automoto.ee foorumid

Täisversioon: MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
osta Grasshopper
Belarusi kõrval paistab olevat üks tõsisema olekuga Toro, kas too siis pole piisavalt hea?
[attachment=98277]
(20-06-2023, 17:39 PM)2715 Kirjutas: [ -> ]Olles nüüd tegelenud hädaliste murutraktoritega regulaarselt siis hakkas huvitama, kas korralikku toodet ka on võimalik kuskilt saada?
Mõtlen sellist kus oleks:

1 Rattad päris laagrite peal
2 Esisilla käändteljed korralike määritavate pukside peal
3 Esisilla kesktapp korralikel määritavatel puksidel
4 Roolisüsteemis oleks miski roolilatti või karpi meenutav lahendus mitte hammassektor kahe pleki vahel ja 12mm kõverad vardad
5 Roolil ei oleks juba uuena lõtku sees
6 Tagasild oleks õlivannis ja päris laagrite ning simmeritega
7 Rihmarattad oleks metallist
8 Niiduorgan oleks paksemast kui 1,2mm plekk ja ideaalis isegi roostevaba
9 Niiduorgani laagripukid oleks millestki muust kui chineesiumist, näiteks malmist ja määrdeniplitega.
10 Niiduorgani kinnitus masinale oleks millestki muust kui plekiservadest
11 Murutraktori raam ise oleks normaalne keevitatud konstruktsioon, mitte plekijääkidest tehtud asi mida hoiavad koos pleki sisse keeratud arusaamatu keermesammuga poldid

Huvipärast vaatasin ka kaubanduses ringi ja küsisin müüjatelt aga keegi midagi pakkuda ei julgenud ja vaadati nagu Lenin vaatas kapitalisti...


Defineeri ka soov tulemuseks ja hinnapiir... mul on "nimetu" mtd ja algas 18 hooaeg...maksis 1000 euri poes. P.S. päris palju probleeme vaevab nimekirjast Smile
(20-06-2023, 21:06 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]Belarusi kõrval paistab olevat üks tõsisema olekuga Toro, kas too siis pole piisavalt hea?
See aparaat on saatanast!
Valmistatud on ta Kanadas, kõik asjad on tollmõõdus peale...hüdrovoolikute.
Selle eest hoolitseb tervelt kaks juhtplokki, et ta tõstaks-langetaks lõikeorganeid koos ja veaks rootoreid ringi võrdse kiirusega.
Igatahes ei tee ta midagi neist asjust ja katsed teda seda tegema panna on seni ebaõnnestunud.
Nimelt on seal erilisemast erilisemad andurid mida on nüüd üritatud edutult päritolumaalt originaalosana hankida.
Omanik tahtis remondi jaoks manuaali tellida tehasest, vastati et meil on olemas, maksab 15 kohalikku raha aga et masin tootmisest maas siis see on viimane ja me trükime juurde kui saame kokku 50 tellimust.
Seniajani ootame...
Siis andureid enam ei saa sest see firma kes neid tegi lõpetas selle pulli ära ja nüüd neid enam ei saa.
Ei saa ka spetsiifilist lülitit ega isegi veomootori nuutmuhvi ei saanud õiget.
Ühesõnaga on seal 2 asja millele varuosi saab ja need on isehingitsev Poigeoti mootor XUD9 ja Grammeri iste.
(20-06-2023, 17:39 PM)2715 Kirjutas: [ -> ] kas korralikku toodet ka on võimalik kuskilt saada?

Ehk mõni kabedam toorik 80ndatest ja mõned(kümned) töötunnid pluss uus mootor? Iseasi muidugi kas keegi sellise omanik raatsib loobuda.
Nullpöörajate vaimustust on raske mõista. Miks peab kahe käega juhtima kui ühe jala ja ühe käe kombo on kordades mugavam ja harjumuspärasem autoroolist?
(20-06-2023, 17:39 PM)2715 Kirjutas: [ -> ]Olles nüüd tegelenud hädaliste murutraktoritega regulaarselt siis hakkas huvitama, kas korralikku toodet ka on võimalik kuskilt saada?
Mõtlen sellist kus oleks:

