automoto.ee foorumid

Täisversioon: Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Eestis tegi keegi sellisega forvaderite ja harverite väljatõmbamise teenust.
(19-02-2019, 16:52 PM)cesium Kirjutas: [ -> ]Eestis tegi keegi sellisega forvaderite ja harverite väljatõmbamise teenust.

Just. Mõni metsandusega tegelev ettevõtte vist lausa ostis neid selleks otstarbeks. Tolle aparaadi veo- ja eriti vintsimisvõimes ilmselt pole mõtet kahelda. Töötamismugavusest pole jälle samas väga mõtet rääkida Smile
(19-02-2019, 15:08 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Pigem kättejuhtuvatest sobivaim. Suvaline 10-tonnine asi 100 kN vintsiga oleks sama teinud, kergemad asjad oleks millegi raske külge pidanud siduma.
...
Ausalt ei teagi, milline teine adekvaatse vintsiga aparaat on sellisesse kohta võimeline juurde liikuma ja kuhu seda kinni seod, kui eelmine aasta oli kogu juurdepääsetav ala lagedaks võetud. Pulli pluss ikka selles, et lükkab plaadi maasse ja saab kohe vintsida, ei veere äkitsest pervest alla.
Arvasime, et peremees jätab selle äkilise nõlva võtmata nagu varemgi oli olnud aga ei - järgmine aasta oli kusagilt metsapulli leidnud ja tegi lagedaks praktiliselt püstloodis orunõlva.
Olgu siis tett seal asendamatu - mul vahet ei ole. Cool

Muide, tett suudab end selili tõmmata, kui plaadiserv kännu taha ja kangide taha idioot satub.

Kaalub tett ümmarguselt 10 tonni, vintsi pukk on umbes keskel. Plaat surutakse nii 4 meetri kaugusele ja vintsi tross jookseb siis umbes 3 meetri kõrguselt.

10 t kaalub suvaline 200 kW põllumajandustraktor. Ilma rehvide vedeliktäite ja kettideta...
(19-02-2019, 22:40 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]...
Muide, tett suudab end selili tõmmata, kui plaadiserv kännu taha ja kangide taha idioot satub.
...

Toungue see on võimalik selle vintsiga aga kangide taga peab olema suure algustähega idioot ... ja midagi hirmus rasket peab trossi otsas olema. Wink

Muide tonnid tonnideks aga liigutada lintidel masinat ja ratastel masinat on 2 ise asja nagu Odessas öeldakse. Restaureerisime Jossi, mis ei kaalu kah teab mis palju (vist ol i 14t buldooseriga) , aga selle keeramiseks töökojas tuli talle panna metallplaat, selle peal suutis kõige suurem kättesaadav frontaal teda liigutada, muidu seisis paigal nigu vana Jossi kivikuju.
Täiesti kogemata sattusin sisi samassee gruppi kuttidega, kes kasutavad Ökopesa tehnikat reaalses töös. Seda kerget... 
Usewoodi harvester - esiteks peab ÕIGE Mees kangide taga olema, kes ei arva selle "ponsee" vms jõhkardi olevat, siis teeb etteantud eelpuhastust ideaalselt. Peamine mure olevat selgelt valed ootused ja töövõtted. Nagu vanasti oli siis Terride osas. 
Kranmani Bison1000 aga pidi väga Tegija masin olema! Aga ka MÕISTUST peab olema.

Neid idiootseid vene tanke võivad vähe teistlaadi tegelased tarbida. Rääkide saastast 2019 võiks selle JAMA ära unustada ja nendel saasta-teemadel rohkem mitte kirjutada. Kui on olemas - tore, kasuta aga ära mölise!
(19-02-2019, 22:50 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]...Restaureerisime Jossi, mis ei kaalu kah teab mis palju (vist ol i 14t buldooseriga) , aga selle keeramiseks töökojas tuli talle panna metallplaat...

