automoto.ee foorumid

Täisversioon: MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
(22-06-2020, 10:12 AM)diesel Kirjutas: [ -> ]täitsa hakkas kohe huvitama see tulede teema.
kas keegi tegelikult ka nii pimedas murutraktoriga toimetab, et tuled reaalselt vajalikud on?
No esiteks saab murutraktoriga ka lund lükata. Ja sel aastajal on teatavasti suht pime.
Ise panin Partnerile originaal tulede ahelasse 5W  töötule lihtsalt lisaks. Ei mingit laadimise probleemi.
(24-06-2020, 12:03 PM)taxopets Kirjutas: [ -> ]
(22-06-2020, 10:12 AM)diesel Kirjutas: [ -> ]täitsa hakkas kohe huvitama see tulede teema.
kas keegi tegelikult ka nii pimedas murutraktoriga toimetab, et tuled reaalselt vajalikud on?
No esiteks saab murutraktoriga ka lund lükata. Ja sel aastajal on teatavasti suht pime.
Ise panin Partnerile originaal tulede ahelasse 5W  töötule lihtsalt lisaks. Ei mingit laadimise probleemi.
Sügised on Eestis pimedad. Asendasin vana Partneri 2x20W esitule hõõgpirnid 10W LED päevasõidutulede vastu ja need 2x10W annavad piisavalt valgust ning genekat kah ei koorma liiast. Culloghi probleemi mina elukutselise insenerina tean, aga kuna on garantii, siis ise ei tohi ühtegi kuluosa vahetada ega muud teha, kui ainult bensiini valada. Probleem on liiga lühikeses rihma pinguti käigus, ehk hakkabki libisema ja kuumenema isegi siis, kui terad järel ei ole. Lisaks tootja konstruktiivne probleem, kus rihm vahepeal 2x sõlme keeratakse, et üle kogumistunneli minna. Partneril jäi rihm täiesti lõdvaks, kui niiduorgan väljas ja niitmise ajal oli kõvasti rullikutel. Cullochil sihuke lõtv lahendus, kus mõlemas asendis on poolkõva.
Kui keegi hädas niidurihmaga, siis minul oli ka mõni aasta tagasi häda.. 10-15h ja rihm lendas küljepealt välja.. läksin aga poodi, ja ostsin uue.. Muidugi mitte husqvarna originaali vaid ikka odava.. ja nii mitu korda järjest kuni lõpuks sattusin oma silmaga nägema kuidas kokkupuutel rihmapingutusrullikuga rihm pooleks läks.. peale seda sai mõned tunnid pühendatud pingutus süsteemi hooldusele. Käib see sama(alternatiiv) rihm mis varem 10-15 tunniga otsad andis nüüd juba 100pluss tundi, peale paagitäit niitmist on rihm käega katsutav.. õrn piir seal mitte libisemise ja ülepingutuse vahel.
Kui saladus pole, siis mida nimelt mitu tundi hooldati?
Küsiks murutraktorile lisatulesid paigaldanute käest.
Paigaldasite olemasolevasse tulede ahelasse led tuled? Kas teil seal vahelduvvoolu pealt need 21w lambikesed originaalis ei põle? Minu Cub Cadetil ja vanal MTD-l on mõlemal seal vahelduvvool. Alalisvool aku laadimise ahelas.
Või tänapäevane Led töötuli talub vahelduvvoolu ka? Mikidemaa traktorifoorumis räägiti küll vastupidist...
(27-06-2020, 23:15 PM)CORRADOg60 Kirjutas: [ -> ]Küsiks murutraktorile lisatulesid paigaldanute käest.
Paigaldasite olemasolevasse tulede ahelasse led tuled? Kas teil seal vahelduvvoolu pealt need 21w lambikesed originaalis ei põle? Minu Cub Cadetil ja vanal MTD-l on mõlemal seal vahelduvvool. Alalisvool aku laadimise ahelas.
Või tänapäevane Led töötuli talub vahelduvvoolu ka? Mikidemaa traktorifoorumis räägiti küll vastupidist...
 Tuppa mõeldud Acme 6W 12V Led tuli töötab vahelduvvooluga küll kuna mõeldud (ka) halogeeni trafoga töötama. Iseasi milline see muruniitja vahelduvvool on.
(27-06-2020, 22:04 PM)vant Kirjutas: [ -> ]Kui saladus pole, siis mida nimelt mitu tundi hooldati?

Omast kogemusest siis on seal oluline nii hästi veerev laager kui ka see, et seda laagrit vastu rihma suruv liigend peab sujuvalt liikuma, ma pole enda oma lahti kakkunud seega ma ei tea on ta pronkspuks või raud vastu rauda, sussutasin sinna liigendi puksi shock oili (see protsess ise oli üle tunni leotamist)ja pärast kui see viisakalt liikus hss 5000.. käib nagu kellavärk Smile

