automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mida uut Järva-Jaani vanaautode varjupaigas?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
mrali Kirjutas:Tere kõigile Varjupaiga sõpradele ja muidu kaasaelajatele!

Asjalood on niikaugel, et ajendatult mullusel ümarlaual kõneldud ideedest, foorumis ja mujal kõlanud arvamustest ning üldistest arengutendentsidest kutsume Varjupaiga eestseisuse poolt kokku teise Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga teemalise ümarlaua. Seekord on toimumisajaks nädalavahetus 19-20. aprill, koguneda võiks 19. aprillil umbes lõunaks (kl 12:00) Varjupaika. Oodatud on kõik, kellele Varjupaiga teema südamelähedane!

Sarnaselt mullusele on kavas esmalt tutvumine Varjupaiga valdustega ning seejärel diskussioon kultuurimajas. Esmane Varjupaiga eestseisuse poolt välja pakutud diskussiooni teemadering oleks selline:

- ülevaade 2007-2008 Varjupaigas toimunust (muuseumipapa);
- KOV ja JJVV vahelised suhted (muuseumipapa, kaasesineja Järva-Jaani vallavanem);
- erinevate rohkem või vähem vajalike tegevuste prioritiseerimine (diskussioon);
- olemasoleva maa ja hoonete efektiivsema ärakasutamise võimalused (diskussioon);
- EL tõukefondidest raha taotlemine (diskussioon);
- vaderluse olemus (diskussioon);
- transpordiaktsioonide avalikustamise küsimus (diskussioon);
- sõna oponentidele (nii mõnigi kaasfoorumlane on JJVV tegemisi rohkem või vähem kritiseerinud, annakski seega neile võimaluse esitada omapoolseid ettepanekuid);
- vaba mikrofon.

Konkreetsete teemade nimekiri võib veel täieneda, oodatud on ka kaasfoorumlaste vastavasisulised ettepanekud siin foorumis või Varjupaiga üldmeilil varjupaik@varjupaik.jjts.ee !

Laupäevaõhtune kava on veel selgumisel. Järgmine päev (20. aprill) on kohalolijatel võimalus osaleda talgutel ja panna mõnele südamelähedasele eksponaadile oma käsi külge.

NB!!! Käesolev teade hakkab pidevalt täienema.


Nonii! Kuu möödunud kiirelt, aeg anda täiendavat infot. Kõik eelpooltoodu jääb jõusse. Lisame veel Suure Aktsiooni 2008 teema diskussiooniks. Teatada veel niipalju, et arvestades eelmise aasta väikeseid viperusi lõunastamisega, pakume seekord tugevat suppi kultuurimajas. See ei välista võimalust soovijail külastada Sirtsu pubi või kauplusi. Kuna kultuurimajas on õhtul pidu (kuuluse tekst postituse lõpus), siis sinnagi on võimalik laudkondi broneerida (üldjuhul 9 in lauas) Peopääse 60.-
Nagu eelmiselgi aastal,on võimalik oma magamisvarustuse olemasolul, jääda ööd mööda saatma kultuurimaja väikese saali põrandapinnale. See, mida järgmisel päeval ette võtame, selgub osavõtjate ettepanekute ärakuulamise järel.
Küll aga on järgmine palve: kõik, kes on ümarlauale tulemas, olge head ja saatke e-kiri aadressile: varjupaik.jjts.ee, kus märkige ära: 1. kas olete supisööja; 2.kas jääte ööbima; 3.kas soovite osaleda peoõhtul? Julgelt võite samasse esitada ettepanekuid ja soove ümarlaua paremaks läbiviimiseks. Veel julgemalt võite küsida täiendavat infot ööpäevaringselt telefonilt 51 49 485. Kohtumiseni!


KOLHOOSNIKUID, PÕLLUMEHI JA TÖÖEESRINDLASI TULEB TERVITAMA SELTSIMEES KÄRSA JAAN.
PARIMAD LÜPSJAD-KARJATALITAJAD, PÕLLUTÖÖLISED JA TRAKTORISTID SAAVAD AUKIRJA.
TANTSUKS MÄNGIB
kolhoosi ”Punane idu” ansambel „VINT”

