automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
"Varras" on siis elektroodkeevitus kodugarageproffide slängis? Ja vardaga keevitajad on tilganäppijad?
 Suurte teraskonstruktsioonide ( sillad, fermid, hoonete sõrestikud) keevitajad on siis tilganäppijad?
 Targaks saab siin foorumis Smile
Kui sügisel käisin keevituskursusel siis seal õpetaja kiitis hinna ja kvaliteedi suhtes Spartus keevitust(mig/mag ja mma), telliti ka kooli mõned masinad. Letihind küll natuke peale, aga kui rääkida pidavat saama 1000.-+km
[Pilt: 7366]
Kui ta ei tea kas tal TIGi vaja läheb siis tal ei lähe seda vaja  Big Grin Kui TIG siis ikka AC/DC. "Firmakatest" on üks soodsamaid see : https://www.stokker.ee/tig-keevitustechn.../645803374 . Soodukate ajal on selle hind 1700 kanti ja hästi kaubeldes saab siina kanti hinnaga selle kätte.
(18-05-2019, 09:52 AM)vant Kirjutas: [ -> ]"Varras" on siis elektroodkeevitus kodugarageproffide slängis? Ja vardaga keevitajad on tilganäppijad?
 Suurte teraskonstruktsioonide ( sillad, fermid, hoonete sõrestikud) keevitajad on siis tilganäppijad?
 Targaks saab siin foorumis Smile

Vardaga keevitatakse neis kohtades selle pärast, et see on kerge ja mobiilne lahendus. Üldiselt sellega varda plussid ka lõppevad.
Eksid, viplala, eksid.
Arvamus on üks asi, tööpraktika ehk kogemus annab teisema pildi.
Traadikeevitus pole sellest ballooniluti otsas rippumisest nii sõltuv midagi, kui sa arvad.
On veetud neid kõrsi läbi korruste ja koridoride üksjagu. Ballon võib samal ajal keldris vedeleda. Aparaat ise on väike ja kerge, kui elektroodi invertergi. Ometi neid ei kasutata.
Sest jämedat rauda lastakse ikka ja alati elektroodiga. Endiselt. Kogu maailmas.
(17-05-2019, 23:19 PM)Jahimees Kirjutas: [ -> ]Valminud vennal korralik hobigaraaž ja nüüd oleks vaja ka keevitust sinna. Pole veel otsus langenud, kas võtta MIG või TIG.  

 Keevitus võiks jääda koos käpaga sinna kuni umbestäpselt 1200 euro kanti. Mis MIG-i või TIG-i ja kust võiks osta?

(18-05-2019, 13:38 PM)Janka Kirjutas: [ -> ]Sest jämedat rauda lastakse ikka ja alati elektroodiga. Endiselt. Kogu maailmas.

 Ärge nüüd peent huumorit keegi isiklikult võtke, aga ... Smile 

Millegipärast jõuavad varem või hiljem kõik keevituse jutud siin parameetriteni: 3faasi, jäme elektrood ja paks raud ... olete ikka kindlad, et igal hobivennal peab alati olema "pikk ja jäme" Smile

 Julgen väita, et enamuse hobivendade materjali paksus piirdub viie-kuue millimeetriga, sealt ülespoole on juba erandid. Sellisel juhul piisab täiesti 220V inverteri(te)st (võiks olla IGBT). Antud eelarve juures on täiesti võimalik soetada kogu komplekt (miigid-maagid-tiigid, aatse-deetse, pulsid ja muud jutud), kui õlgadel olevat organit sihipäraselt kasutada. Smile
Korvimees on muidugi mõttega lugemata kaks eri asja ühte patta möllinud. No las ta siis olla, juhtub...
Janka@mõtleb, et äkki on see õlle aktsiis siiski veel liiga madal...
(18-05-2019, 13:38 PM)Janka Kirjutas: [ -> ]Eksid, viplala, eksid.
Arvamus on üks asi, tööpraktika ehk kogemus annab teisema pildi.
Traadikeevitus pole sellest ballooniluti otsas rippumisest nii sõltuv midagi, kui sa arvad.
On veetud neid kõrsi läbi korruste ja koridoride üksjagu. Ballon võib samal ajal keldris vedeleda. Aparaat ise on väike ja kerge, kui elektroodi invertergi. Ometi neid ei kasutata.
Sest jämedat rauda lastakse ikka ja alati elektroodiga. Endiselt. Kogu maailmas.

Milles ma eksin?  Jämedat rauda lastakse faasi (nurga) all, küsimus on keevituse kvaliteedis. Varrast kasutatakse tõesti ehitustel, sest see on mobiilsem. Teine asi on teema, et välistingimustes puhub kaitsegaasi tuul ära lihtsalt. Laevaehituses näiteks, kus tegemist on väga paksude metallidega, kasutatakse 95% MIG teemat. Ja seda kasutatakse millepärast... sest tegemist on kiirema ja kvaliteetsema õmblusega. See, et mingi torni otsas kõõludes roostes rauda kokku sulatatakse vardaga, ei tee varrast veel paremaks traadist. 

Tahate endale varrast garaazi, no laske käia, keelatud ju pole, vaba maailm, igaüks teeb mis tahab. Minu jaoks on varras ikaldus ruudus võrreldes traadiga. Kallid vardad, aeglane kui kurat, vajab igasugu toksimist ja tähelepanu, mõttetu fekaal garaazi kui on võimalus MIG soetada ja samas valid varda. Ja kogemust peaks olema mul ka tibake et oma suud lahti teha garaaži teemal. 