Edit: netist leitud pildil puks ilusasti näidatud
(22-06-2020, 09:16 AM)MAV Kirjutas: [ -> ]
(09-06-2020, 20:31 PM)deeremees Kirjutas: [ -> ]Mul on murutraktor McCulloch M110-97T, sooviks talle installeerida ühe tagumise töötule 21W. Esitulede pirini võimsus on 25W. Kuidas töötulele võtta voolu võtta. Tal vist mingi dünamolaadne voolutekitaja, sest töötava mootoriga ainult tuled põlevad.
Tere! Kuidas kommenteerite endal selle traktori kvaliteeti? Mul on 155-107TC ja kahe aasta jooksul pole saanud kordagi normaalselt niita. Niiduorgani rihm kuumeneb pidevalt üle ja keegi ei suuda probleemi tuvastada. Ise ei julgeks küll mitte kellegile ühtegi cullochit soovitada. Vana 15 aastat vana Partner, mis on isegi rinnuni heina niitnud, kestab siiani ilma ühegi probleemita. Niidetavat ala on ca 9000m2.
PS! Teemasse. Ei soovita elektrilist lisakoormust tekitada masinale. Esmalt vahetada esitlede hõõgtuled väiksema võimsusega LED tulede vastu, enne, kui tagatule teed. Koguvõimsus ei tohiks siiski ületada 50W.
Mina ei oska midagi paha öelda. 6 aastat töötanud probleemivabalt. Niidutera tuleks nüüd lähiajal ära vahetada, suht kulunud. Mul ta manuaalkastiga, vähe töökindlam.
Elektriliselt käivitatavad terad.
Nuppu vajutades ei tee midagi. Kust viga otsida?
Kui terade nupp sisse vajutada ja üritada käivitada, siis starterit taha ei võta. See näitab justkui, et nupp ise töötab.
Viimati niitsin, siis toimis, enam mitte.....
Viking T4 on niidukiks.
Mõõda magnetsiduri mähise takistus, kui see ok siis jääb ehk lihtsalt juhtmete teema kontrollida..
Ega niitmata saa jääda. Leidsin magnetsidurile lähima pistiku, ühendasin selle lahti ja andsin 12V peale. Plõksus. Big Grin
Nii ma siis niitsingi, juhe otse aku pealt sidurisse. Tuleb vist kõik need andurid vahelt pilduda ja panna üks lüliti vahele. Pole jamamist tagurpidi niites ja perset kergitades, et kogu aeg välja lülitab....
Mul on igivana Stiga heedriga aparaat, seega vist raider. Sellel on kõik asjad välja roogitud, isegi niidupedaal. Käivitan ilma niiduorganita, siis läheb tera käima hoovakesest, mis tegelikult on pedaali ahelas pedaalile "tööloa" andmiseks. Jube raskelt käib, aga mugavus ilma liigse tiluliluta on märkimisväärne. Sama niitmiskorra sees läheb sooja mootoriga koos teradega käima ka.
Ma ei kujutaks enam ette, et tagurdades ei niida või muud janti, pedaali hoidmist tundide kaupa jne.
Minu kätte jõudes oli juba selline. 
Lapsed ja lollid tuleb sellisest aparaadist muidugi eemal hoida......
Kuuri all on terad välja lülitatud ja peale minu neid keegi pöörlema ei saa, seega jätkan nii.
(04-07-2020, 14:02 PM)pannkook Kirjutas: [ -> ]perset kergitades, et kogu aeg välja lülitab....
perse andur jäta ikka alles juba ohutuse huvides,tuled maha ja hooga terade kallale ja mis siis saab?omal esimesi niitmisi tehes raideriga aias tuli igasugust jama rohust välja ja kõhu all terade küljes ja kohe läheks sättima,aga nigu perset kergitad seiseb ja  nii ohutu.mul oli kaltsu,paela ja mida iganes veel.tavaniidukiga põõsaaluseid keegi ei niitnud,aga nüüd raideriga hea tekk põõsa alla sõita ja tagasi ja ongi niidetud.
(04-07-2020, 16:18 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]
(04-07-2020, 14:02 PM)pannkook Kirjutas: [ -> ]perset kergitades, et kogu aeg välja lülitab....
perse andur jäta ikka alles juba ohutuse huvides,tuled maha ja hooga terade kallale ja mis siis saab?omal esimesi niitmisi tehes raideriga aias tuli igasugust jama rohust välja ja kõhu all terade küljes ja kohe läheks sättima,aga nigu perset kergitad seiseb ja  nii ohutu.mul oli kaltsu,paela ja mida iganes veel.tavaniidukiga põõsaaluseid keegi ei niitnud,aga nüüd raideriga hea tekk põõsa alla sõita ja tagasi ja ongi niidetud.
Saan aru, et Ameeriklane ronib näppudega töötavate terade vahele, aga Eestlane peaks ju ise aru saama, et see ei lõpe hästi. Istme andur ikka jube tüütu, kui pead pidevalt maha ronima, et mingit aiavoolikut või oksi eest ära tõsta. Suurtel kallakutel võib olla on mingi oht, et ümber kukkudes võib liikuv tera skalbi maha võtta.
kui see istmelt tõusmine ainult niiduki seisma paneks, siis ilmselt enamus kuliibineid ei näpuks asja.
aga see ju suretab mootori ja uuesti käivitamiseks vaja esmalt vikat ikka välja lülida, siis saab kone käima alles.
ja aku ka lõppeb enne pidevate käivitamistega kui plats niidetud saab.
seepärast siis rahvas lülitit kõrvaldabki.
eriti kena oli vaadata kui naabripoiss nooremana niitis. ta oli nii kerge, et iga pisema mätta peale katkes süüde.
õnneks kui kann enne istmele saab kui kone seisma jääb, siis käivitub ja niidab kohe edasi.
Murutraktor ei sure perse anduriga ka siis välja kui P ehk seisupidur peale vajutada kui just aiavoolikut vaja liigutada.
terad pead ikka seisma panema
eranditult kõigil mehhaanilise terade lülitusega murupõkadel, mida mina näinud olen, suretab istmelt tõusmine mootori välja.
Enda Cub Cadet ja Mtd, mõlemad mehhaanilise lülitusega. Lükkad piduri peale ja terad seisma. Tuled maha ja käib rõõmsalt edasi...
Naabri Partner käitub ka samamoodi...
Käsipidur ja seisvad terad on see saladus jah kuidas nad eeasi käivad. See on siis selleks, et sa varbaid või näppusid pidi vahele ei saaks jääda kusagile...
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38