automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tööriistadest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Endal üle ei ole, aga muarust on need natuke üle mõeldud tooted, ühe auto jaoks tehes pole pooli reguleeringuid ja muid vidinaid vaja ning kui mingigi ruumilise mõtlemise oskus on olemas, siis käepärasest materjalist selle kokku keevitamine on ühe pika õhtu töö. Ma näiteks tegin ajutise lahendusena 30x30 ruuttorust, mida juhtumisi majapidamises külluses vedeles, otstesse püramiidid ja siis rauapoest tuli tol korral lihtsalt tuua kaks üksteise sisse mahtuvat torujuppi, mis siis toimivad laagritena. Algselt kandis puuriga BMW E36 ära, pärast seda, nagu ajutiste lahendustega ikka juhtub, veel 2 veidi kergemakaalulist projekti Smile Ainuke asi, et tasakaalupunkti reguleerimine käib kroomitud vändakese asemel relaka ja keevitusega ja kodukootud grilli otsa peab kere tungraua või tõstukiga upitama, mitte ei saa maast üles korjata. Anoh asjade suures plaanis on see väike mure.

Tuhat pole nüüd muidugi ka üle mõistuse suur summa mugavuse eest, anoh samas kui keretööde maht juba grilli nõuab, siis isetegemine on selline paras soojendusring staadionil enne maratoni.
Väga laialivalguv teema on see siin "Klassikalise auto ekspluateerimise" alateemas, alates muruniidukitest ja võsalõikuritest naasklite ja akutrellideni, aga minu küsimus on vähemalt väga kaugelt ka autondusega seotud ja paljudel graazis midagi taolist olemas ka  Big Grin Millist lintsaagi soovitaksite osta töökotta, kus aegajalt on vaja roostevaba materjali tükeldada? põhiliselt õhukeseseinaga nelikanttoru ja latti aga eks ette tuleb kõike. Saag ei tööta kindlasti 24/7, pigem on nädalas paar projekti vaja teha. Hetkel on silma jäänud need kaks: 
1. Koneitast Nova 12N
2. Stokkerist OPTIsaw S131 GH

Novale mahub vahele suurem materjal, OPTIsaw on võimsama mootoriga, ühed hiinlased vist mõlemad?
Minul juba aastaid selline https://www.mkt.ee/lintsaepink-ppk-115-3...30742.html ,mingi 350w mootor ja jõu puudust pole nagu täheldanud.Mul 2 linti,1 kõige peenema hambaga ja sellega saen torusi,suurema hambaga saen tummist ümarterast treimaterjaliks.Stokkerist ostsin suure hambaga lindi ja suht kiirelt ühes kohas hambad murdusid ja suht kõlbmatu lint juba selle ühe koha pärast.Minul sellene saag ilma jalgadeta ja tõstsin vanale veneaegsele diivani-teleka aluslauale ja hea liigutada sinna kus vaja.
Et kõik ausalt ära rääkida, alustan sellest, et veeretasin oma töökotta auto, mis on olnud keretööde ja teiste remonditööde ootel 2022 aasta suvest, kuna töökoda oli pidevalt hõivatud mingite Ukrainasse saadetavate rontidega. Veeretasin VW Taro töökotta ja võtsin paagi maha, et ei saaks liigutada enne kordategemist. Vaja vahetada karbid, kabiininurgad, kütuse ja piduritorud, keevitada raam jpm. Sõbrad läksid kohe närvi, et millal ikka järgmise rondiga löögile pääseb ja arvasid heaks kinkida mulle gleco plekitõmmitsate komplekti koos tangidega, et ma kiiremini hakkama saaksin.
Nüüd vahin seda komplekti ja mõtlen, kas avada juutuub või olla loll edasi ja kurta oma lollust siin?
Kuna "gleco" otsingu peale tuli ainult üks vaste tervest foorumist, siis...
Komplektis on umbes 15 erinevat tõmmitsat.
On kellelgi kogemusi elust enesest, mida jagada nende konkreetsete tööriistadega?
Palun võtta sõna ainult nendel, kes on asju päriselt ise kasutanud. Kui oled neid vidinaid ainult kaugelt näinud või omad lihtsalt arvamust, ära palun solgi teemat. Teooriat tean ise kah.

edit: cleco muidugi, mitte gleco. Tänan tähelepanu juhtimise eest. Millegipärast mobiiliga siia foorumisse kirjutamisel viskab pidevalt kirjavigu sisse, ilmselt side häired.
CLECO annab parema tulemuse otsisõnana, kas nüüd just foorumist aga siiski. KKK-Garage hingekirjas on analoogne sats täiesti olemas ja tööd ka teinud. Vabandan teema solkimise pärast.
Pmtselt on tegu ajutiste tömbeneetidega, nö. Et sa teed oma taiesed plekist valmis, nende clecodega kleebid need omavahel kokku, siis näed mis sa oled öigesti vöi valesti teinud.
Saad muuta asju jne
Et tegu on ok asjadega, sul seal ekspordiautode juures ilmselt palju kasutust küll ei leia, aga küll tulevikus kasu on.
Need vennad näikse olema ennegi kasutanud:

ja
Algaja improvisatsioon teemal cleco ja sirge plekk serv servaga, kui tagant saab ligi:
[attachment=100483]
(05-01-2024, 22:30 PM)isandpauk Kirjutas: [ -> ]Et kõik ausalt ära rääkida, alustan sellest, et veeretasin oma töökotta auto, mis on olnud keretööde ja teiste remonditööde ootel 2022 aasta suvest, kuna töökoda oli pidevalt hõivatud mingite Ukrainasse saadetavate rontidega. Veeretasin VW Taro töökotta ja võtsin paagi maha, et ei saaks liigutada enne kordategemist. Vaja vahetada karbid, kabiininurgad, kütuse ja piduritorud, keevitada raam jpm. Sõbrad läksid kohe närvi, et millal ikka järgmise rondiga löögile pääseb ja arvasid heaks kinkida mulle gleco plekitõmmitsate komplekti koos tangidega, et ma kiiremini hakkama saaksin.
Nüüd vahin seda komplekti ja mõtlen, kas avada juutuub või olla loll edasi ja kurta oma lollust siin?
Kuna "gleco" otsingu peale tuli ainult üks vaste tervest foorumist, siis...
Komplektis on umbes 15 erinevat tõmmitsat.
On kellelgi kogemusi elust enesest, mida jagada nende konkreetsete tööriistadega?
Palun võtta sõna ainult nendel, kes on asju päriselt ise kasutanud. Kui oled neid vidinaid ainult kaugelt näinud või omad lihtsalt arvamust, ära palun solgi teemat. Teooriat tean ise kah.

edit: cleco muidugi, mitte gleco. Tänan tähelepanu juhtimise eest. Millegipärast mobiiliga siia foorumisse kirjutamisel viskab pidevalt kirjavigu sisse, ilmselt side häired.

Ju siis ma olen see õnnelik väljavalitu kes on nende vidinatega elus tööd teinud. Mitte küll autode vms kallal aga hoopis reisilennukite peal. Cleco on lihtsalt üks paljudest tootjatest.


Ma päris ei saa aru mida sa teada tahad? Neid saab kasutada lehtmaterjali ajutiseks fikseerimiseks. Lennunduses hästi levinud. Kasutati juba IIMS ajal .

[Pilt: 1a34953v.jpg]

Karbis sul mitu eri otstarbega varianti. 

Lennukite puhul kui paned lappi peale või vahetad X detaili siis esmalt laod avad neid vigureid täis - seejärel hakkad järkjärgult neetima/poltima. Idee on nendel selles , et saad tükke proovida külge ja väldib avade nihkesse minekut kui töö alles pooleli.

 Autode või muu plekitöö puhul ma ei oska öelda kas sellel on nii väga mõtet. Pead ju avad puurima - aga oleneb mis sorti kvaliteediga remonte teed. 

Puuride koha pealt annan ainult nõuande, et nendel asjadel tarvis õigeid puure kui tahad head tulemust. Vidinad tollmõõdus ja siis tuleb mm mõõdus koma kohaga puure kasutada.
Cleco tundub igati kaval tööriist olema. 

Videod ja enamus infot veebis tollmõõdustikus... On kellelgi kogemusi või viidet meetermõõdustikule, millele neid "fiksaatoreid" toodetakse? Huvi pakuvad just väiksemad mõõdud, näiteks fiksaator 4mm auku.

Ja kas töötab piisavalt hästi ka siis, kui tagumise detaili ava on puuritud paksema materjali sisse ja tegemist ei ole läbiva avaga? Näiteks klaasplast. Klaasplasti detailid on kokku pandud tõmbeneetidega nii, et tagumisel detailil on vaid sisse (mitte läbi) puuritud ava.
Mina olen sama võtet kasutanud puurkruvidega.
Paned detaili paika, fikseerid kruvidega ära, keevitad detaili kinni, keerad kruvid välja ning keevitad kruvi augud kinni.
Magnetitega oleks lihtsam kuid TIG keevitus ei salli magnetit.
(13-01-2024, 12:09 PM)Lauri_L Kirjutas: [ -> ]Cleco tundub igati kaval tööriist olema. 

Videod ja enamus infot veebis tollmõõdustikus... On kellelgi kogemusi või viidet meetermõõdustikule, millele neid "fiksaatoreid" toodetakse? Huvi pakuvad just väiksemad mõõdud, näiteks fiksaator 4mm auku.
 5/32 tolli on peaaegu 4 mm (3.9688 mm) võiks nagu sobida 4 mm auku?
(13-01-2024, 14:47 PM)Tegelane5 Kirjutas: [ -> ]
(13-01-2024, 12:09 PM)Lauri_L Kirjutas: [ -> ]On kellelgi kogemusi või viidet meetermõõdustikule, millele neid "fiksaatoreid" toodetakse? Huvi pakuvad just väiksemad mõõdud, näiteks fiksaator 4mm auku.
 5/32 tolli on peaaegu 4 mm (3.9688 mm) võiks nagu sobida 4 mm auku?

Tänud! 5/32 on okei jah.
Oskab keegi mõnda head keermestus komplekti soovitada? Üldiselt võiks olla vastupidav, mitu korda ei soovi osta. Pigem kasutan asju harva seega pole mõtet ka otse würthi suunata ja vaeseks maksta.
(29-01-2024, 13:42 PM)oliveer Kirjutas: [ -> ]Oskab keegi mõnda head keermestus komplekti soovitada? Üldiselt võiks olla vastupidav, mitu korda ei soovi osta. Pigem kasutan asju harva seega pole mõtet ka otse würthi suunata ja vaeseks maksta.

Ostsin sealt selle mõned kuud tagasi: https://tools24.ee/toode/keermeloikurite...n-110-osa/

Eks sai teiste soovituste põhjal valitud ja seni pole pettuma pidanud. Hetkel kahjuks näitab, et otsas.
(29-01-2024, 13:59 PM)olli Kirjutas: [ -> ]
(29-01-2024, 13:42 PM)oliveer Kirjutas: [ -> ]Oskab keegi mõnda head keermestus komplekti soovitada? Üldiselt võiks olla vastupidav, mitu korda ei soovi osta. Pigem kasutan asju harva seega pole mõtet ka otse würthi suunata ja vaeseks maksta.

Ostsin sealt selle mõned kuud tagasi: https://tools24.ee/toode/keermeloikurite...n-110-osa/

Eks sai teiste soovituste põhjal valitud ja seni pole pettuma pidanud. Hetkel kahjuks näitab, et otsas.

Soovitada ei julge, endal veel odavam, aga siin tundub sarnane asi olevat:
https://www.antehnika.ee/toode/2232/keer...saline-bjc
(29-01-2024, 13:59 PM)olli Kirjutas: [ -> ]
(29-01-2024, 13:42 PM)oliveer Kirjutas: [ -> ]Oskab keegi mõnda head keermestus komplekti soovitada? Üldiselt võiks olla vastupidav, mitu korda ei soovi osta. Pigem kasutan asju harva seega pole mõtet ka otse würthi suunata ja vaeseks maksta.

Ostsin sealt selle mõned kuud tagasi: https://tools24.ee/toode/keermeloikurite...n-110-osa/

Eks sai teiste soovituste põhjal valitud ja seni pole pettuma pidanud. Hetkel kahjuks näitab, et otsas.
Mul sama komplekt,karp küll teist värvi,aga sisu on 1-1,kasutusel juba aastaid ja julgeks soovitada.Keermepulkade ette augu uuristamiseks saab 0,1 sammu kaupa puurid m.k.t putkast.Või teab keegi paremat putkat?
Ise ostsin komplekti concover putkast keilas,e-poodi vist pole,aga kindlasti müüb edasi.
Mannesmanni komplekti võib soovitada küll. Endal sama komplekt juba ca 10a. kasutusel. Ega puruks lähevad nad kõik, kui looma moodi lõhkuda ja jõudu rakendada. Tõsi nürinevad nad vb kiiremini kui nimekam ja kallim asi, kuid ostes oli vaja kohe paarsada 6mm aku keermestada ning m6 pulk kestis ca 100 auku. Seega piisavalt hästi hobi kasutajale. Rolleyes
Kas mitte ei peaks nt. M12 jne olema kolm eri pulka. Et 1 hakatuseks, teine nagu poolvalmis ja kolmas viimistluseks. Umbava põhjad jäävad ju kehvakesed selle 1 universaalsega.
(29-01-2024, 19:48 PM)huvi5 Kirjutas: [ -> ]Kas mitte ei peaks nt. M12 jne olema kolm eri pulka. Et 1 hakatuseks, teine nagu poolvalmis ja kolmas viimistluseks. Umbava põhjad jäävad ju kehvakesed selle 1 universaalsega.
Minu komplektil on kõiki pulki 2 tk,poolvalmis ja viimistluspulk.