automoto.ee foorumid

Täisversioon: Bensiin & muud mootorikütused
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
No selge, kui kokaiin siis kokaiin.

See 3% ei ole ju sugugi nii vähe. Kui selle saab veel lisada pool vett ja see ühegi masina tööd otseselt ei sega, siis teeb see 100l pealt 1,5l vett .Kui siin räägitakse veel 10% piiritust ja sinna panna pool vett, siis on ju see äri veelparem. Saab 100l peale panna juba 5l vett. Ikka masinad töötavad ja kõik on öko. XRV paagitäis on kusagil 25l. Seega on seal paagis kaasa sõitmas antud näite juures paremal juhul 375ml vett ja halvimal juhul 1250ml. Big Grin

Kas need kütusesegajat tegelikuses sellist teed läinud on ma ei tea, see on lihtsalt teoreetiline plära aga vaevalt seda kasutamata jäetakse. Vähemalt mingis ulatuses. Vee kantmeeter vs bensiini kantmeeter. Ahvatlev on ta igaljuhul ju.
Mõned mõtted.
650 Transalpil tuleks düüsid vahetada väiksemate vastu. Tehasest tuli see isend nn. katalüsaatoriga. Et see jurakas tööle hakkaks tuleb teda toita kuumusega. Kuumust toodetakse rikka kütteseguga. Alpides sõitjad olid pidevalt hädas, et suurematel kõrgustel  muutus küttesegu nii rikkaks, et mootorid seiskusid. Kes saksa keelest aru saavad soovitan lugeda transalp.de. Kui veel sellise Tranalpiga sõitsin lõikasin katalüsaatori välja, vahetasin peadüüsid väiksemate vastu (mälu järgi oli nr.125.), sportõhufilter koos lisaavadega filtri korpuses. Tulemus: parem minek madalamatel pööretel, ülemine ots jäi samaks, vähenenud kütusekulu.
bensiinist. Sissepritsega Moto Guzzi Breva 750, lubatud oktaanarv vähemalt 95 ja suurem. Hädaparast kannatas 95 ja 98 pooleks segatuna. Puhta 95-ga detoneeris tugevalt. Samal Guzzil oli tarvis kevadel paak maha võtta. Et mitte ära kriipida panin ta maas olevale mootorratta kattele. Osa bensiinist loksus katte peale ja kogunes väiksesse loiku. Paari tunni pärast oli loik ikka veel katte peal alles.
Ebays müüakse sellist janti. Nagu ma aru saan siis viskad need kuulid paaki kolisema ja saad pliivaba bensuga sõita. Kahtlen...

https://m.ebay.co.uk/itm/RUN-ON-95-UNLEA...iid%253A18


On keegi proovinud?
1947 aasta kolmanda liigi autojuhi õpik räägib bensiinidest nii...

[Pilt: 20170913_160154.jpg]

[Pilt: 20170913_160205.jpg]

[Pilt: 20170913_160220.jpg]

Ärge siis liiga tõsiselt võtke seda juttu. Ajad on teised.
Tuleb taaskord tõdeda,et Lõuna-osariikides on "vana" bensiini auto pidamine, ilmselt saatanast. Pidin ostma 5l kütust,kuna oli vajadus. Kuid kuna kork pole kõige parema pidamisega siis natuke tilkus sealt, auto pagasiruumi vaibalt. Peale jubeda haisu,mis tahtis ära tappa, on nüüd vaip alt ära sulanud kummi osaga(juhtus see vähem kui 20 minutiga). Peaaegu,et auk juba läbi vaiba.
Ei ole üksikjuhus vaid sellist asja ka teistel esinenud,kellega olen vestelnud.

