automoto.ee foorumid

Täisversioon: Gaz MM-V 1942
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Jah. Gaz M-415. Emka baasil.
A- põhjal oli Gaz-4 ka.
BA-6 kõhust üks pilt(mai.1942). Tegu on Gaz AA mootoriga. Kui kellelgi huvi siis mul on rohkem pilte sellest laiali lastud masinast...

[Pilt: 88059.jpg]
Galerii GAZ-410 piltidega: http://svsm.org/gallery/gaz-410?page=1
Tänud!

Mõned mootori pildid mis suutsin leida. Esimesel pildil paistab tagant üks MM. Kes see hiromant nüüd ütleb kas ta on hõbedane või rohelineSmile

[Pilt: mootorid_parem_.png]

[Pilt: mootor3.png]
(10-03-2018, 15:09 PM)Taaviw126 Kirjutas: [ -> ]Mõned mootori pildid ... Kes see hiromant nüüd ütleb kas ta on hõbedane või rohelineSmile

Arvamus:
... моторы до 50 года красили в хаки, позже или в запчасть (как корпус полупомпы чугунной) свинцовым суриком. Все моторы, которые шли с ремзавода, красили серебрянкой, причем в собранном виде. т.е. все колллектора, ГБЦ, корпуса ФГО и т.д. красили серебрянкой. Красили всборе, чтобы придать большей геметичности, т.к. герметиков небыло, а солидол и краска под прокладками могли сразу хорошо не уплотнить, поэтому заливали все серебрянкой, чтобы не сопливило.


Allikas: http://www.pobeda-club.ru/threads/cvet-m...ost-135029

Kerele pakutakse: RAL 6003
Tänud! Proovisin googliga tõlkida aga ikka ei saanud aru mida täpselt räägitakse... kes viitsib tõlkidaSmile

Tänud!
Kuni 50ndani khakivärvi, pärast seda tinašurikuga. Kapremondist tulnud hõbedased, värviti komplektsena.
(10-03-2018, 16:58 PM)Taaviw126 Kirjutas: [ -> ]Tänud! Proovisin googliga tõlkida aga ikka ei saanud aru mida täpselt räägitakse... kes viitsib tõlkidaSmile

Tänud!

Arvamus:

... моторы до 50 года красили в хаки, позже или в запчасть (как корпус полупомпы чугунной) свинцовым суриком. Все моторы, которые шли с ремзавода, красили серебрянкой, причем в собранном виде. т.е. все колллектора, ГБЦ, корпуса ФГО и т.д. красили серебрянкой. Красили всборе, чтобы придать большей геметичности, т.к. герметиков небыло, а солидол и краска под прокладками могли сразу хорошо не уплотнить, поэтому заливали все серебрянкой, чтобы не сопливило.

Kuni 50 aastani värviti sõjaväe roheliseks(хаки).Hilisemad malmvalud värviti tinamenninguga(sellins oranz).Kapremonditud mootorid,käigukastid värviti hõbedasega.
Suur tänu kõigile! Seda Khaki rohelist ma MMi plokil näinud pole. va. Venemaa 99% originaalid.

Samal ajal kui hr. Formika Eestit kaardile paneb leidsin veel ühe mootori pildi. Kahjuks jälle AA mootor aga kunagi ei tea mida teravad silmad pildilt leida võivad.

[Pilt: 109931.jpg]

Mannerheimi 75. sünnipäevapeol(1942) oli palju sõpru koos ja mängiti ka selliseid mänge. Ma arvan et mäng seisnes selles, et kes kraavi ei kukkund oli kõige kainem ja pidi autojuht olema.

[Pilt: 89824.jpg]
(16-02-2018, 02:32 AM)ugandiklubi Kirjutas: [ -> ]Midagi lisaks neile soome fotodele . https://www.youtube.com/watch?v=t8HO3074_-o  
   Mustvee lähedal ka veel mõned nii olemas .

Huvitav video! Tänud! Sellised vaatepildid on alati meeldivad millegipärast. Eriti kui omasilmaga näed. See hooaeg loodan ka midagi ikka veel leida. Kasti juppe jne. Suvekuudel eriti ehitamiseks aega ei jää. Teine hobi, enduurokross, võtab ka oma osa.
1943 Soomes sisse pildistatud sõjasaagiks saadud Komsomoletsi(kui ma ei eksi?) mootor. Ehk siis sama mootor mis MMi peal oli. Kogu komsomolets oli molekulideks võetud.
Plokikaanel ja süütepoolil võõrad kirjad?
Nagu võiks roheline olla?


