automoto.ee foorumid

Täisversioon: Marta!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(30-05-2015, 20:37 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]Kui kangesti oma vikatit käiata tahad, tee seda vesikäiaga.

Vikat ja relakas ämprisse...  Big Grin
Paadunud relakafännina ütlen, et sellega saab teha väga erinevaid töid, reguleeritavad pöörded on abiks muidugi. Aga laseme nüüd maitusel oma traktorist edasi pajatada.
(30-05-2015, 20:37 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ] Hehee, plekist stantsitud vikatit võid tõesti relakaga raisata.
 Korralikku sepavikatit pinnitakse. Eesmärk on osaliselt sama: tera õhendamine. Pinnimine toimib ka omamoodi karastamisena. Ehk on siin mõni seppatööd tundev persoon, kes seda asja paremini seletada oskab.
Relakaga või mõne muu kiire ja kuiva käiaga on aga väga lihtne tera üle kuumutada. Tulemuseks on pehme ja ebaühtlaselt kuluv vikat.
Kui kangesti oma vikatit käiata tahad, tee seda vesikäiaga.

Vada- nende vikatitega on nii nagu jalanõudegagi Big Grin . Inimesed ostavad vikateid, mida võib vabalt relakaga rappida. Kui läbi, siis ostad uue. Vakstust jalanusid võid ka kolm paari vs nahkjalanõud, osta. Kui läbi, siis viskad metsaalla. Sepavikatit ja nahkjalatsid aga miskipärast ei ostata- kas keegi teab põhjust Big Grin Toungue ????
(31-05-2015, 10:12 AM)maitus Kirjutas: [ -> ] Sepavikatit ja nahkjalatsid aga miskipärast ei ostata- kas keegi teab põhjust Big Grin Toungue ????

Sellepärast äkki et inimesed maru rikkalt elavad et jõuavad päevast päeva igast saasta kokku osta...  eriti just nö tarbekaupa.
Ehk hoopis ostaks ühe ja korraliku pigem?  
(31-05-2015, 10:12 AM)maitus Kirjutas: [ -> ] Sepavikatit ja nahkjalatsid aga miskipärast ei ostata- kas keegi teab põhjust Big Grin Toungue ????
Kiiresti üks lugu:

Mees ostis poest ilusad odavad kingad. Sai paar nädalat käia ja kukkusid hirmsasti lagunema. Seadis siis sammud poodi tagasi ja küsis vihaselt,et mis rämpsu te mulle müüsite,ei kannata nendega üldse käia?
Poemüüja ütles talle: "Meie surnud ei kõnni ringi...." Mees oli ostnud kingad matusetarvete poest......ehk siis surnu sussid....  Big Grin 
Niipalju siis kvaliteedist. Igale oma. Jutu võtaks kokku siis nii,et sellepärast ostetakse rämpsu,et see odav on!
Krt, panin kütusevoolikuteks ilusad sinised armeeritud voolikud, keerasin klambritega kinni ja v_ _ _ u, kõik ühendused kusevad. Kas plastikvooliku kinnitamiseks on mingid teistsugused asjad või ongi need selline saast?
(26-06-2015, 22:45 PM)maitus Kirjutas: [ -> ]Krt, panin kütusevoolikuteks ilusad sinised armeeritud voolikud, keerasin klambritega kinni ja v_ _ _ u, kõik ühendused kusevad. Kas plastikvooliku kinnitamiseks on mingid teistsugused asjad või ongi need selline saast?

No tahtsid ju uut tehnoloogiat ja läikivaid asju! No saidki! Big Grin
 Kas vees soojaks ajasid ka vooliku? Ja kas klambrid olid ikka sellised,et nendega oleks lootust .....?
Plastvoolikud olen pannud väiksemad kui stutsid, ajan soojaks ja lükkan peale, pole klambrit vajagi... Klamber kipub plastikud ovaalseks pressima ja sealt hädad algavad.
Mingit abi võib olla kui panna tiguklambrid 180 kraadi nihkesse, eeldusel et 2 tükki mahuvad stutsi peale ära muidugi.
Pigem on viga voolikus. Hiina omad kas sulavad kütust saades ära või muutuvad hapraks ning kõvaks. Igal juhul peavalu garanteeritud Smile

Ise olen kasutanud diislite puhul silikoonist voolikuid ja pressitavaid klambreid. Kui lihtsalt peale lükates ei lähe olen ka soojendanud.
(26-06-2015, 23:33 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Plastvoolikud olen pannud väiksemad kui stutsid, ajan soojaks ja lükkan peale, pole klambrit vajagi...   Klamber kipub plastikud ovaalseks pressima ja sealt hädad algavad.

Just sedasi ongi. Arvatavasti vaatan kummivoolikud ja saadan need plastikud kõige kaduva teed...
(26-06-2015, 22:45 PM)maitus Kirjutas: [ -> ]Krt, panin kütusevoolikuteks ilusad sinised armeeritud voolikud, keerasin klambritega kinni ja v_ _ _ u, kõik ühendused kusevad. Kas plastikvooliku kinnitamiseks on mingid teistsugused asjad või ongi need selline saast?

