automoto.ee foorumid

Täisversioon: Bensiin & muud mootorikütused
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Ja kui karburaatori ujukikambi põhja ära võtad, leiad sealt "ilusat" valget setet?
(05-02-2017, 16:42 PM)kass Kirjutas: [ -> ]
(05-02-2017, 16:07 PM)Walter Kirjutas: [ -> ](Eile, 20:47 PM)mlsluik Kirjutas:
Vaevalt autoga sõites sa mingit vahet tunne, võibolla tahad et tunneks aga tegelikult on täiesti poogen ju... 
Muruniidukit käivituvad kevadel samuti täpselt samamoodi, pole mitte grammigi vahet mis eelnevalt paaki sai, kas 95 või 98.  
Murutraktorid senini ainult 95ga töötanud, kevadel käivituvad kõik täpselt samamoodi nagu muidu, mitte mingit vahet ei ole ju.  Bensiinigenekad samamoodi, mõnda pole mitu aastat vahepeal kasutanud, törts ujutad ja läheb taas...   Tekib küsimus et mida te tangite sinna, kusete paaki või?  [Pilt: biggrin.gif] [Pilt: rolleyes.gif]
----------------------
+1
Ei saa samuti probleemist aru. Kõik aia-väikemootorid saavad nurgapealsest Nestest 95-te, sügisel rändavad garaazinurka kevadet ootama, pole huvi tundnud kas täis või tühja paagiga. Kevadel paak vajadusel täis samasugust 95-e, tõmbad paar korda nööri või keerad võtit ja tuli on jälle kolvi peal. Ja nii juba üle kümne aasta, B&S muruniiduk läheneb ealt juba 20-nele, siiani ainult õlivahetus ja tavahooldus.

Te ei saa aru!!!??? Ja mida Te siis soovite, probleemist aru saada või tahate, et nö "oponendid" tunnistaksid, et probleemi ei ole ja nad on rumalad hüpohondrikud? Kui Teil hammas ei valuta, kas siis on nii, et kellelgi hambad ei saa valutada? Mul on nii ja mul on naa, miks teistel teisiti on? Ksf! Jurkmani oleks siia vaja, jumala eest! 
Kui mul näiteks ükski kevad muruniitja vana bensuga käima ei lähe, kas ma siis võin ka väita, et need, kellel läheb, need on vähe imelikud ja kahtlased tüübid?
Korra oli juba mõistuse hääl siin teemas selle "on-ei ole" jama lõpetamise üleskutsega, aga ei aita, no ei jõua kohale! Kus need lõimevennad on, kes kassi pilte kustutavad, kas tuleks siia ka mõni pilt panna, et asi maha rahuneks?  Sad

Hea teema, mis? Peaaegu 51000 lugemist, hulga kirjutamist! Hästi paneme!  Cool Huvitav ja õpetlik teema, palju asjalikku juttu! Tule taevas, Jurkman ja Armex appi! Selle jura saaks klassikalise väitluse meetmega kokku võtta - on küll, ei ole, ise oled, mine p..sse! Kas Te sellist foorumit tahtsitegi? Jah, sellist foorumit Te tahtsitegi ja sellise Te oletegi saanud! Nii, et sööge seda sammustki ja lugege seda sammustki foorumit ja kirjutage seda mittemidagi siia juurde! Üldse olen aru saanud, et üldiselt "normaalsed" inimesed-lugejad-foorumlased siia eriti ei kipugi midagi kirjutama, vahel harva midagi eriti isiklikku ja konkreetset ehk.... Teemasse niipalju, et Krooningu ühe võtmetegelasega olen koos maganud umbes 4,5 aastat... Kuhu me oleme jõudnud, masendav, nagu klassikud on siin varemgi konstanteerinud!  Sad 
Ja kordan end jällegi - ärge laske end segada, kekutage edasi!
Jätame emotsioonid jms kõrvale ning teemast mõeldes ja enne postitamist konstateerime fakti, et praeguse aja 95 sisaldab biolisandit ja 98 ei sisalda ja kas see biolisand võib mingil määral probleeme tekitada või mitte.