Olen nüüd veendunud,et löögi all ei ole mingid vanad kuusakoski romud vaid ka poest müüdavad uued bensiini autod.
Kuidas seletada,et mõnes piirkonnas on küllalt levinud lambda ja katalüsaatorite probleemid ja muud toitesüsteemi hädad?
Kas nüüd diisel autole üleminek sellest päästab,kuid midagi on selle Lõuna-osariikide bensiiniga mäda.
Lõuna-eestis saab Antsla Olerex`ist normaalset bensiini, vähemalt niiduk on pooliku paagiga aastaid ületalve seisnud, kevadel paarist tõmbest käivitunud ja midagi pole ära sulanud Big Grin
Bensiin on ikka paaki valamiseks ja kolvipeale surumiseks mitte vaibale kallamiseks...
(28-09-2017, 21:05 PM)kopraonu Kirjutas: [ -> ]Tuleb taaskord tõdeda,et Lõuna-osariikides on "vana" bensiini auto pidamine, ilmselt saatanast. Pidin ostma 5l kütust,kuna oli vajadus. Kuid kuna kork pole kõige parema pidamisega siis natuke tilkus sealt, auto pagasiruumi vaibalt. Peale jubeda haisu,mis tahtis ära tappa, on nüüd vaip alt ära sulanud kummi osaga(juhtus see vähem kui 20 minutiga). Peaaegu,et auk juba läbi vaiba...
See täiesti tavaline ja ootuspärane nähtus. Tavaline kummimaterjal peabki bensiiniga kokkupuutudes ära sulama. Sellisel põhimõttel töötab ka kummiliim, milles olev bensiin liimitava kummi pinda sulatab. Ja kui juba kummiliimist rääkida siis üldinfoks, et sealne bensiin ka ainuke koostisosa mis liiminuusutajatele vajalik on.  Big Grin

Eraldi on olemas bensiini jms. solvendikindlad kummimaterjalid, mida vastavates kohtades kasutatakse aga põhjamati jaoks bensiinikindlat kummi ei ole rahalistel ega ka praktilistel kaalutlustel (kokkupuude ainult õnnetuse korral) mõtet kasutada.
Mul on kohaliku solgiga ennemgi jama olnud ja ka mitmel kaaskodanikul. Oli juhus,kus ostetud bensiin ei tahtnud ka siis põleda kui seda tiku ja paberiga üritasime põlema panna. Tegu oli otse tanklast toodud kütusega ja no kurja mitte mingi valemiga see ei põlenud,susises ja ajas kibedat haisu aga põlemiseks seda nimetada küll ei saanud. Tegu pole minu fantaasia viljaga, vaid reaalselt juhtunud asjaga.
Sisuliselt on see tarbijate petmine,ma maksan niigi aktsiisi selle kütuse pealt ja siis saan ka mingi mittepõleva ja vastikult haisva olluse.
(29-09-2017, 17:32 PM)kopraonu Kirjutas: [ -> ]Sisuliselt on see tarbijate petmine,ma maksan niigi aktsiisi selle kütuse pealt ja siis saan ka mingi mittepõleva ja vastikult haisva olluse.

ju siis kellegil oli seda aktsiisi ja käibekat rohkem vaja, kui riigil...
Mida kommenteerima peaks? Rolleyes
Kommenteeriks ehk seda, et kunagi räägiti, et põlevkivist 90+ oktaanarvuga bena ei saa teha. Ilmselt on lisaks mahtudele ka see põhjenduseks, miks see toore välja veetakse ja suures tünnis naftabensiiniga segatakse.
Põlevkiviõli on katsetatud ka diiselmootoris. Üht ingl.k juttu lugesin, nii palju kui aru sain, tulemused just väga kiita polnud.
(09-11-2017, 16:37 PM)h2rra Kirjutas: [ -> ]https://majandus24.postimees.ee/4304401/...1506266974

Kes teadmameestest kommenteeriks ?

Kuniks teadmamehed kohale jõuavad piiksatan vahele:
Meie kõigi vara räme raiskamine ja keskkonna mõttetu kahjustamine. Sad Selle mõttega tegelejad tuleks viia kuuri taha ja nad kaseplanguga maha lüüa. Tina ja püssirohu raiskamine selliste enesekesksete jobude peale on keskkonnakuritegu.

Disklaimer: kehtib praeguse vabaturu tingimustes. Blokaadi olukorras on tähtsusjärjekord teine. Big Grin
Selle härra kanalil tehakse bensiini kõigest, mis ei liiguta.
ma saan aru, et meie hetkel tangitav bensiin sisaldab (lausa kahekohalise protsendi jagu?) etanooli. Kas see tähendab, et eelkõige küttesüsteemist vee eraldamiseks ette nähtud (peamiselt (m)etanoolist koosnevate) kütuselisandite aeg on möödas - vesi lahustub niiehknaa kütuse-etanoolis ja külmuva vee nöögid on tänaseks ajaloo-mured? Smile
Ehk tegu Vene dislaga.(Tirivad kuskilt laevadest masuuti,aga valel ajal)
Mis nad sinna kõik sisse panevad...
http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/kut...d=81888577
On siin mõni keemik, kes asja seletaks? Nüüd siis varsti ei kõlbaks bens nagu enam (mõnedele) uutelegi autodele.
Mis kahjustused, miks ,millest, kus...
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29