NB! Stiilse peoga võite avastada oma tuttavate või kolleegide kõige varjatumaid ja huvitavamaid külgi, võite avastada kolleegis hoopis teise inimese, keda Te varem üldse ei tundnud.
TULE KINDLASTI JA PANE STIILSELT RIIDE!
Lisaks muuseumipapa jutule vaid väikse täpsustuse: Varjupaiga üldmeil on varjupaik@varjupaik.jjts.ee . Sinna siis eelteave osalemisest oodatud.
Kanuu.ee' - mehed on samale ideele tulnud. Huvitav mida Superm'r Asp arvaks, kui tema Raf ootamatult samale rajale satuks? Natuke asi kaldub selle äsjase autopõletuskatse teemasse, a see on küll puhta kogemata nii ;-)
------------------------------------------------------------
"Meeskonnale kuulub UAZ-buss, mis oma tagasihoidlikest mõõtmetest hoolimata suudab endasse peita täiesti toimiva saunaruumi. Mis sest, et korraga mahub leili võtma vaid kuus inimest, saunamõnu saab ikka kätte.

Kanuu.ee seiklusmatkade korraldaja Toomas Pannali sõnul on UAZi baasil tehtud autosaunal üks suur eelis: ta pääseb ka sinna, kuhu sõidu- või veoautod tavaliselt juurde ei pääse. Seega ei pea kanuusõitu või seiklusmatka organiseerides matka lõppu ilmtingimata tsivilisatsiooni rüppe plaanima, vaid see võib vabalt jääda ka keset metsa.

Seejuures ei ole tegu mingi lahja saunakesega, mis vaevu sooja sees hoiab, vaid leiliruumis võib saavutada temperatuure, mis tavasaunalisele kosmilised tunduvad. Kunagi andsin sauna kasutada ühtedele oma tuttavatele, kes ahju küdema panid ja alles kahe tunni pärast vaatama läksid, mis saanud on, meenutab Pannal. Siis selgus, et leiliruumis olnud piiritustermomeeter, mille märgitud skaala lõppes 120 kraadi juures, oli kuumusest lihtsalt lõhki läinud. Küllap seal umbes 150 kraadi oli, kuid tavaliselt käib leilivõtmine siiski madalamate temperatuuride juures, meenutab Pannal muigega.

Praeguseks on UAZ-saun kanuutajaid ja seiklusmatkajaid teenindanud juba kuus aastat. Tema saunaks tegemiseks kulunud 30 000 krooni ta nüüd vaevalt tagasi toonud on, aga samas on ta meile toonud hulga seiklusmatkajaid, kes sauna olemasolu pärast matka oluliseks peavad, kinnitab Toomas Pannal. Seetõttu ongi UAZ suvel suurema osa ajast hõivatud."


valdo Kirjutas:Ma vaatan, et JJ tegemiste nakatav eeskuju on jõudnud kogunisti naaberriigi kaugesse Altai kraisse - http://www.elu24.ee/?id=13121
Sillu Kirjutas:
muuseumipapa Kirjutas:
Sillu Kirjutas:OT, aga artikilis esinev väljend "9. mai Sotsialistlik Põllumajandus" on juba oma olemuselt ebakorrektne. Kuna nimetatud ajakiri ilmus 2 korda kuus, siis, et nr. 9 on üks kahest maikuus ilmunud numbrist - seda küll.

Tegelikult oli asi nii, et meie seltsi liige, kellel palusime auto süüdata, haaras kodust kaasa tõepoolest vana numbri “Sotsialistlikku Põllumajandust”…
No pole hullu, 88. aasta on mul õnneks köidetuna (ja vist isegi ka täielikult "teine ring" mitteköidetuna) olemas. Tahtsin rõhuda rohkem sellele, et olgu pealegi ajakirja kaanele kirjutatud "Nr. 9 mai 1988", ei tähenda see siiski, justkui ilmunuks konkreetne ajakirjanumber just 9. mail (artiklis esinev väljend "kaks lehte 1988. aasta 9. mai Sotsialistlikku Põllumajandust"). Lihtsalt, kuna "Sotsialistlik Põllumajandus" ilmus 2 korda kuus, siis lihtne arvutus näitab, et maikuus ilmusid numbrid 9 ja 10.

