automoto.ee foorumid

Täisversioon: naljanurk 3
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Leidsin esivanemate juurest hunniku... kui poliitilist arutelu selle üle arendama ei hakata, siis sobib naljanurka ideaalselt.
Dieedil naine on omale ostnud intelligentse kaalu, mis arvutab rasvaprotsente, koostab dieete ja veel 100 asja ning räägib isegi Eesti keelt.
Paneb patareid sisse ja kaal alustab vestlust:
"Teaostan alglaadimist......
ühendun netiga......
laadin alla dieedid......
kalibreerin kaalu......
kaal on kalibreeritud, palun astuge kaalule......
PALUN ASTUGE KAALULE ÜHEKAUPA!!!......."
Stalin süütas oma piipu alati tikkudega.   Ükskord kutsus ta kogu N Liidu tikuvabrikute direktorid Kremlisse nõupidamisele. Kaugema otsa mehed sõitsid Moskvasse koguni mitu päeva. 
Nõupidamine algas. Saalis valitseb haudvaikus. Stalin istub maha ja alustuseks süütab piibu. Esimene tikk ei lähe põlema.....teine tikk ei lähe põlema.....kolmas tikk ei lähe põlema.
Kuuenda tikuga sai Stalin piibu lõpuks põlema.
Kõigi rahvaste isa tõmbab sügava mahvi ja küsib rahulikult: "Kas kõik said aru?" 
Kõlas üksmeelne vastus:  "Jah."
"Olete vabad."
Peale seda vahejuhtumit kõik N Liidu tikud üksmeelselt süttisid esimesest tõmbest. Mitte üks tikk enam ei tõrkunud.
(11-06-2023, 10:02 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]Stalin süütas oma piipu alati tikkudega.   Ükskord kutsus ta kogu N Liidu tikuvabrikute direktorid Kremlisse nõupidamisele. Kaugema otsa mehed sõitsid Moskvasse koguni mitu päeva. 
Nõupidamine algas. Saalis valitseb haudvaikus. Stalin istub maha ja alustuseks süütab piibu. Esimene tikk ei lähe põlema.....teine tikk ei lähe põlema.....kolmas tikk ei lähe põlema.
Kuuenda tikuga sai Stalin piibu lõpuks põlema.
Kõigi rahvaste isa tõmbab sügava mahvi ja küsib rahulikult: "Kas kõik said aru?" 
Kõlas üksmeelne vastus:  "Jah."
"Olete vabad."
Peale seda vahejuhtumit kõik N Liidu tikud üksmeelselt süttisid esimesest tõmbest. Mitte üks tikk enam ei tõrkunud.

Jama puha. Mäletan kuidas omal ajal müüdi Paides pool aastat selliseid tikke mis lihtsalt ei süttinudki vaid visisesid ja suitsesid Big Grin Vana tõi bussiga Tallinnast poolelel linnale tikke. Aga noh Stalinile tehti ilmselt hirmuga espets käsitöötikud nagu tänapäeval käsitöösokolaadi tehakse.
(12-06-2023, 00:33 AM)Meelis2 Kirjutas: [ -> ]
(11-06-2023, 10:02 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]Stalin süütas oma piipu alati tikkudega.   Ükskord kutsus ta kogu N Liidu tikuvabrikute direktorid Kremlisse nõupidamisele. Kaugema otsa mehed sõitsid Moskvasse koguni mitu päeva. 
Nõupidamine algas. Saalis valitseb haudvaikus. Stalin istub maha ja alustuseks süütab piibu. Esimene tikk ei lähe põlema.....teine tikk ei lähe põlema.....kolmas tikk ei lähe põlema.
Kuuenda tikuga sai Stalin piibu lõpuks põlema.
Kõigi rahvaste isa tõmbab sügava mahvi ja küsib rahulikult: "Kas kõik said aru?" 
Kõlas üksmeelne vastus:  "Jah."
"Olete vabad."
Peale seda vahejuhtumit kõik N Liidu tikud üksmeelselt süttisid esimesest tõmbest. Mitte üks tikk enam ei tõrkunud.
Jama puha. Mäletan kuidas omal ajal müüdi Paides pool aastat selliseid tikke mis lihtsalt ei süttinudki vaid visisesid ja suitsesid Big Grin Vana tõi bussiga Tallinnast poolelel linnale tikke. Aga noh Stalinile tehti ilmselt hirmuga espets käsitöötikud nagu tänapäeval käsitöösokolaadi tehakse.
Jama puha - sa ilmselgelt mäletad aega, kui kõik direktorid lasid kergendusega rihma lõdvaks peale jossi surma ja Lavrenti Palõtsi likvideerimist, vast koguni päris laadna mehe "kalli Leonid Iljitši" aega ... see on hoopis teise seina nael.
Nääh, siiani kellelgi veel hirm nii nahas, et austab üht tolleaegset massimõrvarit isanimega  Big Grin Big Grin Big Grin

