerija aga kunagi peeti ka nendel kuupäewadel(seoses ühe despoodi sünnipäevaga seoses,teise oma paar päewa varem,seda edimest ei tähistatud ) nn Leninlike s---a rookimisi.Kui muud ei suuda siis võiks kas või warjupaiga teritooriumil midagi teha..Too waid minu mõte.
Kas võtan puupalgi kaasa? Smile Üks soni käis ka asja jurde..
Nonii. Kasutan võimalust olla esimene selle isendi osas. Ja kasutan seda posti ka vabanduste edastamiseks Tuvele, et asi niimoodi välja kukkus. Tahtsime parimat, aga välja kukkus nii, nagu alati...
Nimelt minu poolt oli traktori saamine juba mitu kuud tagasi räägitud. Räägitud oli perepoegadest vanema vennaga. Siis tuli kohale noorem vend, kes oli küll väga löödud, et traktor minema läheb. Ja nagu selgus, siis vanemal vennal ei olnud mingit õigust lubada traktorit mulle (ise ta väitis küll teisiti), seega polnud mul õigust lubada seda seda ka varjupaigale. Asi päädis sellega, et toodi kohale pereema, kellele õigupoolest traktor siis kuulus.
Peale Tuve selgitamisi, et mis see varjupaik on, millega seal tegeletakse, sai traktor deponeerimislepinguga ikkagi järva-jaani. Vanem vend lubas küll kodustele traktori asemele osta, aga tont teab, kas teda enam uskuda...
Hiljem, kui Tuve oli juba läinud, rääkisime pereemaga veel päris pikalt. Väga tore naisterahvas. Siin salajas loodangi, et traktor jääb ikka järva-jaani...
Usun, et Tuve lisab hiljem oma nägemuse ka.
Aga kuna pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna, siis siinkohal:[attachment=27712]
[attachment=27713]
[attachment=27714]
[attachment=27715]
[attachment=27716]
[attachment=27717]
[attachment=27718]
[attachment=27719]
[attachment=27720]
[attachment=27721]
Tambets Kirjutas:Usun, et Tuve lisab hiljem oma nägemuse ka.

Lisab küll! Kahjuks hilinemisega.
Kõigepealt tänud Tambetsile asjaajamise eest! Selliseid situatsioone nagu pühapäeval, on vahest ikka ette tulnud. Aga sellist, kus üks tõeline proua, mängleva kergusega, tekkinud kriitilise olukorra lahendab, ei kohta just eriti tihti. Siit järgmised suured tänud proua Mall Blokmannile! Muide, pr Mall on olnud pikka aega Tallinnas trollijuhiks ja just 9TR`i peal!
Nagu aru saada, lõppes päev väga hästi. Lisaks veel hr Riho Ivanovi poolt Varjupaigale deponeeritud omapärane ZAZ, mille ta ise kohale tõi. Aitäh! Vt: http://varjupaik.jjts.ee/?action=ekspona...t&S_ID=294
Järjekordsed tänud Lokuta meeskonnale! Muide: kell ei näidanud veel kesköötundigi, kui väiketraktori hääli kuulda sai ...
Eile sai teoks ammune plaan, külastada Ida-Virumaa põnevamaid paiku, kus veel nõukaaegset tehnikat seismas. Startisime kaasfoorumlane Rivo 54-ga varahommikul Rakverest. Külastasime mitut endisaegset auto-ja bussiparki, üht betoonitehast, üht kaevandust ja üht mõnusat külameest. Nüüd nõustun küll kaaslase kunagise väitega, et sealkandis on jätkuvalt vanatehnika kullaauk. Ei hakka ükshaaval nähtut üles loetlema, vihjan vaid, et sai sõlmitud mitmeid kokkuleppeid. Kui need ka vettpidavateks osutuvad, siis tulemused räägivad iseenda eest. Tühjade kätega tagasi ka ei tulnud - saagiks suuremal hulgal töökoja seintel asunud plakateid ja tabeleid, liininumbreid ja liinisilt, isegi ehtne prügikast. Vast suurimat heameelt tekitas Ikarus 255 ja 260 määrdetabel, mis väga korralikult värvidega joonistatud vineertahvlitele. Igal pool võeti meid hästi vastu ja lubati edaspidi koostööd teha. Aitäh Sulle, Rivo, meeldejääva ja kasuliku kevade alguspäeva sisustamise eest!
Avastasin piinlikkusega, et hiljutine külaskäik foorumi kaudu tuttavakssaanud toreda mehe , Olefi juurde, on kogemata jäänud kajastamata...
Möödunud aastal käis varjupaigas mees, tõi vanu tänavate nimesilte, bussi-ja trollisilte ning jagas infot, et AS-is Signaal justkui üks MAZ saadaval. MAZ juba ammu omas uues kodus, head suhted aga jätkuvad. Mõni aeg tagasi kutsus Olef meid omapärasele veesõidukile ja vanale taksopeatuse tulbale järele. Võime raporteerida: TEHTUD! Veesõidukiks Patriot: (http://varjupaik.jjts.ee/?action=ekspona...t&S_ID=296) Taksotulp aga sai täna ajutiselt püsti pandud varjupaiga väravate ligidusse, sest kevadepoole leiame talle parema koha, kuhu võib-olla kunagi taksogi juurde sõidab.
Olefi kodupaik ise ka väga põnev – hulk vanatehnikat ja muud huvitavat. Mulle meeldis üle kõige tänavasilt, kus kirjas: HALLIVANAMEHE / ХАЛЛИВАНАМЭХЭ! Tänu on suur!
Eile varahommikul (03:50) sõitsid varjupaiga väravast välja kaks kiirabiautot (eksponaadid nr. 068 ja 108) ning suundusid Tallinna, et osaleda uue põnevusdraama "Kid & Killer" võtetel. Vt ka: http://www.jt.ee/250308/esileht/20008456.php Ettevõtmine päädis sellega, et filmis kasutuselolnud Mercedes, (mida algul lõhati, siis paarkümmend korda ikka uuesti ja uuesti soome pürotehnikute poolt gaasiga süüdati) kingiti Järva-Jaani Kinomuuseumile kui rekvisiit. Vt ka: http://www.postimees.ee/250308/esileht/s...oto.php#33 Kuna Tallinnas tekkis raskusi madala treileri leidmisel, milline mahtunuks Viru parkimismajja, siis tuli naasta varjupaika, paluda appi sõbrad Meelis ja Mihkel ning asuda taas Tallinna poole teele. Kell näitas tublisti üle südaöö kui uue eksponaadiga Järva-Jaanis tagasi olime. Kui nüüd arvestada juurde veel ka öine foorumikülastus ja mõned meilivahetused, siis ei jäänud eriti palju puudu 24-tunnisest "hobitööpäevast" ...
Jäi silma Selline kuulutus meie Supermoderaator Aspelundilt. Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud või polegi siin veel kaalutud varianti, see buss varjupaika osta/deponeerida?
Aspelund on müügi põhjuseks toonud ülejõu käiva liikurimajanduse, sellisel juhul võiks deponeerimine olla sobiv variant.
RAF vajab aga sellist omanikku, kes temaga tööle hakkab. Lageda taeva all ei ole sel autol pikka iga.

