automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tööriistadest
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Võtmesõnaks ongi plokk,panin vahele ja tali tõmmata oluliselt kergem ja muudkui tõmbaks...5+ cm juba tulnud,aga tuleme veel ja ikka tasa ja targu ja iga päev natukene.Ilge nagin taga küüni konstruktsioonis.

Tali ülekandearvu ei ole isegi korpusel kirjas.
Piltidel siis tänane algseis kust vintsima asusin ja lõppseis.Hetkel ilmselt rohkem tõmmata pole mõtet,vana katuse mass maha saab siis tõmbab veel.Koba aukusi vaadata siis 5-10 cm ruumi oleks tõmmata.Ploki vahele panemist ise poleks taibanud ja tänud mõtte andjatele.
Mõnda aega tagasi oli teemaks keermelõikurid. Kuna soovitati ikka 3 osalisi lõikureid siis tellisin hiinast sellised. Keermepulgad on küll 3 osalised, aga nende ainuke vahe on selles, et keerme alustamise pikkus on otsas erinev. Kui sealt alustusosast üle saab siis on kõik ühe paksuse lõikega. Kunagi kasutasin ühte KS-tools 3 osalist komplekti ning neil oli silmaga selgelt näha, et kõik pulgad olid eelmisest jämedamad (keerme kohad läksid igal pulgal teravamaks). Esimene oli täispikkuses nüridam kui teine, teine kolmandast nüridam, ja kolmas oli õige teravusega.
Ehk loo moraal kui soovite hiinast samalaadset asja tellida, siis pigem juba kaheosaliste pulkadega. Saab sama raha eest rohkem erineva mõõduga tööriistu mis teeb täpselt samat tööd.
Ehk see on mõeldud umbse augu keermestamiseks?
Tere!

Seltsimehed kogemusnõustajad, palun abi odava ja peenikese varrega väikese, ühekäe "rellaka" valikul. Samas peaks ikka natuke aega suutma ka raskemates oludes tööd teha. Nimelt seisab varsti ees üksjagu kivilõikamist ja see tolm teatavasti teeb kähku 1:0 masinaga. Arvestades tööd, siis ei tohi olla kallis kuna niikuinii tolm teeb oma hävitustöö ja ei peagi olema isalt-pojale riist aga selle töö võiks ikka ära kesta. 
Praegu jäi silma sinine Bosch, minu käsi ulatub ümber haarama jne aga kas ka kestab. Minul pole veel ühtegi Boschi riista olnud ... 
P.S. Kunagi vestlesin ühe turumüüjaga, kes rääkis, et tema müüb eri sorti riistu erinevatelt firmadelt, no et trellid ühelt ja rellakad teiselt firmalt jne vastavalt sellele, kellel missugune tootegrupp paremini kestab. Ja ei müü tootja sellist tootegruppi, mis on kogemuste alusel surnult sündinud.
Enam vist neid ei liigu väga kuid minul on mingi 115mm kettaga väike bosch. Ostsin kasutatuna 10 aastat tagasi ja ühe korra olen pidanud toitejuhet lühemaks lõikama kuna tekkis juhtmesisene katkestus.

Võta esmalt ikka see millest kahju pole kui katki läheb.
(29-02-2024, 19:10 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Ehk see on mõeldud umbse augu keermestamiseks?
Vaevalt hiinlane üldse midagi mõtles, tema lähteülesanne oli, et kunde nõuab 3 pulgaga komplekti ja sellise ta ka valmistas. Kolme erisügavuse keerme lõikamine on ju meeletu töö, palju lihtsam on toota kõik pulgad sama keermega ja ainult erinev koonus lõigata Smile

Minuarust ei olnud õige asi Stokkeris ka üle mõistuse hinnaga, stiilis üks kolmepulgaline komplekt oli kuskil 15€ kandis? Vist oli seesama KS Tools, aga võin eksida. Mul on hiinakate rivi selle jaoks, kui lihtsalt on vaja mingi kergelt roostes või kahjustunud keere järgi aidata, toore raua sisse lõikamiseks on vati sees M6 ja M8 kolmikud. - omal ajal mõtlesin, et ostan neid jõudumööda juurde, aga siiamaani pole vajadust teiste mõõtude jaoks tekkinud.

Täiendus: isegi veidi odavam on, https://www.stokker.ee/keermepuur-3tk-m6...1.0060-kst .
(29-02-2024, 19:44 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]Tere!