vedelkütuse seaduse muudatuse järgi peab mootorikütuse liiter alates maist sisaldama 3,3% biokütust
...
Nii et neil, kes ei soovi või  saa oma autosse biolisandiga bensiini panna, jääb võimalus kasutada 98t

http://www.pealinn.ee/koik-uudised/marek...ti-n183397
Tänase päeva muruniiduki käivitamine ja vana bensiin. Pool paaki oli eelmisest aastast sisse jäänud. Paak sai täis valatud muruniiduki kõrval olnud plastikkanistrist, kus oli samuti mullune vedelik. Käivitus, nagu tavaliselt. Proua haaras sanga, aga mingil teadmata põhjusel keeras mõne meetri pärast järsult vasakule ja lükkas niiduki liikumisvõimetu traktori alla, kuhu sai talvel mõned rauajupid visatud. Noh, nagu orientiiriks, et lume seest ei leiaks üles, aga traktor on piisavalt nii kõrge, et otsinguid kergendada ka kõige suurema lume korral. Kõlas pauk ja niiduk vaikis. Järgmise käivitusega kaasnes kohutav vibratsioon. Väntvõll oli silmanähtavalt kõver. Parem, kui ta rsk ei oleks käima läinud, oleks jõudnud traktori aluse ära koristada. Võib-olla.
(21-05-2017, 00:03 AM)Wiki432 Kirjutas: [ -> ]Järgmise käivitusega kaasnes kohutav vibratsioon.

Väidavad siin, et vända sirgestamist saab teha lihtsalt tera maha ja torujupiga natu paenutada, mlsluik vist kirjutas kuskile. Ma ei jaksa ka kõike mäletada, kõvakettal ruumi on aga otsi üles ka Big Grin
(21-05-2017, 00:03 AM)Wiki432 Kirjutas: [ -> ]Tänase päeva muruniiduki käivitamine ja vana bensiin. Pool paaki oli eelmisest aastast sisse jäänud. Paak sai täis valatud muruniiduki kõrval olnud plastikkanistrist, kus oli samuti mullune vedelik. Käivitus, nagu tavaliselt. Proua haaras sanga, aga mingil teadmata põhjusel keeras mõne meetri pärast järsult vasakule ja lükkas niiduki liikumisvõimetu traktori alla, kuhu sai talvel mõned rauajupid visatud. Noh, nagu orientiiriks, et lume seest ei leiaks üles, aga traktor on piisavalt nii kõrge, et otsinguid kergendada ka kõige suurema lume korral. Kõlas pauk ja niiduk vaikis. 

Jah, mida teha, ega kätt ette ei pane nagu ühe teise samalaadse teema kohta vanarahvas tavatses õelda... jätame emotsioonid kõrvale ja jahume edasi....
Muide, mul on välja pakkuda üks proua, kelle käsi ei värise ja kes ilma teadmata põhjuseta ei keera ei vasakule, paremale ega ka tagasi... vanarauda ei hakka viima, aga vastukaubaks võiks olla mingi 6-ne pakk õlut, parem, kui oleks 2-liitrilistes pullodes! Ja tagasi ei vaheta!
Kuivõrd kass hetkel pohmas, siis valan omalt poolt õli tulle.

Nagu ma ka eelnevalt olen korduvalt maininud, siis bensiin kui selline, on tänapäeval toodetud krt teab millest, on küll kehtestatud teatav standard, aga see et produkt(ehk müüdav bensiin) sellele vastab, ei tähenda, et selles produktis ei sisaldu ühendeid, mis on standardist puudu.

Võtame näituseks sinise diislikütuse happega pesemise juhtumi, jättes kõrvale kõik muu, siis väga pikka aega ei olnud standardis märkigi hapetest, hetkel küll on, aga väga pikalt ei olnud ja seega happega diiselküte vastas standardile.

Täna on näiteks samas seisus Neste oma kütuselisanditega (näteks MTBE), mis on tehtud teab-millest ja sisaldab teab-mida, osaliselt see ollus vastab bensiini kütuselisandile aga kooseb umbes kümme korda rohkematest ühenditest, kui varasemad, samas pole kindel kas Neste isegi teab, mida see ollus endas sisaldab ....

Ah jaa ... ei maga ühegagi kütuseäris osalevatega: ei naistega, ei meestega, ei kassidega jne
Eile panin 17 liitrisesse paaki 16 liitrit 95 bensiini, et siis liiter oli vana sees, ca. kuu vana.  Kuskil 15 min. ( mitte järjest) sain starterit piinata enne kui aku tühi.  Mööduv irvitav naabrimees hüüdis juba kaugelt, et olen idioot ja krooningust bensu ostsin, isegi ei küsinud kust ostsin Smile   Aga õigus tal oli jah.  Hiljem juba küsisin, uurisin asja ja selgus, et sellega paljudel jama. Kas viga krooningu tanklas või  95-es üldiselt seda ei oska öelda.  Kindel on see, et alexela 98-ga käivitus matsust.
(22-05-2017, 08:41 AM)dad Kirjutas: [ -> ]Kuivõrd kass hetkel pohmas, .......