Asp
Olemas ju Kuusalu mehed ja kindlasti ka tegijad Varbuselt.Kahju küll aga JJ selline asi ei oma hetkeolukorras ei sobi.
Kahtlustasin tegelikult ise ka seda varianti, kirjutasin ka, aga enne postitamist kustutasin selle osa ära millegipärast. Aga lihtsalt huvi pärast, Aspelund äkki õnnistad meid värskemate piltidega. Või kasvõi nende vanadega, mida ammusurnud pilt.ee enam ei näita.
[Pilt: raf1ka6.th.jpg]
[Pilt: raf2cl4.th.jpg]
[Pilt: raf3ux2.th.jpg]

Selline ta on.

Asp
Ma vaatan, et JJ tegemiste nakatav eeskuju on jõudnud kogunisti naaberriigi kaugesse Altai kraisse - http://www.elu24.ee/?id=13121
Muide, kõige kiiremini läheba auto põlema lühisest. Salongis pole üle minuti vaja, et esimene leek juba pead võtaks. Mootoriruumist süttimine nõuab rohkelt põlevat materjali.

Keegi võiks kunagi teha näitliku süttimise lühisega..ma arvan, et selle tulemus võiks paljusid korralikult ehmatada.

A.
OT, aga artikilis esinev väljend "9. mai Sotsialistlik Põllumajandus" on juba oma olemuselt ebakorrektne. Kuna nimetatud ajakiri ilmus 2 korda kuus, siis, et nr. 9 on üks kahest maikuus ilmunud numbrist - seda küll.
Aspelund Kirjutas:Muide, kõige kiiremini läheba auto põlema lühisest. Salongis pole üle minuti vaja, et esimene leek juba pead võtaks. Mootoriruumist süttimine nõuab rohkelt põlevat materjali.

Keegi võiks kunagi teha näitliku süttimise lühisega..ma arvan, et selle tulemus võiks paljusid korralikult ehmatada.

A.

Täiesti võimalik! Ka lühisest süttinud auto peal võime õppuse korralda, ainult eeldusel, et keegi selle meile välja otsib ja kulud kannab …


Sillu Kirjutas:OT, aga artikilis esinev väljend "9. mai Sotsialistlik Põllumajandus" on juba oma olemuselt ebakorrektne. Kuna nimetatud ajakiri ilmus 2 korda kuus, siis, et nr. 9 on üks kahest maikuus ilmunud numbrist - seda küll.

Tegelikult oli asi nii, et meie seltsi liige, kellel palusime auto süüdata, haaras kodust kaasa tõepoolest vana numbri “Sotsialistlikku Põllumajandust”…
muuseumipapa Kirjutas:
Sillu Kirjutas:OT, aga artikilis esinev väljend "9. mai Sotsialistlik Põllumajandus" on juba oma olemuselt ebakorrektne. Kuna nimetatud ajakiri ilmus 2 korda kuus, siis, et nr. 9 on üks kahest maikuus ilmunud numbrist - seda küll.

Tegelikult oli asi nii, et meie seltsi liige, kellel palusime auto süüdata, haaras kodust kaasa tõepoolest vana numbri “Sotsialistlikku Põllumajandust”…
No pole hullu, 88. aasta on mul õnneks köidetuna (ja vist isegi ka täielikult "teine ring" mitteköidetuna) olemas. Tahtsin rõhuda rohkem sellele, et olgu pealegi ajakirja kaanele kirjutatud "Nr. 9 mai 1988", ei tähenda see siiski, justkui ilmunuks konkreetne ajakirjanumber just 9. mail (artiklis esinev väljend "kaks lehte 1988. aasta 9. mai Sotsialistlikku Põllumajandust"). Lihtsalt, kuna "Sotsialistlik Põllumajandus" ilmus 2 korda kuus, siis lihtne arvutus näitab, et maikuus ilmusid numbrid 9 ja 10.

Minul igatahes tekkis artikli seda kohta lugedes tõrge ja peale kolmekordset ülelugemist hakkas alles koitma, et ju vist on ajakirjanik sellel kohal puusse pannud.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36