automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
вк 2-50
Andmeleht annab keskmiseks voolutugevuseks 50 amprit ja pingeks 200 volti. 10 mikrosekundiline impulss võib olla kuni 1500 amprit. 50 Hz korral on üks poolperiood 10 millisekundit, millest kõik ei ole maksimaalne voolu/pinge tugevus.
Üldiselt olen neid nõukaaegsetes elektroodkeevitustes näinud, ju siis kõlbavad.
Hakkasin endas kahtlema, eelmist rida päris tõepähe ei tasu võtta.
Kui drosseli puudus ainuke viga, siis peaks avatud pinge olema enamvähem õige(Uo pildil olevas tabelis 25-40v). Kui see väga võsa, siis ilmselt on rohkem vaeva vaja, et elulooma saaks.
Keevituse-hädaoru jätkuks: Võtsin juhtmed võimsuse reguleerimise nupult küljest ja mõõtsin-joonistasin üles ühendused kõigi 7 astme korral, kuna internetist skeemi ei leidunud nii vana rubilniku jaoks. Kiri made-in-west-germany lülitil annab ka vihjeid vanuse kohta. Endine omanik ütles, et masin oli 18a tagasi korralikult töötanud Big Grin
Pildilt tundub, et primaarmähise otstega võiks kõik justkui korras olla - kui on võimsus põhjas, siis on kaks musta juhet omavahel koos ja pinget rohkem välja ei võlu.
Järgmiseks üritan tuvastada, mida saaks teha mõlema primaarmähise ühe vaba otsaga ning mõõdan ära sekundaarmähiste vahelduvpinged....
##Endine omanik ütles, et masin oli 18a tagasi korralikult töötanud [Pilt: biggrin.gif]##

Kas sinna masinasse läheb ikka 230 V sisse?  On ka 2 faasiseid keevitusi olnud. ja nii vana keevitus?

Parimat  h2rra
(09-01-2018, 02:43 AM)h2rra Kirjutas: [ -> ]##Endine omanik ütles, et masin oli 18a tagasi korralikult töötanud [Pilt: biggrin.gif]##

Kas sinna masinasse läheb ikka 230 V sisse?  On ka 2 faasiseid keevitusi olnud. ja nii vana keevitus?

Parimat  h2rra

Ma arvan, et 220V toide on õige põhjusel, et traadi etteande reguleerimine ja muu elektroonika toimib normaalselt. Etteande mootor saab toite keevitustrafo eraldi mähiselt ja muu elektroonika kastis olevast väiksest trafost.
Nüüdseks on asi sealmaal, et panin selle vana trafo asemele ühe teise ja töötab päris hästi. Ainuke häda kipub olema see, et külmast peast esimesed 10 sek. keevitust kuidagi puterdab ja siis läheb kõik kenasti edasi. See viga tuli kaasa teisest keevitusest, millest sai võetud trafo,võimsuse lüliti,termokaitse, drossel. On kellelgi sellist häda esinenud või peaks eelnimetatud asjad ükshaaval välistama?
Kui kellelgi on häid mõtteid keda võiks selle vana trafoga visata, andke aga teada.
Ilmselt sel puudub keevitusvoolu viivituse reguleerimisnupp, et gaas jõuaks enne töökohale. Proovi veidi reduktorist rõhku tõsta- jõuab sivamini kohale ja lüheneb puristusaeg. Või esimene naks keevitad töölauda.
(16-01-2018, 11:15 AM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Ilmselt sel puudub keevitusvoolu viivituse reguleerimisnupp, et gaas jõuaks enne töökohale. Proovi veidi reduktorist rõhku tõsta- jõuab sivamini kohale ja lüheneb puristusaeg. Või esimene naks keevitad töölauda.

