automoto.ee foorumid

Täisversioon: Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Nagu enamjaolt jäi seegi kord toetus maksmata. Aga niiviisi edasi ei saanud ka liikuda  Toungue Big Grin
Lõpp hea, kõik hea.
http://www.rasketehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=3056424&cache_missing=1&fbclid=IwAR12iAcCv2eB6XS4ezYOcaaFt2PpzelDhT1B3hxk1XVdd01LR_kQSN0WNUY

Selline ökoliikur turule tulnud. Raudhobu hinnaklass, natuke vast võimekam. Smile On keegi mõne sellisega tööd ka teinud?
Siin kõikse kõvemad metsavennad/teadjad koos. Sai oma ühte metsatukka kaemas käidud,häbi öelda aga vast kolme aastase vahega. Ja suure tõenäosusega on sealt üle käinud mingit laadi keeris/tormiiil. Ehk servast on 80..90a kuused pillutud kahele poole nagu tikud laiali. Kokku vast mingi 25..30tk. Ilmselt juhtunud see vast paar aastakest tagasi. Mida selle tuulemurruga peale hakata nüüd. Hetkel veel pole päris maha vajunud tüved ja seisavad okste peal. Transport Pärnu maakonnast Võidulast pealinna ei tundu nagu kuidagi otstarbekas. Lisaks puudub võimalus neid ladustada.
Mingeid ideid?
Raie müügi lepinguga saad mingisuguse tasu nende eest, kui ise saage kätte võtta ei viitsi.
Aga viitsima pead ikkagi. Kohal käia pead viitsima ja paberitega tegeleda pead viitsima. Ajad ametlikud raiepaberid korda (sanitaarraie nähtavasti) ja koostad tulevase ostja jaoks (tegelikult ikka enese jaoks, enese kaitseks) korraliku vettpidava lepingu pluss hoiad töödel silma peal.
Et pärast poleks kiunumist, et oled oma kalli kauba müümisega petta saanud.
või siis paned sae käima ja vaatad, mis karul kõhus on.
siis otsustad.
tõenäoliselt kõlbab jämmum kraam mõnda kohalikku saeraami vedada ja materjaliks lasta.
maha müümine pole keeruline, eriti kui viimast ei ürita võtta.
peenem kõlbab kütteks. kui sellega ise mässata ei viitsi, siis kasvõi kingi mõnele kohalikule.
(24-02-2019, 18:49 PM)wagoneer Kirjutas: [ -> ]Kokku vast mingi 25..30tk. Ilmselt juhtunud see vast paar aastakest tagasi. Mida selle tuulemurruga peale hakata nüüd. Hetkel veel pole päris maha vajunud tüved ja seisavad okste peal.
Mingeid ideid?

