automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Vaata sellele vintsile otsa ja lihtsalt mõtle korra, et kui sa peaks sellega lae alla tõmbama korraga kolm sõiduautot või mtz80 traktori rippuma, kas see vints võiks vastu pidada ja kas sa julgeksid sinna alla minna seisma  Toungue
Kardetavasti on see vints mõeldud 4 tonni veereva koorma jaoks. Osadel on see ka peale kirjutatud
(30-01-2019, 20:49 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Vaata sellele vintsile otsa ja lihtsalt mõtle korra, et kui sa peaks sellega lae alla tõmbama korraga kolm sõiduautot või mtz80 traktori rippuma, kas see vints võiks vastu pidada ja kas sa julgeksid sinna alla minna seisma  Toungue
Mina loen välja, et antud toodet müüakse kategoorias:

ESILEHT  » AUTOTARVIKUD  » HAAGISE- JA KARAVANITARVIKUD  » VINTSID JA TÕSTUKID

Kuna tegu haagisetarvikuga siis see 4 tonni on vast mõeldud ikka haagisele vintsitava auto masssiks nii et viimasel rattad ikka mööda maad veerevad kui haagisele vintsida.
Selle pärast küsingi, et need 20 eurosed näevad välja täielikud sitanikerdised. Oleks pigem nõus 100 välja käima kui oleks selline valuterasest mitte plekist tehtud. 
See tung on 17kg pluss metall 20kg ja peaks selle seljas metsa tassima. 5kg kaaluv vints teeks selle numbri tunduvalt meeldivamaks...
Bellarussi lae alla sellega tõmmata ei taha, aga on projekt puulükkaja/sulane teha. Miskit sellist mida müüakse poes läikiva värviga ja 850pluss eur minu eelarve oleks 100pluss
Sellega lihtsam õigesse suunda puud nügida kui igale puule köit ümber sättida ja vintsida...
tm-ist ostetud sarnane 2/4 tonni vints on mul pikemat aega kasutusel.
esiteks 2 t on ühekordse trossiga ja 4 t siis kahekordsega ja konks siis plokiratta otsas nagu pildidl.
ja tegelik tõmbamise ulatus on tublisti alla meetri.
sarnased vintsid on ka olemas vaid ühelpool oleva "hammasrattaga", vot need on kahtlased. kaherattaline on üsna tummine.
niipalju kui enam-vähem viisakalt ühe mehe jõuga jaksad sikutada, niipalju ta ka kindlasti kannatab.
midagi sikutasin kunagi maa seest välja ja 130 kilo eluskaalu koos jõnksutamisega painutas seal miskit veidi ää küll. aga trossi lahti ei lasknud ja töötab siiani.
ehk niikaua kuni torujuppi varrele pikenduseks ei pane, kestab ta ilmselt küll ja veel. jälgima pead, et luku hammas ilusti pesa põhja vajub.
pinge all on lukku raske lahti päästa ja muidugi mingit pidurit tal pole, ehk lahti lastes jooseb lõpuni lahti kui grammikenegi koormat taga on.
kui ühest töötsüklist ei piisa, siis mina olen lõppu jõudes koormarihma kõrvale pingutanud. see hoiab vintsitavat kinni ja laseb ühtlasi ka pinge lukult maha saada.
Mis kuradi kasu peaks olema vintsitava asja veerevast massist vintsi juures? Kas see kirjutatakse sinna, et näidata suuremaid numbreid või? Siledal teel ei võta mul otsaesist ka mitte märjaks, kui ma 2 tonnise massiga, korralikult täis pumbatud rehvidega, auto peaksin lükkamise või tõmbamisega liikuma panema. 4 tonnine vints on siis ju vabsjee sitahäda kui sellega ainult 2x suuremat massi kannatab liigutada kui mina seda teen ilma vintsita.
Maasturitele möeldud elektrivintsidel on ka enamasti peal kirjas, et veerevat massi möeldakse, ja tavaliselt ka jutud et seda ei tohi mingil juhul kasutada millegi töstmiseks.
Eitea, kas on siis ehk vintsi pidur liialt ebakindel vms
tõstmise keeld on vist teine asi. pidurit ju neil pole.
Kas vintsid pole mitte jaotatud tõmbe- ja tõstejõu järgi. Ehitus erinev ohutustehnilistel kaalutlustel.
(30-01-2019, 21:07 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]... projekt puulükkaja/sulane teha. Miskit sellist mida müüakse poes läikiva värviga ja 850pluss eur minu eelarve oleks 100pluss
Sellega lihtsam õigesse suunda puud nügida kui igale puule köit ümber sättida ja vintsida...