See info on ebatõene ja eksitav! Seega oletan, et ka muud sama autori juittu ei saa eriti tõsiselt võtta!
(22-05-2017, 10:04 AM)kass Kirjutas: [ -> ]
(22-05-2017, 08:41 AM)dad Kirjutas: [ -> ]Kuivõrd kass hetkel pohmas, .......

See info on ebatõene ja eksitav! Seega oletan, et ka muud sama autori juittu ei saa eriti tõsiselt võtta!

Täiesti selge ja tõene avaldus ... magasid kehvasti?
(22-05-2017, 10:12 AM)dad Kirjutas: [ -> ]
(22-05-2017, 10:04 AM)kass Kirjutas: [ -> ]
(22-05-2017, 08:41 AM)dad Kirjutas: [ -> ]Kuivõrd kass hetkel pohmas, .......

See info on ebatõene ja eksitav! Seega oletan, et ka muud sama autori juittu ei saa eriti tõsiselt võtta!

Täiesti selge ja tõene avaldus ... magasid kehvasti?

Jah, magasin ilma ühegi kütuseäris osalevata!
lihtsalt tõdemus:
Talv otsa seisnud bensiiniga, Honda niidukimootor andis paarikümne tõmbe peale 1 popsu... peale värsket ampsu mõned tõmbed ja käib.
B&S 12hj mootor keris peaaegu aku tühjaks, kuniks sügisese bensiiniga käima läks, podises, tossas ja popsus, muidu poole pöörde pill...
Ehk siis seisnud bensiin ikka päris õige asi pole.
Viis aastakest vana Partneri muruniiduk Briggsi mootoriga sööb aplalt kaks aastat kanistris seisnud moodsat bensiini.

Käivitumises mingeid olulisi puudujääke ei näe, esimene/teine tõmme paneb ta käima.

A.
Ehk avalikustate, millise müüja käest toode ostetud. Tundub, et enamasti on täiesti töötav vedelik veel peale poole aastast (vahel ka rohkemat) seismist, ainult nurgatagustest kohtadest ostetud vedelik ei taha põleda. Või on kuidagi teisiti see loogika?
Vahe on vist ikka ka hoiustamises
Kas kinnises kanistris või hingavas paagis.
ma enam kiire aurustumise osas ei vaidle. Servani täis valatud õlipudeli korgist (BP mootoriõli kanku kork - selline laiemat sorti) kadus kütus nii:
- ca 15 tunni pärast oli tasemest 50% järel
- ca 72h pärast oli topsikukene vedelikust tühi. Arvata on, et juba varem, aga kuna jooksvalt ei jälginud, ei tea, millal
(22-05-2017, 14:01 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]Ehk avalikustate, millise müüja käest toode ostetud. Tundub, et enamasti on täiesti töötav vedelik veel peale poole aastast (vahel ka rohkemat) seismist, ainult nurgatagustest kohtadest ostetud vedelik ei taha põleda. Või on kuidagi teisiti see loogika?

Tallinn ja kesklinn ei ole nurgatagune koht Solki müüakse seal, kus on suurem käive, järelikult väiksem risk. Solki ei tooda iga päev.
(22-05-2017, 15:30 PM)13piisab Kirjutas: [ -> ]ma enam kiire aurustumise osas ei vaidle. Servani täis valatud õlipudeli korgist (BP mootoriõli kanku kork - selline laiemat sorti) kadus kütus nii:
- ca 15 tunni pärast oli tasemest 50% järel
- ca 72h pärast oli topsikukene vedelikust tühi. Arvata on, et juba varem, aga kuna jooksvalt ei jälginud, ei tea, millal

Huvitav kas 95 ja 98-l selles suhtes vahet ka on, ega vist ei pruugi märgatav olla. Ja teeks veel testi, kus paneks Aspeni ka sinna kõrvale. Big Grin Mingil määral peaks aurustumine erinev olema talvisel ja suvisel bensiinil.
(22-05-2017, 15:30 PM)13piisab Kirjutas: [ -> ]ma enam kiire aurustumise osas ei vaidle. Servani täis valatud õlipudeli korgist (BP mootoriõli kanku kork - selline laiemat sorti) kadus kütus nii:
- ca 15 tunni pärast oli tasemest 50% järel
- ca 72h pärast oli topsikukene vedelikust tühi. Arvata on, et juba varem, aga kuna jooksvalt ei jälginud, ei tea, millal

Tavaline majapidamisgaas aurustub kiirusega 250g/3-4 tundi....

Sul pidi seal kahejalgseid abilisi olema.
Keegi nuusutas ära Big Grin
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29