Ja siinkohal kordaks veel, et sellise eelarvega saab korraliku traadi, varda unustaks koheselt kui just mingit spetsiifilist teemat pole sellega ajada või tõesti tuleb keevitust harva ette ning ballooni omamine ja rent ära ei tasu. TIGi vaataks vajadusel traadile lisaks, juhul kui on tõsine vajadus teha kenasid keevitusi näiteks alumiiniumile. Kui alu vajadus puudub ja ka näiteks igasugu kunstilisi töid teha pole vaja , siis MIG ees ja MIG taga.
Põhjus, miks valik TIG-i ja MIG-i vahel üleval on see, et minul MIG olemas. Ehk siis minu ruumides saab paksemat rauda keevitada, kuid masin pole mugavalt kaasaskantav. Seega tuleb kas detaile vedada kohale, nagu on siiani tehtud, või tarida aparaati, mis pole ju üldse kutsuv tegevus. Nüüd ongi valiku koht, et kas osta uus võimekus või kaotada üks tülikus.

Arvan ise, et kuna see on hobitasand, mitte teenusepakkumine, siis kõige lipulaevu pole mõtet osta. See Mastermig paistab huvitav.
Hea kamraad kah juba kümmekond või rohkem aastat Soomes keevitaja.
Tal on hea mõttetera: " krt oleme kõik suured laevad 2,5 mm elektroodiga 80 ampri peal kokku keevitanud ja pole neist ükski põhja läinud"
Seda nüüd küll et ta on teinud alati sisemisi montaazitöid...
Kodukasutajal on garaažis pigem vaja õhukest plekki keevitada kui paksu metalli, nii et elektroodi pole mõtet talle soovitada.
Hobi garaaži või töötuppa keevituse valmisel on üks ja alatine küsimus, mis su hobi on, kui su hobi on keevitamine siis võta TIG masin kui su hobi on "backyard engineering" siis sa saad arvatavasti ääsi ja elektroodiga oma asjad tehtud. Kui tahad lihtsalt asju ehitada ja funi teha siis MIG, kiiremat ja lihtsamat ei ole, kui asjad muutuvad keerulisemaks küll tig ka tuleb.

PS: väga palju rasket rauda keevitatakse tänapäeval elektroodiga küll, aga see on 25 kg poognapeal (dualshield Wink )
PPS: Endiselt seda meelt, et üle 200 (või noh 250 väike varu ka) A MIG kodukasutuses on mõttetu, seega väike MIG kiireks asjade kokkupanekuks, ja korralik TIG põhimõtteliselt kõigeks.
(18-05-2019, 23:50 PM)pvr Kirjutas: [ -> ]Kui tahad lihtsalt asju ehitada ja funi teha siis MIG, kiiremat ja lihtsamat ei ole, kui asjad muutuvad keerulisemaks küll tig ka tuleb.

PPS: Endiselt seda meelt, et üle 200 (või noh 250 väike varu ka) A MIG kodukasutuses on mõttetu, seega väike MIG kiireks asjade kokkupanekuks, ja korralik TIG põhimõtteliselt kõigeks.

Põhimõtteliselt olen täiesti nõus sinuga. Aga siiski... kui saad odavalt korraliku profi riista kasutatuna, siis see ei ole mõttetus isegi mitte kodukasutusse, see on lihtsalt parim diil mis olla saab. Seega ma vaataks kasutatud suuri aparaate parema pilguga kui piiri peal olevaid uusi. Võimsusel pole kunagi halba mekki man niikaua kuniks see raha ei söö, kas siis tühja seistes või tööd tehes.
Varu pole paha, eriti arvestades , et aparaadil näidatud maksimaalseid ampreid saab kasutada osalise ajaga, olenevalt aparaadist, aga näiteks 200 A max. korral saab seda 200 A kasutada ajaliselt 25%. Pidevalt järjest lasta saab võibolla ainult 100 A-ga. Iseasi kui pikalt kodus vaja ongi, aga tasub seda teada.
(19-05-2019, 00:02 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]https://www.alas-kuul.ee/esab-keevitusap...0349312030
Soovitaks vältida ilma europistikuta käpaga keevitusi.
(19-05-2019, 00:12 AM)viplala Kirjutas: [ -> ]Põhimõtteliselt olen täiesti nõus sinuga. Aga siiski...

Viplala, põhimõtteliselt nõus ka sinuga. Aga siiski, kasutatud asja ostmine on alati riskiga seotud.

Jäi silma selline kuulutus https://www.kuldnebors.ee/search/tooriis...36top_0_et
mahuks põhimõtteliselt eelarvesse,suur aga mitte liiga, kaasas ka keevituslaud jms hobikasutajale mint.
Mis asi on "ilma europistikuta käpp"?
(19-05-2019, 13:21 PM)Janka Kirjutas: [ -> ]Mis asi on "ilma europistikuta käpp"?

Europistik on selline vidin. Kes mõttega asja juures, teavad  Toungue
Kui kodus on plaanis plekki kokku säristada siis peab vaatama ka keevituse minimaalset voolu. Eelmisel Kempomat 4200 on allgusvool 40A. Keevituse koolitusel öeldi, et kui kodus soovid plekki keevitada, siis head masinad on alates 20A ning väga head 15A. Näide juurde, et kui proovid tuletõrje voolikust teetassi täita siis muutub see suhteliselt raskeks kui surve liiga suur. Täit tassi nagu ei saagi.