automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
mul on miski 145A telwin kodus. Aiakäru plekki olen teisega ka liimind Big Grin
Ei oska muud tahtagi.....
Esimene küsimus oleks  mida seal garaazis hakatakse tegema sest pole olemas keevitust mis sobiks kõigeks.Seal eespool viidatud Esab on täitsa arvestatav valik kui tegemist on garaaziga kus remonditakse sõiduautosid ja muud kergemat tehnikat.Kodukasutuses europistiku puudumine pole küll mingi argument ,kuna asja sihipärasel ja korralikul kasutamisel kestab see aastakümneid,olemas oma kogemus. Kui asja rappida  siis saab kõik otsa.Eespool viidatud keevitus lubab juba kõike keevitada ja keevitusvool hakkab ka pihta 20 A,ole ainult mees ja osta erinevad balloonid nurka seisma.Üldiselt aparaadid millega saab teha MIG jootmist siis neil hakkab keevitusvool madalalt pihta aga ausalt kodus seda ilmselt vaja ei lähe.
Kui aga hobi on selline et teras hakkab 10 mm pihta siis oleks valik juba teine .
Seal garaažis hakatakse tegema kõige tavalisemaid ja lihtsamaid töid. Näiteks on vaja alustuseks kokku panna üks erikujuline liikuva tööpinnaga töölaud/riiul (kergemate asjade ning tööriistade jaoks). Järgmine asi ootel on ühe vana jalgrattaraami ümbertegemine. Autokeresid keegi taastama ei hakka ja mingeid 10+ mm raua töösoove ka pole.
Oma kogemustest ütlen, et ega kodulasutajal vool üle 200A naljalt ei tõuse. Olen keevitanud 315a mig keevitusega, 3 faasiline ja põhi vool mis kõik kokku sulatas oli kuskil 150...180a 15mm raua puhul sai korra tarbitud ka 300A jämedama traadiga,.aga 0.8 traadiga pole üle 200A miskit teha sul. Ise olen ka valiku ees, kas suur ja raske aparaat 3f või pisike kerge ja kaasas kantav 1f inverter. Kuna elektrood inverter raskema raua jaoks täitsa olemas siis vaataks kergemaks tööks mig 1f. Oluline kergus ka selle poolest, et ma saaksin selle autos kohale viia töö ära teha ja tagasi tuua, kuna kohapeal kedagi ei ela ja varastele jätta ei taha
https://www.alas-kuul.ee/esab-mig-mma-ti...0700300985
Mida mehed sellest arvavad? Olles proovinud erinevaid elektroodkeevitusi siis hiinlasel, odaval telwinil ja kallil lincolnil on ikka päris suured erinevused töö kvaliteedi osas....
(20-05-2019, 11:00 AM)Maisalup1 Kirjutas: [ -> ]Oma kogemustest ütlen, et ega kodulasutajal vool üle 200A naljalt ei tõuse. Olen keevitanud 315a mig keevitusega, 3 faasiline ja põhi vool mis kõik kokku sulatas oli kuskil 150...180a 15mm raua puhul sai korra tarbitud ka 300A jämedama traadiga,.aga 0.8 traadiga pole üle 200A miskit teha sul. Ise olen ka valiku ees, kas suur ja raske aparaat 3f või pisike kerge ja kaasas kantav 1f inverter. Kuna elektrood inverter raskema raua jaoks täitsa olemas siis vaataks kergemaks tööks mig 1f. Oluline kergus ka selle poolest, et ma saaksin selle autos kohale viia töö ära teha ja tagasi tuua, kuna kohapeal kedagi ei ela ja varastele jätta ei taha

