Kas ostaksid endale gaasiauto?

(12-02-2019, 22:51 PM)sivulev Kirjutas:  
(12-02-2019, 16:00 PM)alfredo Kirjutas:  Teil võib oigus olla. Otsepritsega võtab oma 20% benssu gaasile lisaks. Ehk sellise värgiga nihkub tasuvusaeg kindlasti kaugemale, kui 4 või 6 põlvkonnaga. Kui on klappide õlitusega, siis vaja kallist õli veel osta juurde. Eks aasta pärast saab omanik vast väiksema kokkuvõtte teha, kui palju raha säästeti ja mis see umbkaudne tasuvusaeg tulla võiks.

Hooldus ei ole uuel seadmel märkimisväärne kulutus. Kui asi on korralikult pandud ja toimiv, siis kaks-kolm filtrit vahetada ja mõnda klambrit pingutada. Või vähe seadeid täpsustada arvutiga. Lähed kuhugi seda tegema, siis pääsed ilmselt tunni aja tööga-30€. Teed seda ise, siis kulub ehk mõni juudirubla juppidele ja kakspakk.

Gaasi saab ka niimoodi toimima, et mootorile mingeid kahjustusi ei teki. Seega tasub ära igal juhul ja hiljem hoiad juba pappi kokku, nii et seda nägu on. Hetkel jääb muidugi arusaamatuks, miks ei pandud peale kas odavamat 4 põlve komplekti, või siis 6-t, mis saadab gaasi kohe läbi originaalpihusti ja benssu üldse ei võtagi. Need ei tohiks enam viiendast väga palju kallimad olla. Poolakad teevad juba igasugu imeasju(mõistliku hinnaga), isegi diisleid pannakse gaasi peale ümber jne.

6 põlvkong oli pea poole kallim
lisaks oleks masinal pump taatlemisse viidud ja masin oleks seisnud pea 10päeva

ja 4 põlvkonda otsepritsele kahjuks ei pakuta
Vasta

(12-02-2019, 22:43 PM)sivulev Kirjutas:  
(12-02-2019, 08:47 AM)wagoneer Kirjutas:  Ma puht uudishimust uuriks,et mis sellise niigi ökopilli(1,6) gaasiseadme tasuvusaeg on? 2000.- eest saab päris palju kütet osta.

35000 kilti

Kuidas arvutatud?
Vasta

(12-02-2019, 23:20 PM)veix__ Kirjutas:  
(12-02-2019, 22:43 PM)sivulev Kirjutas:  
(12-02-2019, 08:47 AM)wagoneer Kirjutas:  Ma puht uudishimust uuriks,et mis sellise niigi ökopilli(1,6) gaasiseadme tasuvusaeg on? 2000.- eest saab päris palju kütet osta.

35000 kilti

Kuidas arvutatud?
jhh ikka 50000 vabandust
35000 oli 4 põlvkonna oma
rehkendus et gaasi kulu sama mis bensiiniga,lisaks laias laastus +20% bensiinikasutab pihustite jahutamiseks sõidu ajal ja käivitamised ka.
Väga ülekuluga rehkendatud,tallinki taksodel +7-10% bensiinikulu
hetkelalles asi esimese paagi kallal(bensiini ma mõtlen)tangin uuesti täis eks siis näe.
Vasta

(12-02-2019, 23:50 PM)sivulev Kirjutas:  
(12-02-2019, 23:20 PM)veix__ Kirjutas:  
(12-02-2019, 22:43 PM)sivulev Kirjutas:  
(12-02-2019, 08:47 AM)wagoneer Kirjutas:  Ma puht uudishimust uuriks,et mis sellise niigi ökopilli(1,6) gaasiseadme tasuvusaeg on? 2000.- eest saab päris palju kütet osta.