[Pilt: 141595.jpg]

[Pilt: 141596.jpg]

[Pilt: 141599.jpg]


[Pilt: 141597.jpg]

[Pilt: 141598.jpg]

[Pilt: 141605.jpg]

[Pilt: 141606.jpg]

[Pilt: 141618.jpg]

[Pilt: 141619.jpg]

[Pilt: 141623.jpg]

[Pilt: 141624.jpg]

[Pilt: 141629.jpg]


[Pilt: 141593.jpg]
Soomlased võtsid igasugu sõjasaaki molekulideks. Muu seas oli ka T-28 mille spidokas oli sama nagu MMi oma. Arvatavasti saadi see T-28 sõjasaagiks Talvesõja ajal, seega ei tohiks see spidokas olla uuem kui 1939. Pigem palju vanem.

Pildistatud 1943 lõpp..

[Pilt: 143096.jpg]
Ostsin Modelist Konstruktori kõik ajakirjad, lootuses sealt midagi põnevat leida. Midagi juba leidsin aga hunnik, mis vaja läbi lapata, on päris suur. Kahju et aru midagi ei saa. Kui kellelgi midagi huvitavat selles tekstis silma jääb siis oleks tänulik kui sellest märku annaks siin...

[Pilt: Dxc6Bf5.jpg]

[Pilt: 9Vf1QfJ.jpg]

[Pilt: I7OtgUx.jpg]
Sama pildifaili saab telefonis võtta Google Translate äpis lahti, tunneb teksti pea 100% ära ja vähemalt inglise keelde toodab täiesti ladusa jutu.
Muide, selle Komsomoletsi lahkamise kohta võiks ka kusagil sõnaline protokoll olla. Äkki Parola tankimuuseum oskab midagi kosta?

http://www.panssarimuseo.fi/

A.
Tänud! Proovin seda Google värki ja kindlasti kirjutan soomlastele ja pärin protokollide kohta. See oleks huvitav, sest ehk on neil ka rohkem infot MMide kohta.

Natuke nuputamist õlle kõrvale. Siin on üks pilt Komsomoletsi armatuurist. Ampermeeter oleks sama nagu Ford Model B oma aga saksakeelsete kirjadega? Arvatavasti Saksamaal asunud Fordi tehasest pärit. Väga veider. Huvitav kuidas see sinna Komso peale sai?

[Pilt: 144013.jpg]

Pilt internetist. Ford Model B 1932. (paremat ei leidnud)

[Pilt: BBYDOqP.jpg]

Ega see ampermeeter otseselt teemasse ei puutu aga näitab ehk seda et veeti ka Saksamaalt juppe sisse.
(16-03-2018, 22:58 PM)Taaviw126 Kirjutas: [ -> ]Tänud! Proovin seda Google värki ja kindlasti kirjutan soomlastele ja pärin protokollide kohta. See oleks huvitav, sest ehk on neil ka rohkem infot MMide kohta.

Natuke nuputamist õlle kõrvale. Siin on üks pilt tank T-28 armatuurist. Ampermeeter oleks sama nagu Ford Model B oma aga saksakeelsete kirjadega? Arvatavasti Saksamaal asunud Fordi tehasest pärit. Väga veider. Huvitav kuidas see sinna T-28 peale sai.Ega see ampermeeter otseselt teemasse ei puutu aga näitab ehk seda et veeti ka Saksamaalt juppe sisse.
 Mis siin mõelda, 1939 a. sõlmisid Hitler ja Stalin igavese sõpruse lepingu ja algas II Maailmasõda. Pärast seda enam Ameerikast juppe ei saanud, aga uue sõbra käest sai. Vahetuskaubaks läks rongide viisi naftat ja metalle.
Mulle tundub, et seda armatuuri on juba niipalju ragutud, et peaaegu miski pole algne.
Ma arvan, et trofeedega ei olnud ka nii, et algul võtsid ainult ühed ja siis pärast teised.
Varasemate piltide peal oli ka ribadeks lastus soome numbrimärkidega masinaid, asi siis sõjaolukorras midagi küljest kruvida ja oma kaarikut ehtima panna.
"1943 Soomes sisse pildistatud sõjasaagiks saadud Komsomoletsi(kui ma ei eksi?) mootor. Ehk siis sama mootor mis MMi peal oli. Kogu komsomolets oli molekulideks võetud.
Plokikaanel ja süütepoolil võõrad kirjad.""
----------------------
Huvitav miks sõjasaagiks saadud Vene mootori plokikaanel on kiri:"Valimo Suomi"?