1 Rattad päris laagrite peal
2 Esisilla käändteljed korralike määritavate pukside peal
3 Esisilla kesktapp korralikel määritavatel puksidel
4 Roolisüsteemis oleks miski roolilatti või karpi meenutav lahendus mitte hammassektor kahe pleki vahel ja 12mm kõverad vardad
5 Roolil ei oleks juba uuena lõtku sees
6 Tagasild oleks õlivannis ja päris laagrite ning simmeritega
7 Rihmarattad oleks metallist
8 Niiduorgan oleks paksemast kui 1,2mm plekk ja ideaalis isegi roostevaba
9 Niiduorgani laagripukid oleks millestki muust kui chineesiumist, näiteks malmist ja määrdeniplitega.
10 Niiduorgani kinnitus masinale oleks millestki muust kui plekiservadest
11 Murutraktori raam ise oleks normaalne keevitatud konstruktsioon, mitte plekijääkidest tehtud asi mida hoiavad koos pleki sisse keeratud arusaamatu keermesammuga poldid

Huvipärast vaatasin ka kaubanduses ringi ja küsisin müüjatelt aga keegi midagi pakkuda ei julgenud ja vaadati nagu Lenin vaatas kapitalisti...
Selline + keskniiduk lisavarustuse nimekirjast https://flint.ee/pollumajandustehnika/tr...m-194-hst/
See 2715 poolt esitatud pikk nõudmiste jada tundub olevat rohkem   "ajaviitemuusika" või on tõesti sattunud kätte mõni "lollkasutaja" poolt ekspluateeritud isend. 
Oma WolfGarteni ostsin  kunagi krooniajal.
On laojääkidest kokku pandud masin enne uuele mudelile üleminekut. Kataloogist juppe tellida ei saa. Toodeti alla 900 isendi. Et uusi rihmasid tellida pidi Mehka suhtlema otse tehasega. Müts maha nende ees. Nüüd on mul rihma numbrid graveeritud nii traktori kui kuuri seina peale.
Ei viitsi dokusid otsima hakata, et täpset aastat välja tuua aga vähemalt 15 aastat peaks olema täis. 
Algusest saati on niitnud ca hektar nädalas. 
Ratastel lõtk minimaalne. Kevadel just puhastasin vanast määrdest pukse ja urgitsesin määrdeniplist kuivanud tavoti välja ning panin uued läikivad splindid ette. Algusest saadik olen määrinud mingi "Marine Grease-ga".  Seda määret sattus kunagi suurem kogus näpuvahele.
Sillatala ühendus kerega ei anna veel märku, et loksuda tahab. 
Mootori kohta pole ühtegi märkust.
Samuti plekist kere ei viita kuidagi, et ta nõrk oleks. 
Roolimehhanism on olnud algusest lõtkuga ja see pole kuhugi kadunud ega suuremaks läinud.
Ainus nõrk koht on niiduorgani kinnituskõrvad. Kui vastu õunapuud põrutati tõmbas need kõveraks ja hakkas rihma maha loopima. Painutasin õigeks ja siristasin elktriga natuke sula ühenduskohtadsse ja töötab tänaseni. 
Plekist rihmaseibid ei anna ka märku, et peaks rauast olema. Isegi teraviljakombainil on paljud seibid plekist.
Niipalju on konstruktsiooni muudetud, et niiduorgani pealt on eemaldatud paar plastik katet. Korjasid peenikest heina vahele. 
Tagasild on pealt kuiv ja ma pole selle aja jooksul isegi huvi tundnud, et kas seal on õli sees või mingi muu määrdeaine.
Multšiklapi fiksaator on ilmselt mõne marjapõõsa all. See sai kunagi asendatud ajutiselt traadiga ja tundub, et see traat on seal veel pikalt.
Aku andis suht alguses otsad ja sai geel asemele ostetud. Ja iga paari kolme aasta tagant lähevad uued rihmad. Ostan alati originaalid. Alternatiivi pole katsetanud.
26 000 EEKu eest on asja igatahes kuhjaga.
(21-06-2023, 07:06 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]See 2715 poolt esitatud pikk nõudmiste jada tundub olevat rohkem   "ajaviitemuusika" või on tõesti sattunud kätte mõni "lollkasutaja" poolt ekspluateeritud isend. 
..........
Olen jah paha ning kiuslik aga ei otsi omale vaid kommunaalteenuste osutaja otsib omale.
Praegu on neil 10 tükki ja nad suudavad neid päris usinalt ära lõhkuda.
Mõni ime ka, kui korra nädalas on uus koht kus niita ja ei saa ka eeldada, et inimene kes meili teel tahab hinnapakkumist oma suvilas muru niita ütleb et tal on telliskivi maja taga heina sees.
Kui töömees ei näe siis leiab niiduk selle üles ja töö on katki selleks korraks.
Üldiselt on sellise intensiivse kasutusega muru"traktor" utiil kahe-kolme aastaga.
Üks on ümber tehtud kus sai raamile 3mm terasplekist ribad peale, kõik liited mis pole vajalikud kinni keevitatud ja rattad tehtud laagritele.
Esisild sai päris uus tehtud ja käändteljed viidud ratta tsentrisse ning tõesti sõidab-kestab hästi.
Rool sai omale paralleelvarda auto stabikakontide otste baasil ning hammasreduktori.
Käiguosa korras aga kui vaid see va tagasild poleks ära kulunud.
Laagreid tal ju pole ja pestakse-niidetakse ka märjaga.
Sai tehtud tihendid kus asjad väljuvad ning korpusesse nõellaagrite pesad ning õli sisse.
Niiduorgan sai omale päris uue kere roostevabast 2mm plekist ja laagripukid rauast päris tihenditega määritavad.
Rihmarattad ka rauast ja peale seda kui kõik rihmarattad on ettenähtud profiiliga kestab veorihm aasta.
Ainus asi millega pole probleeme olnud on Kawasaki mootor aga seal vahetatakse õli ka kui ta mustaks hakkab minema.
Ühesõnaga omanik on tulemusega väga rahul ja tahaks kohe sellist toodet osta mis oleks 4-5 aasta pärast ka tegus.
Seda eespool viidatud Tymi asja aga tuleb minna vaatama kas tal on eeldusi.
Sulle on Bransoni müüja lähemal: https://talutehnika.ee/traktorid/tym-19-...eria-25hj/
Kunagi sattusin sellise asja reklaami nägema, võiks vist mõnele punktile vähemalt vastata. Aga eks jah, meie ja traktori projekteerijate arusaam mõistest "muru" on erinev, murutraktor on tehtud sellise keskkonna jaoks: 
[Pilt: Healthy%20lawn%20with%20lawn%20care%20services.jpg]
Ilus on see küll aga sellisena hoidmiseks on vaja eraldi inimesed palgata hooldamiseks ning kui just golfi viimast lööki ei harrastata tagaaias siis tekib kohe küsimus et milleks?
(21-06-2023, 09:10 AM)2715 Kirjutas: [ -> ]..........
Olen jah paha ning kiuslik aga ei otsi omale vaid kommunaalteenuste osutaja otsib omale.
Praegu on neil 10 tükki ja nad suudavad neid päris usinalt ära lõhkuda.
Mõni ime ka, kui korra nädalas on uus koht kus niita ja ei saa ka eeldada, et inimene kes meili teel tahab hinnapakkumist oma suvilas muru niita ütleb et tal on telliskivi maja taga heina sees.
Kui töömees ei näe siis leiab niiduk selle üles ja töö on katki selleks korraks.
Üldiselt on sellise intensiivse kasutusega muru"traktor" utiil kahe-kolme aastaga.
,..........


