automoto.ee foorumid

Täisversioon: Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(18-01-2019, 13:48 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]
(16-01-2019, 13:22 PM)olli Kirjutas: [ -> ] ...........ei maksa elektrilist vintsi ka karta.......... 
Hea tuttav autovedaja, kes kasutas elektrivintsi autode platele tirimiseks, ütles nii - aku peab heal juhul vastu ühe aasta. Seega elektrivintsi tasuvusarvutusse peab ilmselt lisama ka normist oluliselt tihedama uute akude soetamise.
Peab rohkem ka. Aga soovitav on panna kas suurem gene või mul Uazil peal nn. paadiaku mis kannatab tühjenemist paremini. Vahetasin just akut, kestis ilusti 4a.
Mis see kokkuvõte siin nüüd oleks siis talumajapidamise metsa haldamiseks?

- Kui rögisev nõukatehnika juba olemas, kasutada seda.
- Kui mitte midagi pole, siis ATV + vastav haagis.
- Kui on äriplaan või head riiklikud toetused, siis raudhobust kuni uue traktori + seadmeteni.

Võib nii aru saada?

E: typod
No kui ikka talupidamine kus vaja harida, niita, lükata ja vedada mingil määral siis pigem mõni 40-50hj hiinlane või muu taskukohane uus masin. Kui muid tegevusi peale mõne ruumi puid teha pole võid ju 9000 eurise atv ka osta, sellega saab mõnusasti käia võõraid põlde ja metsasid segamini kaapimas kui muuks mõistust pole?
Noh ATV-ga saab peale võõrastel põldudel lõbutsemise ka lund lükata, peenraid ehitada, niidukit vedada ja poes viina järel käia.
Poes viina järgi saab jalgratta või naabrimehega ka käia?
(19-01-2019, 17:46 PM)cesium Kirjutas: [ -> ]Mis see kokkuvõte siin nüüd oleks siis talumajapidamise metsa haldamiseks?

Kokkuvõte on see, et arvestage töövahendite valikul tingimustega, milles peate töötama ja eesmärkidega, mida tahate saavutada. Üht ja ainust lahendust, mis sobib kõikjale ja kõige saavutamiseks nagunii pole. 
Ehk et kui soovite sisukaid soovitusi, siis püstitage võimalikult täpse määratlusega küsimused. Muidu lihtsalt kisub asi kokkuvõttes selleks "iga l*ts kiidab oma ...".
(19-01-2019, 17:46 PM)cesium Kirjutas: [ -> ]Mis see kokkuvõte siin nüüd oleks siis talumajapidamise metsa haldamiseks?
T40 Cool
Anija kandis on UAZ müüa, 400€.  Karba kinni ja aku puudu. Eelarve poolest peaks see ju teemaalgatajale sobima?  

[Pilt: 50094245_1932210086832028_69140462171859...e=5CC377B1]


[Pilt: 50334664_1932210100165360_95692382885484...e=5CFD1186]
(19-01-2019, 23:11 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Eelarve poolest peaks see ju teemaalgatajale sobima?  
Ei sobi, see rögiseb Smile
Ülejäänud ka ei sobi mis pakuti, sest teema püstitus oli väga lihtne, hinna piir tonn. Kõik sealt ülespoole on antud algatust silmas pidades mõttetu lahmimine ja ärapanemine.
Niipalju Teil siis mälu ongi...
Vähe.

Selle teema algatajal on kõik vahendid ja asjad korras!!!! Isegi saeraam olemas...
(20-01-2019, 02:55 AM)PlyVal64 Kirjutas: [ -> ]Niipalju Teil siis mälu ongi...
Vähe.

Selle teema algatajal on kõik vahendid ja asjad korras!!!! Isegi saeraam olemas...