See jääb nõrgaks?
https://www.tooriistakeskus.ee/product/p.../bid/11426
(30-01-2019, 18:41 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]
(29-01-2019, 23:53 PM)ZIL 131 Kirjutas: [ -> ]Minul tõuseb maamaks 20 + %  Sad
https://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed...-p631.html

Mul näitab seal lehel maksustamishinnaks alates 01.01.2019 senisest 10 eur väiksemat numbrit. Rolleyes
Mul näitab 1220>2330 Sad
Samasugust tahan teha jah aga pikemat... lühikeseks  jääb pigem... ja tsipa lahjaks ka
(30-01-2019, 22:20 PM)pannkook Kirjutas: [ -> ]
(30-01-2019, 18:41 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]
(29-01-2019, 23:53 PM)ZIL 131 Kirjutas: [ -> ]Minul tõuseb maamaks 20 + %  Sad
https://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed...-p631.html

Mul näitab seal lehel maksustamishinnaks alates 01.01.2019 senisest 10 eur väiksemat numbrit. Rolleyes
Mul näitab 1220>2330 Sad
mul jäi number samaks ehkki kapitaalselt muutusid kõlvikute kategooriad, nt õuemaa kasvas pea poole võrra, samuti kasvas haritava maa osa ja tekkis metsamaa, mida enne üldse polnud (loe: võsa)...
Saaremaal kooritakse inimestelt aastaga 58 000 €...
68 000 ha metsamaad Eestis juurte tekkinud...
https://www.err.ee/905738/maaomanikud-vo...psaka-arve
Om maa põhjal rõõm näha, et 14-aastat tagasi istutatud "metsa" veel metsa alla pole pandud.
(30-01-2019, 20:21 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]On keegi kasutanud selliseid käsivintse https://www.motonet.ee/et/toode/802268/V...78135.html
...

(30-01-2019, 21:20 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]...
pinge all on lukku raske lahti päästa ja muidugi mingit pidurit tal pole, ehk lahti lastes jooseb lõpuni lahti kui grammikenegi koormat taga on.
kui ühest töötsüklist ei piisa, siis mina olen lõppu jõudes koormarihma kõrvale pingutanud. see hoiab vintsitavat kinni ja laseb ühtlasi ka pinge lukult maha saada.

Tõstsin 2004 analoogse asjaga ühte keret raamilt lae alla. Kuskil kõige ebamugavamal hetkel sai tross otsa ja oli vaja uuesti tõsta. Ja siis tuli tõdemus, et koormuse all ei olegi võimalik seda junntükki lõdvaks lasta. Isegi mitte hooga. koormarihmad päästsid asja ja edaspidi see nikerdis rakendust ei leidnud.
Ehk on 15 aastaga konstruktsiooni muudetud?

ps. Kirjade järgi oli ka tegu 2,5tn mudeliga, aga 300kg? keret tõstis hädavaevu.
(30-01-2019, 23:40 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Om maa põhjal rõõm näha, et 14-aastat tagasi istutatud "metsa" veel metsa alla pole pandud.

Mul aga on agarad ametnikud metsamaale leiutanud juurde 250 m2 õuemaad ja hind on hüpanud  880 - 2750 peale, ehk siis 3x hinnatõus. Saatsin neile küsimuse, et kus see õuemaa järsku on. Eks näis, mis vastatakse.
No ma likvideerin kohe varsti ära oma metsamaa kraavidelt. Tuleb kõvem metsatöö. Okeks maru hea kui oleks juba 30k komplekt õuel ja saaks ise ära teha. Teeniks juba hinna peaaegu tagasi Rolleyes
(31-01-2019, 08:25 AM)sugraM Kirjutas: [ -> ]
(30-01-2019, 23:40 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Om maa põhjal rõõm näha, et 14-aastat tagasi istutatud "metsa" veel metsa alla pole pandud.

Mul aga on agarad ametnikud metsamaale leiutanud juurde 250 m2 õuemaad ja hind on hüpanud  880 - 2750 peale, ehk siis 3x hinnatõus. Saatsin neile küsimuse, et kus see õuemaa järsku on. Eks näis, mis vastatakse.

Miiish, kas te räägite ikka €? Palju seda metsa ja maad peab siis olema, et sellised jõhkrad numbrid välja joonistuvad? 880 on isegi päris hull, rääkimata sellest teisest. Metsamees põline rikash, kui juba sedasi lood.

Mina oma tagasihoidliku hekteri pealt sain eelmisel(ja eelmistel) aastatel 30€ riiki toetada. Vaene olla polegi nii paha vist : )
Tegu on maa maksustamishinnaga, maamaks sealt 2,5 %.