automoto.ee foorumid

Täisversioon: Abi puulõhkujaga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Võimalik, paraku tulemus viletsavõitu Sad
oo jee teavad need euro standardid midagi ohutusest.mul poest sebitud hüdra lõhkuja,loomulikult standardeid jälgides tuleb tööd teha nii,et mõlemi käega hoiad nuppusi ja siis kaikad lendavad vasta kurki!palju ohutum kui ühe käega vajutad nuppu-kangi ja teisega hoiad pakku ja kui lendama hakkab sii mõne sm kauguselt lendab ohutult vasta kätt.
Kui paljudel omatehtud hüdrolõhkujatel on voolikutel kaitseriidekõrid peal? Ma siin omakandis vaadanuna pakun üks kümnest.
Tunnen isiklikult meest kes jäi ühest silmast pimedaks purunenud vooliku tõttu. Küll mitte puulõhkujal vaid metsarussi kabiinis. Aga hüdrolõhkujal on nad sama lähedal.
Nii et parem purunenud käeluu kruvi tõttu, kui ühest silmast pime.
Eks see kruvi versus hüdro vaidlemine lõputu ja see polegi teemaks. Parem vaadake oma kuurinurgad läbi ja müüge mulle sobiv mootor Smile
(14-03-2017, 00:52 AM)pkmp Kirjutas: [ -> ]EU- tähendab ...

mis selle targutamise mõte nüüd oli?

väikse vaeva ja rahaga saab kruvile laua ja kiilu. ja ongi kohe 101 protsenti luumurdmisvõimetu. aga puid saab hästi lõhkuda.
Minu omal on plastspiraal sellel voolikul ümber, mis liikumisel vastu rauda nühib. Seda siis kulumise, mitte lõhkemise vastu.  

Ei usu, et tänapäeva voolikud õiges survevahemikus kasutamisel nii tõenäoliselt sellise plahvatus-pauguga lõhki lähevad, et mingit lisakaitset vaja oleks. On neid lõhki aetud küll ja veel aga enne hakkab mingi tilkumine ja siis on õige aeg kontrollida-vahetada.

Korraliku plahvatuspaugu jaoks kus tükid lendama hakkavad, peab ikka midagi väga kapitaalselt viltu minema. Puulõhkujal ei ole silindri najal rippuvad massi, mis vooliku lõhkemisel nii kaua purskaks, kui mast maha jõuab.

No ja kaitseprillid on ka muidu head.
(14-03-2017, 20:57 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]
(14-03-2017, 00:52 AM)pkmp Kirjutas: [ -> ]EU- tähendab ...

mis selle targutamise mõte nüüd oli?

väikse vaeva ja rahaga saab kruvile laua ja kiilu. ja ongi kohe 101 protsenti luumurdmisvõimetu. aga puid saab hästi lõhkuda.

No osta see standard, loe läbi ja siis räägime edasi.  Kui omatehtud masinaga endal käed katki lasta on see tegija oma asi, kui sama masinat oma tarkusega 101% võimeliseks pidada ja müügiks valmistada/projekti jagada on hoopis teine lugu.

Selleks saigi jagatud võrdluseks seda standardite teemat.
Või kas sa enne eilset teadsid, et kusagil EU-s ja Brüsselis ka selliste asjadega tegeletakse?
Et selline EVS üldse olemas on ?
mina nüüd vabandan, aga nii targa asjapulgaga ma vaidlema ei hakka.
aru ma küll ei taipa, kust krdi kohast sa mingit müügi juttu leidsid? ja miks sa koledasti käima läksid kui ma mainisin, et jutuks oleva kruvi võiks korda teha? kui sul midagi selle vastu on, et kellelgi võib konte mitte murdev kruvi olla siis võid vabalt omale soetada või teha misiganes kondimurdja ja minupärast võta sellele kasvõi kümme ce märki.
(14-03-2017, 22:28 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]mina nüüd vabandan, aga nii targa asjapulgaga ma vaidlema ei hakka.
aru ma küll ei taipa, kust krdi kohast sa mingit müügi juttu leidsid? ja miks sa koledasti käima läksid kui ma mainisin, et jutuks oleva kruvi võiks korda teha? kui sul midagi selle vastu on, et kellelgi võib konte mitte murdev kruvi olla siis võid vabalt omale soetada või teha misiganes kondimurdja ja minupärast võta sellele kasvõi kümme ce märki.

Peace, man    Cool


Silmaringi avardamise mõttes,  no ühtepidi vannun mina ka seda EU ja CE,  teistpidi hea on ka "vaenlase keelt" osata ja bürokraatide mõttemaailma tunda, tekib võrdlusmomenti ja värki.

No ei ole kruvi kenaks ja kaitstuks tegemine lihtne, toosama kollektiiv, kes sellega iga päev leiba teenis (ja vahest käeluid murdis)  leiutas kruvi ümber no igasuguseid ja kõikvõimalikke tugesid ja kaitsmeid aga...raud oli suht permanentselt kõver.  Muidugi anti päevast päeva aastaringi tuld kah.  T40 oli vedur.

Kõik muud kogemused pealekauba, no ei usalda ma seda kruvi.
hüva. mainiks siia juurde, et mul on omatehtud kruvi olemas. konte ei murra. kui mõni jändrik lõhki minna ei soovi, siis kas tõmbab puu seest "keerme" maha või poob mootori kinni. pakk kruvi otsas keerelda füüsiliselt ei saa.
(14-03-2017, 21:10 PM)pkmp Kirjutas: [ -> ]...
Ei usu, et tänapäeva voolikud õiges survevahemikus kasutamisel nii tõenäoliselt sellise plahvatus-pauguga lõhki lähevad, et mingit lisakaitset vaja oleks. On neid lõhki aetud küll ja veel aga enne hakkab mingi tilkumine ja siis on õige aeg kontrollida-vahetada.
...

Kõige hullem ei ole mitte lõhkemine pauguga, vaid praakvooliku pihkamine peene joaga. Sihuke süütu ja olematu õlipilveke, mida näpuga näppides esialgu midagi ei tunne. Vaid pisike piste käivat, räägivad asjaga kokku puutunud isikud. Huvitavaks minevat paari päeva pärast. Sad

Selles mõttes olen nõus, et mõistlikud kaitsekatted tööd oluliselt ei raskenda, aga nende katete mõistlikuksleiutamine on keeruline ettevõtmine. Lihtsam on teha säärane kate, mis ka töö tegemise võimatuks muudabWink
(14-03-2017, 22:51 PM)pkmp Kirjutas: [ -> ]No ei ole kruvi kenaks ja kaitstuks tegemine lihtne, toosama kollektiiv, kes sellega iga päev leiba teenis (ja vahest käeluid murdis)  leiutas kruvi ümber no igasuguseid ja kõikvõimalikke tugesid ja kaitsmeid aga...raud oli suht permanentselt kõver.  Muidugi anti päevast päeva aastaringi tuld kah.  T40 oli vedur.

Kõik muud kogemused pealekauba, no ei usalda ma seda kruvi.

Toosama päevast-päeva kollektiiv ei suutnud panna kruvi töölauast õigele kõrgusele ja pealt kindalõikuriga katta.
Vertikaalsele kruvile mingit tsirkust lisades ongi siuke käeluuteema. Tundub, et mõtlemine pole enam eriti populaarne...
Huvitav kas ikka on kiirem? Tellisin puulõhkujale nuiast silindri kus jämmem säär kui tavaliselt, et kiirust saada. Kui ma oma lõhkujaga lükkan puu 1 käiguga neljaks ja peenemaid puid 4tk korraga pooleks siis see masin peab sama töö tegemiseks liikuma 3 või 4 käiku+ vahepeal pööramise aeg.
Niisiis puud lõhutud, mis edasi?
Vaja sellist masinavärki.

sellisele massinale tuleb rängad maksud peale panna.millest hakkavad inimesed elatuma 25-50 aasta pärast kui kogu töö teevad robotid?autod sõidavad kah juba ise.maailm läheb hukka niivisii!
(05-04-2017, 20:19 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]sellisele massinale tuleb rängad maksud peale panna.millest hakkavad inimesed elatuma 25-50 aasta pärast kui kogu töö teevad robotid?autod sõidavad kah juba ise.maailm läheb hukka niivisii!

Kodanikupalgast.
Tegelikult võib neid totsikuid ka puistena täita, ruumi natuke raiskab muidugi, aga kuivavad kiiremini.
Mul tekkis õhtune mõte, et kui seesama masin tagurpidi käima panna, kas siis halud lindile tagasi ka ronivad?


No siia sobib see anekdoot lihakombinaadi masinast kust ühest otsast oinas sisse läheb ja teisest otsast vorst tuleb.
Selle asja tagurpidivariant on igatahes olemas.
(05-04-2017, 20:32 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]
(05-04-2017, 20:19 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]sellisele massinale tuleb rängad maksud peale panna.millest hakkavad inimesed elatuma 25-50 aasta pärast kui kogu töö teevad robotid?autod sõidavad kah juba ise.maailm läheb hukka niivisii!

Kodanikupalgast.

ja kust see kodaniku palk tuleb?inimestel tänu robotitele tööd pole siis pole ka riigikassat millegiga täita kuna tulumaksust tulusi enam ei laeku.
Ei tasu eeldada, et robotid maksustamata jäetakseWink
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34