MB L 410 D 89a, pottsepaautoks kohendamine.

Olen mõelnud selle peale.
Kui asun sellises kohas, kus võimalik kätepesu vesi maha lasta, seal hoian luugi lahti. Kui aga asun liiga "steriilses" paigas, siis panen kraanikausi alla eraldi kanistri.
Muide väikeste külmade vastu pidi aitama sool. Väga suurte külmadega kodust eriti ära ei tüki ka.
Ilmselt hakkab sooja ja külma järgi liikuma ka WC pott. Sooja ilmaga võib ta vabalt "kuuris" olla.
Tähelepanelik vaatleaja näeb pildil muudatusi. Diagonaalsed latid on vaid tehnoloogilised.
   
Vasta

(19-11-2012, 11:07 AM)motamees Kirjutas:  Tähelepanelik vaatleaja näeb pildil muudatusi. Diagonaalsed latid on vaid tehnoloogilised.

Vertikaalne muutus horisontaalseks.


(18-11-2012, 14:06 PM)motamees Kirjutas:  Parema ääre all on solgipaak. Ärge nüüd arvake, et ma kütust solgiks nimetan. Kütusepaak on veel eraldi seal.

See sääl pildil on ikka ajutiselt prooviks, jah ?


(18-11-2012, 14:06 PM)motamees Kirjutas:  Solgipaaki peab ka midagi jooksma.

"Peab jah, muidu seadusesilm tuleb ja küsib, et kuhu te oma solgivee panete, reostate maha jah" Wink


(18-11-2012, 14:06 PM)motamees Kirjutas:  Mis oleks, kui panna veepaak lae alla ja lasta vett voolata vabavooluga?

Oleneb muidugi paagi suurusest, aga kas siis ei teki mitte selline efekt nagu UAZ-ga sarikaid vedades ?

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(20-11-2012, 02:01 AM)overspeed Kirjutas:  See sääl pildil on ikka ajutiselt prooviks, jah ?
Pole seal proovide enam midagi. Puit on süvaimmutatud ja tükk (tapiga lauajuppide vahel) vahepeal kaitseb solgisiibrit.
Eluruumil on seinad valmis. Seinte külge saab ühteist ka keerta, kruvi seisab seees küll. Viimase seina saab paika siis, kui asjad juba sees. Muidu on neid väga vilets sisse toppida.
   
Ühe vidina sain täna valmis.
   
Kui homme paika jõuan sättida, saab pilti ka.
Vasta

(24-11-2012, 23:52 PM)motamees Kirjutas:  ...Kui homme paika jõuan sättida, saab pilti ka.
   
   
Ei pea enam tagaluugi kaudu ronima. Rolleyes
Vasta

Trepilahendus on noobel.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(25-11-2012, 21:51 PM)motamees Kirjutas:  Ei pea enam tagaluugi kaudu ronima. Rolleyes

Kas esimese astme all on metalltugevdus ka julgestuseks, et suurema koormaga astuda saaks ?
Igati äge muidu !

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(27-11-2012, 04:23 AM)overspeed Kirjutas:  Kas esimese astme all on metalltugevdus ka julgestuseks, et suurema koormaga astuda saaks ?
Ei pole sääl midad. Eks näis, kui laguma hakkab, siis tugevdab.
Praegu kannatab igastahes uhkelt käimist. Viimased päevad olen sealt usinasti lupsinud.
Olen jõudnud järjega põrandakütte juurde. Uurisin igatsorti kaableid ja lõpuks jäin kahe 420w kaabli pääle.
Tea, kas see foolium väga suurt effekti annabki, aga sinna oli hea kaabel paika liimida. Muidu oleks ta ju krussis põrandal laiali. Jagasin kaabli pikkuse roovide vahe laiusega ja sain keskmiselt 6cm vahet. Nüüd, kui vineer peal kinni, pole enam juhtmete liikumist karta. Vineer pigistab nad kinni. Äärde jätsin 10cm vaba ruumi. Sealtkaudu saab torusid/juhtmeid vedada, pole puurimisega hirmu.
           
Vasta

haa-haa

Kas mötlesid nii ?

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Smile
Ometi üks mees, kes ei lase mul kongi maha põletada. Cool Selleks paningi kõik algandmed üles. Tahtsin näha, kuidas mulle kaasa elatakse. Toungue
Kaabel on muidu vajalik betoonikihi sisse valada. Ma ei saa seda ju autos teha. Betooni sisse võivad tekkida praod ja prao koht võib kaablit rikkuda.
Siis mõtlesingi, et panen kaks kaablit järjestikku. Saan läbipõlemiskindla küttekaabli. Pole vaja ka põrandaandurit. Nagunii oleks anduri koha valikuga probleeme. Keelatud on ju küttepõranda katmine. Mul aga tuleb sinna igasuguseid kappe ja muid seadmeid. Ega tea, kuskohast ta just kõige kuumemaks veab.
Kui kaabel oli paigas, siis katsetasin ka kohe arvutuste paikapidavust. Ja ongi nii, et 800w jääb järgi ainult neljandik.
   
Eile avastasin veel ühe probleemi.
Mul on olemas kaks autosse ettenähtud riide/kolakappi. Kapi kõrgus on täpselt sama, mis kongi kõrgus. Kui ma nüüd kapid sisse viin, siis ei saa neid ju püsti. Ilmselt polegi olemas muud varianti, kui kapid ära lõhkuda ja siis uuesti kokku panna. Sad
Vasta

(12-12-2012, 10:56 AM)motamees Kirjutas:  ...Kapi kõrgus on täpselt sama, mis kongi kõrgus.