See kõlab ikka suurema tegutsemise järele. Erametsa omanikule on üks tasuta inventeerimine ette nähtud, peaksid laskma selle ära teha. Karta on, et selle paarikümne puuga asi ei piirdu. Aga see pole kindlasti ju üldse paha, kui metsa korda saad. Aga kui Sul mets üle 5ha, peab inventeerimine tehtud olema ja metsamajanduskava ka. Siis saad teada, mida spetsialistid arvavad ja pakuvad. Kui meil kunagi samasugune vana jäme kuusik kummuli läks, tuli ürask koleruttu sisse ja ega sealt palju väärt kraami saanudki. Aeg oli kuudes, mitte aastates.  
PS: kuni 20 tihu võid niisama ka omale teha. Selleks ei pea üldse luba võtma. 
Võidula on superasukohas ja seal ei peaks Sul ei ülestöötamise ega nõuandjatega probleeme olema. 
Aga alustad siit - erametsakeskus.
Jah,vot see enese aeg ongi see kõikse suurem probleem. Seda lihtsalt ei ole. Võidulas pole eriti midagi. Vändras mõned töötlejad on. Aga vist kõige probleemsem asi just ühe kohaliku endise metsnikuga suheldes on hoopis seal metsaosas paiknev konnakotka pesitsuspaik. Härrat ennast polevat seal juba 4 aastat nähtud,aga keeld on üleval. Ja 15 märts hakkab seal igasugune motoriseeritud tegevuse keeld. Vist isegi suisa liikuda ei tohi seal. 
Metsakavad said tegelt 5a tagasi tehtud ja nüüd sai ühele kinnistule kus noorendik kasvab ka uus tellitud sügisel. Aga vot sinna kinnistule uut ei tellinud. Ei muidu on seal kõik korras. Ühes kohas servast just tuuleiil läbi käinud jõhkralt ja kuused laiali pildunud.
Aga eks uurin asja.
(23-02-2019, 19:35 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]...
atv käru ei viitsind eraldi langile viia ja sinilinnud arvasid, et minumoodi käru vedades päris ilus ikka ei ole.  
Loomulikult ei ole ilus - sel polnud ju tulesid, helkureid  ja aeglase sõiduki kolmnurka. Toungue
(24-02-2019, 18:49 PM)wagoneer Kirjutas: [ -> ]...
suure tõenäosusega on sealt üle käinud mingit laadi keeris/tormiiil. Ehk servast on 80..90a kuused pillutud kahele poole nagu tikud laiali. Kokku vast mingi 25..30tk. Ilmselt juhtunud see vast paar aastakest tagasi. Mida selle tuulemurruga peale hakata nüüd.
...

Tuulemurd=mõrade võimalus. Ehk küte. Sad

Eriti siis, kui need rümbad on teadmata aja maas olnud.

Võta erametsakeskusega ühendust, saad kohalike tegutsejate kontaktid ning siis otsustad, kas ajad ise asjad vaikselt  korda või müüd maha. Müügi aluseks on siis metsakorralduskava, mis läbi erametsakeskuse on toetatav kulu eraisikule.
(25-02-2019, 11:18 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Tuulemurd=mõrade võimalus. Ehk küte. Sad

Eriti siis, kui need rümbad on teadmata aja maas olnud.
Üpriski müüt.
Kui kuusk on koos mättaga kummuli ja okas veel roheline, siis mina isiklikult keeldun negatiivset hinnangut andmast.
Teooria on pime praktika, seega koristamise käigus selgub lõplik tõde.
Ka metsakuivast saab väga kvaliteetset ja vastupidavat saematerjali, muide  Cool

Lätimaal toodetakse tugevast metsakuivast näiteks gulsnist - liipripakku
(25-02-2019, 13:33 PM)Janka Kirjutas: [ -> ]Üpriski müüt.
Kui kuusk on koos mättaga kummuli ja okas veel roheline, siis mina isiklikult keeldun negatiivset hinnangut andmast.
Teooria on pime praktika, seega koristamise käigus selgub lõplik tõde.
...

Kahjuks ei ole müüt. Mul on autovarjualuse seinas kümneid pikimõraga laudu, mis tuulemurrust saetud. Ma olen koi ja kõik vähegi asised pulgad saab läbi saetud.

Aga õige muidugi on, et kui on koos mättaga ümber vajunud ja roheline, siis on lootust. Samas on ostja suhtes alatu säärasest asjast tehtud prussi müüa korraliku pähe. Kui ausalt müüa, pole häda midagi. Kattelauaks sobib hästi.

Õige on muidugi see, et koha peal lõigates alles selgub, milline on seis. Võib olla ka kaunikesti pude, kui on kolm aastat juba uppis olnud kusagil märjas lohus. Aga võib ju olla selletalvine heide, kus märg lumi pehmest mullast puid kaunieksti leebelt välja väänas.