Minul igatahes tekkis artikli seda kohta lugedes tõrge ja peale kolmekordset ülelugemist hakkas alles koitma, et ju vist on ajakirjanik sellel kohal puusse pannud.
Oled ikka tähenärija Toungue
Kel huvi, on palutud kuulama täna kell 19:00 Soome suupilliorkestri esinemist Varjupaigas. Oodata on ca 40 suupillimängijat. Küsite, miks kontsert just Varjupaigas? Vastan: üks orkestriliige käinud möödunud aastal meil külas ja tegi nüüd pakkumise. Olgugi, et meil laululava pole, ei pidavat see takistuseks saama.
Siit ka minupoolne ettepanek.Mõnel kenal suweõhtul võiks käima panna kõik warjupaigas häält tegevad isendid.Saaks ka omamoodi asja.Kusjuures warjupaiga kasutamine wäiksemate kontserdite andmiseks täiesti akspeteeritaw idee.Näiteks Rannapi klaweri kontsert JJ +eelpool mainitu.Läheks nagu tuline nuga wõisse.Kuulajaid ja vaatajaid jaguks.Ja JJ saaks tuntust juurde.See vaid minu mõttearendus.Kui huvi siis wõiks säänse asja ka ära teha.
PETSS Kirjutas:Siit ka minupoolne ettepanek.Mõnel kenal suweõhtul võiks käima panna kõik warjupaigas häält tegevad isendid.Saaks ka omamoodi asja.Kusjuures warjupaiga kasutamine wäiksemate kontserdite andmiseks täiesti akspeteeritaw idee.Näiteks Rannapi klaweri kontsert JJ +eelpool mainitu.Läheks nagu tuline nuga wõisse.Kuulajaid ja vaatajaid jaguks.Ja JJ saaks tuntust juurde.See vaid minu mõttearendus.Kui huvi siis wõiks säänse asja ka ära teha.

Aitäh, PETSS, hea idee eest! Tänase kontserdi hea kulgemine annab julgust edaspidigi midagi ära teha. Taevaisa kinkis meile ka hea idee kätte: kuna hakkas sadama, siis kontsert toimus trammis! "Saal" oli puupüsti rahvast täis, vahekohtades pikad pingidki ja usteaukudes seisti püsti. Kontsert ise oli tõepoolest kuulamist ja vaatamist väärt.
Trammi-jämmile võiks isegi sattuda! "Tramm nummer 66 ei ole enam päris uus....." Wink
Annetusena on eilsest alates Varjupaiga kogus ka Peetrist pärinev tuletõrje kustutusauto ZiL-164/PMZ-17A, vl. aastaga 1959.
http://viastream.player.mtgnewmedia.se/i...CatID=1621

Siit saab vaadata 10. mail TV3 eetris olnud Tähetunni saadet, kus kultuuriminister Laine Jänes külastas Varjupaika.
Varjupaigas oli möödunud nädalavahetus töine. Kaasfoorumlane mesamees koostas ja paigaldas grillisektorisse elektrikilbi, vedas toiteliini ja tegi ühendused ajaleheputkasse, vedas toiteliinid veel ka massaaþibussi ja staabiautosse. Lisaks tegi käivituseelsed korrastustööd Zil 164/PMZ 17-le ning tegi proovisõidu. Juhtis veel mitut ekskursiooni. Suur tänu!
Oma esimese proovisõidu Monsteriga tegi kaasfoorumlane Ivar73.
Eksponaatidekogu suurenes haagisega Zubrjonok, mille annetas koos koormatäie Zaporoþetsi osadega hr Marko Kaik Muhuklubist. Suur tänu!
Varjupaigas käisid maradöörid ... Et kedagi ilma kohtuotsuseta mitte süüdi mõista, siis ütleme nii, et : "Ajavahemikul 21.05.2008 kella 09:40-st kuni 21.05.2008 kella 13:00-ni on Järvamaal, Järva-Jaani Lai 7 asuval Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi muuseumiallüksuse – Vanatehnika varjupaiga eksponaatidel nr. 212, 097 ja 162 huligaansel ajendil lõhutud kaks esiklaasi ja viis külgklaasi. Kuna samal ajavahemikul viibis Varjupaigas x linna y kooli muuseumikülastajate grupp ning meie valduses on ka asitõend, siis on alust arvata, et süüdlane(sed) võivad olla sellest grupist"
Asitõendiks on reisifirma bussist varastatud klaasihaamer, millega meie autode klaasid on purustatud. Klassijuhataja väitel on tegu väga korraliku kollektiiviga, kes küll sellise asjaga hakkama ei saanud. Siis ei jää küll muud üle kui bussijuht võttis omast bussist klaasihaamri, purustas meie autodel seitse klaasi ning viskas haamri pärast varjupaigas põõsasse ...
Kahju, et selliseid inimesi leidub. Loodan, et marodööride väljaselgitamiseks on pöördutud ka politseisse?
No krt, kas ei anna siis miskitmoodi kasvõi territooriumi sulgerda öösseks(väravad vms)
Kui meie, sapikaklubiga, üks nv varjupaigas ööbisime ning kaasklubilisega kahekesi saunas istusime ja laulu lõime, sadasid sauna bussi mingid kolm võhivõõrast tüüpi sisse. Aka, et teil siin pidu ja me nüüd tuleme kah. Pika jauramise peale saime nad autost välja. Jutujärgi olid mingid krossi vennad. Küsisid veel, et kus tank on platsil. Me ei vastand sellele, kuid hommikul oli soomuki uks pärani lahti...igasugu jobusi on, kes kellegi raske töö võib mõne hetkega hävitada. Nendele kraadedele tuleks seda hävitustööd hoopis teha. Võtku haamer ja kordamööda peksku üksteist, kaua vastu peavad eitea...
See ööseks sulgemine on ka selline kahe otsaga asi... Minu meelest on Varjupaigas ainult pool võlu see vanatehnika, mis seal on... Ülejäänud pool on vastavalt see, et sinna võib sisse sadada millal iganes ning see, et kõikidesse sõidukitesse (või vähemalt suuremasse osasse) saab sisse ronida. Kuigi samas, vast ehk oleksime me kõik nõus ära kannatama mõningad kitsendused tehnika säilimise nimel, sest lõppeks, olles Tuvega paar korda rääkinud, julgeks ma loota, et (tsiteerides Valdot) "tõsiteaduslikele huvilistele" jääks Varjupaiga väravad ikkagi valla... Ühesõnaga, igapidi on halvasti...