Mäluga kõik korras, vähemalt mul. Värskendan siis hoopis Teie oma natuke. Asi sai alguse sellest:

(27-12-2018, 23:49 PM)sugraM Kirjutas: [ -> ]Mul on viimased 4 aastat küttepuude allikaks 3,5 ha metsatükk. Aastane vajadus ca 15 ruumi (määratletud kuuri suuruse, mitte kütteväärtuse põhjal). Kuna tegevus hakkab liikuma vaiksel välja alast, kust viitsid seljas tassida pakke autosse, siis hakkab peale pressima vajadus motoriseeritud liikuri järgi, mis siis suudaks metsaall toimetada ja ca 1 meetri pikkuseid notte kuurijuurde toimetada. Tulevikus oleks tööks ka lume lükkamine maja ümbruses ja muud pisimajapidamise tegevused. Mingeid meeletuid summasid ei ole plaanis matta, kuna enamik ajast masin seisaks. 

(28-12-2018, 09:59 AM)sugraM Kirjutas: [ -> ]Meeletu summa selles mõttes, et Farmestist uut hiinlast ostma ei lähe. Ideaalis võiks hakkama saada 3 kohalise summaga, aga elab üle ka 1-ga algava neljakohalise (aega otsida ja vaadata on, kuna sellel aastal puud riidas ja saan ka järgmine aasta veel hakkama - siis aga läheb tööfront juba teest liiga kaugele). Motobloki laadset substraati olen ka ise mõelnud - raudratastega võiks metsaall ronida küll koos käruga. Seda vist segab kõige rohkem mälestus lapsepõlvest, kus ka isa endale Neva ostis, et korra - kaks aastas aiamaad freesida - paar aastat ta isegi viitsis selle käima ajada, siis loobus. Lihtsalt kogu käivitamine võttis rohkem aega ja energiat, kui selle maalapi labidaga ümberkaevamine. Selle raha eest leiaks ka vanu vene traktoreid nagu  T16, dt-20 aga kardan, et need on puhas remondirõõm - küsitav on varuosade saadavus ja puud tuleb ikka seljas välja vedada. Suuremate traktorite osas ei näe mõtet. Variant on ka lääne väiketraktorid (eriti meeldivad 50-date Fergussonid jne) aga Eestis neid selle raha eest ei liigu ja Soomest ajab hinna üles  transport, lisaks muidugi remondivajadus ja varuosad.
justkui passiks teemasse.
arvake, misasi on värava najal.
[img]//static2.nagi.ee/i/p/1014/73/25368413094484_t.jpg[/img]

edit: miskipärast on ainult link, mitte pisipilt. no igatahes lingile klikkides näeb pilti nagis.
https://www.drive2.com/c/515664357430919582/ 
Võibolla keegi vajab sellist metsaveoks?

Värava najal abivahend, mida ma kasutaks puu kõrguse mõõtmisel.
aavu arvamus võib ka muidugi õige olla. 
mina tegin selle "riistapuu" metsa väljaveoks.
kuidagi ei tahtnud asjalikku noorendikku tee jagu ära rikkuda.
aga mõned ülekasvanud palgid oli vaja välja vedada.
see kolmnurk siis käib harkisjalgu palgi esimese otsa ümber ja rihm palgi alt läbi ja üle tahapoole viltu lastud harkjala ja
siis ülevalt lükates tõuseb palgiots õhku ja teise rihmaga abiline eestpoolt tõmbas ja nii umbes meetri kaupa palk liikus
inimjõul. täitsa kärmelt sai edasi ja ilma eriliselt nahka märjaks saamata.
lagedal siis sai mitmekaupa riigimetalli sappa haagitud ja käruga ligipääsetavasse kohta veetud.