Seega, meie võime siin teoretiseerida, palju jaksame, aga isand Wagoneer vajab kedagi puud tundvat oma metsa puid katsumaWink
Jah, aga ikkagi ostetakse tuulemurrust tulnud materjali kokku. Sama hinnaga, millega värsketki. Tõsi ta on, et palju läheb praaki, kuid ega seepärast pole veel ükski raam neist koormatest keeldunud. Pigem püüavad kokkuostjad-vahendajad omanikke eksitades neile kärbseid pähe ajada, et ikka odavamalt kätte saaks ja vaheltkasu suurem oleks.
Sama asi kehtib üleüldse tuulemurru, kui sellise nähtuse ülestöötamise kohta. Et on keeruline ja kallis... Suur saladus küll, aga kui Euroopas jälle miskine katastroofus on sündinud, löövad minuski, silmas pidades hääd teenimisvõimalust,  missioonimeeled lõkkele. Iga töö juures omad nipid-nõksud. Algul paar nädalat, kui seda tohuvabohu näed, on elu keeruline ja toodang maas, a siis saad tehnoloogia selgeks ning edasi on kõik teisem.
(25-02-2019, 13:49 PM)Janka Kirjutas: [ -> ]Jah, aga ikkagi ostetakse tuulemurrust tulnud materjali kokku. Sama hinnaga, millega värsketki. 

Küsimus ongi ju, et kas on murd (tromb jms, mis poolest puust murdnud) või lihtsalt tugeva tuulega juurepalliga kummuli vajutatud asi. Meil tegi tromb metsa ikka koledaks, 70cm mõõdus tüved 3-4 meetri pealt pooleks jms. Paar suvekuud maas ja kohe oli ürask ka kohal. Sinna julgenud saemees sissegi minna, masin kohale, et surma ei saaks. 
Juurepalliga kummuli vajutatud puu on ju samahea kui püsti puu. 
Mis metsakuiva puudutab, siis soomlaste kõige kõvemad palkmajad, mida vaid ülirikkad (vene uusrikkad) osta suudavad, on ju võimalikult polaarjoone kandis aeglaselt kasvanud ja püsti seisvast metsakuivast ehk "kelopuust" tehtud asjad. Meie metsakuiv on kiiremini kasvanud aga kui pole mäda, on ka tegu tegelikult hea ehitsumaterjaliga. Aga veel parem on ta kohe kütteks...
Mul koos juurepalliga kummuli puud on. Vast kolme nelja nägin mis olid pooleks murdunud. Need mis palliga pikali,seisavad kenasti okstel ja on veel isegi rohelised. Ehk mingi elu seal ikka toimub veel sees. Maha läksid nad ilmselt 2017 hilissügisel. Kõrval mul riigiomandis mets ja seal tehti 2017 septembri lõpus raiet. Sain mingid pildid kus oli näha,et siis olid veel puud püsti. Sama kinnitas ka RMK tegelane. RMK seal riigimetsal tegi 2018 suvel tuulemurru eemaldamist. Seal oli ikka päris kole pilt. Minu metsatuka juurde jõudes oli kesiganes juba suht raugenud.
(25-02-2019, 19:26 PM)janek p Kirjutas: [ -> ]Kobiseks ka natuke,tuule murrul ja tuule heitel võiks ka ikka natu vahet teha.

Aga vot ei tee. Ja ei tunne kusagilt otsast ennast ka selles süüdi Smile  Olen jõudnud arusaamiseni,et kõike ei pea detailideni teadma ja oskama. Ning kõiki maailma töid ei ole mõtet üritada ise ära teha.
Tuulemurd ja tuuleheide on piisavalt spetsiifilised sõnad. Ei maksa nõuda,et kõik kõike teaksid.
Kes siin olid diipli konsöörnd, andke oma panus:
https://maaelu.postimees.ee/6529121/50-i...-nou-andma
Oleks adminn, tõstaks selle eelmise postituse naljanurka, aga oleks munnil küüs, oleks pöial jne...
#tom #jääkelder #kuidasvõimurasvrahvastjahutab  Big Grin
(26-02-2019, 11:52 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]Oleks adminn, tõstaks selle eelmise postituse naljanurka, aga oleks munnil küüs, oleks pöial jne...
#tom #jääkelder #kuidasvõimurasvrahvastjahutab  Big Grin

Jajah, valge lina, roomamine, kalmistu.
Absoluutselt pole usku noh. Sama kaval reha. Nähtud-kuuldud naljad ei aja enam naerma lihtsalt.