Mihandsed? Õhuvoolikud? Need, milles kahe plastikihi vahel jookseb ristpunutis? Elu on näidanud, et meie "standarditele vastav" põlevvedelik muudab selle jäigaks ja seejärel sulatab üles.

Senise kogemuse järgi julgen ainult Hydroscandi bensiinikindlat kummivoolikut. Ning ka selle sööb päike mõne aastaga ära Sad  Mõningaste mööndustega kõlbab ka läbipaistev plastvoolik, kuid see tuleb kuumalt peale tõmmata ja rohkem mitte näppida...
(26-06-2015, 22:54 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]No tahtsid ju uut tehnoloogiat ja läikivaid asju! No saidki! Big Grin
 Kas vees soojaks ajasid ka vooliku? Ja kas klambrid olid ikka sellised,et nendega oleks lootust .....?

Mittemidagi sellist millest sa kirjutad Big Grin !
(27-06-2015, 08:59 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Mihandsed? Õhuvoolikud? Need, milles kahe plastikihi vahel jookseb ristpunutis? Elu on näidanud, et meie "standarditele vastav" põlevvedelik muudab selle jäigaks ja seejärel sulatab üles.

Senise kogemuse järgi julgen ainult Hydroscandi bensiinikindlat kummivoolikut. Ning ka selle sööb päike mõne aastaga ära Sad  Mõningaste mööndustega kõlbab ka läbipaistev plastvoolik, kuid see tuleb kuumalt peale tõmmata ja rohkem mitte näppida...

Ei, mitte õhu, ikka kütusevooliku nime all lausa Alves. Oli sama plaan, et kui lähen Hydroscandi hüdrovoolikuid tegema, siis ostan sealt ka kütusele. Ikka kipub nii välja tulema, et enne häält ei kuulegi kui kõik koos Big Grin .
Ilge sasipundar sai täna kokku krutitud, hea et ise vahele kinni ei jäänud Smile . Jagajale vaja veel kinnitus teha ja ka sinna voolikud kinni keerata:
(01-07-2015, 22:15 PM)maitus Kirjutas: [ -> ]Ilge sasipundar sai täna kokku krutitud, hea et ise vahele kinni ei jäänud Smile . Jagajale vaja veel kinnitus teha ja ka sinna voolikud kinni keerata:

Korraliku töö peal silm puhkab. Cool  Rihmaseibidki on kenasti joones.

Mõtiskle selle üle, kuidas katta hüdrovoolikud mingi kattega. Pole hädavajalik, kuna naha all atungidasuutvat juga tekitavalt lõhkevad need harva, enamasti lööb otsa küljest. Aga kui peaks juhtuma, siis isegi plastkanistrist lõigatud kate annab aega oma nahka päästa.
(05-07-2015, 08:40 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(01-07-2015, 22:15 PM)maitus Kirjutas: [ -> ]Ilge sasipundar sai täna kokku krutitud, hea et ise vahele kinni ei jäänud Smile . Jagajale vaja veel kinnitus teha ja ka sinna voolikud kinni keerata:

Korraliku töö peal silm puhkab. Cool  Rihmaseibidki on kenasti joones.

Mõtiskle selle üle, kuidas katta hüdrovoolikud mingi kattega. Pole hädavajalik, kuna naha all atungidasuutvat juga tekitavalt lõhkevad need harva, enamasti lööb otsa küljest. Aga kui peaks juhtuma, siis isegi plastkanistrist lõigatud kate annab aega oma nahka päästa.
Meeldiv kuulda, et mõnelegi meeldib Smile !
Ma olen olnud haiglas koos ühe kopajuhiga, kellel õlijuga kõri läbi lõikas- kole pilt oli, aga hinge jäi. Eks ülemist kehapoolt hakkab mul kaitsema armatuur, aga allpool on jah üsna avatud.

  Täna kuulsin hääle ära ja mahtus ka meetrikese sõitma. Õuepeale enne ei saa kui ka hüdroroolil ka õli sees on. Mul aga üks voolik puudu. Kolmeaastase seismise peale läks üllatavalt hästi käima. Andsin kõigepealt mõne sekundi starterit, et kütuse sisse pumpaks, siis kümme sekundit eelsüüteküünlaid ja kui starteri ühendasin, siis läks paugust käima- kohe, ei mingit käiamist Smile :

https://www.youtube.com/watch?v=v4U74myWMrk
Enda masinatel olen kabiini jäävatele voolikutele riide peale tõmmanud, müüakse rullidena, võib-olla saab ka jooksva meetriga.

[Pilt: partek-defense-sleeve.png]
(06-07-2015, 05:50 AM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Enda masinatel olen kabiini jäävatele voolikutele riide peale tõmmanud, müüakse rullidena, võib-olla saab ka jooksva meetriga.

[Pilt: partek-defense-sleeve.png]

Tea, kas sellist riidest voolikut kuskilt ka kuumus/tulekindlana saad on?
(06-07-2015, 05:50 AM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Enda masinatel olen kabiini jäävatele voolikutele riide peale tõmmanud, müüakse rullidena, võib-olla saab ka jooksva meetriga.

See tundub hea mõte olevat- kaitseb ka päikese eest. Ehk ütled ka kuskohast sa ostsid, .. - ei pea googeldama hakkama Smile ?