Aga mis puudutab neid neetud tikke ja seda nalja, siis legendil võib ju mingisugune tõepõhi isegi all olla, sest alles lähiminevikus avastasin ühest Kurski oblasti kolhoosi söökla laost kastitäie Viljandi "laevukesi", milledel väävlipead kaks korda suuremad olid, kui kodumaine silm nägema oli harjunud.
Oli mis oli ja oli kuis oli, aga toona selline tunne tekkis küll, et venesse saadeti siit justkui ainult valitud ja hoolega kontrollitud tikke. Või siis ühel hetkel seadistati liin mingiks ajaks ringi selliselt, et tikkude otsakesed saaksid sügavamale segusse kastetud, sest oli vaja toota ports "spets. Venemaa" tikke.
Jumala kabinetti siseneb sekretär:
"Ateistid soovivad saada teie vastuvõtule."
"Ütle et mind pole!" vastab jumal ohates.
(12-06-2023, 08:11 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]Aga mis puudutab neid neetud tikke ja seda nalja, siis legendil võib ju mingisugune tõepõhi all olla....


Väike populaarteaduslik kõrvalepõige. Palju selles legendis tõtt on otsustab igaüks ise aga mingi aeg oli N Liidu tikuvabrikutes "reform" küll. Muudeti tikuväävli koostist ja puidu põlemist soodustava immutusvahendi koostist. TIkud said isegi väga head oma süttimisomaduste poolest. Kohati lausa ohtlikud kuna kasutati ohtralt fosforit mis pani tikkuväävli sademeid loopima.
(12-06-2023, 10:49 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]
(12-06-2023, 08:11 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]Aga mis puudutab neid neetud tikke ja seda nalja, siis legendil võib ju mingisugune tõepõhi all olla....