"riistapuu" tegemiseks kaks juppi allveelaevniku mõõtu 5x10 prussi ja kümnene polt seibide-mutritega.
teemaalgataja eelarvesse passib hinna poolest hästi. jõudlus kahjuks jääb mitu suurusjärku soovitust maha.
(20-01-2019, 21:30 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]see kolmnurk siis käib harkisjalgu palgi esimese otsa ümber ja rihm palgi alt läbi ja üle tahapoole viltu lastud harkjala ja
siis ülevalt lükates tõuseb palgiots õhku ja teise rihmaga abiline eestpoolt tõmbas ja nii umbes meetri kaupa palk liikus
inimjõul. 
Kas taoline sisteema vajab ideaalset pinnast ka? Lepapadrikus ja kuumaastiku alal vist ei kannata?
Kas sedasi?
suht tavaline noorendik. siht sai seatud nii, et kände ja muid silmatorkavaid takistusi ees poleks ja muudkui sikutama.
lund ka üksjagu ja see ju lohistamiseks hää küll. kui ots juba õhus, siis kus ta pääseb. 
siit võiks edasi arendada ka kahe-kolme-... mehe versiooni.
aavu joonis üsna õige. võib-olla saaks isegi täitsa üksi ka sedasi. mina algul proovisingi üksi. tõmbamise asemel lükkasin riistapuu ülemisest otsast.
vaevaline oli. kergitab niimoodi hästi, aga edasi liigutamise jõudu hästi polnud. siis sai abiline kutsutud. vedava koormarihma konks sai pandud alla, ehk palgi ümber oleva tõsterihma vahele ja eemalt siis tõmmatud. nii toimis hästi.
Ma olen väga palju mõelnud ka selliste asjade peale mida eamus meist ei taha endalt küsida. Võtame näieks teema, kus  me enda hinge seest välja köhime töödega mis ei saa eales päriseks meie endi eluajal. Võtame näiteks selle sama metsa noored puukesed mida me hoiame ja kaitseme ning mille pärast siin nii palju verd on juba valatud. Kui vanad te olete? Kui kaua aastaid kasvab see puukene oma suureks samiseks seal metsas? Sina enda elu jooksul ei saa sellest kasu, fakt. Su enese järelkasv müüb metsa kokkuostjale, enamjaolt fakt. Seega oled sa teeninud oma vere hinnaga kasumit võõrale kokkuostjale, suures plaanis faktipõhine. Meeldib see teema või mitte, me käitume täna vastavalt oma unistustele, eeldades et me elame igavesti või meie lapsed samu väärtusi evivad, fakt. Unistused saavad oma täituvuse alles siis kui unistaja on elus, surm põrmustab olematusesse absolutselt kõik, ehk siis surmaga lõppeb isiku olemasolu, soovid, unistused jne, teda pole olemas enam, finito, fakt.  Seega... kas tasub ikka lolliks minna iga kuusekese säilitamisega kurat teab kelle kauka täitmiseks, kelle võlgade tagumiseks või üldse teadmatuse jaoks? 

Ma ei räägi siinkohal 'peale mind tulgu või veeuputus', kuid sellisest tavalisest enesemääramise teemast, sellest 'täna ja siin minu elu' teemast. Loodus taastub, ning paar jälge metsas ei ole maailma lõpp. Mõned maa alla sõidetud noored puud ei ole metsa lõpp. Jah, kui on tugev perekondlik side ja nisa äärest hüppavad tatid kohe saagidega metsa, ehitades talu edasi ning arendades seda süsteemi, siis küll. Siis on vaja neile anda edasi 100% täisväärtuslik mets, millega nad saaksid toimetada, elatuda, ehitada. Aga isegi siis ei ole see tänane ülereageerimine õigustatud. Kõik taastub kui sa ei tapa seda. Ironhorse, Jumz, T40, JohnDeere, mis vahet seal on. Ela oma elu, täna ja nüüd. Tee nii, et sa oled õnnelik oma tehtu üle, et su hinges oleks rõõm ja sa naudiks omi asju. Tee nii, et sa ei peaks häbi tundma ei teiste ega iseenese ees, ei täna ega homme. Ja ei olegi vahet millega sa toimetad, kuidas sa toimetad või millal sa toimetad. Ole lihtsalt uhke kõige üle mis sul on ja ole aus, eelkõige iseenda vastu. Ja kõik ülejäänu on lihtsalt kökimöki.