Oleks töökoja telfriga üles tõstnud ja kruttinud just nii, nagu vaja...
[quote pid='470905' dateline='1550606339']

Neid idiootseid vene tanke võivad vähe teistlaadi tegelased tarbida. Rääkide saastast 2019 võiks selle JAMA ära unustada ja nendel saasta-teemadel rohkem mitte kirjutada. Kui on olemas - tore, kasuta aga ära mölise!
[/quote]

Nagu ma aru saan siis lugupeetav Plyval elab üle keskmise hästi. Kõik ei ela nii hästi. Kes ei oska, kes ei taha ja kes ei saa. Iga mees elab täpselt nii nagu tahab. Mõnele on seee rõgisev vene masin ainus õlekõrs oma 15 ruumi küttepuude tegemiseks. Ega sellepärast ei saa inimesi hukka mõista ja keelata neil omi kogemisi teistega jagamast. 
Kui lugupeetaval on valus vaadata ja kuulata kuidas vene tehnikaga seonduvat kajastatakse saab ju teha uue teema kuhu koonduvad teise eesti ärksamad kujud ja kiidavad üksteist nende edumeelsuses.
Siis saab lihtrahvas ka omi asju arutada ja ei pea häbenema, et nad nii kehvalt elavad ja talvepuude tegemiseks Ponsset ei jõua osta.
priit ei loe. ta laseb diagonaalis heal juhul jutust üle ja juba näpud kribavad seda jutlust.
aga kui loeks, siis märkaks, et jutt oli suht "püstloodis" seina pealt raiutud kraami välja toomisest.
ma olen päris kindel, et viidatud rõgisev pull teeb sellise langi tühjaks, veab pikad tüved tsivilisatsiooni juurde ja siis tuleb tagasi ja tõmmab kõrvallangil mäest alla veerenud usewoodide ja bisonite riismed üles ja veab ka niikaugele kuhu emexi auto neile järgi saab tuldud.
täpselt nii lihtne see ongi.
Tühja tünni taote kahjuks. Seda on Härrale ju korduvalt püütud selgitada, tulem paraku viletsavõitu. No ütleme nii, et mõni promill on hoogu vähemaks jäänud Sad
Ma ikka imestan, kuidas see tarkus nii ruttu tuleb. Kaasasündinud tarkusest ma ei räägigi, seda on nagunii rohkem kui keegi mõni teine elu jooksul omandada jõuab.Paar päeva kuskil grupis ja juba pannakse ponssemehi paika, muudest rääkimata Smile
 Metsateaduse kulda tuleb ka loomulikust. Päris üllatav, et selline multitalent ei suuda kokku kraapida summat oma unistuste ökometsaveopõka ostu realiseerimiseks.
  See selleks.
 Ikka tuleb välja, et igal asjal on oma koht olemas, isegi tollel tdt 55-l. Muuseas, seda pilli vist toodetakse mingites eksemplarides või väikeseeriates suht muutumatuna tänase päevani, nagu Venemaal paljude asjadega kombeks on. Vajadus ilmselt on läbivuselt heale massinale seal maal alati olemas, hind on argument peale selle. Rööpad? Jah, muidugi, kuis siis ilma. Aga kas kunagi on selle pärast venksidel midagi tegemata jäänd. Ei jää see rööbas meil ka tegemata. Rööpavaba mets ja loodus on kena linnamehe unistus, aga reaalne elu on midagi muud. Kui lank on vaja välja vedada, siis veetakse. RMK tahab papi ruttu kätte saada, et lolle poliitikute valimislubadusi täita ja ega eraettevõtjagi pelgalt silmailu pärast tööd ei tee. Pealegi tasandatakse rööpaid pärast töö lõppu päris tihti ära ka.
 Mulle meenutab see linnamehe näpuga näitamine natuke juba seda hõberemmelga saagat- mingi Haabersti vana paju otsas, mis ehitusele jalgu jääb, ripub mitukümmend aktivisti, aga kui Emajõele tahetakse tselluloosivabrikut ehitada ja kohalik selle vastu on, sõimab see sama "tark linnainimene" lolli kohalikku, kes "progressile" vastu seisab.
See rööbas on looduse jaoks ikka väga väike asi võrreldes muu pasalasuga, mida inimene tekitab.
(20-02-2019, 09:17 AM)vant Kirjutas: [ -> ]...  Ikka tuleb välja, et igal asjal on oma koht olemas, isegi tollel tdt 55-l. Muuseas, seda pilli vist toodetakse mingites eksemplarides või väikeseeriates suht muutumatuna tänase päevani, nagu Venemaal paljude asjadega kombeks on. Vajadus ilmselt on läbivuselt heale massinale seal maal alati olemas, hind on argument peale selle. ...
järeltulijat Onežets-300 toodetakse jah Venemaal edasi, igasugu versioonides, ka hüdroga haaratsitega manipulaatoriga, ilma vintsita. Kodulehe järgi raskete olude jaoks, sügava lume või nõrga kandevõimega pinnase puhuks.
Hetkel linke ei leia, aga mitmeid videosid on Rootsis-Soomes tegutsevatest "metsapullidest" mis mõeldud pääste operatsioonideks. Masinaks on MTZ mõõtkavas kerge traktor, vints ja sahk päras. Ankurdab ennast saha abil maakera sisse ja toob raskeid asju maakera seest päevavalgele. Traktori on vaid vintsi mootoriks- kandmiseks .
Komplekti kuulub veel väike roomikutel kopp, mis kaevab uppunu lahti ja organiseerib palke jm kandvat.
Teil siin juba suured masinad jutuks ( omasin sellist juhtme otsas mini mudelit 40 aastat tagasi)  vägev pill oli, sõitis üle teki kuhja ja kuhu iganes.