Seltsimehed kogemusnõustajad, palun abi odava ja peenikese varrega väikese, ühekäe "rellaka" valikul. Samas peaks ikka natuke aega suutma ka raskemates oludes tööd teha. Nimelt seisab varsti ees üksjagu kivilõikamist ja see tolm teatavasti teeb kähku 1:0 masinaga. Arvestades tööd, siis ei tohi olla kallis kuna niikuinii tolm teeb oma hävitustöö ja ei peagi olema isalt-pojale riist aga selle töö võiks ikka ära kesta. 
Praegu jäi silma sinine Bosch, minu käsi ulatub ümber haarama jne aga kas ka kestab. Minul pole veel ühtegi Boschi riista olnud ... 
P.S. Kunagi vestlesin ühe turumüüjaga, kes rääkis, et tema müüb eri sorti riistu erinevatelt firmadelt, no et trellid ühelt ja rellakad teiselt firmalt jne vastavalt sellele, kellel missugune tootegrupp paremini kestab. Ja ei müü tootja sellist tootegruppi, mis on kogemuste alusel surnult sündinud.
Olen ostnud kõige odavamad. Isegi 20 eurised kestavad ja kui ei kesta pole rahast kahju.
Kunagi ammusel ajal ostsin 2 hiltit, rasked olid ja kuidagi loll tunne oli kui peaaegu järjest läbi põlesid. Lõikasin ka muidugi põllukive  Big Grin
(29-02-2024, 20:14 PM)klemm Kirjutas: [ -> ]
(29-02-2024, 19:44 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]Tere!

Seltsimehed kogemusnõustajad, palun abi odava ja peenikese varrega väikese, ühekäe "rellaka" valikul. ...
Praegu jäi silma sinine Bosch, minu käsi ulatub ümber haarama jne aga kas ka kestab. ...
Olen ostnud kõige odavamad. Isegi 20 eurised kestavad ja kui ei kesta pole rahast kahju.
Kunagi ammusel ajal ostsin 2 hiltit, rasked olid ja kuidagi loll tunne oli kui peaaegu järjest läbi põlesid. 
juhin tähelepanu, et minu väikesed intelligendikäed ei suuda enamikku rellakaid ühe käega juhtida, käsi ei ulatu ümber. Kõikse pisem Makita on sobivas ümbermõõdus, see Bosch ka enam-vähem.

Kui see odav suudab norm toimida, siis on kõik hästi. Eelmine aasta suri ära üks paarkümmend aastat teeninud noname (horsepower vms), mis mitu nimega odavtoodet oli üle elanud. Ostsin akurellaka asemele aga seda ei raatsi kivilõikamisega pekki keerata.
Samas on kogemus ühe ka 20€ suurusjärgus trelliga, millel esimese auguga kohe puuri metallist läbi minnes kinni kiilus ja ka kohe reduktori hambad siledaks said. Vat sellist teist korda ei taha ...
Odavate rellakate probleem on ebamugav lüliti.
Kui sa ei saa seda ühe käega lülitada siis on jama.
Siin pole küll hea toon projektülesande korrigeerimine, aga ma riskin - kas laenutamine ei sobi kui on prognoositav tööriista nagunii riknemine? Riskid on sel juhul maandatud. Tõsi küll, omale ei jää heal juhul midagi, st siis kui rendikas ei kõngegi.
Kui rent ei sobi, siis osta kõige odavam, mis pihku istub ja ongi sihker, kes neid koduperenaiste rellasid siin niiväga sügavuti analüüsinud on. ehk õnnestub isegi garantiikorras välja vahetada. Tõsi jah, siis peab kivitolmu väljapuhumise teostama enne lõplikku seiskumist, muidu on seest näha  Sad
(29-02-2024, 23:42 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Odavate rellakate probleem on ebamugav lüliti.
Kui sa ei saa seda ühe käega lülitada siis on jama.
kallitel on ka enamustel ebamugav lüliti.Nimetage mõni, mis ühe käega lülitatav on. Need suure klahviga vist on?
(01-03-2024, 01:27 AM)Marko Kirjutas: [ -> ]Siin pole küll hea toon projektülesande korrigeerimine, aga ma riskin - kas laenutamine ei sobi kui on prognoositav tööriista nagunii riknemine? ...
Kui rent ei sobi, siis osta kõige odavam, mis pihku istub ja ongi sihker ...
Rent eeldab linna vahet sõitu ehk 60 km toomiseks ja teist samapalju viimiseks ehk ca 10+ l diislikulu (17-20€), mis juba hää tükk odavrellaka hinda  Sad . Ajakulust ei räägi ja aja sobitamisest töötamiseks sobivaga, pluss vanamehe tööviljakus eeldab pikemaajalist renti, ikka jupikaupa teed ja puhkad.