Ei oska täpselt kommenteerida elektroodi- ja "traadi"keevituse voolude erinevusi, aga hiljuti just vaatasin kuidas proff keevitas elektroodiga  DN80 terastoru (peaks olema 3,2 mm paksune) ja amprid olid mälu järgi 45-50 vahel, mis mu jaoks tundus üllatavalt vähe olema, aga ju siis on OK.
Lincolni inverter lasebki 2.0 elekteoodiga kuskil 40...50 ampriga. 3.0 60..65ampriga ja sulatab raua korralikult kokku.... 120 ampriga saab juba päris paksu rauda keevitada. Telwini inverter tahtis tabloo järgi enamvähem elektroodi pakil olevat numbrit ning hiinlastest ei räägi üldse, seal on timmimine puhtalt kõhutunde järgi Big Grin
Soovitage viimase aja kergelt keevitavaid elektroodimarke, ehk siis põhimõtteliselt "ämm" esimest korda.
Vaja teha tavalisest konstruktsioonterasest mõned mitte vastutusrikkad asjad. Laeõmblusi ei tule, küll aga seinaasendit küll.
Pole ammu elektroodiga keevitanud, aga Elga P45S oli aastaid tagasi suht hea, kuigi vähese kogemuse tõttu kippus tagitühimikke siiski sisse tulema.
Nüüdseks äkki mõni parem asi turul?
Hea meelega teeks MIGiga, see käpas. Aga keevitustingimused igati vastunäidustatud sellele. 
Ahjaa, masinaks Kemppi inverter, seega kehva keevitustulemust aparaadi süüks ajada ei saa.
See nimetatu on ju piisavalt hea elektrood.
Võid P48P kah proovida. Šlakki tekib nendega vähem. Samas on šlakk klaasjas ja kui on tarvis mitu korda sama õmblust tugevdada, siis puhastamine on aega ja hoolikust nõudvam, kui P45S'i järelt seda teha.
Hilco Red Extrad on sellised millega igaüks keevitab. Igasugu Helgadest jookseb küll paremini
Kiire otsing ei näidanud kohalikus kaubandusvõrgus nende punaste ekstrate kohta mitte ainumast tulemit?
(28-05-2019, 09:11 AM)alfredo Kirjutas: [ -> ]Kiire otsing ei näidanud kohalikus kaubandusvõrgus nende punaste ekstrate kohta mitte ainumast tulemit?

Kiire otsing näitab nii
(28-05-2019, 00:50 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]See nimetatu on ju piisavalt hea elektrood.
Võid P48P kah proovida. Šlakki tekib nendega vähem. Samas on šlakk klaasjas ja kui on tarvis mitu korda sama õmblust tugevdada, siis puhastamine on aega ja hoolikust nõudvam, kui P45S'i järelt seda teha.
Universaalelektroodiks on P45S igaljuhul parem. P48P klaasja slaki tõttu ei sobi see elektrood lühikeste õmbluste tegemiseks (poole elektroodi pealt uuesti alustamine), kuna see klaasjas slakk jääb ka elektroodi tippu ning selle peab alati eraldi maha lööma. Korra olen neid olude sunnil kasutanud ning selles osas olid väga ebamugavad.
Ine 6013 on ok elektrood. Bauhof näiteks müüb ja võrdub margiga p46.
P48 jätab ilusa õmbluse, aga jooksma saamine ajab närvi kui kogemusi vähem ja lühikesi õmblusi saab täitsa teha kui saab järjest tulise elektroodiga lasta. Kui maha jahtub siis jah tuleb otsalt šlakk eemaldada või toksida
Aga miks te TOKSITE seda šlakki elektroodi otsast?  Big Grin
Palju lihtsamini tuleb ta sealt ju ära kui elektroodi otsa natuke nimetisõrme ja pöidla vahel kergelt murda/mudida.
Kui see on tuline ja keevituskindaid käes pole, siis pole kõige meeldivam seda mudida. Muidu saab jah sõrmega selle ära napsata  Big Grin
P48 ja 7013 elektroodidega ei taha ka hästi õnnestuda kuna slakk on kõvasti kinni
Kõrval võiks olla vana viil ,jäme liivakas ,või kasvõi tellisetükk.Kraabata korra parem kui toksda varras paljaks .
(28-05-2019, 06:55 AM)ronny25 Kirjutas: [ -> ]Hilco Red Extrad on sellised millega igaüks keevitab. Igasugu Helgadest jookseb küll paremini

Minuarust ka senini parimad elektroodid mida kasutanud olen.
Profid torude keevitajad kasutavad Esab OK48.00 või Elga P48S. Algajal ei ole lihtne nendega hakkama saada. Lihtsam on tõesti sellistega, mis veekindlate torude keevitamiseks just kõige paremad ei ole, samas süttivad paremini, aga kergemini poore jätavad, näiteks mingi Varise oma ükskord proovisin.
Elga P48P olen ka ise proovinud kunagi, aga jah räbuteema sellega:
https://www.keevitus.ee/et/keevitusmater...m-860.html
Eks ta olegi spetsiaalne torukeevituselektrood ja mõeldud rohkem ühe jutiga laskmiseks. Endal vaja ikka palju punktida enne keevitamist. Seega päris sobiv ei ole.
P47D tundub jutu järgi hea:
https://www.keevitus.ee/et/keevitusmater...m-854.html
Eks katsun need Hilco Red Extrad kuskilt ära hankida. Tartus, kes võiks pakkuda?