A oma tarbeks, oma metsast kütet olen teinud ca. 10 aastat (sõbra mets, sõbra küte).  Reede õhtu kogunemine, saun kütte, õlled lahti ja valmistume.
Tavaliselt kolme neljakesi + naised lapsed.  Laupäev 9-10 peale kohvi koperdame metsa ( ca 1 km )  2 saagi, 1 transamees ja 1 veab välja. Kui oleme kolmekesi siis saemehed teevad transa töö ka ära. Väljavedu atv ja vana paadi haagisega (nats parendatud ja kõvasti lapitud a ära ka krt ei sure)
Puid raiutakse valikuliselt, metsakuiv, eriti jämedad, tuulemurd jne. ühesõnaga, et ilus mets järgi jääks. Kohati on ka vesine, pehme. Erilisi vagusid jälgi järgi ei jää, need mis näha kaovad mõne kuuga. Väljavedu ca. km üle põllu otse kuuri. Vahepeal lõuna ja töötame kuni viitsime (nii täitsa hobi korras) kuskil viie kuueni.  Selleksajaks saun jälle kuum ja kõik algab otsast peale  Big Grin      Pühapäev minnakse koju, kuidas keegi jaksab.
Palgi tihu pole kunagi mõõtnud,  a kui saetud, lõhutud ja riidas siis 15-20 ruumi on alati tulnud, a see juba teise nädalavahetuse talgud.
Kulutused on ca. 25 liitrit bensiini  (atv ja saed)  õli, ketiviil ka  Smile    Ülejäänud kulu on üle mõistuse. Materjaalselt kasulikum on osta kuivi lõhutud puid.    Aga meid ei huvita materjaalsed asjad,  meil on lahe nädalavahetus sõpradega.
Kõik arusaadav. Algselt oligi teema ju sellise väikse ja vaikse tehnikaga metsaveo kohta.
 Minu arust pole ka kasutatud japsi väiketraktoriga, ATV- ga või UTV- ga kodusel metsaveol häda midagi.
 Üle võllli läks teema teadagi miks Smile
 Aga mõni teema võib ju üle võlli ka olla.
Vant, oled Sa mõelnud, MILLEKS neid pulle ehitatakse??? Ikka PIKA MATERJALI väljaveoks. Muuhulgas küsin ka, et OLED ise oma silmaga Venemaa metsatööd ja sealseid lanke näinud??? 21.sajandi omasid - selle nõukaaegse jätame kõrvale!!!! Mina olen - ilusad, puistu pindala näiteks 100X100 KILOMEETRIT!!! Siin üks ksf! filmib, koht Lenska oblast, Velikki Dvor, Gognikskoe järve äär, vana mahajäetud maantee serv. Ehk Vepsamaa, kus sellist pudi keegi isegi kokku ei korja... 
Ehk see tehnika on kõik Lenska oblast, Karjala ANSV jaoks ja kohas ehitatud, ugrilaste maade röövmajandamiseks. Läbi pori ja muda, idioodi kombel pikka materjali. 