Aga need kõikse odavamad säästumarketi rellakad ei istu pihku, nt eelmine aasta oli Handymannis soodukaga Dewalt 39€ aga jäme minu käe jaoks.
Otsin siis järgmise hinnaklassi seest (50-70) aga siis eeldaks mingitki töökindlust, päris ämbrisse ei taha ostuga astuda ja poole pliidi ehitamise pealt kui segu valmis segatud pole tore ka hakata linna vahet sõeluma ... ja neid vrakke on kuuri pööningul juba omajagu aja jooksul kogunenud ning ma pole mingi igapäevane lõikuja.
See on koht kus pole eriti mõtet üle mõelda ja kui nagunii kauaks seda riista ei ole, tuleb kõige odavam osta, ning võibolla pisut mugavuse pealt ohverdada. relakal on ka teine käepide, et paremini toimetada. Ehituspoodides k-rauta ja riistamarket on koguaeg mingid lambikad soodukad eri nimega relakatele. Ja neid on palju. 
Mul on endal 3 relakat, kunagi rootsist toodud 100 euriga suure ja väikese hitatchi komplekt, väike tõesti pisike ja käepärane, 750w äkki,  see peaks kätte mahtuma, on kenasti kestnud, aga ilmselt eraldi ostes pole tänasel päeval enam odav. Lisaks on veel juurde võetud odavpoe ketist Lidl Parkside nimeline toodei, kuna ei viitsinud lõike ja lihvketast vahetada koguaeg. Ostma pani odav hind! mingi 40 euri oli, käepärane disain, regullitavad pöörded ja pikk kabla ja 1200w mootor. Käib aasta paar, polegi oluline, selle raha eest on masinat küll, juba end tasa teeninud ja on 1 käeva opereeritav, kuigi eriti mõistlik see ei tundu samal ajal, pisut ohtlik pigem. Tänasel päeval ilmselt seda sealt poest enam ei saa, kuna seal kaup muutub iga ndl. aga ehk leiad midagi sobivat just sellise kujuga 125mm relakate hulgast. https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Chdkg1R3z4A L
Märksõna käis läbi: "pliit". Seega tellised?

Ma tegin oma töölauale pliidi lappimise ajaks kaks rakist: ühe lapiti ja teise serviti tellise jaoks. Sai kahe käega relat hoides lõigata. Rakised olid vinklist ja kruvitud puuplangule. Igasugused ebamääraseid lõiked siis käes hoides...

Ühtegi väikese kestaga odavat pole silma hakanud. Kunagi ammu sai ostetud Makita just selle tõttu, et lüliti asukoht ja kesta läbimõõt sobisid lühikestele näppudele. Tänased on pontsakamad.

Sellise lähteülesande juures võtaks esimese kättesobiva odavrelaka ja kui see peaks kõngema (milles ma tegelikult kahtlen), siis järgmise. Kuigi tuleb tõdeda, et Makitaga on ehitatud kolm pliiti ja kaks maakividest kaevuraket ning lõigatud lugematul hulgal liivast rauda. Seni pole miskit järele andnud...
https://www.inserv.ee/products/87663/nur...4121-bosch

Mul selle väikese bocshi eelmine mudel kasutusel, tol pildiloleval ei tundu enam harjade kiirvahetust olema a muidu loodetavasti sama väike.
Mahub ilusti pihku ja kerge.
Hind oli ka samasse auku, ma olen üsna intensiivse kasutuse juures teise paari harjade juures hetkel.

Muidugi kui leiad möne odavtoote mis pihku mahub, vali pigem see. Mul kunagi oli skil nimeline asjandus ja toimis kah jupp aega, maksis alla 20.-
(01-03-2024, 07:41 AM)pannkook Kirjutas: [ -> ]
(29-02-2024, 23:42 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Odavate rellakate probleem on ebamugav lüliti.
Kui sa ei saa seda ühe käega lülitada siis on jama.
kallitel on ka enamustel ebamugav lüliti.Nimetage mõni, mis ühe käega lülitatav on. Need suure klahviga vist on?
Ryobil oli aku oma harjadega, väike, kerge, suure lülitiga, mugav. Kätte võttes kohe töötas või siis mitte. Ühesõnaga kuulas sõna.
Siis tegid harjavaba ja seda on isegi kahe käega fekaal lülitada.
Kahtlustan mingit euronõuet ohutuses.

Juhtmega (eriti lühike) on juba aastaid mingi junn. Ainus kiri peal on MAX.
Lüliti on mugav, a nii ketta lähedal, et peab näppu jälgima. Kindasse olen nats lasknud.
Kuidagi olen vähemalt 100 ketast ära kulutanud ja töötab ikka veel.
Eriti hea on odavate riistadega, et tagavara harjad kaasas.
Rellakasse neid ei pane a igalepoole mujale hea sobitada.
Näiteks mb salongi vent mul mingite noname harjadega töötab.
Oskab keegi kommenteerida, mis võib põhjustada mutrikeeraja hammasrataste purunemise?
[attachment=101081]
Tegemist on Makita DTW1002 mutrikeerajaga, mis on mind aidanud päris rasketes oludes. Eile andis otsad summuti poltidega.
mul lendas ka see laiali, õnneks maksid uued hammakad kopikaid.
Kui vaatad, kui armetud need hambad on ja ülekarastatud, siis pole see mingi ime.
Mutrikeerajal on ju asi lihtne. 
Käib jõud üle ja keerab lahti on Ok
Ei käinud jõud üle ja ei keeranud lahti mis teha halb õnn.

Halb õnn ei ole ju rasked olud.

Ehk, et kui ei jõua lahti keerata keerab sisu katki ? 
No ei saa olla ju nii.

Ma astuks garantiilise seadmega sirgelt remonti ja nõuaks parandust ja mitte garantiilisega soetaks varuosad ja lapiks ära ehk laseks lappida.