35000 kilti

Kuidas arvutatud?
jhh ikka 50000 vabandust
35000 oli 4 põlvkonna oma
rehkendus et gaasi kulu sama mis bensiiniga,lisaks laias laastus +20% bensiinikasutab pihustite jahutamiseks sõidu ajal ja käivitamised ka.
Väga ülekuluga rehkendatud,tallinki taksodel +7-10% bensiinikulu
hetkelalles asi esimese paagi kallal(bensiini ma mõtlen)tangin uuesti täis eks siis näe.
arvestatud 98 hinnaga ja ega see eriti alla enam ei lähe.võtsib baashinnaks 1.35
Vasta

(12-02-2019, 23:50 PM)sivulev Kirjutas:  rehkendus et gaasi kulu sama mis bensiiniga

Gaasi peaks min. 15% rohkem kuluma.
Vasta

Ma olen paarkümmend aastat gaasikaid pidand. Kõige uuem sead on 4.
Need pole küll ükski märgatavalt rohkem võtnud, kui bensuga, võiks öelda, et meil lubatud kiirustega sama. Rolleyes
Vasta

vaheküsimus
kuidas käitub auto ja mis juhtub kui gaasi jagub aga bensiin otsas paagis
Vasta

(13-02-2019, 09:45 AM)MeelisV Kirjutas:  vaheküsimus
kuidas käitub auto ja mis juhtub kui gaasi jagub aga bensiin otsas paagis

Mul naisukesel hiljuti, kui just kõige külmemad ilmad oli, juhtus. Igavene ikaldus. Pani auto külmalt käima, hakkas puterdama kuna bensiinipaagist tõmbas õhu vahele, aga käis ikka nii palju ära kuni mootor piisavalt soojaks läks ja gaasile ümber lülitas. Ega ta siis veel tankima ei taibanud minna, sõitis ära koju ja jättis auto seisma. Big Grin Järgmine hommik -15 tegi auto korra "pörrr" ja rohkem enam ei lubanud ka. Siis tõin kanistriga uut bensiini peale aga sellele järgnes tundide viisi janti. Tõmbamist, lükkamist, starteriga käiamist jne. Enne kui lõpuks hääle sisse sai. Ise kartsin juba et bensiinipump andis saba kuna arvatavasti bensiinipump käib sel ajal ka kui auto gaasi pealt sõidab. Ilma bensiinita käimine aga võib ta ära rikkuda. Aga läks ikka lõpuks käima. Alguses käis paar sekundit korraga ja suri uuesti välja, nii vast mitukümmend korda. Kuni lõpuks käima jäi. Ju oleks pidanud mingit spets protseduuri kasutama õhu torudest välja ajamiseks.
Hädaabina on tegelikult võimalik autot käivitada gaasi pealt, suvisel ajal vast oleks sellest abi olnud. Aga ma nii külma ilmaga seda teha ei julgend.
Vasta

pihustilatilt keerad toru nats lahti ja pump käima kuni küte tuleb,siis keerad uuesti kinni ja ootad kuni välja pursanud bens kuivanud ja siis käivitad.
Vasta

(13-02-2019, 09:37 AM)pannkook Kirjutas:  Ma olen paarkümmend aastat gaasikaid pidand. Kõige uuem sead on 4.
Need pole küll ükski märgatavalt rohkem võtnud, kui bensuga, võiks öelda, et meil lubatud kiirustega sama. Rolleyes

nii ongi
Vasta

Kindlasti saab seaded väga ökoks keerata, kuid see võib halvasti lõppeda. Klapid põlevad ära või muud plokikaane ülekuumenemisega seotud jamad võivad juhtuda.
Mul on kõik aparaadid gaasi peal ikkagi rohkem võtnud, keskmiselt 15-20%. Olles ühte gaasimootorit lisaks korduvalt lahti võtnud, siis polnud sellel kuskil kolmesaja tuhande pealt miskit häda märgata. Lasin isegi esimesel korral klapid ära teha, et äkki hakkab parem. Tulemuseks paarsada kulutatud raha lisaks ja minek täpselt samasugune.