Nojah, ma oma piiratud  maailmavaate juures mõtlesin muru all ikka muru aga seal nagu ma aru saan on murust asi kaugel. Pigem nagu heinamaa. 
Mul tutvusringkonnas ka tüüp kes üritas mingi Stigaga pea meetrist heina niita. Traka esiots oli kogu aeg maast lahti.
Sügiseks veeti see relv sepa juurde ja kevadel viidi kellegile varuosadeks. Nii, et ka nii saab.
(21-06-2023, 10:18 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]Nojah, ma oma piiratud  maailmavaate juures mõtlesin muru all ikka muru aga seal nagu ma aru saan on murust asi kaugel. Pigem nagu heinamaa. 
Mul tutvusringkonnas ka tüüp kes üritas mingi Stigaga pea meetrist heina niita. Traka esiots oli kogu aeg maast lahti.
Sügiseks veeti see relv sepa juurde ja kevadel viidi kellegile varuosadeks. Nii, et ka nii saab.
Kes on esimest korda muru niitnud uues kohas saab probleemist aru.
Ei pea olema just metsik ja võsa vaid kuskil kivi väljas, mingi känd jne jne.
Oma aias ja tuttavas kohas pole üldse probleemi, et midagi ära lõhutakse.
Kaks Partner P145107H traktorit. Üks hiiumaal mis niidab nädalas 10.000m2 ja teine harjumaal mida kasutatakse haljastusfirma töövahendina. Mõlemad aastast 2007. Ja kestavad siiani. Tavapärased hooldused ja mõnikord ka rihma vahetused.
Ma nooruses polnud kuulnud kahepoolsest adrast. Ikka mutiga aeti vagusid kartulile ja hiljem mullati. Uudissõna jälle, kas tehisaju tõlge mingist keelest?
(21-06-2023, 09:32 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Sulle on Bransoni müüja lähemal:
See on juba tõesti tõsine asi  Smile Kergelt unistuste pill omalegi.
Aga teeb ka tavamurutrakats uudismaad ja ei lagune kui mõistusega teha. Tee tähendab aega. Ega alguses saime me kõik esimese traktoriga rihmad suitsema jne. Olgem ausad Cool Sest ahnus oli suur ja KOHE pidi Wimbledoni muru tulema. Siis õpid, võtad vähe, lased kuivada ja teed jälle, madalamalt. Reaalselt, mul on vaid väljavise, multšimist pole, siis olen ka traktoriajastul rehaga kihti kokku korjanud. Kui on meetrikest uudismaad tehtud vms. Tegelikult tahaks ka jäätmaaniiduki järelt  "heina teha" ehk jama kokku koguda. Või lased päeva pärast tänase ilmaga üle ja kuiva jäägi tolmuks. Ja päriselt-päriselt on siledaks uudismaaks parim lükatav niidupill, millega saab pokusid ja mättaid freesida.

