automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
kas oled mõtelnud oma leiutise müümisest KEMPPI tootjatele?Cool
Hammerjack OÜ pakub sellist masinat: http://www.decaweld.com/default.asp?cmd=...=17852&l=2
Kaalun tõsiseltSmile
Minu vähesed keevitustööd ajab ära Kemppi MinarcMig Adaptive 180. Kitsavõitu garaaþis on selline kompaktne aparaat täitsa asja eest. Lisaks sellele ka ülim kasutamislihtsus, mis minusuguse algaja elu eriti lihtsaks teeb.
Mul ütles keevitusaparaat üles. Hakkas plärtsuma ja ei ole seda õiget voolu taga, puristab metallile hunniku peale, mis haamriga koksates maha kukub. Ise kahtlustan, et dioodid võivad läbi olla. Siit ka küsimus, et kuskohast on võimalik leida vene päritolu 50A jõudioode D132?
(22-10-2010, 00:20 AM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(21-10-2010, 23:06 PM)tarko Kirjutas: [ -> ]Mul ütles keevitusaparaat üles. Hakkas plärtsuma ja ei ole seda õiget voolu taga, puristab metallile hunniku peale, mis haamriga koksates maha kukub. Ise kahtlustan, et dioodid võivad läbi olla. Siit ka küsimus, et kuskohast on võimalik leida vene päritolu 50A jõudioode D132?

Dioodid saab ju ära kontrollida.
Mitme faasiline see keevitus üldse on? Kui kolmefaasiline, siis võib sellist jama põhjustada ka väsinud kontaktor, nimelt mõni kontakt võib olla põlenud ja kõigile kolmele trafo mähisele ei pruugi voolu jõuda.

3- faasine Modul. Dioodid sai ära mõõdetud, 2 paistavad läbi olevat, sest takistused olid neil hulga väiksemad kui kolmandal.
Olemas selle suurem ja pisut kallim vend. Kellasid neil tavaliselt kaasas ei ole, need saad AGAst oli vist umbes 600 eek, kaasas osadel mingi väike reduktor, millega saab ka hakkama, eriti lihtne on kui on olemas rotameeter (ceedos oli mõned aastad tagasi kõige odavam ca 100.-) Telwini puhul ei ole käpp kõige suurem probleem, Kõige hullem on traadietteande mehanism(krt kuidas seda õigesti kokku lahku kirjutada :|) , mis on P**K kuubis, plastist kärakas, survet ei saa reguleerida paindub läbi, ülekandes on 3 mm loks sisse ehitatud, ja kuidagi ei õnestu neil reguleerimist inimlikuks muuta, kohe kui peale hingad on paigast ära. Ehk on nad mõne aastaga õpinud keevitust tegema, kuigi ei usu?

Kui tahad kodus keevitamist mängida on ok, kui tahad tööd teha, siis vaata midagi kallimat ja soovitatavalt mitte telwini.
(04-03-2010, 11:44 AM)Roland Kirjutas: [ -> ]Ise mõtlen kah just keevituse peale.Mitte laenata Smile
vaatasin espaki poes tallinnas.kaare tee või mis ta nüüd on.
Tööstusvoolu keevitus nii 9000 eek.Ja sealt saab headel päevadel alla 20 %.Kas kellelgi on selline olemas ja kas tasuks osta?
kuulsin juba .et käpp on jama ja ka kellad kindlasti...tegelikult ei tea kas kellad üldse kaasas on.
Kui keski oskab nõu anda ?
Või kui keski müüb ehk korralikku??
http://www.toolnweld.com/6656/LINCOLN_Po...s_3_Phase/

See küll koju kallis aga töö jaoks suht hea

Stokkeris hind 23000.-
Tere targemad foorumlased. Olen tükk aega otsinud endale keevitusaparaati, millega hakata tegema koduseid lihtsamaid keevitustöid ja hiljem kui asi käpas ka siis autode kallal kätt proovida. Leidsin selle keevituse, hind on minule vastuvõetav ning tahaksin teada mida targemad tegelased sellest aparaadist arvavad. Link siis siin: http://www.soov.ee/polvamaa/Co_keevitus_...6.htm?ca=1

Suured tänud juba ette. Kui keegi laidab selle keevituse maha, siis palun ka põhjendust, samuti häid külgi, kui neid on. Ning ehk oskate soovitada head keevitust algajale, hinnapiir on kuskil 7500 kandis. Peaks olema CO koovitus.
ei ole eriti suur spetsialist kuid leian et selle keevituse eest on 7500 palju, ostsin hiljuti 250 amprise co keevituse mis tip top korras ning maksin tunduvalt vähem. Soovitaks veel enne pinda sorteerida. Kuigi töötamise poolest pidi keevitus OK olema.
Söepulgaga saab taastada näiteks akude ärapõlenud pulkklemme. Seda küll sobiva vormi olemasolul.