Külmkäivituse kohta olen isegi mõelnud, et mis saab, kui bena otsas. Suvel ehk soojendaks temperatuuri andurit ja prooviks vänta anda. Ehk keerab pikapeale isegi tööle. Õnneks pole sellist katset veel tegema pidanud.
Vasta

esimesed seadmed ei vajanud mingit benssu  Cool
Vasta

Mu gen4 seadmel on täitsa kasutusjuhendis vastav protseduur ära kirjeldatud, kuidas gaasi pealt käivitada. Aga ma ise vähemalt kardan et bensupump jääb paagis kuivalt käima ikka sel juhul.
Vasta

Tänane lpg 0,524 eur
Vasta

Tankla vahetas läheduses nime ja gaasi hind ka paranes. Seda Ollid ostaksid Big Grin
Vasta

Ma vist sellest uudisest ilma jäänud. Eks pean silmad lahti hoidma!  Big Grin
Vasta

(13-02-2019, 09:45 AM)MeelisV Kirjutas:  vaheküsimus
kuidas käitub auto ja mis juhtub kui gaasi jagub aga bensiin otsas paagis

Kui mul WJ Grand Cherokee oli, juhtus nii, et tagasivoolu voolik mädanes ära, ning kütusepump pumpas rõõmsalt pool paagitäit bensiini lihtsalt trassile. Kuna asi toimus öösel pimedas, märkasin seda alles siis, kui olin juba garaaži jõudnud. Tulemus - paagisiseme bensupump oli läbi kärsanud ja poolenisti sulanud, kuna bensiini, mis teda jahutama peaks, paagis enam polnud. Tagantjärgi mõeldes vedas, et pauku ei teinud! Big Grin Peale uue bensupumba installi panin vahele ka lüliti, et kui auto gaasi peale lülitub, saan ise bensupumba välja lülitada, et ta niisama tühja ei pumpaks, kui sõit käib gaasi pealt Smile Uuematel süsteemidel käib see vist juba automaatselt.
Vasta

Eelmisel nädalal olid huvitavad hinnad DK 1,399 ja LPG 0,399?
Vasta

LPG hind paneb üldse veidi pead kratsima. Sirvides EU aktsiisisoovitusi, nähtub et soovituslik miinimum on 125€ tonni kohta. Vaadates reaalselt rakendatavat, siis meil 193, Poolas u.150, ja jaehinna vahe on seni päris korralikult siinsete entusiastide kahjuks olnud. Hetkel on zlott kuskil keskmisel positsioonil ja nädal tagasi olid gaasihinnad seal keskmiselt 1.99-2.09 ehk 0.45-0.48 senti liitri kohta. Meie tavaline hinnatase keskmiselt 15-20 kopkat kõrgemal. Üks variant võib ju olla, et oleme nii väikesed ja ostame kallilt kraami sisse. Teise variandina võiks ju otsa vaadata suurematele müüjatele, et ehk on lihtsalt ahned, mis ei ole ka paha variant. Eri küsimus on muidugi see 0.399, mis viimasel nädalal tablool vilkus. Spekuleerima ei hakkaks, kuid nagu senine kogemus on näidanud, siis odavalt müüakse meil ainult sellist kraami, mis vajab mingil põhjusel ülikiiret realiseerimist. Olgu need põhjused siis millised iganes. Kui nüüd müüjatest hästi mõelda, siis võiks arvata, et põhjuseks on eriline hoolivus ja romantilised meeleolud kuskil kontorisügavustes, seoses kauni vananaistesuve või armumisega tööpostil. Olgu mis on, aga ega see õnn kaua ei kesta ja siis vilgub tablool jälle tavapärane kirves.
Vasta

LPG hind oli täitsa välja reklaamitud kampaania Alexela poolt. Natuke isegi ootamatu oli, et teised selle hinnaga kaasa läksid. https://www.alexela.ee/et/kliimaneutraal...st-tankida
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne