automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tööriistadest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(09-12-2019, 10:33 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Kuigi Motoneti reklaamlehes oli  on C-TEKi 5amprine kõigest 90.- ....

Renovaarist ostsin kevadel ühele sünnipäevaks 5 amprise C-TEKi 79 euriga.
Ei olnud päris letihind, sai natuke kaubeldud.
Hetkel pakuvad nad samuti 90ga: https://akuladu.ee/e-pood/akulaadijad-4/...etail.html
Üks küsimus seoses akulaadijatega, mitu amprit tarbib  240V poolel 10A laadimisvõimega akulaadija?
(09-12-2019, 11:24 AM)volvo Kirjutas: [ -> ]Üks küsimus seoses akulaadijatega, mitu amprit tarbib  240V poolel 10A laadimisvõimega akulaadija?

Hästi jämedalt on tarbitav võimsus kuni kaks korda suurem, kui väljutatav.  Kuna P=U*I, siis 10 A * 15,5 V (me ju ei tea, millisest akulaadijast on jutt) = halvimal juhul 155 W. Kui jätame "koosiinusfii" välja, siis 310 W jagatud 220 V teeb 1,4 A. Minu uusimal odavsoetusel on kõhu alla kirjutet 1A, kuigi 4A laadimisvoolu seda kuidagi täis ei tee. Mõõtnud ma voolu- ega võimsustarvet veel ei ole.
10 amprit x 12 volti = 120 vatti
120 vatti jagatud 240 volti = 0,5 amprit

Noh, umbes sinnakanti, sõltub teguritest, nagu aku laetavuse astmest sõltuv hetke tarbimine, Narvast tulev pinge, pikendusjuhtme kvaliteet, laadija kasutegur, jne. Aga see +/- ei ole väga suur, ühe amprini tõenäoliselt ei jõua.

Edit: vanaks olen jäänud, ette jõuavad. Aga õiget juttu räägivad.
(09-12-2019, 11:54 AM)Wiki432 Kirjutas: [ -> ]10 amprit x 12 volti = 120 vatti
120 vatti jagatud 240 volti = 0,5 amprit

Noh, umbes sinnakanti, sõltub teguritest, nagu aku laetavuse astmest sõltuv hetke tarbimine, Narvast tulev pinge, pikendusjuhtme kvaliteet, laadija kasutegur, jne. Aga see +/- ei ole väga suur, ühe amprini tõenäoliselt ei jõua.

Edit: vanaks olen jäänud, ette jõuavad. Aga õiget juttu räägivad.
Tänud vastajatele, vahest vaja vooluvõrgust kaugemal akut laadida, nüüd hea teada ,et väga võimast genekat pole vaja Smile
(09-12-2019, 14:16 PM)volvo Kirjutas: [ -> ]... vahest vaja vooluvõrgust kaugemal akut laadida, nüüd hea teada ,et väga võimast genekat pole vaja Smile

Genekas kõlbab küll, ainult hinda koguneb säärasele laadimisele palju.

Kui käivitusabina wõimsamat tahta pruukida, siis on numbrid vähe tummisemad.

300A käivitusvoolu 12 V juures tähendab 3,6 kW, mis sisendis küsib isegi kadusid arvestamata 16 A. Pluss kaod...
(09-12-2019, 14:41 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(09-12-2019, 14:16 PM)volvo Kirjutas: [ -> ]... vahest vaja vooluvõrgust kaugemal akut laadida, nüüd hea teada ,et väga võimast genekat pole vaja Smile

Genekas kõlbab küll, ainult hinda koguneb säärasele laadimisele palju.

Kui käivitusabina wõimsamat tahta pruukida, siis on numbrid vähe tummisemad.

300A käivitusvoolu 12 V juures tähendab 3,6 kW, mis sisendis küsib isegi kadusid arvestamata 16 A. Pluss kaod...

Tegemis haagissuvilaga, seda pole vaja õnneks käivitada :Big Grin laadimisest täitsa piisab.
(09-12-2019, 14:16 PM)volvo Kirjutas: [ -> ]Tänud vastajatele, vahest vaja vooluvõrgust kaugemal akut laadida, nüüd hea teada ,et väga võimast genekat pole vaja Smile