Esivanema igatalvine leib, kui autoomanikud oma akude hävitamiseks kõikvõimalikke imesid korda saadavad.

A.
(23-02-2011, 16:15 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]Lugesin, et Modul keevitustel oli komplektis ka söepulk-elektrood? Mida sellega saab korda saata?
Pleki sirgestamiseks (+märg kalts) saab seda kasutada - kui amprid muidugi sobivad. Vanakooli plekud vast oskavad täpsemalt sellest rääkida.
(23-02-2011, 17:40 PM)Walter Kirjutas: [ -> ]
(23-02-2011, 16:15 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]Lugesin, et Modul keevitustel oli komplektis ka söepulk-elektrood? Mida sellega saab korda saata?
Pleki sirgestamiseks (+märg kalts) saab seda kasutada - kui amprid muidugi sobivad. Vanakooli plekud vast oskavad täpsemalt sellest rääkida.
Seda söepulka peaks saama lisada kõigile CO keevitustele.Ja see ei maksa eriti midagi.Ise olen kah kasutanud just pleki kühmude kõrvaldamiseks.Kui väljakoputatud detail jääb mõnest kohast punni või hakkab nö.mängima.(plekk välja venind) siis saab selle pulgaga kuumutades asja sirgu tagasi.Kuumusega tõmbab ju plekk kokku.Seda muidugi tuleb enne katsetada-harjutada,mis võimsusel ja palju kuuma anda.Võib juhtuda et ühe muhu liigsel kuumutamisel läheb terve detail tuksiSad
Nii et jõudu katsetamiselSmile


Söepulga toiteks kõlbab ka väga hästi 220/12 V veneaegne kohtvalgustuse trafo.
Söepulgast veel niipalju, et seda sai vene ajal D mõõdus patareide seest. Kahjuks ei ole kursis, kas tänapäevastel patareidel samasugust kasutatakse. Põle viitsinud lammutada.
Millist elektroodi kasutada inverteriga tavalise terasest nelikant toru keevitamiseks? Seina paksusega 4mm. Kunagi juba hulka aega tagasi sai stokkerist ostetud üks posu 3,2mm elektroode (vist kõige odavamaid) ja küll on ikka jama selle keevitusega. Jääb palju räbu ikka sisse. Ise olen suht vähe alles keevitanud ka muidu, ehk on asi hoopis selles. Smile
Üks vahe lasi proff keevitaja akupaagi mul ühe jutiga kokku mingisuguste oma elektroodidega ning vett igatahes peab. Seepärast mõtlesin, et peaks vast mingeid kallimaid elektroode proovima, aga ega ise ei tea ju, mille järgi valida. Äkki oskate mingeid konkreetseid soovitusi jagada?
Rootsi 2 kuni 3 mm Elgadega keevitab ka ämm ära, osavus kasvab, hiljem saad odavamate lätlastega samahästi tehtud.
Esimese asjana hoolitse, et elektroodid kuivad oleks.
Vahe on tuntav, kas võtad niiskest garaazist või ahju pealt.Cool
Ise olen 3mm Elga elektroode kasutanud,sahiseb ka nagu siis igas asendis ja slakk kukub ise maha.
Mis rahvas arvab sellisest aparaadist http://www.stokker.ee/keevitusseadmed-ja...p:1003713/
Kas kannatab sellisega 2-4mm plekki keevitada ?
Peamine töö oleks tal auto keretööd.
(27-03-2011, 12:45 PM)DioX Kirjutas: [ -> ]Mis rahvas arvab sellisest aparaadist http://www.stokker.ee/keevitusseadmed-ja...p:1003713/
Kas kannatab sellisega 2-4mm plekki keevitada ?
Peamine töö oleks tal auto keretööd.

mis autod sul sellise plekiga on?Rolleyes