automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kustkohast sul see jääkülm vingugaas tulema peaks, mis teoreetiliselt õhust raskem võiks olla? Sad 

Kiire kõne Tartu ülikooli teadlastele kinnitab, et keemias pole toimunud läbimurret. Fakt on, et vingugaasi molekulaarmass on 28,01 g/mol, kuiva õhu oma 28,9g/mol.

Mul reaalselt on kombineeritud andur ja on laes. Väga kiirelt hakkas vingugaasi peale tööle kui kamina siiber liiga kiirelt liiga koomale sai. Silmaga midagi näha polnud ja mitte mingit lõhna polnud tunda (puhas vingugaas ongi värvitu ja lõhnatu, suits aga mitte.). Soe gaas tõuseb alati üles...
olgu kus tahes, abi on tast igal juhul rohkem kui tühjast kohast.
Kindlasti. Ei ole kumbki variant vale, võib panna nii lakke kui magaja kõrgusele seina peale, hoiatab ja päästab mõlemal juhul, lihtsalt laes reageerib veidi kiiremini. Tulekahju korral vast seda vingugaasi ilma suitsuta ei teki ka (nagu küttekoldest võib tulla) ja laes olev suitsuandur peaks reageerima niikuinii.
(11-12-2019, 18:58 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]Oot, oot, ma küll naiste saunas ei käi, aga... Vinguandur PEAB olema madalaima nina kõrgusel. Ilmselt võib suitsuandur olla hädapärast vinguanduri juures, mette vastupidi.

Just, meile ikka ka räägiti, et kui vingugaasiandur läheb magamistuppa, peab see olema magamistasapinna kõrgusel. Kui see on elutoas, siis sellel kõrgusel, kus see nina tavaliselt paikneb. Kui on soov peldikusse paigaldada siis saab isteasendi järgi kõrgust mõõta. 

See, et on olemas komboandurid või osad inimesed paigaldavad suitsuandureid uksepiida külge, kummuti peale, kummuti sisse või ka esikusse, sest siis on hea kodukülastust tegevale isikule näidata... noh, tore on jah aga küsimus jääb, kus nendest kõige suurem kasu mingis ruumis on. Seal peaks see andur ka reaalselt asuma.

Samas ennustan ka seda, et foorumi viimaste aegade pühas vaimus läheb nüüd paaril leheküljel kibedamaks andmiseks  Smile
(11-12-2019, 19:03 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kustkohast sul see jääkülm vingugaas tulema peaks, mis teoreetiliselt õhust raskem võiks olla? Sad 

Kiire kõne Tartu ülikooli teadlastele kinnitab, et keemias pole toimunud läbimurret. Fakt on, et vingugaasi molekulaarmass on 28,01 g/mol, kuiva õhu oma 28,9g/mol.

Mul reaalselt on kombineeritud andur ja on laes. Väga kiirelt hakkas vingugaasi peale tööle kui kamina siiber liiga kiirelt liiga koomale sai. Silmaga midagi näha polnud ja mitte mingit lõhna polnud tunda (puhas vingugaas ongi värvitu ja lõhnatu, suits aga mitte.). Soe gaas tõuseb alati üles...

Kas sul on selline andur, mis annab erinevaid signaale suitsu ja vingu puhul?
(11-12-2019, 20:15 PM)gruppen Kirjutas: [ -> ]Kas sul on selline andur, mis annab erinevaid signaale suitsu ja vingu puhul?

Jah, lisaks piiksumisele lausa räägib, inglise keeles. Hakkas rääkima midagi sellist: "Warning! Carbon monooxide...". Aga see on 1 anduritüüp, selline on paigaldatud kahte tuppa. Kolmandas toas on eraldiseisev vinguandur ja see lihtsalt piiksub vingu korral, lisaks on loomulikult olemas ka eraldi suitsuandur. Ja neljandas toas (kus reaalselt asub küttekolle) on selline kombineeritud vingu/suitsu-andur, mille aktiveerumisel lisaks piiksumisele tuleb ka SMS ja minu arust ka paralleelselt helistab kõnena. Cool Õigemini andur ise ei saada sõnumit ega helista, vaid see andur on komplektis valvesüsteemiga.
Oli mingi uuring.. koolitusel räägiti. Keskmine elektroonika põleng. Olgu ta siis öökapil laadiv mobla, kellraadio, külmkapp või pesumasin. Kui suitsuandur on samas toas, siis tavalisel juhul reageerib esimese paari minuti jooksul kui seade tossu ajama hakkab. Sellises faasis tihti piisab juhtme välja tõmbamisest, et edasine kahju ära hoida. Keskmine inimene (kui suitsuandur puudub) aga ärkab paarikümne minuti jooksul. Ja seda enamasti mitte tossu vaid juba kuumuse, valguse ja heli peale. Ja seda eeldusel et põleng sai alguse samas toas. Kui põlema läheb all korrusel paiknev külmkapp, siis paraku (vähemasti selle uuringu järgi) keskmine inimene ei saagi sellest enne aru kui leegid juba sõna otseses mõttes laest läbi. Eks see natuke seletab, kuidas üldse nii juhtuda sai. Kohutavalt kahju on aga küll. Jääb ainult loota, et teiste vigadest õpitakse. Tõepoolest väga siiralt kahju on et nii läks..
Lahtise tule puhul aitaks termoandurist mis reageerib temp. tõusule, saab ka sellise paigaldada valvesüsteemi. Suitsuandurid on kõik ju optilised e. suits peab olema silmaga eristatav et andur käivituks.
Mitte kõik optilised, aga enamasti küll. Suits ongi nähtav, ving on nähtamatu.
Ving on kuuldav.
(11-12-2019, 18:41 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]... Kas siin foorumis ka leidub kedagi, kelle kodust või kelle lähedase kodust suitsuandurist jälgegi ei leitaks? Sad ...
Jah, mul seisavad mahavõetuna ... umbes pool aastat viitsisin 3x päevas vinguva anduri maha kakkuda ja siis uuesti üles panna, kui naine köögis praadimise oli lõpetanud. Lae alla ronimine pole minu vanuses enam lõbus tegevus.