Mul kokku pandud käepärastest vahenditest selline riistapuu. Peamine eesmärk tegelt on see, et voolukatkestuse ajal kodus vedelevaid 12V akusid turgutada. Hädaabi 220V tuleb siis inverteriga 12V aku pealt. Peamine eelis 220V geneka kõrval on see, et kui tarbimine piisavalt madalaks tõmmata, siis igasugu lihtsamad vidinad nagu ruuter, paar lampi jms püsib ainult aku pealt päris kaua aega üleval. Ja genekas vaja aint lühiajaliselt käima tõmmata. 220V genekas peaks aga koguaeg huugama, isegi ainult ühe tulukese jaoks. Ja muidugi kui eesmärk ongi konkreetselt akut laadida, siis 90A Boschi genekas on selles osas päris tõhus (kiire).
Volframist metallipuuride kohta oskab keegi midagi tarka kosta?
Volfram karbiidist (tungsten carbide) või volframit sisaldavast kiirlõiketerasest (näiteks P18) ?
Ise teinud tööd kennametal puuridega millel vahetatavad KSEM tähisega otsikud, tõenäoliselt volfram karbiidiga tegu, aga nagu kõik hea, retsept on saladus. Tööstusesse sobib, koju mitte.
1) kiiruse tundlik - puur peab pöörlema õige kiirusega ja olema ka õige ettenihkega..
2) vibratsiooni tundlik - kui miski puurimise ajal liikus oli puur varsti utiili kastis
3) kallid.. 14mm puur on üle 100euro
Typ/Material SAS = Schnellarbeitstahl P = Präzisionsschliff W = Wolframlegiert HSS = High Speed Steel
Olen hüdropressi otsinguil.
Seni on kuidagi tungrauaga keevitatud karpraua raami vahel ära õiendatud, treipingiga ka saanud kergemaid asju teha.
Tööriistamrketis praegu selline soodus:
https://www.tooriistamarket.ee/et/h%C3%B...ress-20t-0
On kellegil sama asi olemas ja kiidab, laidab?
Iseenesest 20T oleks ehk pressimisjõult endale ok. Kangema parameetriga maksavad ka arvestatavalt rohkem:
https://www.tooriistamarket.ee/et/tooted...dropressid
Teine võimalus on ise teha. Olemas miskine tummisem vene tungraud, teagi palju tonne. Andmesilt ka osaliselt mitteloetav. Võrdluseks kõrval vene 2 tonnine.
[attachment=79542] [attachment=79543]

Muu raua osa peaks ikkagi ostma, laias laastus ilmselt veel 3-4 päeva lahjat tööd peale, seega see 295.- ei tundu nagu üldse palju. Ainult, et ise tehes saaks kaaluliselt ilmselt kaks pluss korda raskema asja. See vene pirakas tung kaalub juba pea pool sellest Tööriistamarketi 84Kg valmis hüdropressist.
Samas, kui Tööriistamarketi press arvutustele tuginedes tehtud, siis mis temaga ikka juhtub?
Tean ka seda, et masslevinud vene 40T hüdropress oleks parim, aga hinna ja suuruse poolest jätaks kõrvale.
Tööriistamarketi 20 T ne garaasinurka piisavalt tummine asi.Mõni päev tagasi pressisin polte avasse ,isetehtud autotungiga (12 T).No oli ikka s...nikerdis küll.Pumpamisel paratamatult tung liigub ,peale selle veel distantsseibid (3 s.käsi kohe puudu).Marketi omal töösilinder ikka kindlalt paigas.Selline kogemus.
Lõustaraamatus pakutakse 20T pressi 180 euriga. Ehituse poolest tundub ta pigem minevat sinna "tungraud ja natuke karprauda" kategooriasse, eriti kui võrrelda riistamarketi omaga.
(26-12-2019, 22:48 PM)olli Kirjutas: [ -> ]Lõustaraamatus pakutakse 20T pressi 180 euriga. Ehituse poolest tundub ta pigem minevat sinna "tungraud ja natuke karprauda" kategooriasse, eriti kui võrrelda riistamarketi omaga.

Just sellise malli peal toppisin oma polte .Tungialune karp pendeldab ,kusjuures alt tühi kah .Igavesti p..sk mudel.
Tsitaat:Olemas miskine tummisem vene tungraud, teagi palju tonne.
Vaata sinna, seal peaks 25T olema.
Vaatasin Tööriistamarketi linki ja mulle tundub et Stokkerist saaks sama raha eest paremat.Ise olen 40..50T pressi otsingul.
Ma usaldan miskipärast Stokkeri kaupa rohkem.
(26-12-2019, 22:48 PM)olli Kirjutas: [ -> ]Lõustaraamatus pakutakse 20T pressi 180 euriga. Ehituse poolest tundub ta pigem minevat sinna "tungraud ja natuke karprauda" kategooriasse, eriti kui võrrelda riistamarketi omaga.

Antud tegelane kaupleb hulga erinevate odavate vms tööriistadega facebookis. Endal kokkupuude puudub, kuid silma on jäänud selline teema:

https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?t=107728

Vaba maa: kes tahab, ostab.