Väike populaarteaduslik kõrvalepõige. Palju selles legendis tõtt on otsustab igaüks ise aga mingi aeg oli N Liidu tikuvabrikutes "reform" küll. Muudeti tikuväävli koostist ja puidu põlemist soodustava immutusvahendi koostist. TIkud said isegi väga head oma süttimisomaduste poolest. Kohati lausa ohtlikud kuna kasutati ohtralt fosforit mis pani tikkuväävli sademeid loopima.
Noh, meil Leipzigi linnas sõjaväes olles kutsuti kohalikk tikke "protivopožarnõe", kõik N-liidu elanikud olid harjunud, et tikk on kole tuleohtlik, st läheb hästi põlema Smile
Tikuvabriku direktor oli väga väike vend, selliseid vaevalt üldse kuhugi kutsuti. Stalini jutule vaevalt.
Kui mingi ülalkirjeldatud sündmus üldse aset leidis, siis pidi jutt käima ikka ministri tasemel. Võib Viljandi tikuvabrikuga paralleele vedada, siis see kuulus ühe tsehhina Viljandi Metsakombinaadi alla. 
Aga lugu on lahe ikka.
Kunagi olnud säärased tikud, mida sai vastu iga asja põlema. Isegi hamba küljest. Jutte olen kuulnud, ise näinud pole.
(12-06-2023, 20:45 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Õhtust!
Te vb ei usu, aga kunagi ei olnud üldse tikke!  Sad (ise pole samuti näinud, ainult lugenud ja teiste käest kuulnud)
Jajaa, ja siis oli veel aeg, kui elati peeru valgel. Vähemalt öösiti. Olid ajad!
Inimene ei suuda elada ilma südameta, maksata, kopsudeta aga ilma ajuta rsk elavad tervete põlvkondade kaupa.
Talumehel said küünlad otsa ja et poes ka polnud läks hädaga pastori jutule.
Jõudis kiriku juurde ja näeb, et pastor askeldab tornis kirikukellaga ja hüüab üles:
"püha isa, ole täitsa laena mulle küünlaid, nagu poodi tuleb toon tagasi!"
Pastor hõikab mehele:"mine sisse, seal magab püha õde, aja ta üles ja ütle, et ma käskisin sulle anda."
Mees läheb sisse, ajab nunna üles ja ütleb:"Pastor ütles, et te annaksite mulle..."
"Niimoodi ütleski või???"lähevad õel silmad suureks. "Jah, nii ta ütles, tabagu mind välk kui valetan."
"Ma lähen küsin üle!"
Mõlemad tulevad välja ja õde hüüab üles torni:"kas ma peaks talle andma?"
"Jah, püha õde, anna talle!"
Ei jäägi õel muud üle kui kummardub mehe ette ja hakkab tal pükse alla tirima ja ei olnud ka mees papist vaid hakkas õde täis pumpama.
Lõpuks pastor alla vaatab siis karjatab:
"Mis porr siin käib!?!?"
"Ise ütlesite ju, et ma talle annaks!?!?!"imestab nunn.
"Küünlaid ma ütlesin!!!
Küünlaid sa κυrądî κîrîκυƖîτş!!!"
1945 aasta ja anatoomia tund.
Õppejõud näitab õpilastele skeletti ja küsib"mis see on?"
"See on kolhoosnik, kes on täitnud ja ületanud sotsialistlikud normid ning andnud kolhoosile ära villa, naha, liha ja munad!"
(12-06-2023, 19:35 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]Kunagi olnud säärased tikud, mida sai vastu iga asja põlema. Isegi hamba küljest. Jutte olen kuulnud, ise näinud pole.
On nähtud ka. Isa tõmbas tikuga mööda RAF-i esiklaasi ja tikk läkski põlema. Kõvemad mehed olla ka mööda villast ülikonda tõmmates tiku põlema saanud, aga seda polnud tol korral käepärast.
Midagi teha ei ole, see on lihtsalt liiga hea kraam et mitte teistega jagada. Smile Smile Smile 
(15-06-2023, 15:59 PM)Mossemees Kirjutas: [ -> ]
(12-06-2023, 19:35 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]Kunagi olnud säärased tikud, mida sai vastu iga asja põlema. Isegi hamba küljest. Jutte olen kuulnud, ise näinud pole.
On nähtud ka. Isa tõmbas tikuga mööda RAF-i esiklaasi ja tikk läkski põlema. Kõvemad mehed olla ka mööda villast ülikonda tõmmates tiku põlema saanud, aga seda polnud tol korral käepärast.

Siin on vahe sees, kas me räägime nõuka aja tikkudest või ... no ma ka ei oska nüüd defineerida, maailm ju suur ja lai, aga no ütleme siis us ja a tikkudest. Kes on vaadanud Chaplini või Laurel ja Hardy filme, siis seal tõmmati tikk põlema nii läikiva kiilaka pealae pealt kui kuldhamba pealt, kui kinga kontsa pealt, ühesõnaga kust vaja oli sealt selle põlema sai. Tikud olid teised.
(15-06-2023, 15:59 PM)Mossemees Kirjutas: [ -> ]
(12-06-2023, 19:35 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]Kunagi olnud säärased tikud, mida sai vastu iga asja põlema. Isegi hamba küljest. Jutte olen kuulnud, ise näinud pole.
On nähtud ka. Isa tõmbas tikuga mööda RAF-i esiklaasi ja tikk läkski põlema. Kõvemad mehed olla ka mööda villast ülikonda tõmmates tiku põlema saanud, aga seda polnud tol korral käepärast.
mujal kui püksiperse peal pole näinud ega proovinud aga seda viimast varianti kasutati minu kooliajal pidevalt, kummardusid, hea pingul riie ja süttisid tolleaegsed tikud nigu niuhti, paremini kui tikutoosi ribal.
Vana aja tiku sai lisaks koolivormipüksteriidelt ka näiteks aknaklaasil tikuga tõmmates põlema , olid veel värviga kaetud vineerkilbid , nende pealt , olid jahitarvete ärid , seal olid üldse eri tikud müügis , olid mida tuul ei kustutanud , eriti kaua põlevad , ei tule kõik versioonid meelde .