Aga ka mullafrees pealmist paari senti freesimas. Seda katsetasime Sõbra juures heinamaast ilumuruks üleminekul ja toimis päris hästi. Kevadel kohe frees ja rull sabas ning peale esimest tavaniitmist enam freesimist näha polnud. Jumala siledaks sai.
[quote pid='553342' dateline='1687331934']



Nojah, ma oma piiratud  maailmavaate juures mõtlesin muru all ikka muru aga seal nagu ma aru saan on murust asi kaugel. Pigem nagu heinamaa. 
Mul tutvusringkonnas ka tüüp kes üritas mingi Stigaga pea meetrist heina niita. Traka esiots oli kogu aeg maast lahti.
Sügiseks veeti see relv sepa juurde ja kevadel viidi kellegile varuosadeks. Nii, et ka nii saab.
[/quote]




Ma laisk inimene. Alla poole meetri muru ei viitsi kl niita.  2-3 korda aastas niidan.  Mingi 20 aastat vana husqvarna raider ja pole probleemi.
Viimastel aastatel võtab kl liiter õli tunnis a päris perse ka ei lähe krt.
(21-06-2023, 14:46 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]Ma nooruses polnud kuulnud kahepoolsest adrast. Ikka mutiga aeti vagusid kartulile ja hiljem mullati. Uudissõna jälle, kas tehisaju tõlge mingist keelest?
Pigem tänapäeva (linna)inimene kes pole mutist ega adrast midagi kuulnud ja kõik ühesugune ader....Juba vene ajal tulid mutid tehasest ja karbil kirjas ader ja nüüd ostas müüvad ja müüja müüb mutti ,aga käsi piiblil vannub,et ader ja ka karbil nii kirjas...
(21-06-2023, 00:44 AM)Marko Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2023, 17:39 PM)2715 Kirjutas: [ -> ] kas korralikku toodet ka on võimalik kuskilt saada?

Ehk mõni kabedam toorik 80ndatest ja mõned(kümned) töötunnid pluss uus mootor? Iseasi muidugi kas keegi sellise omanik raatsib loobuda.
Nullpöörajate vaimustust on raske mõista. Miks peab kahe käega juhtima kui ühe jala ja ühe käe kombo on kordades mugavam ja harjumuspärasem autoroolist?
 
Ma vastaks sulle miks aga ma ei viitsi tõesti poolt tundi trükkimisele kulutada. Kindlasti pole mul ühtegi argumenti miks ma murutraktorit tagasi tahaks. 
(21-06-2023, 09:32 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Sulle on Bransoni müüja lähemal: https://talutehnika.ee/traktorid/tym-19-...eria-25hj/
TYM T194 = Branson 1905h
TYM T255 = Branson 2505h
Sisuliselt kleepsud erinevad neil ainult. Üks Kukje kontsern kõik.
2022 otsustati Bransoni kaubamärk lõpetada. Hetkel vist ongi ainult TYM
Peetri Talutehnikast kui ka Flindist peaks saama pädeva vastuse, mis on mis ja miks on nagu on.
Flindi eelis on, et on suurem ettevõte, rohkem valikut kohapeal. Peetris kohapeal vähem, kuid suhtumine on sõbralik, kommunikeerivad hästi ja saab kõike tellida.
Kui tead mida tahad ja aega on, valid parima pakkuja. Tartus oli ka üks Bransoni pakkuja, sealt võis saada parima hinna, ent kui järelteenindust tahta, peab arvestama, et saab vaid sooja auru, kui sedagi.
Kiotil oli ka vist nende postituse alguses välja toodud mudelitega sarnaseid, aga ma täpsemalt ei ole end kurssi viinud
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38