Vinguandurit pole olnudki ...
Kas praadimisel hakkab magamistoas olev andur tööle? Ehk aitab praadimise ajaks uste sulgemine, kui neid on?
Ma ei ole kindel kas Eestis neid on, aga UK-s paigaldatakse köökidesse ja garaazidesse kuuma andur, kiirelt googeldades andis üks piiriks 58C mille pealt siis tööle hakkab
Kaasaegsel süsteemil on kõik andurid omavahel ühendatud, kui kuskil hakkab piiksuma siis piiksuvad kõik.
(11-12-2019, 22:19 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]
(11-12-2019, 18:41 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]... Kas siin foorumis ka leidub kedagi, kelle kodust või kelle lähedase kodust suitsuandurist jälgegi ei leitaks? Sad ...
Jah, mul seisavad mahavõetuna ... umbes pool aastat viitsisin 3x päevas vinguva anduri maha kakkuda ja siis uuesti üles panna, kui naine köögis praadimise oli lõpetanud. Lae alla ronimine pole minu vanuses enam lõbus tegevus.

Vinguandurit pole olnudki ...

Asjalikumatel anduritel on suur nupp, millele saab ka harjavarrega pihta. Jääb 10 minutiks pausile.
Mul on optiline andur täpselt pliidi ees. 6 aastat tagasi pidin korra lahti võtma ja puhastama kuna hakkas valehäiret andma, aga muidu töötab ilusti kokku umbes 10 aastat. Aegajalt testin spets aerosooliga. Naine on välja õpetatud kubu kasutama.. igasugu aurud, lõhnad jms on mõistlik toast välja tõmmata mitte laealla keerlema lasta.
(11-12-2019, 22:05 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Ving on kuuldav.

paluksin selgitust.
https://tarbija24.postimees.ee/2740348/m...rit-valida

Kui on valehäiretega probleeme, siis tasuks proovida ioonsuitsuandurit.
(11-12-2019, 22:45 PM)olli Kirjutas: [ -> ]Mul on optiline andur täpselt pliidi ees. ... Naine on välja õpetatud kubu kasutama.. igasugu aurud, lõhnad jms on mõistlik toast välja tõmmata mitte laealla keerlema lasta.
Mul olid nad ikka tubades, aga kubu ja venti ja muid peeneid värke talus pole, vesigi sai sisse 5 a tagasi. Ja ei ole suutnud naist välja õpetada uksi sulgema (ta ikka toas istub ja sealt jälgib mängu köögis) ja ega need tavalised ilma tihendita vanad uksed päris kõike seda "karmu" kinni ei peaks ka. Anduri vaigistamine toimib ju mõneks minutiks a naine vaaritab ikka tund-paar, nt põdramaksast kaste tegemine võtab veelgi rohkem aega.
hmm, mina elan vanas rehielamus. uksed pärani toa vahet. süüa tehakse. köetakse.
särtsupliidi kohal kubu pole. puupliital on, aga selle siibrit ka väga ei avata.
andureid jaguks või naabritele anda. aga asjatult ükski neist ei karju.
on siis meil pliitad sitad või kokk või milles asi?
Omast kogemusest on anduritega nii nagu iga asjaga, et mõni lihtsalt on tehasest kergelt noh... Praak. Nii, et oleme sellise tihti ja sarnase kirjeldusega, röökima hakanud, anduri välja vahetanud ja pole pärast probleemi olnud. Mul endal maal on köök suitsuanduri vaba ja see on kõrvaltoas, millega ühine ukseava aga uks puudub. Valehäireid pole olnud. 
Peale esimese kahe isikliku anduri utiliseerimist valisin keskmise hinnaklassi andurid, oleks tahtnud akuga, kuid neid oli siis poodidest veel väga raske leida. Ei suuda minagi neid iga kuu tolmuimeja või tolmuharjaga üle tõmmata aga seni pole valehäireid andnud, testides toimivad ja patareid kestavad umbes 1,5 aastat mitte kuus kuud või vähem nagu ühega odavamatest juhtus.

Vanematele sugulastele ja tuttavatele olen aga täna kindlasti akuga variandi pooldaja, mis lihtsalt kestab kauem ja seda riski, et harjaga uninstall tehakse on vähem. Samuti ka seda, et elamine ilma andurita oleks.