Ei siin pigem vastupidi.... gaasi tuleb aga traati ja elektrit justkui paar sekundit napib. Selle trafo puhul võetakse traadi etteveomootori toide trafo nendelt otstelt, kuskohast tuleb ka keevitusvool. Sealt läheb eraldi väiksesse dioodsilda ja sealt kiiruse regulaatorisse. Heameelega paneks etteveo mootorile eraldi toite aga siis ei muutu jälle kiirus vastavalt keevitusvoolu valikule.
See automaatne kiirusemuutmine vastavalt voolule ongi saatanast. Parim variant on ikka see, kui ise saad traadi kiiruse potekaga paika sättida vastavalt vajadusele. Erinevad materjalid tahavad enivei erinevat kiirust ja kui selle regullimise võimalus puudub, on paras jama käes.
15 Tsaika teemas oli juttu auto pleki keevitamisest TIGiga. Mina seda ei soovita. Järgi proovitud. Tig ajab pleki liigselt kuumaks ja tõmbab kõveraks. Teine probleem TIGiga keevitades on juuregaasi vajadus. Muidu hakkab sulametall teiselpool plekki põlema. Kolmas asi on see et TIGiga keevitamiseks peavad plekiservad ideaalsed olema ja ilma mittemingisuguse vaheta. See nõuab meeletut pleki ettevalmistamist. Ja vahe puudumine omakorda tähendab et, pleki soojenemisel pole tal kuhugile minna va üles või alla. Ja seda enam hiljem sirgeks kergelt ei saa. TIGiga on väga keeruline suuri vahesid täita...
Autopleki keevitamiseks on vaieldamatult parim ikkagi poolautomaat. Ehk siis CO maakeeles. Kui pinnad on puhtad siis jääb ka väikse vooluga hästi kokku.

Minumeelest on nii.
(12-02-2018, 22:18 PM)Taaviw126 Kirjutas: [ -> ]15 Tsaika teemas oli juttu auto pleki keevitamisest TIGiga. Mina seda ei soovita. Järgi proovitud. Tig ajab pleki liigselt kuumaks ja tõmbab kõveraks. Teine probleem TIGiga keevitades on juuregaasi vajadus. Muidu hakkab sulametall teiselpool plekki põlema. Kolmas asi on see et TIGiga keevitamiseks peavad plekiservad ideaalsed olema ja ilma mittemingisuguse vaheta. See nõuab meeletut pleki ettevalmistamist. Ja vahe puudumine omakorda tähendab et, pleki soojenemisel pole tal kuhugile minna va üles või alla. Ja seda enam hiljem sirgeks kergelt ei saa. TIGiga on väga keeruline suuri vahesid täita...
Autopleki keevitamiseks on  vaieldamatult parim ikkagi poolautomaat. Ehk siis CO maakeeles. Kui pinnad on puhtad siis jääb ka väikse vooluga hästi kokku.

Minumeelest on nii.

Minumeelest on kah nii kuna olen ise proovind .Mingit väikest tükki saab küll aga tiiba vöi midagi
suuremat mina vähemalt ei oska..Olen küll mingist Jenkistani öppefilmist näind kuda meister
pooleks löigatud jeebi katuse ühe jutiga kokku keevitas aga see ju film Big Grin
No nii. keevituse alane küsimus, milliseid tavalisi keevitusmaske keegi kasutab, ei soovi jamada nende isetumenevatega, siis kui vaja patarei tühi jne. Otsingu järgi leidsin vanast teemast euromaski kiitvaid sõnu. 
Viimase maski sai kutsikas kätte ja arvas, et on parem mind sellest rämpsust vabastada Big Grin
Omal on silma jäänud ka ESAB Euromaski mida 2 varianti kas 1,7+8 tumedus või 3+8 tumedus. 
Veel on mingine Evelove Evermatic, väidetavalt soomes tehtud
Oskab keegi veel mingi firma maski soovitada mida ei pea käes hoida ja millel on keevitusklaas üles tõstetav? 
Viimased keevitused tegin aparaadiga kaasas olnud käeshoitava maskiga, kuna aga bokki ei olnud käepärast, siis ühe käega polnud kõige tugevam keevitaja, toppisin sangapidi põue, et näo ees püsiks, töö sai tehtud Wink
Ma võtaks lihtsalt sellise maski millele klaase saada on. Muu poolest on kõik sama kehvad. Aastatega ei hoia need kruvid külgedel enam maski üleval jne.
Üks asi mida veel ei saa mainimatta jätta on see et elektroodiga või Tigiga keevitades on hästi oluline et käppa ei pigistaks. Käsi peaks olema nii lõdva kui võimalik. See tahab kõvasti harjutamist sest aju millegi pärast käseb ikka pigistada. Aga kui ühe käega lõdvalt hoida siis on tulemus palju ilusam. Sama on ka krossitsiklitega. Ei tohi pigistada ega võidelda. Las ratas läheb. Sellepärast algajad üle 2 minuti ei peagi krossika peal vastuSmile ja imestavad et küll peavad ikka tugevad käed olema. Tegelt ei pea...
Mõistab keegi viidata käitisele, mis pealinnas Telwin-tüüpi keevitusseadme remondiks?
Usun et talmac  mustamäe 44.
(26-02-2018, 22:27 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]No nii. keevituse alane küsimus, milliseid tavalisi keevitusmaske keegi kasutab, ei soovi jamada nende isetumenevatega, siis kui vaja patarei tühi jne. Otsingu järgi leidsin vanast teemast euromaski kiitvaid sõnu. ...