Kui kapi alumise riiuli ülesannet täidab põrand, siis võid ju püstimahtumiseks hädavajaliku kolmnurga küljeplaadilt (mis samal ajal kapi jalaks on) tagantpoolt lihtviisiliselt maha saagida.

Esiosa jääb kandma ja tahapoole kukkumist takistab kuudi sein. Samas, võib-olla on kapi poolitamine siiski mõistlikum lahendus...
Vasta

(12-12-2012, 13:57 PM)v6sa Kirjutas:  ... siis võid ju püstimahtumiseks hädavajaliku kolmnurga küljeplaadilt (mis samal ajal kapi jalaks on) tagantpoolt lihtviisiliselt maha saagida...
Ettepanekul on jumet. Cool See vast valutum, kui kapi lahtilõhkumine. Nii lihtsa asja peale nagu ei tulnudki.
Vasta

Lõikasingi kapi alumise ääre kaldu. Kuna paneelid on seest tühjad, siis pidin uued ääretugevdused liimima. Praegu kuivab, kui radikad sisse saan, siis tõstan paika.
   
Radikate panekuks tuleb mitmeid auke põrandasse teha. Tegin valmis "sisselaskekollektori". Paigaldamise ajal tuli aga välja, et üks otsiku mõõt ei sobi. Peab homme poest uuesti uurima.
Radika alla tuleb värske õhu voolik. Selle kaudu imetakse värsket õhku tuppa, läbi radika.
   
Eile paigaldasin ka riiulid tööstusruumi. Nüüd on kena koht, kus töövahendeid hoida. Ennem olid kõik jalus.
   
Vasta

Sul valmib ikka tõsine pottsepa unistus :-) Sinna koli või elama sisse põrandasoendus ja puha... Igaljuhul väärt ettevõtmine. Talvisel ajal kindlasti vesi kõige suurem probleem.Isegi igasugu imelikes kohtades pidanud seoses tööga vahest ööbima :-)
Vasta

(13-12-2012, 23:19 PM)motamees Kirjutas:  Eile paigaldasin ka riiulid tööstusruumi. Nüüd on kena koht, kus töövahendeid hoida. Ennem olid kõik jalus.

Kuidas on plaan teha riiulitel olevatele asjadele nn "tormikinnitus", et ringteel külg-ees söites asjad minema ei lendaks ?

Kinnitusvörk, nagu pagassis käib ? Kiirkinnitustega riiulite ette ? Lips-lops ette-ära, kaalult kerge.

Nagu see, aint suurem:

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(14-12-2012, 02:38 AM)overspeed Kirjutas:  ... et ringteel külg-ees söites asjad minema ei lendaks ?...
Kuna ringteed on meil kõik asfalteeritud, siis tuleb tormikinnitus ainult ülemisele riiulile. Mingi kummilint tuleb sinna ette ämbreid hoidma.
Teised tööriistad ei kipu sealt riiuli äärest üle ronima. Nagu pildilt näha, on riiuli äär küllalt kõrge, akutrell vaevalt paistab.
Praegusel bussil on riiuli ääreks vaid paksu vineeri riba ja ükski tööriist pole veel üle tulnud.
Vasta

Mötlesin rohkem seda, et Renu on esivedu, see aga tagavedu ... talvel sul asfalt paistab "my ass".

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Mul jälle näpud "sügelesid" Smile

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Eks ma saan vajadusel seda treppi täiustada või ümber teha.
Praegu olen seda treppi niipalju trampinud, et tavaelu terve aasta ports. Seisab veel koos. Ei kujutagi enam ette, kui peaks treppredeliga tagaluugist sisse käima.
Vahepeal oli pikalt tormi ja pagutas mõnikord väikest ust kinni või vastu välisseina. Mõtlesin siis suure ukse peale. Hooletul käitumisel võib selline suur "puri" vigaseks lüüa.
Üles alla trampimisel oma põhjus ka, ega ma aeroobika pärast trepiastmeid ei teinud.
Mõned postitused õlevalpool on värske õhu toru ja keskütte kollektor ripakil maas. Nüüd on pooled radikadki paigas ja ära ka peidetud. Kollektor veel prügikasti tagant natuke paistab
Põrandakütet hoian praegu sees. Nagunii ju tegutsen putkas. Küte hoiab sees kuskil 6 plusskraadi. Üks seinaosa (1x1,9m) on alles lahti, selle katsin eesriidega.
       
Vasta

Voodi sissemahutamiseks tuleb teda natuke ümber teha. Klambrid välja ja kate maha.
   
Siis natuke puidu ja metalli lõikamist. Keevitusega uus raam kokku.
   
Uuesti ääred kokku ja klambrid kinni. Ongi valmis sobivas mõõdus voodi.
   
Vool tuleb ka juba korralikult kongi, mitte kusagilt luugi vahelt pikendusjuhtmega.
   
Järgmine töö peakski olema voodi õigesse kohta sättimine ja liigutamise süsteemi aretamine.
Vasta

Sain voodi oma kohal liikuma. Mittetöötavas asendis on ta seinal.

   

Alla lastes peab jääma laua ja voodi põhja vahele vajalik ruum mikrolaineahju ja saiaküpsetaja jaoks.

   

Ajam on selline, sest see tagab 90cm laiuse voodi lükkamise vastu seina. Samas jääb allalastuna vajalik ruum, millest rääkisin. Ka tagab selline süsteem minimaalse tarjektooriga liikumise seina ääres. Minimaalsem trajektoor võimaldab suuremat seinakappi.

   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne