automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jaan Tatika ideed
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tulega mängimine on hoopis uue vene reduktori kasutamine ilma kontrollavamiseta. Nähtud, kuidas kõik balloonis olev tahtis läbi põleti kähku soojuseks muunduda. Natuke kruvimist ja paharett käes. Seal on üks võllikene, mis peaks olema alumiiniumi sisse kinni needitud. See vajalik protseduur oli vasjadel natuke pooleli jäänud...
Olen kunagi balloonist voolikuga otse leeklampi lasknud. See muidugi oli vanaaegne ja ilma paagita. Paagi asemel oli torujupp. No see oli hea püss. Sellega sai seal karva aetud . Vaat sinna oleks see reguleeritav reduktor sobinud. Muidu korra lendas ka see voolik otsast minema ja tegi päris kena vaatepildi.  Õnneks sai see kraan ka ruttu kinni keeratud. Ei ole see õues ohtlik midagi. Toas ja ruumis iseasi. Ja pikk voolik ei tule ka kahjuks.
T.
Tuubipüstolist seadeldis klapivedrude kokkusurumiseks:

https://youtu.be/mBpiLKChzUk?t=2m4s
Sellise palgifreesi tellis mul tuttav venemaalt. Tehase toode. Vedu oli ainult rihmaga.
1. Keevituse koolitusel käinuna kohati veidi valus vaadata. Rolleyes
2. Ise lõikan sellised kännud kõik saega maatasa. Kõvasulamketiga pole probleem kui vahel ka mulda lõikab, kuigi üldiselt saab kännu äärest kõrgemad kohad saapaninaga maha toksida või tallata ja mulda väga ei sae. Big Grin
(22-01-2018, 23:33 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]1. Keevituse koolitusel käinuna kohati veidi valus vaadata. Rolleyes
2. Ise lõikan sellised kännud kõik saega maatasa. Kõvasulamketiga pole probleem kui vahel ka mulda lõikab, kuigi üldiselt saab kännu äärest kõrgemad kohad saapaninaga maha toksida või tallata ja mulda väga ei sae. Big Grin

Mida rohkem tänapäevastel koolitustel käid seda rohkem valus hakkab Sad
Need koolitused igasugused selleks ongi et ära tee ise midagi vaid osta
valmis asi Big Grin Big Grin
(28-11-2017, 00:03 AM)hulgus Kirjutas: [ -> ]
(26-11-2017, 00:36 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]Uudis on selline, et uudist pole ja start on lubade puudumise tõttu edasi nihutatud.

https://www.usatoday.com/story/news/nati...894762001/

m.o.t.t.
Mehel oligi õigus, egas ilmaasjata ära keelatud. Big Grin

03.veeb on uus start, peab popcorni ja õlut varuma Big Grin

http://forte.delfi.ee/news/varia/lamemaa...d=80897169
2:50 algab aktsioon pihta, kui pikka sissejuhatust ei taheta ette kuulata.
Mõeldud küll rohkem matkameestele, kes telgis ööbida armastavad, aga samas miks peaks hooneid alati kütma seespool asuva ahjuga, kui kuuma andev kolle võib asuda ka väljas nurga taga Big Grin. Seda enam, et kulu on ju minimaalne.

Suitsumeestele ehk sobib ka selline prosta lahendus. Kuna eriti ebameeldiv on suitsuving, mis tahes tahtmata telki satub ja pärast kogu elu pohmoti järgi haiseb, siis seda asja päris üks-ühele ei kasutaks. Kui annaks üks pikem toru korstnaks orgunnida, mis suitsu kõrgemale viib ja kogu kompott telgist veidi kaugemale, siis jah, võiks proovida. Muidu pole ideel vigagi. Variant oleks veel paar kivi tulepeal soojaks ajada ja hiljem tuppa tõsta, aga lõpptulemusena haiseb kogu elu ikkagi.
(29-01-2018, 01:57 AM)alfredo Kirjutas: [ -> ]Suitsumeestele ehk sobib ka selline prosta lahendus. Kuna eriti ebameeldiv on suitsuving, mis tahes tahtmata telki satub ja pärast kogu elu pohmoti järgi haiseb, siis seda asja päris üks-ühele ei kasutaks. 

Siin ei tohiks olla mingit suitsuvingu, ainult pikaajalisel kasutamisel põleb see kuumutatav õhutoru läbi, veega toru ju kestab kauem, aga sedasi ei saa kasutada.
Kui poolvinduv tuluke on telgist meetri kaugusel, siis on üsna kindel, et ei pääse sest haisust kuidagi. Ja toruühendused on ka kuidas juhtub, kuskilt ikka vahele tõmbab, kasvõi sissetõmbest.
Ega jah, kui linnamees telki paigaldab, siis huviub ta ma ei tea millest Big Grin.
Õige matkasell jälgib ka ilmakaari ja tuule suunda ning täiendab toru kindlasti pikema sisselasega.
(29-01-2018, 13:31 PM)Janka Kirjutas: [ -> ]Ega jah, kui linnamees telki paigaldab, siis huviub ta ma ei tea millest Big Grin.
Õige matkasell jälgib ka ilmakaari ja tuule suunda ning täiendab toru kindlasti pikema sisselasega.

toru võiks teha ringlusega, et võtaks ka õhu telgist soojemana mitte õuest käredat külma.
lisaks kannataks ehk matkakotti lisada mõni jupp pehmet isolatsioonimaterjali ümber toru kasuteguri tõstmise tarvis.
(26-11-2017, 00:36 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]Uudis on selline, et uudist pole ja start on lubade puudumise tõttu edasi nihutatud.

https://www.usatoday.com/story/news/nati...894762001/

Kuradi tihend läks katki:
https://www.livescience.com/61653-mad-mi...0180205-ls
Miks see genofondi kvaliteedi parandamine küll nii raskeks tehakse?

A.
(06-02-2018, 13:14 PM)Aspelund Kirjutas: [ -> ]Miks see genofondi kvaliteedi parandamine küll nii raskeks tehakse?

A.

Eks ikka seepärast, et sellel tasemel üritajad võivad kogemata palju süütuid kannatajateks teha.
Sõber leidis, et tavalised uisud ei paku piisavat külgtuge ja ehitas rulluiskudest "uisud". 
Kommenteeris ka:
"Kiiruiskudele kõige sarnasem jah. Allapandud tera algne funktsioon oli tööstuslik raua lõikamine, sulami tüübiks kiirlõiketeras. See on selline isekarastuv sulam."

Esmased katsed kasutamisel on positiivsed.
Aliexpressis vastavad kit-id täitsa saadaval

https://m.aliexpress.com/item/3254219167...l-on-Skate
Ega nalja pole, peabki ise tegema.
Eelmisel aastal tuli peegelsiledat merejääd nähes tohutu uisutamise huvi peale ja padavai poodi. Esialgu külastasin SportDirecti, et suur pood ja soodsad hinnad. Sealt sama targalt välja tagasi, numbreid oli ainult kuni 35-ni või nii. Siis läksid järjest kõik Rademarid ja Sportlandid ja mida iganes üks suur kaubakeskus pakkus. Igal pool olid ainult naiste ja laste uisud. Number 45 unustage heaga, keegi ei mäletanudki, millal sellist defkat viimati nähtud oli. Sel hooajal ei pidanud enam kindlasti kaupa juurde tulema. Käisin veel ühe suure keskuse läbi ja ei midagi, sama joba igal pool.
Lõpuks kuskilt KB-i või okidoki kaudu siiski sain. Otsimise algusest oli möödas paar nädalat. Kaks korda sõitsin, siis tuiskas jääle lobjakas peale ja tagatipuks oli see ühel ilusal hommikul kogu täiega merele triivinud.
Nüüd on uisud olemas, aga pole sellist head jääd jällegi kuskilt näha olnud.
Tuleb suusatada.