Ma oponeeriks selle isetumeneva maski kohapealt - see patarei peab seal ikka päris kaua vastu. 
Mul on 2 Speedglas maski. Ühe ostsin endale ise, sest eelmine ilma patareita isetumenev mask andis pärast 3 kasutamise-aastat otsad ja ei reageerinud enam valgusele. Teise sain sõbra käest (tasuta), kelle keevitustöödega tegelevas firmas maskid peale 3 aastat kasutamist maha kantakse. Kuna sõbra käest saadud maski välimus oli kehvem, võtsin kasutusse selle. Enda ostetud mask oli peaaegu kasutamata, läikis kenasti ja oli pealegi südamelähedasem, tänu väljakäidud rahale. Panin selle riiulile. 
Sõbra käest saadud maski patareid peavad mul vastu ~2-3 aastat. Nädalavahetustel garaažis nokitsen ikka midagi ja võib öelda, et aasta peale tuleb vähemasti 40 päeva, kus mask 4-5h sisse lülitatud olekus püsib (lülitab ennast 0,5h jooksul ise välja). 
Enda ostetud mask seisis umbes 4 aastat riiulil ja siis äkki meenus, et patareid jäid sinna sisse. Koukisin tabletid maski seest välja ning avastasin rõõmuga, et nendest midagi lekkinud ei olnud. Kuna mõõt sobis, leidsid patareid kasutust Telia telekapuldi sees. Seal on need juba kolmveerand aastat käinud. Seega, kui mask jõude seisab, siis patareide tühjenemist eiriti ei toimu.
Kokkuvõtteks - Kui keevitada kord 3-5 aasta kohta, siis on isetumenev mask võib-olla tõesti mõttetu. Iseasi on muidugi see, kas keevitus-aparaat on sel juhul mõtet endale osta või laenutada need mõned korrad kogu komplekt kusagilt laenutusest. 
Olen proovinud ka staatilise klaasiga maski. Päikeselisel päeval õues keevtades sain sellega täiesti hakkama, aga tunnistan ausalt, et garaaži pole ma raatsinud nii võimsat valgusallikat osta, mis töökoha piisavalt heledaks teeks, et seal staatilise maskiga toimetada. Proovisin korra ka heledamat klaasi, kuid järgmisel päeval olid silmad valusad.
Samas, eks palju sõltub harju(ta)misest ja mõni inimene näebki pimedas paremini. Ja tõesti - töökindluse osas on staatilist maski küll võimatu üle trumbata.
mul isetumenev esab juba aastast 2013 ja nüüd viimasel ajal annab ka kaarleeki näkku vahel,batareid rginaalid ja paegu seisab õues.
Võtsin mingise Esab Warrior maski, maksis sama palju kui tavaline, kuid müüja tegi selgeks, et isetumeneva klaasid on soodsam uusi osta kui selle tavalisel maskil ja tumeduse regull pole ka nii lihtne kui warrioril, nii, et siis see kord vähe kvaliteetsem mask katsetamiseks
Mul on ka warriori 4 silmaga mudel. Isetumenevatest selles hinnaklassis parimate seas. Just tänu neljale fotosilmale. Aga igapäevakeevitajana tuleks isetumenev ikkagi prükkarisse visata. Öelgu müügimees midatahes.
(27-02-2018, 14:27 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]nüüd viimasel ajal annab ka kaarleeki näkku vahel,batareid rginaalid ja paegu seisab õues.

Siin on vastus ilmselt olemas, mis viga. Vii tuppa!
Selle tarkuse omandasin siit foorumist.