Kas see on nüüd mingi UNISTUS metsatööst??? Äkki tahaks Rodioni kombel sellises rõveduses ka elada??? Siit tagant paistev metsamassiiv on isegi suurem, kui eespool nimetatu... ilma ühegi arvestatava teeta! Isegi sillad võivad puudu olla, kuigi mingi kunagine tee nagu kaardil oleks.  
See, et neid veel kasutatakse lollide käes ärauputatud ülikalli tehnika välja koukimisel on hoopis teine teema. Siin ootaks pigem Riigi radikaalset sekkumist koos tšekiraamatuga, kus lollust kiirelt rahalise kuluga "premeeritaks". Kohati on asi muidugi väga mürkroheline ja suisa idiootne, samas sellised EMA aktsioonid on paganama kasulikud, kui KKI osakuid ka välja kirjutaks ja sunniks lisa kulutama taastamistele. Sa tahad ju ise ka laste või lastelastega Lahemaale minna, tahad Riigi metsa minna ja EI TAHA roppust ega rõvedust? 

PS: mis paganamat on vahet Liiklusseadusel ja Metsaseadusel koos nendest tulenevate määruste ja lisadega? Miks peab teeliikluses autoga Seadust täitma aga metsas ei pea??? Kui KKI hakkaks nagu Politsei tööle, oleks kiiresti kord majas! Jahimeestega on - umbjoobes püssimehi enam pole, sest kontroll olevat ülikõva ja tšekiraamatud kiired avanema. Metsatööga sama asi ja aastaga on mured murtud. Võttes, et RMKst saad 8€/tm ülestöötamise eest, siis on sigatsemise rahatrahv kena 400 tihu tööd! Ma rakendaks seda pidevalt. Muuseas, 300 ühikut saad ka omaenda erametsas sigatsemise eest - oleks ka kohati täitsa vajalik! 

Tsitaat:§ 68.  Metsa, puude ja põõsaste ebaseaduslik raiumine, hävitamine ning kahjustamine
 (1) Metsa, puude või põõsaste ebaseadusliku raiumise, hävitamise või muul viisil kahjustamise eest – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga.
 (2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot.
§ 69.  Raieõiguse ja metsamaterjali üleandmisel ning metsa raieks andmisel seaduslikkuse tõendamise ja selle kontrollimise kohustuse rikkumine
 (1) Raieõiguse või metsamaterjali üleandmisel või metsa raieks andmisel seaduslikkuse tõendamise ja selle kontrollimise kohustuse rikkumise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.

 (2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot. 
§ 70.  Metsa majandamise nõuete rikkumine
 (1) Metsa uuendamise, kasvatamise või kasutamise nõuete või metsakaitse nõuete rikkumise eest, välja arvatud käesoleva seaduse §-des 68 ja 69 nimetatud juhtudel, –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.

 (2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 2000 eurot.


[Pilt: PZGTV7-fO3OgjnljZqgZQ6JtZXZEXQfY1au_V8FQ...50-h937-no]
No ei lõhu see lint midagi rohkem oskaja mehe käes  kui kaasaegne  ratastel väljavedaja. 
Olin vanasti metsavaht ja tol ajal tehti kogu lageraie väljavedu metsapulliga. Hiljem ilmusid LKT-d ja muu ratasmasinapark.
Aga sellist pilti ei õnnestunud kunagi näha nagu praegu avaneb peale raiet. Ei erine meie raided summagi nendest venemaa raietest.
(20-02-2019, 13:04 PM)PlyVal64 Kirjutas: [ -> ]Võttes, et RMKst saad 8€/tm ülestöötamise eest, siis on sigatsemise rahatrahv kena 400 tihu tööd! Ma rakendaks seda pidevalt. Muuseas, 300 ühikut saad ka omaenda erametsas sigatsemise eest - oleks ka kohati täitsa vajalik! 
Järgmine peast miilits välja karanud.
Jubedad reguleerijad on eestisse kokku sattunud. Kõik aina reguleerivad ja karistavad. Võta oma aspen, oma 100 eurine saag ja internett oma märgade unistuste piltidega ja kobi oma metsa reguleerima. Aina kuradi haigemaks see teema kujuneb.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c..._Yurty.jpg 

Et ligilt võib pilt kaduda, panen pildi ka.
Haapsalus üle raudtee läksid samad koormad, ladvaluud lohises mööda maad ja relsse. Imekombel ei pühkinud tõkkepuid ja vahiputkat ära, seal ju 90 kraadine pööre. Jalakäijad.ratturid ja lapsevankrid olid alati ohus, hoidku ise silmad lahti.
Kolm hobujõudu: EDIT: Kolme hobuse jõud, vene keeles troika.