Ja küll see elu oleks ikka ilus, kui poleks igasuguseid kasvuraskustega töllmokki, kellel on vaja plikade ees kõvasti asja pikendada...

EDIT: kirjaviga
See kõlab tänapäeval nagu muinasjutus, et külasta 24/7 ja roni kuhu kuhu tahad...siin, Tartumail küll aedade ja valveta tehnikat lageda taeva all pidada ei saaks.
muuseumipapa Kirjutas:Klassijuhataja väitel on tegu väga korraliku kollektiiviga, kes küll sellise asjaga hakkama ei saanud. Siis ei jää küll muud üle kui bussijuht võttis omast bussist klaasihaamri, purustas meie autodel seitse klaasi ning viskas haamri pärast varjupaigas põõsasse ...


Jaa jah ega siis pätid pole.

Minumeelest võiks olla aed ümber ja ööseks mingi valve kasvõi 4jalgsete näol (viimastele võiks mõnest mossest veel kuudi teha).

Kõigehullem kui hinnad tõusevad, ja hommikuks on ´´ruumi rohkem´´
muuseumipapa Kirjutas:Asitõendiks on reisifirma bussist varastatud klaasihaamer, millega meie autode klaasid on purustatud. Klassijuhataja väitel on tegu väga korraliku kollektiiviga, kes küll sellise asjaga hakkama ei saanud. Siis ei jää küll muud üle kui bussijuht võttis omast bussist klaasihaamri, purustas meie autodel seitse klaasi ning viskas haamri pärast varjupaigas põõsasse ...
Waat kunagi sääne lugu.Marsib rood sõdureid,kõik käivad üht jalga ainult üks mitte. Ja ühe poisi ema ütleb:waadake kui ilusti mu poeg sammub ,kõik teised aga walesti.Muidugi oli" bussijuht" süüdi,kaua sa ikse toda haamrit niisama kaasas wead.Wend tahtiski proovida kas haamer töötab.Ju siis polnud kõige parem haamer (kõiki klaase puruks ei teinud) toopärast minema visatigi.Igatahes Tuve hätta Sind siitpoolt ei jäeta.
Millised klaasid seekord siis ohvriks langesid? Ma loodan, et mitte Ikaruste jms vähelevinud sõidukite omad, Ladade ja Mossede klaaside leidmisega ei tohiks vast raskusi tekkida.
Muuseumipapa postitust vaadates on klaasid lõhutud järgmistel isenditel:

1)Veoauto ЗиЛ 130АН/4030П , eksponaat nr 212;
2)Veoauto ГАЗ 93А , eksponaat nr 097;
3)Liikurtöökoda (Kuusalu Remonditehas) GAZ-51 baasil, eksponaat nr 162.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36